Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
Tweety
AJ takéto vecí a dejú v továrni kapitalistov na SK:
http://www.cas.sk/clanok/393513/vede...dit-na-zachod/
ale tweety, s tym nemaju kapitalisti nic spolocne. Nariadenie vydali asi nejaki idioti. Rozmyslam aj ale co ich donutilo k takemu nezmyslu
čo je tá továreň vo vlastníctve robotníkov? Tí idioti poslúchajú majiteľov, podnikateľov na slovo, žiadna cochcáreň.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
taiko
Tweety
AJ takéto vecí a dejú v továrni kapitalistov na SK:
http://www.cas.sk/clanok/393513/vede...dit-na-zachod/
ale tweety, s tym nemaju kapitalisti nic spolocne. Nariadenie vydali asi nejaki idioti. Rozmyslam aj ale co ich donutilo k takemu nezmyslu
čo je tá továreň vo vlastníctve robotníkov? Tí idioti poslúchajú majiteľov, podnikateľov na slovo, žiadna cochcáreň.
Ľudkovia!
Všetci máte pravdu!
Yazaki vidím z okna!
A ten článok - vraj 530€ mesačne - tůdle!!!!!!
Ak dosiahnu 450€ hrubého po 5-tich rokoch - sú radi! Plat je na úrovni 405-420 v hrubom.
A k Yazaki: Je to japonská spoločnosť. Zastúpenie v Európe riadia Nemci - teda i šéf pobočky v MI je Nemec. Odbory tam síce sú, ale veľa nezmôžu. Sú tam len preto, lebo musia byť podľa zákona.
Pracovné tempo je tam niekedy šialené..... ak príde "nárazovka" - makajú sa dvanástky, len tak hučí. Pokiaľ je nejaký prestoj - nie je to vina spoločnosti, ale vždy zamestnancov (i keď nie je prísun materiálu!).


Môj syn tam makal skoro 5 rokov, už to nevydržal a odišiel dobrovoľne. Predtým, než dal Yazaki zbohom, zarábal 469€!!!! hrubého. Pokiaľ boli nadčasy - dávali ich do tzv. fondu (a z toho im potom preplácali objektívne prestoje - napr. pri poruche stroja, pásu, výpadku elektriny) - teda im vyplácali z toho, čo už ZAROBILI, ale im NEVYPLATILI.
12-ky niekedy mal 3-5x do mesiaca!!!

Teraz odišiel do VW - a v čistom zarába dvakrát toľko, koľko dostával v Yazaki v hrubom.
A ešte niečo:
Keď sa rušila pobočka Yazaki dole na juhu - preplácali zamestnancom z juhu cestovné, pat mali vyššie, ako domáci (pretože na juhu dostávali cca o 30% viac ako tu na východe).

Politika Yazaki je - pokiaľ je už zapracovaný, neodíde, pretože lepšiu prácu nezoženie. Pokiaľ je to "nováčik" do pol roka buď odíde sám, alebo ho vyrazia a zoberú iného - veď kopa ich čaká. Zo slovenských pracovných zákonov si robia trhací kalendár.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

aký zmysel by malo pre yazaki vyraziť človeka, ktorého pol roka zaúčali ?
a brať namiesto neho nového, nezaučeného ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Za pol roka naučíš toho človeka základný postup pri páse - to v prvom rade - potom pracuje ako Charlie Chaplin v Modernej dobe
V druhom rade - úrad práce ....... pochopil?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nepotešili ma militantné matky na scéne.To sme naozaj mohli nechať západu.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tomu sa hovorí know-how...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
No bóóóóóže...šrac sa zverejnil a myslí si, že je prvý ???
Ako prvý len zverejnil, ale inak vynašiel teplú vodu...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Rusko a Spojené štáty sa v piatok dohodli, že v sobotu bude v Sýrii platiť absolútne prímerie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
Rusko a Spojené štáty sa v piatok dohodli, že v sobotu bude v Sýrii platiť absolútne prímerie.
Dnes je ale ešte piatok...sobota až zajtra.

Ja Ti poviem inak...také videjká opačných pohľadov je na Joj Trubke nasekaných do bludu.
To Tvoje videjko má pár maličkostí, na ktoré nemá význam reagovať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tesim sa, ze zajtra robim krstiny. Neuveritelne, ze vsetko sa da na celu hostinu nakupit za 2 hodiny :-)))))) Dufam, ze zajtra urobim aspon 150 km po dzedzinach /rad rozvazam - iba za svoje/ :-)))))))))
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Potesilo, aj zarmutilo, ze opat naspat z raja po 9 hodinach cesty. No parkrat sa vyspim a opat Dobro dosli .
dom1.jpg  
4 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dik za krasne foto....uzivaj aj za mna....super,ze si mozes ....takto hal-bala odbehnut
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
Dik za krasne foto....uzivaj aj za mna....super,ze si mozes ....takto hal-bala odbehnut
Lujza, dakujem pekne, balzam na dusu, az na to hala bala. Uz mi je za tym smutno . Ale sak dochodku sa snad dockam tiez
1 2
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

V tomto obdobi...to tam musi byt este uplne ine.....
..hala-bala..to som len tak nazvala
Uz sa zas tesim..aj ked je to taka povinna jazda kazdorocna....skoda,ze mama nema este odvahu...
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
V tomto obdobi...to tam musi byt este uplne ine.....
..hala-bala..to som len tak nazvala
Uz sa zas tesim..aj ked je to taka povinna jazda kazdorocna....skoda,ze mama nema este odvahu...
Lujza, je to tam prenadherne, vsetko v kvete, prejdes Biokovo a iny svet. Raj.
1 1
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Škoda, že máme anonymizované mínuskovanie, nedozvieme sa, ktože nám takto reaguje na psychológov.
Clipboard01.gif  
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ingelér.... nič nového pod slnkom. Tu sa často mínuskujú i vtipy, kvety, koláče, blahoželania....
Teda rod mínuskováč poradový, trieda troll internetový....
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať