Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte k tým desatinným čiarkam. Tak trochu paradox, tak spomeniem. V lete USG brucha a nález údajne 5 x 29 cm. Doma som si tri dni poplakala, potom som si uvedomila, že príroda by taký pravidelný útvar najskôr nevytvorila, veď to pripomínalo tie nafukovacie úzke balóniky, čo sa z nich tvarujú uzlíkovaním rôzne figúrky pre deti.
Lek. správa prešla tromi lekármi a bez reakcie. Žen. lekár ma po mesiaci ubezpečil prvý, že ide iba o cystu na 100%, že sa bude sledovať, o operácii ani zmienka a jej veľkosť je 5 x 2,9 cm.
Cysty som mala už niekoľkokrát za život, ani som ich neriešila, ako prišli, tak odišli. Dúfam, že aj teraz.
Pritom tá lekárka na USG je poctivka s dhoročnou praxou, už som u nej bola, ale zrejme tie vysoké horúčavy narobili svoje. Keby si prečítala po sebe text, prišla by na to.
Za čo vďačím okrem detí mužovi najviac, že ma naučil pri prvom určení dg od lekára nikdy nespanikáriť, a prijať ju, až sa definitívne potvrdí. Dovtedy proste neexistuje.
Neviem, kto ma skúša, ale takéto veci a predpovede postupu dg sa mi stali viackrát v živote a neboli pravdivé.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Anika61
Nenadarmo sa vraví,že na posratého aj hajzel padne....najprv ma okradne tipek"o 400€....a teraz soc.poisťovňa o dôchodok.ID..zo 100% sa mi zrazu polepšilo na 45%...a tri diagnózy chronické so zhoršujúcim priebehom temer neovplyvnitelne liečbou......a lekárka mi s úsmevom do xichtu povie,že sociálka nemá peniaze,že ona má nariadenie z hora ........a že sa môžem odvolať,ale nepochodim....neviem čo sa mi chce skôr....či rehotať,či" skočiť z okna.."....
Nedať sa.
Nechcem sa rúhať, ale aj parlament vie už dávno, že s vydávaním inv. dôch. nie je všetko v poriadku. Dopracovali sme sa. Anika, predovšetkým žiadny stres.
Koľkí neplatili odvody za zamestnancov veľkých firiem, obyvateľstvu sa smiali do tvárí, provokovali svojimi súkromnými aktivitami verejnosť, kupovali najluxusnejšie vily, potom prepisovali na deti, a nakoniec pod tlakom verejnosti sa ich zbavili, a štát to za nich zatiahol. To je nad ľudské chápanie.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Anika61
Nenadarmo sa vraví,že na posratého aj hajzel padne....najprv ma okradne tipek"o 400€....a teraz soc.poisťovňa o dôchodok.ID..zo 100% sa mi zrazu polepšilo na 45%...a tri diagnózy chronické so zhoršujúcim priebehom temer neovplyvnitelne liečbou......a lekárka mi s úsmevom do xichtu povie,že sociálka nemá peniaze,že ona má nariadenie z hora ........a že sa môžem odvolať,ale nepochodim....neviem čo sa mi chce skôr....či rehotať,či" skočiť z okna.."....
Nedať sa.
Nechcem sa rúhať, ale aj parlament vie už dávno, že s vydávaním inv. dôch. nie je všetko v poriadku. Dopracovali sme sa. Anika, predovšetkým žiadny stres.
Koľkí neplatili odvody za zamestnancov veľkých firiem, obyvateľstvu sa smiali do tvárí, provokovali svojimi súkromnými aktivitami verejnosť, kupovali najluxusnejšie vily, potom prepisovali na deti, a nakoniec pod tlakom verejnosti sa ich zbavili, a štát to za nich zatiahol. To je nad ľudské chápanie.
Lenže ani tá poisťovňa nemá vždy naliate čisté víno poznám prípad, podľa starého zákona sa platil nižší odvod (ak tvorili 30% zam ČID) 5 rokov ho nechali platiť nižší odvod a potom mu po kontrole napísali že sa to týkalo len odvodov za ČID a bác doplatiť 150 000 Sk a pokuta 170 000,. Sk. Pritom tá hnilá a lenivá baba zahrabaná na sociálnej poisťovni mohla prísť na nesprávne pochopenie zákona zamestnávateľom pri prvom alebo druhom preberaní výkazu jednoduchou otázkou vy máte zamestnaných len ČID keď odvádzate za všetkých zamestnancov miesto 35,2 % LEN 11,3 % ? A rovno exekútor
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
myslíš tých čo majú príjem mimo ERP a faktúr alebo majiteľov kont v daňových rajoch?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pavol54
korela
Anika61
Nenadarmo sa vraví,že na posratého aj hajzel padne....najprv ma okradne tipek"o 400€....a teraz soc.poisťovňa o dôchodok.ID..zo 100% sa mi zrazu polepšilo na 45%...a tri diagnózy chronické so zhoršujúcim priebehom temer neovplyvnitelne liečbou......a lekárka mi s úsmevom do xichtu povie,že sociálka nemá peniaze,že ona má nariadenie z hora ........a že sa môžem odvolať,ale nepochodim....neviem čo sa mi chce skôr....či rehotať,či" skočiť z okna.."....
Nedať sa.
Nechcem sa rúhať, ale aj parlament vie už dávno, že s vydávaním inv. dôch. nie je všetko v poriadku. Dopracovali sme sa. Anika, predovšetkým žiadny stres.
Koľkí neplatili odvody za zamestnancov veľkých firiem, obyvateľstvu sa smiali do tvárí, provokovali svojimi súkromnými aktivitami verejnosť, kupovali najluxusnejšie vily, potom prepisovali na deti, a nakoniec pod tlakom verejnosti sa ich zbavili, a štát to za nich zatiahol. To je nad ľudské chápanie.
Lenže ani tá poisťovňa nemá vždy naliate čisté víno poznám prípad, podľa starého zákona sa platil nižší odvod (ak tvorili 30% zam ČID) 5 rokov ho nechali platiť nižší odvod a potom mu po kontrole napísali že sa to týkalo len odvodov za ČID a bác doplatiť 150 000 Sk a pokuta 170 000,. Sk. Pritom tá hnilá a lenivá baba zahrabaná na sociálnej poisťovni mohla prísť na nesprávne pochopenie zákona zamestnávateľom pri prvom alebo druhom preberaní výkazu jednoduchou otázkou vy máte zamestnaných len ČID keď odvádzate za všetkých zamestnancov miesto 35,2 % LEN 11,3 % ? A rovno exekútor
Na Slovenskú máme chránené zvieratá! A úradník je zviera, niektorí si myslia, že sú veľké zviera.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

sito
Anika, okno zavri. Život je sviňa, divá. Takže, niet sa čomu diviť. Aj doktor je už dnes podnikateľ. A už vašek po revolúcii hovoril " ... lidi, penízky nejsou a nebudou ... " A mal pravdu, vo vesmíre sú vraj čierne diery, ktoré všetko pohltia, je to domienka. No v slovenskom zdravotníctve ... realita ... peniaze miznú, miznú miznú, iznú, znú, nú, ú ... úúúúú. Drž sa!
Lenže sa nejedná o zdravotníctvo ale sociálnu sféru.Sociálna poisťovna jej vzala dôchodok,zdravotníctvo s tým nemá nič.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
sito
Anika, okno zavri. Život je sviňa, divá. Takže, niet sa čomu diviť. Aj doktor je už dnes podnikateľ. A už vašek po revolúcii hovoril " ... lidi, penízky nejsou a nebudou ... " A mal pravdu, vo vesmíre sú vraj čierne diery, ktoré všetko pohltia, je to domienka. No v slovenskom zdravotníctve ... realita ... peniaze miznú, miznú miznú, iznú, znú, nú, ú ... úúúúú. Drž sa!
Lenže sa nejedná o zdravotníctvo ale sociálnu sféru.Sociálna poisťovna jej vzala dôchodok,zdravotníctvo s tým nemá nič.
Hm...nejdem Ťa dráždiť na včas ráno (aj keď ja dráždim rád ), ale nesúvisí sociálna oblasť s tým zdravotníctvom ?
Také poplatky, doplatky sú čo ? ... https://nazory.pravda.sk/komentare-a...paign=mostread
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-p...paign=mostread

...a nech si vraví každý, čo len chce, lepšieho financministra od Brutálnej Brigitky veru Slovensko nemalo.
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-p...ti-su-zdravsi/
3 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

buchač

...a nech si vraví každý, čo len chce, lepšieho financministra od Brutálnej Brigitky veru Slovensko nemalo.
s touto vetou musím len a len súhlasiť. Pokiaľ ma pamäť neklame za jej pôsobenia leteli všelijaké drukosy a bmg - a práve ona varovala ľudí, nech nenaletia.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

willma
buchač

...a nech si vraví každý, čo len chce, lepšieho financministra od Brutálnej Brigitky veru Slovensko nemalo.
s touto vetou musím len a len súhlasiť. Pokiaľ ma pamäť neklame za jej pôsobenia leteli všelijaké drukosy a bmg - a práve ona varovala ľudí, nech nenaletia.
Akurát, že to musela robiť tak, že tí menej chápaví to nepochopili....
Lebo kto? Lebo hajzlík Migaš!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
willma
buchač

...a nech si vraví každý, čo len chce, lepšieho financministra od Brutálnej Brigitky veru Slovensko nemalo.
s touto vetou musím len a len súhlasiť. Pokiaľ ma pamäť neklame za jej pôsobenia leteli všelijaké drukosy a bmg - a práve ona varovala ľudí, nech nenaletia.
Akurát, že to musela robiť tak, že tí menej chápaví to nepochopili....
Lebo kto? Lebo hajzlík Migaš!
Hehehe...kto je Migaš ?

Brigitka ? Veď sa stačí pozrieť, kde a na akých významných postoch skončila, aké miesta jej boli ponúknuté.

Mikloš radí v Ukrajine....?
..a Ivet je kde ? Na nejakej Panónskej škôlke ?
Ten fasko Kažimír sa prihlásil na funkciu...a čo sa stalo ? Žeby zhorel jak fakľa ?

Amen cma...
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Samozrejme že nie iba Migaš, nechce sa mi vysvetľovať, doporučujem pozrieť dokument cca 29 min.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

BXLmiami
sito
Anika, okno zavri. Život je sviňa, divá. Takže, niet sa čomu diviť. Aj doktor je už dnes podnikateľ. A už vašek po revolúcii hovoril " ... lidi, penízky nejsou a nebudou ... " A mal pravdu, vo vesmíre sú vraj čierne diery, ktoré všetko pohltia, je to domienka. No v slovenskom zdravotníctve ... realita ... peniaze miznú, miznú miznú, iznú, znú, nú, ú ... úúúúú. Drž sa!
Lenže sa nejedná o zdravotníctvo ale sociálnu sféru.Sociálna poisťovna jej vzala dôchodok,zdravotníctvo s tým nemá nič.
No aj by som ti dal za pravdu. Ale, vraj všetko so všetkým súvisí. Tie tri oddĺženia zdravotníctva, nemocníc, ktoré pre nedostatok peňazí nie vždy zavinia pacientovi len invalidný dôchodok. Tie peniaze by mohli kľudne skončiť aj na osobných účtoch, no mohli by byť, prípadne ich časť skončiť v sociálnej sieti z ktorej by pomohli sa niektorým ľudom vyškriabať trochu vyššie. Takže ...
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

PS: Oni to vedeli všetci do jedného, takže o nejakú múdrosť nejde. Rozdiel bol len v tom, že Brigita to aspoň obyčajným ľuďom naznačila, lenže viac nemohla, nakoľko takmer všetci vtedajší vládni predstavitelia boli určitým spôsobom cez určité osoby s tým spriahnutí.
Hádam si nemyslíš, že bez požehnania niečo také vôbec mohlo vzniknúť? Prostriedky ako tomu zabrániť boli, sú, aj budú. Riešiť sa dá všetko. Lenže keď sa úmyselne "nechce" pre osobný profit tak potom to takto dopadá. Tunely tu boli stále, sú a aj budú, presne kvôli tomu. Bežný občan urobí "tunel" v hodnote 100 eur a ugrilujú ho zaživa. "Niekto" urobí tunel za 2 miliardy eur a je to vážený podnikateľ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

sito
BXLmiami
sito
Anika, okno zavri. Život je sviňa, divá. Takže, niet sa čomu diviť. Aj doktor je už dnes podnikateľ. A už vašek po revolúcii hovoril " ... lidi, penízky nejsou a nebudou ... " A mal pravdu, vo vesmíre sú vraj čierne diery, ktoré všetko pohltia, je to domienka. No v slovenskom zdravotníctve ... realita ... peniaze miznú, miznú miznú, iznú, znú, nú, ú ... úúúúú. Drž sa!
Lenže sa nejedná o zdravotníctvo ale sociálnu sféru.Sociálna poisťovna jej vzala dôchodok,zdravotníctvo s tým nemá nič.
No aj by som ti dal za pravdu. Ale, vraj všetko so všetkým súvisí. Tie tri oddĺženia zdravotníctva, nemocníc, ktoré pre nedostatok peňazí nie vždy zavinia pacientovi len invalidný dôchodok. Tie peniaze by mohli kľudne skončiť aj na osobných účtoch, no mohli by byť, prípadne ich časť skončiť v sociálnej sieti z ktorej by pomohli sa niektorým ľudom vyškriabať trochu vyššie. Takže ...
No len budete musieť rozlišovať.Oni sa asi naschvál nedohodnú čo komu patrí a potom to vyzera ako som niekde zachytila-chlap čo musí byť doma lebo nedostal prenosný kyslík,ZP zamietla.Odpoved hovorkyne ZP znela,že oni spravili čo mali,stabilizovali ho po zdravotnej stránke a to aby mal dobrý život s prenosným kyslíkom má zabezpečiť sociálka.Clovek krúti hlavou ale oni to myslia vážne.A ak chcete niečo vybaviť,treba to rozlišovať čo je čo,lebo ak nie tak smola.Tažko vybavíš invaliditu na zdravotke.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

BXLmiami
sito
BXLmiami
sito
Anika, okno zavri. Život je sviňa, divá. Takže, niet sa čomu diviť. Aj doktor je už dnes podnikateľ. A už vašek po revolúcii hovoril " ... lidi, penízky nejsou a nebudou ... " A mal pravdu, vo vesmíre sú vraj čierne diery, ktoré všetko pohltia, je to domienka. No v slovenskom zdravotníctve ... realita ... peniaze miznú, miznú miznú, iznú, znú, nú, ú ... úúúúú. Drž sa!
Lenže sa nejedná o zdravotníctvo ale sociálnu sféru.Sociálna poisťovna jej vzala dôchodok,zdravotníctvo s tým nemá nič.
No aj by som ti dal za pravdu. Ale, vraj všetko so všetkým súvisí. Tie tri oddĺženia zdravotníctva, nemocníc, ktoré pre nedostatok peňazí nie vždy zavinia pacientovi len invalidný dôchodok. Tie peniaze by mohli kľudne skončiť aj na osobných účtoch, no mohli by byť, prípadne ich časť skončiť v sociálnej sieti z ktorej by pomohli sa niektorým ľudom vyškriabať trochu vyššie. Takže ...
No len budete musieť rozlišovať.Oni sa asi naschvál nedohodnú čo komu patrí a potom to vyzera ako som niekde zachytila-chlap čo musí byť doma lebo nedostal prenosný kyslík,ZP zamietla.Odpoved hovorkyne ZP znela,že oni spravili čo mali,stabilizovali ho po zdravotnej stránke a to aby mal dobrý život s prenosným kyslíkom má zabezpečiť sociálka.Clovek krúti hlavou ale oni to myslia vážne.A ak chcete niečo vybaviť,treba to rozlišovať čo je čo,lebo ak nie tak smola.Tažko vybavíš invaliditu na zdravotke.
No, tak už sa vezieme na jednej vlne, alebo obaja počúvame to isté rádio. Ale ta posledná veta? Ťažko, ťažko tam vybaví invaliditu, ale ľahko vyrobia invalida. Samozrejme, že nie z každého pacienta, ktorého pošlú na sociálku vybaviť si tu invaliditu, tu ...
Naposledy upravil sito : 05.12.17 at 08:34
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Anika61
Nenadarmo sa vraví,že na posratého aj hajzel padne....najprv ma okradne tipek"o 400€....a teraz soc.poisťovňa o dôchodok.ID..zo 100% sa mi zrazu polepšilo na 45%...a tri diagnózy chronické so zhoršujúcim priebehom temer neovplyvnitelne liečbou......a lekárka mi s úsmevom do xichtu povie,že sociálka nemá peniaze,že ona má nariadenie z hora ........a že sa môžem odvolať,ale nepochodim....neviem čo sa mi chce skôr....či rehotať,či" skočiť z okna.."....
Anika61, nemrnci, nehadz flintu do zita a stazuj sa. Neviem, aku mas sancu, ked sa odovolas ale ked sa neozves tak Ti s istotou mozem povedat , ze ziadnu.
https://seniori.pravda.sk/poradna/cl...idny-dochodok/
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
sito
BXLmiami
sito
Anika, okno zavri. Život je sviňa, divá. Takže, niet sa čomu diviť. Aj doktor je už dnes podnikateľ. A už vašek po revolúcii hovoril " ... lidi, penízky nejsou a nebudou ... " A mal pravdu, vo vesmíre sú vraj čierne diery, ktoré všetko pohltia, je to domienka. No v slovenskom zdravotníctve ... realita ... peniaze miznú, miznú miznú, iznú, znú, nú, ú ... úúúúú. Drž sa!
Lenže sa nejedná o zdravotníctvo ale sociálnu sféru.Sociálna poisťovna jej vzala dôchodok,zdravotníctvo s tým nemá nič.
No aj by som ti dal za pravdu. Ale, vraj všetko so všetkým súvisí. Tie tri oddĺženia zdravotníctva, nemocníc, ktoré pre nedostatok peňazí nie vždy zavinia pacientovi len invalidný dôchodok. Tie peniaze by mohli kľudne skončiť aj na osobných účtoch, no mohli by byť, prípadne ich časť skončiť v sociálnej sieti z ktorej by pomohli sa niektorým ľudom vyškriabať trochu vyššie. Takže ...
No len budete musieť rozlišovať.Oni sa asi naschvál nedohodnú čo komu patrí a potom to vyzera ako som niekde zachytila-chlap čo musí byť doma lebo nedostal prenosný kyslík,ZP zamietla.Odpoved hovorkyne ZP znela,že oni spravili čo mali,stabilizovali ho po zdravotnej stránke a to aby mal dobrý život s prenosným kyslíkom má zabezpečiť sociálka.Clovek krúti hlavou ale oni to myslia vážne.A ak chcete niečo vybaviť,treba to rozlišovať čo je čo,lebo ak nie tak smola.Tažko vybavíš invaliditu na zdravotke.
to máš ako pri justičnom omyle kto je zaň zodpovedný? vyšetrovateľ - dostane podanie vyšetrí. Sudca dostane spis odsúdi, kat dostane rozsudok splní príkaz. A každý povie že on si len plnil stanovenú povinnosť. A pri tom to všetko môže byť inak.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A vieš čo padne na posledného, že?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
myslíš tých čo majú príjem mimo ERP a faktúr alebo majiteľov kont v daňových rajoch?
Aj aj. Peniaze by mali ísť do jedného mešca, tam kam patria.
O ERP vieme všetci, neviem z akých dôvodov sme k tým ľuďom benevolentí. Potom sa nesťažujme na úpravy ID, nedostatok ciest, zdravotníctvo a školstvo.
Chalan vylieza zo školy, a ešte počas nej špekuluje, kde si založí firmu.
Plánované rodičovstvo chápem, ale plánované okrádanie štátu a teda verejnosti ako celku odsudzujem. To je tiež nad moje chápanie, dokedy táto sloboda bude akceptovateľná? Jedno jediné zdôvodnenie by som rada počula.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať