Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

kopretinka, aj mne to vadí. Preto by som sa chcel touto cestou ospravedlniť všetkým, ktorým som svojím hlukom počas dospievania spôsobil traumu.
Milí spoluobčania.
Počas svojho dospievajúceho života, som Vás obťažoval hlukom motoriek, áut, a hudby. Touto cestou sa Vám za vzniknuté problémy ospravedlňujem.
Na záver, raz to bude vadiť aj im............. to nezmeníš.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
To akože ten taxik má nakladať zákazníkov(trebárs babku s paličkou na ceste k dochtorovi) na na autobusovej zastávke, preto sa prístupové komunikácie riešili tak široké, vlastne je tam značka chodník pre chodcov? O tej druhej fotke sa nebavím
Slovko akože nemám rád...ale to je jedno.

Hm...značka "chodník pre chodcov" ...

Môžeš mi nejak objasniť, ako vlastne vyzerá ?
že by značka "C9" ale spravidla sa to dá riešiť značkou"B1" ktorá by neobmedzovala účastníkov (cyklistov, korčuliarov a pod)
nôžky pod stôl a uč sa cestný zákon a jeho vykonávaciu vyhlášku, Keď budeš vedieť, ako bývalý skúšobný komisár ťa ohodnotím dobre?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

- kopretinka, dnes je móda chodiť na prechádzky do lesa hocijakým "sedanom" a parkovať najradšej priamo v ňom.
Vidíme to s kolegom denno denne.
Čistý dementizmus. Z auta potom vystúpi častokrát 100 kilová "sex"BOMBA, ktorá si myslí že týmito "prechádzakmi" aktívne chudne.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vlado 33
kopretinka, aj mne to vadí. Preto by som sa chcel touto cestou ospravedlniť všetkým, ktorým som svojím hlukom počas dospievania spôsobil traumu.
Milí spoluobčania.
Počas svojho dospievajúceho života, som Vás obťažoval hlukom motoriek, áut, a hudby. Touto cestou sa Vám za vzniknuté problémy ospravedlňujem.
Na záver, raz to bude vadiť aj im............. to nezmeníš.
no presne na toto som akurát myslela, keď sa okolo nás prehnala nie jedna tlupa motorkárov. Raz príde ten čas, keď to začne vadiť im - budú uspávať malé dieťa, budú chorí, alebo len nervózni. Vtedy sa im to vráti
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
pavol54
To akože ten taxik má nakladať zákazníkov(trebárs babku s paličkou na ceste k dochtorovi) na na autobusovej zastávke, preto sa prístupové komunikácie riešili tak široké, vlastne je tam značka chodník pre chodcov? O tej druhej fotke sa nebavím
Slovko akože nemám rád...ale to je jedno.

Hm...značka "chodník pre chodcov" ...

Môžeš mi nejak objasniť, ako vlastne vyzerá ?
že by značka "C9" ale spravidla sa to dá riešiť značkou"B1" ktorá by neobmedzovala účastníkov (cyklistov, korčuliarov a pod)
nôžky pod stôl a uč sa cestný zákon a jeho vykonávaciu vyhlášku, Keď budeš vedieť, ako bývalý skúšobný komisár ťa ohodnotím dobre?
Značka "C9" = cestička pre chodcov
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam...k_na_Slovensku

Za panelákom mám značku "C 13" = cestička pre vyznačených užívateľov.
Využívajú ju chodci a aj cyklisti.

...chodnik je chodník...cestička je cestička.
Ak by sme sa mali držať vyhlášky, tak by potom všetky chodníky mai byť označené značkami (ktoré mimochodom ani neexistujú)...čo by bolo proste totálna blbosť.

Takže šup nožičky na stôl a učiť sa základy slovenského jazyka...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
pavol54
misoft
A tu - Pali - ti dám príklad, ktorý neriešim, je to na pozemku mesta (biele jazdí po chodníku!).
A teraz otázka pre tvoj dôvtip. Prečo dopravní policajti pokutujú vodičov na uliciach, keď tieto patria mestu? Podľa tvojho zmýšľania by to nesmeli - ulice niekomu patria.
Ak niekto niečo nečíta tak ja to nie som , lebo som hned v prvom príspevku napísal "my zasahujeme len na komunikáciách" (podľa zákona o cestnej premávke) inak kde vidíš problém že jazdí po chodníku niektoré chodníky na sídliskách sú budované aj ako obslužné (pre sanitky, taxíky a ľahké zásobovacie vozidlá za účelom obsluhy obyvateľov)
Posledná veta proste nemá chybu...no nemá chybu.

Misoft píše, ba dokonca pripojí foto áut normálnych jedincov.
No Ty argumentuješ obslužnými vozidlami...to fakt nemá chybu.
Presne tak. Tá posledná veta naozaj nemá chybu.
Presne ako píše pavol54, že niektoré chodníky boli aj konštrukčne budované, ako obslužné a priamo určené na účely, ktoré tu menoval.
Jediné čo tam chýba, je vysvetlenie, že ľahké zásobovacie vozidlo je každé vozidlo, pomocou ktorého sa to realizuje. Že zákon neurčuje, že to vozidlo musí byť priamo vlastnené firmou, ktorá sa priamo zaoberá určitou činnosťou.
-------------------------
A ak je potrebné na miesto vykládky prejsť po chodníku, nieje to zakázané, ale jazda po chodníku má tiež svoje pravidlá.
---------------------------
Napísal som to len preto, lebo je u nás veľa jedincov, ktorí radi suplujú políciu a zároveň aj súdy a vo výnimočných prípadoch aj vykonávateľa rozsudku.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
pavol54
To akože ten taxik má nakladať zákazníkov(trebárs babku s paličkou na ceste k dochtorovi) na na autobusovej zastávke, preto sa prístupové komunikácie riešili tak široké, vlastne je tam značka chodník pre chodcov? O tej druhej fotke sa nebavím
Slovko akože nemám rád...ale to je jedno.

Hm...značka "chodník pre chodcov" ...

Môžeš mi nejak objasniť, ako vlastne vyzerá ?
že by značka "C9" ale spravidla sa to dá riešiť značkou"B1" ktorá by neobmedzovala účastníkov (cyklistov, korčuliarov a pod)
nôžky pod stôl a uč sa cestný zákon a jeho vykonávaciu vyhlášku, Keď budeš vedieť, ako bývalý skúšobný komisár ťa ohodnotím dobre?
Značka "C9" = cestička pre chodcov
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam...k_na_Slovensku

Za panelákom mám značku "C 13" = cestička pre vyznačených užívateľov.
Využívajú ju chodci a aj cyklisti.

...chodnik je chodník...cestička je cestička.
Ak by sme sa mali držať vyhlášky, tak by potom všetky chodníky mai byť označené značkami (ktoré mimochodom ani neexistujú)...čo by bolo proste totálna blbosť.

Takže šup nožičky na stôl a učiť sa základy slovenského jazyka...
chodník je oddelený od cestz obrubníkom alebo iným prevýšením že?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
pavol54
misoft
A tu - Pali - ti dám príklad, ktorý neriešim, je to na pozemku mesta (biele jazdí po chodníku!).
A teraz otázka pre tvoj dôvtip. Prečo dopravní policajti pokutujú vodičov na uliciach, keď tieto patria mestu? Podľa tvojho zmýšľania by to nesmeli - ulice niekomu patria.
Ak niekto niečo nečíta tak ja to nie som , lebo som hned v prvom príspevku napísal "my zasahujeme len na komunikáciách" (podľa zákona o cestnej premávke) inak kde vidíš problém že jazdí po chodníku niektoré chodníky na sídliskách sú budované aj ako obslužné (pre sanitky, taxíky a ľahké zásobovacie vozidlá za účelom obsluhy obyvateľov)
Posledná veta proste nemá chybu...no nemá chybu.

Misoft píše, ba dokonca pripojí foto áut normálnych jedincov.
No Ty argumentuješ obslužnými vozidlami...to fakt nemá chybu.
Presne tak. Tá posledná veta naozaj nemá chybu.
Presne ako píše pavol54, že niektoré chodníky boli aj konštrukčne budované, ako obslužné a priamo určené na účely, ktoré tu menoval.
Jediné čo tam chýba, je vysvetlenie, že ľahké zásobovacie vozidlo je každé vozidlo, pomocou ktorého sa to realizuje. Že zákon neurčuje, že to vozidlo musí byť priamo vlastnené firmou, ktorá sa priamo zaoberá určitou činnosťou.
-------------------------
A ak je potrebné na miesto vykládky prejsť po chodníku, nieje to zakázané, ale jazda po chodníku má tiež svoje pravidlá.
---------------------------
Napísal som to len preto, lebo je u nás veľa jedincov, ktorí radi suplujú políciu a zároveň aj súdy a vo výnimočných prípadoch aj vykonávateľa rozsudku.
však zvyk NVP (nedeliteľná veliteľská právomoc - vyhľadať vyšetriť potrestať)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pred dvomi týždňami som orezal (riadne zmladil) osem jabloní. Poodrezával som konáre o hrúbke 8 až 10 cm a zapratal som si s tým skoro celú záhradu. Uvažoval som ekologicky, že zbehnem do Bratislavy, kúpim štiepkovač a tú haluzovinu naštiepkujem.
Zámer pekný, ale tá realizácia. Roboty na boha a tak som po dvoch haluziach skonštatoval, že asi spáliť bude lepší nápad.
A tak som sa do toho aj pustil. Nastrihal som si kopu tenkých halúzok a všetko hrubšie, hrubšie ako 3 - 4 cm, som narezal na 50 cm polienka. Reku odložím a usuším na opekanie.
-----------------
Zriadil som si ohnisko a založil pekný oheň. Naložil naň to surové, zapučané, tenké drevo a už sa valil hustý ťažký dym. Po hodinke sa na záhrade objavil sused cez dva ploty a spustil, či viem, že na záhrade sa nesmie páliť odpad. Že je to zakázané. Hneď na to nastal "náš prvý šťavnatý" dialóg. Po pár vetách prišiel z jeho strany jasný príkaz s doprovodnou hrozbou nahlásenia, že "okamžite to zahaste". Vraj keď oni môžu kompostovať, môžem aj ja. Vraj keď oni si mohli postaviť murovaný gril s komínom, tak aj ja si ho môžem postaviť. No a samozrejme, že ak oni môžu grilovať na drevenom uhlí, tak aj ja môžem grilovať na drevenom uhlí a nie na dreve.
-------------------------
Tak že ja ho obťažujem (jeden jediný krát) dymom, keď vanie severný vietor a on mňa, na oplátku, keď vanie južný vietor, zas pálením tých "jeho špecialít" na grile. Moje psy nikdy neštekajú, ale jeho jediný bastard šteká sústavne. Skôr vždy, keď ide niekto okolo ich bránky a je mu skutočne jedno, či je ráno, alebo polnoc. Keď sú v robote, bastard je v koterci a narieka až do ich príchodu. Pritom ja som mu nikdy nevytýkal, že obťažuje hlukom.
Holt, ľudia sú raz takí, radi súdia iných, radi by prikazovali a nariaďovali čo a ako majú robiť iní.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
To akože ten taxik má nakladať zákazníkov(trebárs babku s paličkou na ceste k dochtorovi) na na autobusovej zastávke, preto sa prístupové komunikácie riešili tak široké, vlastne je tam značka chodník pre chodcov? O tej druhej fotke sa nebavím
Pali - keď už "operuješ" obslužnými komunikáciami" tu máš pohľad na to miesto z reálu Street View
https://www.google.sk/maps/@48.74760...7i13312!8i6656

https://www.google.sk/maps/@48.74762...7i13312!8i6656

https://www.google.sk/maps/@48.74763...7i13312!8i6656

Vidíš tam niekde obslužnú komunikáciu?
Mám ti citovať špecifikáciu zákona, čo je chodník?
Nerob sa múdrejším, než si!
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vlado 33
kopretinka, aj mne to vadí. Preto by som sa chcel touto cestou ospravedlniť všetkým, ktorým som svojím hlukom počas dospievania spôsobil traumu.
Milí spoluobčania.
Počas svojho dospievajúceho života, som Vás obťažoval hlukom motoriek, áut, a hudby. Touto cestou sa Vám za vzniknuté problémy ospravedlňujem.
Na záver, raz to bude vadiť aj im............. to nezmeníš.
Dnes som si všimla veľmi sofistikovanú reklamu, náročnú na prácu s textom.

0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
pavol54
To akože ten taxik má nakladať zákazníkov(trebárs babku s paličkou na ceste k dochtorovi) na na autobusovej zastávke, preto sa prístupové komunikácie riešili tak široké, vlastne je tam značka chodník pre chodcov? O tej druhej fotke sa nebavím
Pali - keď už "operuješ" obslužnými komunikáciami" tu máš pohľad na to miesto z reálu Street View
https://www.google.sk/maps/@48.74760...7i13312!8i6656

https://www.google.sk/maps/@48.74762...7i13312!8i6656

https://www.google.sk/maps/@48.74763...7i13312!8i6656

Vidíš tam niekde obslužnú komunikáciu?
Mám ti citovať špecifikáciu zákona, čo je chodník?
Nerob sa múdrejším, než si!
To čo si ukázal cez ten prvý pohľad z street viev, je presne ten druh chodníka, ktorý v prípade potreby môže slúžiť, ako "obslužná komunikácia". Komunikácia, cesta, ktorú bežne nepoužívame na jazdu motorovými vozidlami. Dokonca aj sanitka, alebo záchranka, ak zastaví na hlavnej ceste, vytvára prekážku na cestnej komunikácii, ale na tom chodníku nie. Tam je len prekážkou pre peších a nieje taká nebezpečná.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
chlapi, vam to meranie uz ale nejako dlho trva
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Musis im to odmerat ty, a rychlejsie. :-)))))
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Musis im to odmerat ty, a rychlejsie. :-)))))
Stačí sa pozrieť do správnych STN.
STN 01 3466 Výkresy inžinierskych stavieb. Výkresy cestných komunikácií
STN 01 8020 Dopravné značky na pozemných komunikáciách
STN 73 6100 Názvoslovie pozemných komunikácií
STN 73 6101 Projektovanie ciest a diaľnic
STN 73 6110 Projektovanie miestnych komunikácií

http://www.ssc.sk/files/documents/te...kacii_2013.pdf
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Nandrolon
Musis im to odmerat ty, a rychlejsie. :-)))))
Stačí sa pozrieť do správnych STN.
STN 01 3466 Výkresy inžinierskych stavieb. Výkresy cestných komunikácií
STN 01 8020 Dopravné značky na pozemných komunikáciách
STN 73 6100 Názvoslovie pozemných komunikácií
STN 73 6101 Projektovanie ciest a diaľnic
STN 73 6110 Projektovanie miestnych komunikácií

http://www.ssc.sk/files/documents/te...kacii_2013.pdf
Na vojne platil buď článok 1 veliteľ má vždy pravdu
alebo článok č 2 ak ju nemá tak platí článok č 1
nevie si zvyknúť budem sa hádať ani tie normy čo si dala nepomôžu
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Na vojne platil buď článok 1 veliteľ má vždy pravdu
alebo článok č 2 ak ju nemá tak platí článok č 1
nevie si zvyknúť budem sa hádať ani tie normy čo si dala nepomôžu
To hej...to teda veru platilo...poznal som, zažil som (neber osobne) takýchto pakov .
Ale takýto jedinci - velitelia (poväčšinou) to majú následne v civile ťažké...aj takých som poznal a poznám. Môj posledný priamy nadriadený chodí vraj sám smutne po sídlisku. Každý normálny sa mu vyhýba...ja ho stretnúť, tak si snáď pred ním (hajzlom nad hajzlami) odpľujem.
----------------------------
Inak tie normy máš pravdu...to bude predsa málokto...a ten elaborát pána profesora už vôbec nie.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

taiko
chlapi, vam to meranie uz ale nejako dlho trva
Tak si sa na to zameral Ty, že? Zememerač?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
Nandrolon
Musis im to odmerat ty, a rychlejsie. :-)))))
Stačí sa pozrieť do správnych STN.
STN 01 3466 Výkresy inžinierskych stavieb. Výkresy cestných komunikácií
STN 01 8020 Dopravné značky na pozemných komunikáciách
STN 73 6100 Názvoslovie pozemných komunikácií
STN 73 6101 Projektovanie ciest a diaľnic
STN 73 6110 Projektovanie miestnych komunikácií

http://www.ssc.sk/files/documents/te...kacii_2013.pdf
Myslim ze tu ide o absentujuce STN. Teda STN PÚ.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak si mal na mysli požiarnikov, tí sa vyjadrujú k projektu, staveb. povoleniu. Nie sú jediní, to vie každý, aj civilná obrana sa vyjadruje k cestnej výstavbe http://www.mosr.sk/vydavanie-stanovi...lnej-vystavbe/, a mnoho iných dotknutých, to som pokladala za samozrejmosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať