Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

50 r., zima, chlapík vo vani, zvonček, padlo meno, ešteže manželke napadlo mužovi obliecť slovenský kožuch, stav. ing, vrátil sa z Ruska po dvoch rokoch. kožuch ho zachránil.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

nezabudni spomenúť príhody.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
50 r., zima, chlapík vo vani, zvonček, padlo meno, ešteže manželke napadlo mužovi obliecť slovenský kožuch, stav. ing, vrátil sa z Ruska po dvoch rokoch. kožuch ho zachránil.
to som nepochopila.........asi to bude tou neskorou nočnou hodinou
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Rozosmialo, vidím, že alza "jede".
https://www.alza.sk/elektromobily-tesla/18861978.htm
... na model S 75 D síce nemajú stanovenú cenu, ale už je v akcii mínus 8 % :-))
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
Pri rodinných domoch je to iné...tam hasiča je nutné vpustiť na pozemok, aby videl na komíny.
Do domu predsa nik nekáže vpustiť.
Na moj komin lepsie vidno z ulice nez z dvora, ale takto pohladom nikto nemoze zistit mozne nebezpecenstvo poziaru.
Este som sa s poziadavkou od hasicov nestretol, jedna dobrovolnicka byva oproti, urcite by mi povedala.
0 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

otvorím si stránku zdravotnej poisťovne, tam mi vyhodí, že za mňa zaplatili za zdravotnú starostlivosť za 24 mesiacov sumu 542,80 eur a červeným mi svieti ste neplatič- z ročného zúčtovania mám zaplatiť ešte 1 dohodnutú splátku-115 eur. Za posledných 24 mesiacov som poisťovni odviedla zo zamestnania aj podnikania sumu 8 290,92 eur. Takže aj takíto sú neplatiči.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

https://hitky.sk/surne-hladaju-sa-da...hranili-zivot/


SÚRNE! Hľadajú sa darcovia vzácnej krvnej skupiny, ktorí by Terezke (15) zachránili život!

AB negatív
zavolajte na číslo 0907 504 846
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kanianka
otvorím si stránku zdravotnej poisťovne, tam mi vyhodí, že za mňa zaplatili za zdravotnú starostlivosť .................
Tipnem si - Dôvera, alebo VšZP.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Naser*kalo: aktualizácia Firefox - reku OK.
A odrazu nejde 1/3 doplnkov - otvorím jednu stránku a vyhadzuje chybu na jej podstránkach , nájdem náhradu na doplnok Firegesture (som zvyknutý miesto kláves používať gestá myšou) a funguje len napoly, niektoré gestá to nechce akceptovať, i keď sú nastavené.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
https://hitky.sk/surne-hladaju-sa-da...hranili-zivot/


SÚRNE! Hľadajú sa darcovia vzácnej krvnej skupiny, ktorí by Terezke (15) zachránili život!

AB negatív
zavolajte na číslo 0907 504 846
Tak mi napadlo, že oznamom takéhoto druhu, keď ide o čas, by sa mohlo na stránke nájsť vhodnejšie miesto, hoci i na titulke a výrazné. Veď to nie sú každodenné udalosti a sem nechodia všetci.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
alaya1
https://hitky.sk/surne-hladaju-sa-da...hranili-zivot/


SÚRNE! Hľadajú sa darcovia vzácnej krvnej skupiny, ktorí by Terezke (15) zachránili život!

AB negatív
zavolajte na číslo 0907 504 846
Tak mi napadlo, že oznamom takéhoto druhu, keď ide o čas, by sa mohlo na stránke nájsť vhodnejšie miesto, hoci i na titulke a výrazné. Veď to nie sú každodenné udalosti a sem nechodia všetci.
V prvom rade národná transfúzna stanica má presný prehľad o darcoch a ich darovacích možnostiach, pokiaľ viem, tak sama pri akútnych prípadoch oslovuje darcov.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol54
korela
alaya1
https://hitky.sk/surne-hladaju-sa-da...hranili-zivot/


SÚRNE! Hľadajú sa darcovia vzácnej krvnej skupiny, ktorí by Terezke (15) zachránili život!

AB negatív
zavolajte na číslo 0907 504 846
Tak mi napadlo, že oznamom takéhoto druhu, keď ide o čas, by sa mohlo na stránke nájsť vhodnejšie miesto, hoci i na titulke a výrazné. Veď to nie sú každodenné udalosti a sem nechodia všetci.
V prvom rade národná transfúzna stanica má presný prehľad o darcoch a ich darovacích možnostiach, pokiaľ viem, tak sama pri akútnych prípadoch oslovuje darcov.
A ten link si si aj precital ?
Tak asi jej nemaju dost.."Rodina a lekári Terezky Špilákovej prosia celé Slovensko o pomoc pri záchrane ich dcéry."
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
A ten link si si aj precital ?
Tak asi jej nemaju dost.."Rodina a lekári Terezky Špilákovej prosia celé Slovensko o pomoc pri záchrane ich dcéry."
Alaya...majú a či nemajú ?
Mňa Ti zaráža na tom všetkom jedno. Keď nemajú dosť krve, tak na čo tie kritéria, hlavne to jedno ? Ty si ten link čítala, lebo sa v ňom píše.

Vhodní darcovia musia spĺňať tieto podmienky:

· Dobré žilné prístupy do oboch rúk (skontrolujú to sestry NTS Ružinov BA)

Činnosť NTS v celoslovenskom meradle
https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-...-len-pre-teba/
Ale je smutné, že je to takto.
Ja som onehdá daroval krv, už nemôžem...zaťko siaha ale po Zlatej Jánskeho plakete.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
alaya1
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"
a prečo by nedarca nemohol vedieť svoju krvú skupinu?????? To myslíš vážne, že má NTS databazú všetkých ľudí v krajine?
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
pavol54
alaya1
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"
a prečo by nedarca nemohol vedieť svoju krvú skupinu?????? To myslíš vážne, že má NTS databazú všetkých ľudí v krajine?
nie vsetkych ludi, len vsetkych darcov krvi. Ak vie nedarca skupinu moze ist darovat tiez a stat sa darcom, takze take vyzvy podla mna vyznam maju
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol54
alaya1
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"

Ja nie som darca a viem a vsetky zeny co rodili vedia svoju krvnu skupinu, nakolko ju mali aj zapisanu v tehu knizke. A NTS mna neregistruje.
Stacilo si len precitat a ak nemas alebo nedas ignorovat!.

A ak rodicia vyzyvaju po nete tak asi tej krvi je malo, co maju nemocnice k dispozicii.
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač

Aj po zvýraznení to ešte stále nie je jasné ???
Veď sa táto výzva týka v podstate čo najbližšieho (povedzme do 100km) okolia Ružinova.
Silno totiž pochybujem, že by vhodní darcovia cestovali z druhého konca republiky na odber do BA.
Narážal som len a len na túto skutočnosť...realitu daného prípadu nekomentujem, veď to sa ani nedá.
Skôr by som videl problém v (vraj) médiu samotnom, že siahol po takejto forme výzvy.
Veď predsa nie je nikde napísané, že dievčatko nedostane krv. Ono sa len chystá na transplantáciu, kde bude potrebná krv. Ak nebude vyhnutia, tak dostane predsa na dobu určitú tú skupinu O.
Dievča má dosť vzácnu krvnú skupinu. Takže tých potencionálnych darcov je fakt málo. Tak niet divu, že rodina hľadá. Mmch, začali na FB, odtial sa výzva rozšírila
https://www.cas.sk/clanok/620803/kra...akov-necakala/

Naozaj netuším, čo kritizuješ. Lebo vyzerá to, že ťa skôr dráždi ten, čo sem tú výzvu umiestnil, ako výzva sama...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať