Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
A povedz paragraf ako ho dostaneš von z cudzieho pozemku (zabudni na to že polícia, prokurátor a pod tí s tým problémom nepohnú )
Očuj, Pali - videl si ty, ako niekedy lesníci postupujú? Asi nie. Lesník zavolá policajtov, tí spíšu, vodiča predvolajú - on zaplatí pokutičku. Ale lesníci majú i iné spôsoby (často drastické) - stačí LKT a odtiahnú.
Mimochodom, ja som dávnejšie bumažku na vstup do lesa a národného parku mal - a to sa ešte mohlo chodiť voľne. Mal som to za čelným sklom - potvrdenie pre voľný vstup do lesov a na územie NAPANT.
Koľko máš hektárov pôdy(ja hej) a koľko ti vytiahli z nich cudzích aut? vieš čo ti povedia Daj to na súd, mi zasahujeme na komunikáciách, ak zoberieš techniku a vytiahneš mu to von môžeš sa škôd nedoplatiť Nejaké JPP bez argumentácie
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Koľko máš hektárov pôdy(ja hej) a koľko ti vytiahli z nich cudzích aut? vieš čo ti povedia Daj to na súd, mi zasahujeme na komunikáciách, ak zoberieš techniku a vytiahneš mu to von môžeš sa škôd nedoplatiť Nejaké JPP bez argumentácie
A) Ja nemusím nikoho ťahať.... nemám takú pôdu. Teda to nepotrebujem.
B) JPP? Myslíš? Bol si pri tom?
Ako som vyššie písal - mal som bumažku - od NAPANTu - do lesov som chodil autom, keď som potreboval. Lesníkov som poznal (a na Horehroní sa s tým ne*erú!), zavadzal im na lesnej ceste, vzali LKT-čko, zapriahli a odtiahli na kraj lesa - a majiteľ bol ticho. Stačilo, aby lesník len povedal, že ho môže považovať za pytliaka.
Tak tu nespievaj niečo o súdoch.
A keby šlo o tie súdy - pokiaľ sa poškodí majetok občana - má náhradu. Ale keď ten občan poškodí majetok štátu, tak poškodenie jeho majetku, ktorým poškodil štátne - sa zamietne.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nebudem sa s vami hádať, ale tiež som bola pár krát v strelnici na Záhorí so švagrom autom s bumažkou. Auto nás doviezlo až po prvý hríb.Potom sme už chodili pešo
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Včera maľované vajce pri kostole:
IMG_20160327_192147.jpg  
IMG_20160327_192129.jpg  
1/1
6 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft Pozri príspevok
Tiež pravda, ale! Keďže nie každý vie, či je, alebo nie je oprávnený - má mať povolenie. To väčšinou sa vyloží aspoň za čelné sklo. Lesná stráž by takto mohla skontrolovať oprávnenosť vstupu. U osôb, ktoré takto sa môžu dostať k svojmu pozemku/majetku - lesníci ich dobre poznajú. Ale ak nič také nemá, nikto ho nepozná (resp. to vozidlo) = nemá tam čo hľadať.
Misoft, asi 2 r. spat som zistoval nieco ohladom vjazdu do lesa /po asfaltke/, kde je zakaz mot. vozidlam.

Bolo mi vysvetlene, ze policajti to nemozu pokutovat, pokial to ma vo vlastnictve nejaky urbariat, alebo tak... Islo mi o to, ze manazer jednej horskej chaty ma na svojich strankach, ze ak ides na ich chatu, mozes veselo bez obav do zakazu /co chodim bezne, ale nevedel som ze mozem aj bez stiahnutej rite a par vyhovoriek a bankoviek v penazenke/..

A na povolenie som sa oficialne informoval, kto mi ho vyda, povedali ze papier od ubytovania...

Uz som ich dalej nedrazdil, lebo papier mam pri sebe az ked idem naspat po zaplateni...

Vyslo mi z toho, ze maju nejaku "lokalnu dohodu" alebo, ze cesi na to proste kaslu. I ked casto som ich tam ako pesi turista stretol....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokiaľ máš ubytovanie a potrebuješ sa tam dostať - vie o tom ubytovateľ (a ten ti potom vydá "bumažku" a policajti si to môžu overiť. Inak - policajti! Súkromná cesta vo vlastníctve - je to sukromný pozemok, tam nemôžu vstúpiť. Ale! Pokiaľ je cesta vedená ako komunikácia, je zaznačená v mapách, je registrovaná na správe ciest - platí i pre ňu zákon 8/2009.
Vieš - finta je v tom, že ak majiteľ cesty zavolá na "nespratníka" policajtov - týmto in dáva SÚHLAS na vstup na svoj pozemok, vtedy NEPOTREBUJÚ povolenie od súdu - veď boli požiadaní na riešenie prípadu samotným vlastníkom - dal im súhlas.

To máš podobné ako pri vstupe do bytu. Nemôžu vstúpiť bez súdneho príkazu. Ale keď ich zavoláš dnu - dostali súhlas od teba a už nepotrebujú súdny príkaz.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft. Toto chapem. Skor mi ide o to, ze na chatu ideme na obed. Podla mna je to to iste, ako ked sa idem hore ubytovat. To tiez nevies vopred ci tam ostanes, alebo sa ubytujes na chate o 50m dalej.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Toto nebudú riešiť - veď predsa sa nejako tam musíš dostať, ubytovať. Ak je policajt rozumne uvažujúci - tak len rukou kývne. A keď už budeš na súkromnej ceste, oni za tebou nepôjdu. A keby náhodou číhali a budeš sa vracať - už budeš mať predsa lajstro. A istotne tam bude pod značkou nejaká doplnková tabuľka. Pokiaľ ubytovateľ nebude žiadať policajtov, aby riešili, tak nevstúpia na súkromnú cestu, nebudú riešiť.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, ano, v tomto duchu sa aj ja riadim. Doplnkova tabula tam ziadna nie je. Ja mam s cr policajtami zatial iba pozitivne skusenosti. Zdedili ovela viac ludskosti ako ti nasi...
Dnes opat kruhac v malickom udoli na jablunkovsku obsadeny asi 8 policajtami, frekvencia aut velmi mala, ale vobec nas nezastavili.
Nasim by som uz vytahoval z kufra lekarnicku /po fukani/...
Cosika sa to pri zelenej hranici v cr stale deje. Aj policajny Brtulnik letel ponad lesy...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
Koľko máš hektárov pôdy(ja hej) a koľko ti vytiahli z nich cudzích aut? vieš čo ti povedia Daj to na súd, mi zasahujeme na komunikáciách, ak zoberieš techniku a vytiahneš mu to von môžeš sa škôd nedoplatiť Nejaké JPP bez argumentácie
A) Ja nemusím nikoho ťahať.... nemám takú pôdu. Teda to nepotrebujem.
B) JPP? Myslíš? Bol si pri tom?
Ako som vyššie písal - mal som bumažku - od NAPANTu - do lesov som chodil autom, keď som potreboval. Lesníkov som poznal (a na Horehroní sa s tým ne*erú!), zavadzal im na lesnej ceste, vzali LKT-čko, zapriahli a odtiahli na kraj lesa - a majiteľ bol ticho. Stačilo, aby lesník len povedal, že ho môže považovať za pytliaka.
Tak tu nespievaj niečo o súdoch.
A keby šlo o tie súdy - pokiaľ sa poškodí majetok občana - má náhradu. Ale keď ten občan poškodí majetok štátu, tak poškodenie jeho majetku, ktorým poškodil štátne - sa zamietne.
lenže to auto podľa foto netvorilo prekážku, tú bumážku si mal na základe čoho podľa známosti? lebo ty si nepotreboval chodiť autom do lesov ty si tam chodil z vlastného pohodlia a možno si využil spoločenské postavenie inak si vždy dôležitý pri kecaní ? za socíku bola prax že moji predchodcovi vydávali povolenky na vjazd do VVP (pre kamošov hubárov) bolo že to ryku ked som žiadnu nepredlžil Inak platí to čo tvrdil prv polícia bez prítomnosti majiteľa pozemku nič riešiť nebude
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
človek ide so psom do lesa a tam namiesto pokoja zas tí blbí motorkári a štvorkolkári a iní dementi.......
Kvietočok...TY si príčina výmeny názorov !
TY, len TY a ani iný...chápeš tomu, čo si spôsobila ?

Nepotešila si ma týmto, lebo dvaja sa na tomto pochytili a sú rozčúlení...
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nejaki dvaja si chceli trtnut v aute a kopretinku to hned nastvalo :-)))))))))))
Ja som takto maval v horach Jawu350, este ze vtedy neboli smartfony :-))))))))
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
kopretinka
človek ide so psom do lesa a tam namiesto pokoja zas tí blbí motorkári a štvorkolkári a iní dementi.......
Kvietočok...TY si príčina výmeny názorov !
TY, len TY a ani iný...chápeš tomu, čo si spôsobila ?

Nepotešila si ma týmto, lebo dvaja sa na tomto pochytili a sú rozčúlení...
nikto sa nepochytil len sa ujasňujú právne názory a čistia domnienky a ukazuje sa väčší status
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
lenže to auto podľa foto netvorilo prekážku, tú bumážku si mal na základe čoho podľa známosti? lebo ty si nepotreboval chodiť autom do lesov ty si tam chodil z vlastného pohodlia a možno si využil spoločenské postavenie inak si vždy dôležitý pri kecaní ? za socíku bola prax že moji predchodcovi vydávali povolenky na vjazd do VVP (pre kamošov hubárov) bolo že to ryku ked som žiadnu nepredlžil Inak platí to čo tvrdil prv polícia bez prítomnosti majiteľa pozemku nič riešiť nebude
Keďže si neodbytne zvedavý:
Áno - bumažka bola aj na základe známostí, ale nie takých, ako si ty myslíš - s tými "známosťami" sme spolupracovali (často aj pri pátracích akciách), vstup na územie NAPANTu - mali sme chatu (nie moja osobná - patrila armáde) na ich území, takže vstup bol potrebný.
Spoločenské postavenie som využívať nemusel - postavenie som si získal inak - keď som niekedy po nociach hľadal zablúdeného (ty si však len na kavalci sedel).
A za ďalšie - policajti i na súkromnom budú riešiť, ak ich o to požiada majiteľ a zavolá ich na svoj pozemok. Opäť nečítaš.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A tu - Pali - ti dám príklad, ktorý neriešim, je to na pozemku mesta (biele jazdí po chodníku!).
A teraz otázka pre tvoj dôvtip. Prečo dopravní policajti pokutujú vodičov na uliciach, keď tieto patria mestu? Podľa tvojho zmýšľania by to nesmeli - ulice niekomu patria.
P17-03-16_09.16.jpg  
P22-03-16_09.42.jpg  
1/1
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
A tu - Pali - ti dám príklad, ktorý neriešim, je to na pozemku mesta (biele jazdí po chodníku!).
A teraz otázka pre tvoj dôvtip. Prečo dopravní policajti pokutujú vodičov na uliciach, keď tieto patria mestu? Podľa tvojho zmýšľania by to nesmeli - ulice niekomu patria.
Ak niekto niečo nečíta tak ja to nie som , lebo som hned v prvom príspevku napísal "my zasahujeme len na komunikáciách" (podľa zákona o cestnej premávke) inak kde vidíš problém že jazdí po chodníku niektoré chodníky na sídliskách sú budované aj ako obslužné (pre sanitky, taxíky a ľahké zásobovacie vozidlá za účelom obsluhy obyvateľov)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
misoft
A tu - Pali - ti dám príklad, ktorý neriešim, je to na pozemku mesta (biele jazdí po chodníku!).
A teraz otázka pre tvoj dôvtip. Prečo dopravní policajti pokutujú vodičov na uliciach, keď tieto patria mestu? Podľa tvojho zmýšľania by to nesmeli - ulice niekomu patria.
Ak niekto niečo nečíta tak ja to nie som , lebo som hned v prvom príspevku napísal "my zasahujeme len na komunikáciách" (podľa zákona o cestnej premávke) inak kde vidíš problém že jazdí po chodníku niektoré chodníky na sídliskách sú budované aj ako obslužné (pre sanitky, taxíky a ľahké zásobovacie vozidlá za účelom obsluhy obyvateľov)
Posledná veta proste nemá chybu...no nemá chybu.

Misoft píše, ba dokonca pripojí foto áut normálnych jedincov.
No Ty argumentuješ obslužnými vozidlami...to fakt nemá chybu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
misoft
A tu - Pali - ti dám príklad, ktorý neriešim, je to na pozemku mesta (biele jazdí po chodníku!).
A teraz otázka pre tvoj dôvtip. Prečo dopravní policajti pokutujú vodičov na uliciach, keď tieto patria mestu? Podľa tvojho zmýšľania by to nesmeli - ulice niekomu patria.
Ak niekto niečo nečíta tak ja to nie som , lebo som hned v prvom príspevku napísal "my zasahujeme len na komunikáciách" (podľa zákona o cestnej premávke) inak kde vidíš problém že jazdí po chodníku niektoré chodníky na sídliskách sú budované aj ako obslužné (pre sanitky, taxíky a ľahké zásobovacie vozidlá za účelom obsluhy obyvateľov)
Posledná veta proste nemá chybu...no nemá chybu.

Misoft píše, ba dokonca pripojí foto áut normálnych jedincov.
No Ty argumentuješ obslužnými vozidlami...to fakt nemá chybu.
To akože ten taxik má nakladať zákazníkov(trebárs babku s paličkou na ceste k dochtorovi) na na autobusovej zastávke, preto sa prístupové komunikácie riešili tak široké, vlastne je tam značka chodník pre chodcov? O tej druhej fotke sa nebavím
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
To akože ten taxik má nakladať zákazníkov(trebárs babku s paličkou na ceste k dochtorovi) na na autobusovej zastávke, preto sa prístupové komunikácie riešili tak široké, vlastne je tam značka chodník pre chodcov? O tej druhej fotke sa nebavím
Slovko akože nemám rád...ale to je jedno.

Hm...značka "chodník pre chodcov" ...

Môžeš mi nejak objasniť, ako vlastne vyzerá ?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
Nejaki dvaja si chceli trtnut v aute a kopretinku to hned nastvalo :-)))))))))))
Ja som takto maval v horach Jawu350, este ze vtedy neboli smartfony :-))))))))
50 metrov odtiaľ je parkovisko,do lesa mohli dôjsť peši.Určite tam nerobili to,čo píšeš,lebo sa rehotali a vykrikovali,bolo ich počuť dosť ďaleko.A ja smartfón nemám,fotím fotoaparátom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať