Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
Skôr by som videl problém v (vraj) médiu samotnom, že siahol po takejto forme výzvy.
Tiez mi to pripada akoby na zvysenie citanosti.
AB- moze dostat krv aj od 0-, A-, B-. Dokopy je uz takych darcov celkom dost.
Ked je ozaj kriticka situacia, NTS vyzyva inou formou a nie clankom na stranke HITKY, o ktorej som doteraz ani nechyroval.
2 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vicktor
buchač
Skôr by som videl problém v (vraj) médiu samotnom, že siahol po takejto forme výzvy.
Tiez mi to pripada akoby na zvysenie citanosti.
AB- moze dostat krv aj od 0-, A-, B-. Dokopy je uz takych darcov celkom dost.
Ked je ozaj kriticka situacia, NTS vyzyva inou formou a nie clankom na stranke HITKY, o ktorej som doteraz ani nechyroval.
vážne si myslíš, že ide iba o zvyšovanie návštevnosti, alebo ide fakt o ťažko choré dievča, pre ktoré organizujú odbery aj v škole? http://www.spsknm.sk/ssknm/sk/node/625
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
buchač

Aj po zvýraznení to ešte stále nie je jasné ???
Veď sa táto výzva týka v podstate čo najbližšieho (povedzme do 100km) okolia Ružinova.
Silno totiž pochybujem, že by vhodní darcovia cestovali z druhého konca republiky na odber do BA.
Narážal som len a len na túto skutočnosť...realitu daného prípadu nekomentujem, veď to sa ani nedá.
Skôr by som videl problém v (vraj) médiu samotnom, že siahol po takejto forme výzvy.
Veď predsa nie je nikde napísané, že dievčatko nedostane krv. Ono sa len chystá na transplantáciu, kde bude potrebná krv. Ak nebude vyhnutia, tak dostane predsa na dobu určitú tú skupinu O.
Dievča má dosť vzácnu krvnú skupinu. Takže tých potencionálnych darcov je fakt málo. Tak niet divu, že rodina hľadá. Mmch, začali na FB, odtial sa výzva rozšírila
https://www.cas.sk/clanok/620803/kra...akov-necakala/

Naozaj netuším, čo kritizuješ. Lebo vyzerá to, že ťa skôr dráždi ten, čo sem tú výzvu umiestnil, ako výzva sama...
Absolútne ma Alaya nedráždi...A B S O L Ú T N E !!!
Inokedy možno aj hej, ale v tomto prípade veru nie.

Kritizujem len a len tie pomery na Slovensku...kuwa, že sa rodič musí realizovať hore - dole, aby dieťa dostalo patričnú starostlivosť.
Prípadne sa to týka aj iných pacientov s oveľa menšími problémami...viď donedávny problém s nedostatkom liekov....lebo kuwy podnikateľské na Slovensku vyrabovali lekárne a predali za hranice....a ty pacient si hoď mašľu.


...a mimochodom...dostal zo 10 litrov (oveľa vzácnejšej ako je AB) krvnej skupiny, tak hádam nebudem až za také hovado, že by som kritizoval nekritizovateľné.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dáša_
vážne si myslíš, že ide iba o zvyšovanie návštevnosti, alebo ide fakt o ťažko choré dievča, pre ktoré organizujú odbery aj v škole? http://www.spsknm.sk/ssknm/sk/node/625
Je uplne samozrejme, ze spoluziaci chcu pomoct.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vicktor
Dáša_
vážne si myslíš, že ide iba o zvyšovanie návštevnosti, alebo ide fakt o ťažko choré dievča, pre ktoré organizujú odbery aj v škole? http://www.spsknm.sk/ssknm/sk/node/625
Je uplne samozrejme, ze spoluziaci chcu pomoct.
Skoda Viktor, ze si moj prispevok nepresiel mlcanim....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
pavol54
alaya1
Samozrejme, ze som link citala, pripla som to nie kvoli poddzubom a vykecom, ale kvoli tomu, ze mozno niekto ma tuto vzacnu krv...rodicia bezradni, vyzyvaju, kde sa da - bol by si iny ?
Ja som len reagoval na to že všetkých možných darcov má v evidencii NTS. Teda darmo ak som daroval minulý týždeň túto skupinu, môžem sa ponúkať koľko chcem, NTS nezoberie, ale ak NTS vie, že mám túto krvnú skupinu a naposledy som bol pred troma mesiacmi tak mi zavolá že je v núdzi či nemôžem prísť. Ako môže nedárca vedieť akú má krvnú skupinu? Ak to vie on, vie to aj NTS takže tak. A potom sú zbytočné tie citové výkriky "pomôžte"
a prečo by nedarca nemohol vedieť svoju krvú skupinu?????? To myslíš vážne, že má NTS databazú všetkých ľudí v krajine?
Môže vedieť, ale ani vo sne by ma to nenapadlo si ju zisťovať ak by nebol dôvod. Inak je pravda že rodičky ju vedia. Ale darovať môžeš len po preverení kvality darcu a to robí LEN NTS či?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nemyslite, ze uz by aj stacilo? Ci to len z nudy, lebo osoh z tohoto tu dievca nema ziadny.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Nemyslite, ze uz by aj stacilo? Ci to len z nudy, lebo osoh z tohoto tu dievca nema ziadny.
Presne tak,
Tymto zelam Terezke, nech jej je k dispozicii tolko krvi, kolko potrebuje, nech sa jej operacia vydari a zelam jej skore uzdravenie.
V neposlednom rade jej prajem, nech v zivote stretne iba dobrych, vyrovnanych a dobroprajnych ludi.
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....darmo som ziapala chyťte zlodeja a bežala za ním....ľudia sa len zastavili a pozerali po mne či mi "hrabe"....takže chlapec cca 19-22 r.......si pokojne môže "šňupať" za celý môj biedny dôchodok.....ja budem piť vodu celý mesiac a chodiť na Políciu ako na hodiny klavíra.....no hlavne,že sme zdraví.....
Od včera mám slovník individua 6 cenovej skupiny ak by taká bola
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anika61
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....darmo som ziapala chyťte zlodeja a bežala za ním....ľudia sa len zastavili a pozerali po mne či mi "hrabe"....takže chlapec cca 19-22 r.......si pokojne môže "šňupať" za celý môj biedny dôchodok.....ja budem piť vodu celý mesiac a chodiť na Políciu ako na hodiny klavíra.....no hlavne,že sme zdraví.....
Od včera mám slovník individua 6 cenovej skupiny ak by taká bola
Oj, otrasný zážitok za bieleho dňa. Ľudia sú čoraz viac ľahostajnejší. Treba len dúfať, že ho vypátrajú skôr, než prešnupe lup.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nemam slov..hrôza
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
lujza.j
Nemam slov..hrôza
Fuuuj zle mi je od rána....trauma normálne.....keby som pila tak si veru drbnem do dvoch
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Uff. Nemohli by sme ti nejak pomôcť?
6 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Dáša_
Uff. Nemohli by sme ti nejak pomôcť?
Ďakujem Daska vážim si to veľmi....nejako to musím vykompenzovaťa uskromniť sa rodina pomôže....potom splatim postupne....inak sa nedá.......hlavné je,že ma neprizabil,mohla som aj horšie dopadnúť.....ľudia dnes zabijú pre 5€
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tweety
Anika61
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....darmo som ziapala chyťte zlodeja a bežala za ním....ľudia sa len zastavili a pozerali po mne či mi "hrabe"....takže chlapec cca 19-22 r.......si pokojne môže "šňupať" za celý môj biedny dôchodok.....ja budem piť vodu celý mesiac a chodiť na Políciu ako na hodiny klavíra.....no hlavne,že sme zdraví.....
Od včera mám slovník individua 6 cenovej skupiny ak by taká bola
Oj, otrasný zážitok za bieleho dňa. Ľudia sú čoraz viac ľahostajnejší. Treba len dúfať, že ho vypátrajú skôr, než prešnupe lup.
No bisťu..... mladí sopliaci si na ženu trúfnu. A horšie je, že ostatní sú ako tie tri opice
.

Ale toto je často dané aj tým, že mnohí bezpečnostným zložkám (Polícia) jednoducho neveria, prípadne ak by aj pomohli - mali by s nimi väčšie opletačky ako páchateľ.

A ten jeho "zárobok" - Ankin dôchodok - tak ten prešustruje za pár minút.

A toto je realita všedného dňa, ani prstom netreba ukazovať, kde je toho príčina....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Anika61
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....
preboha.....za bieleho dňa
nemáte zamknuté vchody?
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
kopretinka
Anika61
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....
preboha.....za bieleho dňa
nemáte zamknuté vchody?
Išla som s nákupom k mamke vchody sú zamknuté,otvorila mi pani ktorá vychádzala von a aj von ostala stáť....ona asi držala tie dvere otvorené,lebo som nepočula ten bzuciak....a ani som sa vlastne preto neotocila kto ide.....myslela som,že to ona vošla späť dnu.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Anika61
kopretinka
Anika61
Včera o 13,10 ma prepadli a okradli priamo vo vchode.....
preboha.....za bieleho dňa
nemáte zamknuté vchody?
Išla som s nákupom k mamke vchody sú zamknuté,otvorila mi pani ktorá vychádzala von a aj von ostala stáť....ona asi držala tie dvere otvorené,lebo som nepočula ten bzuciak....a ani som sa vlastne preto neotocila kto ide.....myslela som,že to ona vošla späť dnu.....
takže on tam číhal a čakal,kedy niekto pôjde dovnútra ......tohoto sa bojím,keď idem z poobednej.. nešla by som do vchodu,keby som v blízkosti videla nejakého neznámeho...tiež by som sa pomoci nedočkala,každý len zaleze,lebo sa bojí
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Príhodu spomeniem iba na možnosť finty. Nakúpila som v Bille a zasúvala vonku vozík, neišlo to, mala som stredný nákup a na ňom kabelku v hlbokej taške z Ikey. Položila som si ho vedľa seba na zem. Vozík sa nedal zasunúť ani do druhého ani tretieho radu. Až potom som si uvedomila, že je vyšší. Nechala som ho tak, nákup ostal, ale kabelka zmizla.
Bolo okolo 20-ej, nikto vonku okrem šiestich chlapov pri vchode, keď som sa obzrela, boli traja. Jasná situácia.
Naši policajti za 2 min. prišli. obehli to celé dokola cez "parčík", dopredu jasné, že márne. Už bolo chladno, tak som mala vetrovku s vnútorným vreckom, a tam plat. kartu, OP, kľúče, telefón. Zásadne po jednej udalosti nechávam v kabelke iba "zbytočné" veci.
Najviac mi bolo ľúto kabelky, zn-ová, v super zľave, aj tak drahá, asi jediná v meste, strih a látk. materiál aj s ušami veľmi dobrý. Vnútri kniha, a poznámky.
Stačilo im tam nastrčiť iný formát vozíka. Mala som blbé obdobie, zamyslená, veď nikde nikto. Pred pár rokmi. A hlavne finančne slabé obdobie. Ako schválne som dostala ešte zhora aj lekciu.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte sa vrátim k tým krv. skupinám. Mám deti nad 30, a v prepúšťacej správe z pôrodnice mali obaja uvedené aj krv. skupiny komplet. Tak je možné, že sú mladšie ročníky niekde aj evidované. Ktovie?
Ako som nedávno písala, najviac Rh mínus na svete sa vyskytuje u Portugalcov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať