Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ked experimentujem a nakoniec to dopadne takto
DSC_0400.JPG  
9 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
misoft
Jedno v tomto je isté..... to, aké majú byť potraviny, ako maj vyzerať tie potraviny... to určujú práve tí, čo sa TOPIA v bohatstve, čo majú vysoké príjmy. Oni to vidia zo svojej pozície neomylnosti, nehľadia na tých dole, ktorým by i tie krivé uhorky, nepravidelné papriky, neforemné broskyne, zle zabalené šunky, cestoviny, konzervy a iné po (podľa nich deklarovaných "doporučení", ale v podstate ešte plne požívateľné, chutné) dobe spotreby pomohli, ktoré by možno pomohli i tam, kde sa už nič nevyhadzuje (lebo nie je už čo vyhadzovať).

Toto všetko robia tí v bielych košeliach, odtrhnutí od bežného života, odtrhnutí od obyčajných ľudí.....
Zli zli ultrabohati kapitalisti a podnikatelia, su len jednou zlozkou problemu.
....opytam sa. bol si toho roku na nejakom samozbere ovocia, ci zeleniny ?...
... kupil si si toho roku jogurt, ktoremu v den kupy koncila zaruka ? ....
hej, bola. a jogurty síce nekupujem, ale určité končiace alebo aj pozárukové tovary mi nevadia, vyberám si. .) a čo ty??
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j
Ked experimentujem a nakoniec to dopadne takto
Vyzerá to fajn, čo to je? Tanier, podnos ....?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
taiko
misoft
Jedno v tomto je isté..... to, aké majú byť potraviny, ako maj vyzerať tie potraviny... to určujú práve tí, čo sa TOPIA v bohatstve, čo majú vysoké príjmy. Oni to vidia zo svojej pozície neomylnosti, nehľadia na tých dole, ktorým by i tie krivé uhorky, nepravidelné papriky, neforemné broskyne, zle zabalené šunky, cestoviny, konzervy a iné po (podľa nich deklarovaných "doporučení", ale v podstate ešte plne požívateľné, chutné) dobe spotreby pomohli, ktoré by možno pomohli i tam, kde sa už nič nevyhadzuje (lebo nie je už čo vyhadzovať).

Toto všetko robia tí v bielych košeliach, odtrhnutí od bežného života, odtrhnutí od obyčajných ľudí.....
Zli zli ultrabohati kapitalisti a podnikatelia, su len jednou zlozkou problemu.
....opytam sa. bol si toho roku na nejakom samozbere ovocia, ci zeleniny ?...
... kupil si si toho roku jogurt, ktoremu v den kupy koncila zaruka ? ....
hej, bola. a jogurty síce nekupujem, ale určité končiace alebo aj pozárukové tovary mi nevadia, vyberám si. .) a čo ty??
ja som sa predsa nepytal Teba Moja poznamka bola o hladani problemu najprv v sebe, az potom v inych.
A ked Ti uz mam odpovedat, tak aj ja som sucastou problemu, lebo na samozbere som nebol a jogurt po zaruke si nekupim. Na druhej strane ale zase odoberam maso priamo od chovatela ak mam prilezitost a na trhu mi pokrivene banany, ci jablka so skvrnami tiez nevadia.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Tweety
lujza.j
Ked experimentujem a nakoniec to dopadne takto
Vyzerá to fajn, čo to je? Tanier, podnos ....?
kazdemu podla chuti
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

taiko
Tweety
lujza.j
Ked experimentujem a nakoniec to dopadne takto
Vyzerá to fajn, čo to je? Tanier, podnos ....?
kazdemu podla chuti
Jaj zabudla.som..ze experimetovanie s galazuramitanier,podnos...co sa komu hodi...
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tai, nebol si na samozbere austrálskeho kakaa? Bodlo by
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

taiko
misoft
Jedno v tomto je isté..... to, aké majú byť potraviny, ako maj vyzerať tie potraviny... to určujú práve tí, čo sa TOPIA v bohatstve, čo majú vysoké príjmy. Oni to vidia zo svojej pozície neomylnosti, nehľadia na tých dole, ktorým by i tie krivé uhorky, nepravidelné papriky, neforemné broskyne, zle zabalené šunky, cestoviny, konzervy a iné po (podľa nich deklarovaných "doporučení", ale v podstate ešte plne požívateľné, chutné) dobe spotreby pomohli, ktoré by možno pomohli i tam, kde sa už nič nevyhadzuje (lebo nie je už čo vyhadzovať).

Toto všetko robia tí v bielych košeliach, odtrhnutí od bežného života, odtrhnutí od obyčajných ľudí.....
Zli zli ultrabohati kapitalisti a podnikatelia, su len jednou zlozkou problemu.
....opytam sa. bol si toho roku na nejakom samozbere ovocia, ci zeleniny ?...
... kupil si si toho roku jogurt, ktoremu v den kupy koncila zaruka ? ....
podstatné je to že krivé uhorky či paprika vracia obchod ako nepredaný tovar späť svojmu dodávateľovi a tam sa otvára problém. Producent povie to nie je proti norme ja reklamáciu neuznám, predajca sa bráni že krivá paprika sa nedá predať, Veď prečo by som ja ako spotrebiteľ mal kúpiť krivú, ak si môžem za rovnakú cenu kúpiť rovnú. Tak komu to nechať na krku? lepšie je to stanoviť normou a na súde sa uvidí kto má pravdu
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Sme príliš rozmaznaní.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
tai, nebol si na samozbere austrálskeho kakaa? Bodlo by
pojdem posamozbierat. Ale mozem poslat az pred Vianocami ked budem na SK. Lebo z NL by to bolo predrazene.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
misoft
Jedno v tomto je isté..... to, aké majú byť potraviny, ako maj vyzerať tie potraviny... to určujú práve tí, čo sa TOPIA v bohatstve, čo majú vysoké príjmy. Oni to vidia zo svojej pozície neomylnosti, nehľadia na tých dole, ktorým by i tie krivé uhorky, nepravidelné papriky, neforné broskyne, zle zabalené šunky, cestoviny, konzervy a iné po (podľa nich deklarovaných "doporučení", ale v podstate ešte plne požívateľné, chutné) dobe spotreby pomohli, ktoré by možno pomohli i tam, kde sa už nič nevyhadzuje (lebo nie je už čo vyhadzovať).

Toto všetko robia tí v bielych košeliach, odtrhnutí od bežného života, odtrhnutí od obyčajných ľudí.....
Zli zli ultrabohati kapitalisti a podnikatelia, su len jednou zlozkou problemu.
....opytam sa. bol si toho roku na nejakom samozbere ovocia, ci zeleniny ?...
... kupil si si toho roku jogurt, ktoremu v den kupy koncila zaruka ? ....
podstatné je to že krivé uhorky či paprika vracia obchod ako nepredaný tovar späť svojmu dodávateľovi a tam sa otvára problém. Producent povie to nie je proti norme ja reklamáciu neuznám, predajca sa bráni že krivá paprika sa nedá predať, Veď prečo by som ja ako spotrebiteľ mal kúpiť krivú, ak si môžem za rovnakú cenu kúpiť rovnú. Tak komu to nechať na krku? lepšie je to stanoviť normou a na súde sa uvidí kto má pravdu
no a sme pri tom. Takze nie len zle korporatne v bohatstve sa topiace kapitalisticke biele goliere, ale aj rozmaznany zakaznik
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Norma je v poriadku....presnejšie povedané, že normy. Tie platia už roky rokúce.

Podstata je v peniazoch.
Je predsa nemysliteľné, ak sa krivá uhorka sťa smutná vŕba tvária ako štíhla jedľa....a pán dodávateľ hentú krivinu 3. triedy predá do obchodu.
Obchod pridá maržu, šaržu, DPH, rodné číslo svokry generálneho riaditeľa...a šup na pulty ako trieda No. I.
Takže rovné uhorky alebo krivé vsio rovno...akurát jeden druh je od rôznych dodávateľov...akurát tak cena rovnaká.

Zákazník nerobí cenotvorbu.
Zákazník si akurát tak môže vyberať a nemusí byť ani trochu rozmaznaný. Má predsa možnosť :
1. Kúpi
2. Nekúpi


Ale to je tak....Niekto nepozná (neverím v opak) zákulisie obchodu, ale ide pitvať problematiku.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač
Norma je v poriadku....presnejšie povedané, že normy. Tie platia už roky rokúce.

Podstata je v peniazoch.
Je predsa nemysliteľné, ak sa krivá uhorka sťa smutná vŕba tvária ako štíhla jedľa....a pán dodávateľ hentú krivinu 3. triedy predá do obchodu.
Obchod pridá maržu, šaržu, DPH, rodné číslo svokry generálneho riaditeľa...a šup na pulty ako trieda No. I.
Takže rovné uhorky alebo krivé vsio rovno...akurát jeden druh je od rôznych dodávateľov...akurát tak cena rovnaká.

Zákazník nerobí cenotvorbu.
Zákazník si akurát tak môže vyberať a nemusí byť ani trochu rozmaznaný. Má predsa možnosť :
1. Kúpi
2. Nekúpi


Ale to je tak....Niekto nepozná (neverím v opak) zákulisie obchodu, ale ide pitvať problematiku.
ked neboli siete tak obchodníci so zeleninou chodili na nákupy kúpili 1 a aj 2 pochopiteľne v iných cenách a v iných cenách to aj predali ale ak sa nič nestalo tak nič nevracali pestovateľovi, dnes jedna kvalita nákupu jedna nákupná cena obchod si na seba nenašije nepredaný tovar kvôli kvalite ležaním na pultoch sa tiež kvalita znižuje každým dňom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
Norma je v poriadku....presnejšie povedané, že normy. Tie platia už roky rokúce.

Podstata je v peniazoch.
Je predsa nemysliteľné, ak sa krivá uhorka sťa smutná vŕba tvária ako štíhla jedľa....a pán dodávateľ hentú krivinu 3. triedy predá do obchodu.
Obchod pridá maržu, šaržu, DPH, rodné číslo svokry generálneho riaditeľa...a šup na pulty ako trieda No. I.
Takže rovné uhorky alebo krivé vsio rovno...akurát jeden druh je od rôznych dodávateľov...akurát tak cena rovnaká.

Zákazník nerobí cenotvorbu.
Zákazník si akurát tak môže vyberať a nemusí byť ani trochu rozmaznaný. Má predsa možnosť :
1. Kúpi
2. Nekúpi


Ale to je tak....Niekto nepozná (neverím v opak) zákulisie obchodu, ale ide pitvať problematiku.
ked neboli siete tak obchodníci so zeleninou chodili na nákupy kúpili 1 a aj 2 pochopiteľne v iných cenách a v iných cenách to aj predali ale ak sa nič nestalo tak nič nevracali pestovateľovi, dnes jedna kvalita nákupu jedna nákupná cena obchod si na seba nenašije nepredaný tovar kvôli kvalite ležaním na pultoch sa tiež kvalita znižuje každým dňom
Mne nevysvetľuj, ja som v obraze....máš tu iných adeptov na školenie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zaujímavé, že je jedno, akú tému rozbabrete, nikdy žiadnu nedotiahnete.
Jednoducho "odborníci" z kaviarne.
Lepšie urobíte, ak si zadovážite najpopulárnejšiu spoločenskú hru tohto roku. Volá sa RAD (šóra, fronta, rad na niečo v obchode).
https://ceny.odpadnes.sk/spolocenske...va-hra-kolejka
0 2
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

taiko
bettylou
taiko
misoft
krivé uhorky, nepravidelné papriky, neforemné broskyne
Zli zli ultrabohati kapitalisti a podnikatelia.......
jogurty síce nekupujem
aj ja som sucastou problemu ... na trhu mi pokrivene banany tiez nevadia.
Ja mám napríklad s Bilou jednostrannú dohodu :
Dajú banány pod 1 € = kúpim.
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

jar88
Zaujímavé, že je jedno, akú tému rozbabrete, nikdy žiadnu nedotiahnete.
Jednoducho "odborníci" z kaviarne.
Lepšie urobíte, ak si zadovážite najpopulárnejšiu spoločenskú hru tohto roku. Volá sa RAD (šóra, fronta, rad na niečo v obchode).
https://ceny.odpadnes.sk/spolocenske...va-hra-kolejka
v poľskej variante : Kolejka
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
mari2x
Ja mám napríklad s Bilou jednostrannú dohodu :
Dajú banány pod 1 € = kúpim.
Tiez ich kupim len vtedy a div sa svete, za posledny mesiac ich mali skoro stale pod euro.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Preco je tema o 5% v Prima banke zamknuta? Ze rok odlezala? Vsak tu reklamu davaju a ludi namotavaju aj teraz, osveta je stale aktualna.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
Zli zli ultrabohati kapitalisti a podnikatelia, su len jednou zlozkou problemu.
....opytam sa. bol si toho roku na nejakom samozbere ovocia, ci zeleniny ?...
... kupil si si toho roku jogurt, ktoremu v den kupy koncila zaruka ? ....
A vieš, že HEJ? Kúpil a nie jeden raz, lebo som vedel, že ho dnes, zajtra skonzumujem.
Ale ty si toto tak trochu zahral do autu!
Je rozdiel medzi potravinami, ktoré majú stanovenú dobu spotreby, pretože tam prebiehajú biologické procesy, ktoré túto potravinu môžu znehodnotiť (napr. mlieko, jogurt, syr, ovocie, zelenina, pečivo, chlieb - v niektorých sú živé kultúry, ktoré po určitej dobe nemajú požadované vlastnosti a môžu byť škodlivé a potravinami, ktoré maj doporučenú dobu spotreby (cestoviny, konzervy, strukoviny a pod.)
A tu pri týchto je ten problém - že sa VYHADZUJÚ ako biologický odpad miesto toho aby sa buď s výraznou zľavou, alebo i zadarmo ešte použili - napr pre nasýtenie bezdomovcov, charitu - veď tie cestoviny vydržia dlhšie ako dva roky, ak s správne skladované, konzervy vydržia dlhšie ako deklarované dva roky - pokiaľ nie je nafúknutá, hrdzavá - ešte môže byť dobrá. A takto sa plýtva potravinami.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať