Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dáša, a vieš si predstaviť, čo sa bude diať, že keď si niekto objedná, objednáš, guľáš ...

... kvetinku za to ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
kopretinka
Dáša_
Nadpis je trochu zavádzajúci-za plátok citrónu nedostane nikto pokutu,ak bude nastoknutý na pohári alebo položený na tanieriku.Ide totiž o to,že ak citrón pláva v nápoji,zdvihne hladinu nápoja a nevieš si okontrolovať,či bolo doliate po rysku.Tak isto by sa nemal podávať zmiešaný rum s colou,červené víno s colou,džús s vodkou,.........ani ľad v nápoji.
Všetko ti majú doniesť zvlášť a zmiešať si to máš ty,aby ťa neojebabrali.
a dokážeš si predstaviť, že takto ti budú nosiť miešané nápoje? po surovinách a až pred tebou to zmiešajú? Zober si také polulárne limonády, kde je všeličo, ovocie, cukor, citr=on, ľad..... Alebo také nápoje, ktoré sa pretrepávajú v rôznych šejkroch?

Mmch, také zvesti idú o kontrolóroch, že s obľubou si objednávajú lepkavé nápoje a tie potom premeriavajú - časť bsahu ostane na pohári, keď si prelievajú do svojej odmerky a tak je pokuta istá.
si si istá že novinári v honbou za senzáciu v novinách píšu vždy celú pravdu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
kopretinka
Dáša_
Nadpis je trochu zavádzajúci-za plátok citrónu nedostane nikto pokutu,ak bude nastoknutý na pohári alebo položený na tanieriku.Ide totiž o to,že ak citrón pláva v nápoji,zdvihne hladinu nápoja a nevieš si okontrolovať,či bolo doliate po rysku.Tak isto by sa nemal podávať zmiešaný rum s colou,červené víno s colou,džús s vodkou,.........ani ľad v nápoji.
Všetko ti majú doniesť zvlášť a zmiešať si to máš ty,aby ťa neojebabrali.
a dokážeš si predstaviť, že takto ti budú nosiť miešané nápoje? po surovinách a až pred tebou to zmiešajú? Zober si také polulárne limonády, kde je všeličo, ovocie, cukor, citr=on, ľad..... Alebo také nápoje, ktoré sa pretrepávajú v rôznych šejkroch?

Mmch, také zvesti idú o kontrolóroch, že s obľubou si objednávajú lepkavé nápoje a tie potom premeriavajú - časť bsahu ostane na pohári, keď si prelievajú do svojej odmerky a tak je pokuta istá.
Máš jedno...indegrediencie sa dajú aj tak pančovať...
Si neviem predstaviť, že by čašník doniesol na tácke to a hento v jednotlivých pohárikoch, plus ľad a ako bónus šejkr...nech sa pán zákazník realizuje sám.
Ono by sa jeden obabral, polial, vylial, o chuti ani nevravím....a kde by sa vyšplhali ceny za zvýšené náklady....a za to všetko by mal zákazník ešte aj sprepitné nechať.

Ono je to všetko na jedno kopyto.
Dopraváci robia akcie - pohon na šoférov, lebo prekračujú rýchlosť...a furt sa nejaký zabije práve pri tej fasa rýchlosti.
Kontrolóri robia tie nárazovky v podnikoch....a furt nájdu nekalých podnikateľov.

Ergo, keby sa dodržiavali zákony a predpisy, tak by to inak vyzeralo....ale takto ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pekné,
a naši niektorí "najlepšie radiaci" poraďáci im to svojimi, akože radami, ešte uľahčujú.
Čo asi také napadne nejakého "právneho analfabeta", ak si prečíta na Porade vetu, že oni to majú právne premakané a ak nezaplatíš, zaplatíš o penále viac.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Ergo, keby sa dodržiavali zákony a predpisy, tak by to inak vyzeralo....ale takto ?
ja osobne mám pocit, že všetky zákony sa ani dodržiavať nedajú. Priznám sa, že ja osobne ignorujem minimálne dva. O ktorých viem. A isto je mnoho takých, čo ani vďaka porade nepoznám.

Jeden z tých dvoch je ten o povinnej zdravotnej službe
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
buchač
Ergo, keby sa dodržiavali zákony a predpisy, tak by to inak vyzeralo....ale takto ?
ja osobne mám pocit, že všetky zákony sa ani dodržiavať nedajú. Priznám sa, že ja osobne ignorujem minimálne dva. O ktorých viem. A isto je mnoho takých, čo ani vďaka porade nepoznám.

Jeden z tých dvoch je ten o povinnej zdravotnej službe
Ja ich ignorujem asi viac...a radšej nešpecifikujem...
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tých zákonov, ktorých je škoda dodržiavať, alebo "dodržiavať" na "vlastné riziko" je celá kopa - vďaka pos(r)lancom v parlamente.... odtrhnutých často od reality....
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
buchač
Ergo, keby sa dodržiavali zákony a predpisy, tak by to inak vyzeralo....ale takto ?
Jeden z tých dvoch je ten o povinnej zdravotnej službe
Spomínaš zdravie ???
Aké je toto dodržiavanie zákonov, čo sa zdravia týka ???

http://kosice.korzar.sme.sk/c/818768...ikte-sudu.html
http://kosice.korzar.sme.sk/c/817478...ml?ref=avizocl

Poženiem do extrému.
Mladý stihol ukončiť školu za 4 roky...dobre, beriem, možno by sa aj dalo. Síce si to neviem predstaviť, ale beriem.
Diplom zo zubného lekárstva nemá. Jenča absolvoval v odbore všeobecného lekárstva, atestáciu z tvárovo–čeľustnej chirurgie si dokončuje.
Ono papier je iba papier, možno je mladý aj bez neho šikovný.
ALE čo by sa dialo, ak by niekomu jedným zlým rezom vykrivil úsmev nadobro ???
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Dáša_
buchač
Ergo, keby sa dodržiavali zákony a predpisy, tak by to inak vyzeralo....ale takto ?
ja osobne mám pocit, že všetky zákony sa ani dodržiavať nedajú. Priznám sa, že ja osobne ignorujem minimálne dva. O ktorých viem. A isto je mnoho takých, čo ani vďaka porade nepoznám.

Jeden z tých dvoch je ten o povinnej zdravotnej službe
Druhý by mohol byť o archíve a registratúre?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ing. Ľubomír Janoška
Dáša_
buchač
Ergo, keby sa dodržiavali zákony a predpisy, tak by to inak vyzeralo....ale takto ?
ja osobne mám pocit, že všetky zákony sa ani dodržiavať nedajú. Priznám sa, že ja osobne ignorujem minimálne dva. O ktorých viem. A isto je mnoho takých, čo ani vďaka porade nepoznám.

Jeden z tých dvoch je ten o povinnej zdravotnej službe
Druhý by mohol byť o archíve a registratúre?
tak tri
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
Dáša_
buchač
Ergo, keby sa dodržiavali zákony a predpisy, tak by to inak vyzeralo....ale takto ?
Jeden z tých dvoch je ten o povinnej zdravotnej službe
Spomínaš zdravie ???
Aké je toto dodržiavanie zákonov, čo sa zdravia týka ???

http://kosice.korzar.sme.sk/c/818768...ikte-sudu.html
http://kosice.korzar.sme.sk/c/817478...ml?ref=avizocl

Poženiem do extrému.
Mladý stihol ukončiť školu za 4 roky...dobre, beriem, možno by sa aj dalo. Síce si to neviem predstaviť, ale beriem.
Diplom zo zubného lekárstva nemá. Jenča absolvoval v odbore všeobecného lekárstva, atestáciu z tvárovo–čeľustnej chirurgie si dokončuje.
Ono papier je iba papier, možno je mladý aj bez neho šikovný.
ALE čo by sa dialo, ak by niekomu jedným zlým rezom vykrivil úsmev nadobro ???
slo by to na triko sefa kliniky.Lekar bez atestacie pracuje pod dozorom.Alebo mas pocit ze zacina dnom atestacie?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
buchač
Ono papier je iba papier, možno je mladý aj bez neho šikovný.
ALE čo by sa dialo, ak by niekomu jedným zlým rezom vykrivil úsmev nadobro ???
slo by to na triko sefa kliniky.Lekar bez atestacie pracuje pod dozorom.Alebo mas pocit ze zacina dnom atestacie?
Veď vravím, že papier je len papier. Na druhej strane ale ani dozor pacientovi nezabezpečí určité riziko. No a v konečnom dôsledku sa pacienta podarí dokaličiť aj samotnému profesorovi....lebo aj to sa už stalo (viď situácia okolo bývaleho prezidenta Obuvníka).

Lenže tu som spomínal situáciu okolo konkrétneho mladého, kde tie okolnosti až príliš zaváňajú všeličím, len nie kóšer štúdia na danej fakulte...a mladý, syn šéfa kliniky je len vrchol ľadovca.
Holt, klasika na našich vysokých školách...známosti, úplatky, preplnené VŠ školy, príliš veľa absolventov, odchod do zahraničia...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pôvodne som nechcela reagovať. Možno má mladý vzťah k zubárčine. Mala som dlhé roky jedného zubára. Jeho syn je tiež zubár. Raz som u neho bola a práve tam jeho syn praxoval. Ako na potvoru sa mu niečo na mne nepodarilo. Pri opätovnej návšteve ho otec tak zvozil ako malé decko. A veru pomohlo. Počula som o ňom, že je veľmi dobrý odborník. A podobný prípad som zažila aj u automechanika, že tatko syna zvozil, keď nerobil podľa jeho predstavy. Takže niekedy to dopadne aj dobre.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
Dáša_
Nadpis je trochu zavádzajúci-za plátok citrónu nedostane nikto pokutu,ak bude nastoknutý na pohári alebo položený na tanieriku.Ide totiž o to,že ak citrón pláva v nápoji,zdvihne hladinu nápoja a nevieš si okontrolovať,či bolo doliate po rysku.Tak isto by sa nemal podávať zmiešaný rum s colou,červené víno s colou,džús s vodkou,.........ani ľad v nápoji.
Všetko ti majú doniesť zvlášť a zmiešať si to máš ty,aby ťa neojebabrali.
a dokážeš si predstaviť, že takto ti budú nosiť miešané nápoje? po surovinách a až pred tebou to zmiešajú? Zober si také polulárne limonády, kde je všeličo, ovocie, cukor, citr=on, ľad..... Alebo také nápoje, ktoré sa pretrepávajú v rôznych šejkroch?

Mmch, také zvesti idú o kontrolóroch, že s obľubou si objednávajú lepkavé nápoje a tie potom premeriavajú - časť bsahu ostane na pohári, keď si prelievajú do svojej odmerky a tak je pokuta istá.
nehovorím o miešaných nápojoch v šejkri,hovorím o cole s rumom,vodke s džúsom,o ľade...čítaj.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pozorujem dva týždne jahody. Taé, čo sa predávajú vonku. Chodila som okolo stánku minulý týžden - mali akciu 4€/kg. Potom sme išli okolo cez víkend. Zase mali akciu - 4,5€ kg.
Potom som bola na inom mieste v našom meste. Tam, kde predavajú zeleninu tí, čo sa tvária, že sú to ich prebytky no veríme, im, veríme Tu mali začiatkom mája slovenské jahody!!! Nekup to, keď stoja iba 7€/kg. A na druhý deň už iba vo vedľajšom stánku, ešte výhodnejšia cena slovenských jahôd 8€/kg. Nekup to

No ale pointa ešte len prichádza. Zjavne stánkar z prvého stánku sa bol prejsť v meste, lebo pochopil, že čarovným slovíčkom "slovenské" sa cena mení. A tak cestou okolo už visí ceduľka 5€/kg. A nakoľko čas sú peniaze, pri spiatočnej ceste o 20 minút je už suma 5,5€/kg.

Nuž, nechcem im blížiť a snáď mi tu niekto potvrdí, že už teraz, na začiatku mája sa zberajú na slovensku jahody vo veľkom. A nie sú dovážané zo Spanielska. Vlastne, mne je to možno aj jedno, ja zatiaľ jahody nekupujem, ešte je na ne čas.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
Pozorujem dva týždne jahody. Taé, čo sa predávajú vonku. Chodila som okolo stánku minulý týžden - mali akciu 4€/kg. Potom sme išli okolo cez víkend. Zase mali akciu - 4,5€ kg.
Potom som bola na inom mieste v našom meste. Tam, kde predavajú zeleninu tí, čo sa tvária, že sú to ich prebytky no veríme, im, veríme Tu mali začiatkom mája slovenské jahody!!! Nekup to, keď stoja iba 7€/kg. A na druhý deň už iba vo vedľajšom stánku, ešte výhodnejšia cena slovenských jahôd 8€/kg. Nekup to

No ale pointa ešte len prichádza. Zjavne stánkar z prvého stánku sa bol prejsť v meste, lebo pochopil, že čarovným slovíčkom "slovenské" sa cena mení. A tak cestou okolo už visí ceduľka 5€/kg. A nakoľko čas sú peniaze, pri spiatočnej ceste o 20 minút je už suma 5,5€/kg.

Nuž, nechcem im blížiť a snáď mi tu niekto potvrdí, že už teraz, na začiatku mája sa zberajú na slovensku jahody vo veľkom. A nie sú dovážané zo Spanielska. Vlastne, mne je to možno aj jedno, ja zatiaľ jahody nekupujem, ešte je na ne čas.
Slovenské jahody, slovenské dyne, slovenské nové aj skoré zemiaky. Nemám námietky proti dovozovému sortimentu aj cenám, kto chce nech kúpi, ale som proti podvodom(ono sú to také malé podvodíky za pár ečiek, oproti podvodným údajom napr pri nákupe CT kde by som za ten rozdiel ceny kúpil zeleninu na viac rokov) Ale povedz im že klamú, že ešte nemôže byť ponúkaný tovar ani keby bol pestovaný "na radiátore v obývačke" Zákon o tvorbe cien neporušili. lebo platí cena dohodou.
Najmä po tých mrazoch z 26 apríla by si mali napísať:"Maruškine slovenské...."
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Slovenske kuracie cecky...jeden cecek +-500g....sa volaju iba,ze tu vyrezane z brazilskeho mega kuriatka.....
Skorej uverim tete u mna na trgu,ze jagody mađare...ako sk....
Cesnak v at lidli....made in italy...krajina povodu kina....
Pali chcem aj si kupit sk produkty.....ale je to dost tazke.....tak aspon biely jogurt kg teglik mlekaren selce...
4 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
Slovenske kuracie cecky...jeden cecek +-500g....sa volaju iba,ze tu vyrezane z brazilskeho mega kuriatka.....
Skorej uverim tete u mna na trgu,ze jagody mađare...ako sk....
Cesnak v at lidli....made in italy...krajina povodu kina....
Pali chcem aj si kupit sk produkty.....ale je to dost tazke.....tak aspon biely jogurt kg teglik mlekaren selce...
kúp si jogurtovač za 15 evri a potom za liter mlieka po 0,55
centa máš 7 fantastických jogurtov bez éček kedy cheš...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať