Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
taiko
Nandrolon
Radsej nenapises, lebo vies ze su to take profesie, kde by dotycny neprisiel tyzden do prace a nikto si nic nevsimne ze nieco je "neurobene"...
Informacia bola ze ministerstvo vydalo vyhlasenie, ze ti, co mozu, nech robia z domu.
Ty si tvrdil, ze ich je menej ako 10%.
Ja som napisal , ze ich bolo 30% podla NL statistickeho uradu. Takze si sa mylil.
Neslobodno menit temu, ked nam niekto dokaze, ze sa mylime
V dnešnej dobe 30% v pohode. Iba u nás sa žije a pracuje ako pred 40 rokmi.
Keď vidím tie zbytočné hromadné zrážky na cestách aj s dôsledkami, na znížení premávky nevidím nič zlé, naopak. Kto môže, nech zostane doma. Tých povolaní je dosť. Mám termín, odovzdám, pritom ešte nemusím trčať na pracovisku každý deň plus dochádzka. Nehovoriac o šetrení nákladov fy na energie, nájomné za priestory a pod.
Hromadné zrážky sú z iných dôvodov a nie z tých preplnených ciest....ale to je jedno.

Kto môže, nech zostane doma ?
Ale šak veď hej, nech sedí na riti a prdí do stoličky.
Lenže prdkovia nejdú do roboty, doma si dajú kavejku, niečo poťukajú do NTB a hajde na zaslúžený obedík a trochu sa potúlať po nákupkách.........a buzerovať personál, ktorý musí vstávať ráno a ísť do rachoty, či je slnečno alebo motyky padajú z neba.
1 1
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Nandrolon
Z domu robím iba ak som na PN, samozrejme nie zadarmo.
Ďalšia vec je taká, že ak programátor /bavíme sa o zamestnancoch/ robí 1 h denne, tak by mal mzdu dostávať aj za tú 1 hodinu denne, ináč okráda zamestnávateľa. Nebavím sa o živnostníkoch, tam je úplne iný režim. Ak je na pozícii programátora, nastavovača atď. nech vykonáva prácu /programuje, nastavuje/ v súlade s pracovnou náplňou tak, ako ostatní.
Platiť programátorov, kodérov, analytikov a podobne hodinovou mzdou je síce dosť zabehnutý zvyk, ale vôbec to nefunguje. Nedá sa merať miera sústredenia. Nedá sa merať rozmýšľanie nad problémom v pracovnom čase a mimo neho. Kopa parametrov preukazuje, že treba platiť za výsledok = účinné, spoľahlivé a bezpečné riešenie zadania. Niekto ho dosiahne za krátky čas, inému to trvá 10x dlhšie.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, takýchto textov a polemík ti môžem napísať do aleluja.
Napríklad ak chirurg zachráni život dvom 30-ročným programátorom. Podľa tvojho uvažovania ten chirurg za 2 hodiny /každá operácia trvala hodinu a bola vykonaná kvôli priamemu ohrozeniu životných funkcií/ tak vlastne môže povedať že za 2 hodiny urobil prácu programátorskú 2 x 30 rokov /lebo každý z nich bude robiť do 60-tky/ krát XXXXX rokov /keďže každý programátor uľahčil každý mesiac prácu xy ľuďom vývojom rôznych pomocných soft. nástrojov/ atď.
Dostaneme nekonečný reťazec, a nakoniec sa ozve nejaký robotník a povie, ak by som ja nevyrobil skalpel, tak lekár nemôže operovať.
Takéto nekonečné debaty, ktoré majú milióny možností a každý má tu svoju pravdu ma nebavia. Rešpektujem tvoj názor, a ja som vyjadril svoj.
PS: ak by otroci nevytvorili pri pásoch na nočných tvoje pracovné nástroje, neexistovala by tvoja práca.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Nandrolon
áno, hĺbkovo som to nerozlišoval, lebo ten tvoj graf pasuje hlavne na veľké korporácie zaoberajúce sa vývojom softvéru, kde je práca diferencovaná do najmenších skupín a podskupín. V bežných firmách /ak vôbec majú programátora, lebo väčšina firiem aj väčších softvér nakupuje/ to funguje tak, že na výpočtovom sa robí takpovediac všetko od nákupu kancelárskych PC po tvorenie rôznych jednoúčelových utilít a mostíkov až po užívateľskú správu nakúpených softvérov a komunikáciu so správcovskými firmami.
Lenže ešte raz napíšem, aká armáda robotníkov stojí za jedným jediným takýmto miestom? podľa mňa to bude tých 9 ľudí...
Keď som prvý krát živnostníčil pred vyše 25 rokmi a robil som SW na zakázku, dostal som objednávku na operatívne riadenie výroby. Urobil som ju za 2 mesiace a potom sa dozvedel, že predtým na nej pracovali 5 zamestnanci, "programátori" 1/2 roka, bez výsledku.
Či za tým stáli robotníci, to neviem povedať, lebo hlavným prínosom bolo, že sa objednávali suroviny v správnom čase, teda nechýbali vo výrobe ani nepotrebovali skladovať.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Aký to ma súvis s príspevkom, ktorý cituješ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, takýchto textov a polemík ti môžem napísať do aleluja.
ved prave. Preto by si sa mal zdrzat jednoduchych zaverov a hodnoteni
Ja som nic nehodnotil, ani neskatulkoval ani neznevazoval
Ja som len dal info, ze kvoli snehu NL ministerstvo poziadalo tych co mozu robit z domu, aby robili z domu. Ty si zacal polemiku. Pamatas?
Naposledy upravil taiko : 12.12.17 at 09:04
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Aha, zabudol som, že my môžeme iba jednoduché závery a hodnotenia a tie zložitejšie iba Ty s kolegom počasím, som sa nasmial, díky!

0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Aha, zabudol som, že my môžeme iba jednoduché závery a hodnotenia a tie zložitejšie iba Ty s kolegom počasím, som sa nasmial, díky!

zle si precital. Prave naopak.
taiko
Nandrolon
Taiko, takýchto textov a polemík ti môžem napísať do aleluja.
ved prave. Preto by si sa mal zdrzat jednoduchych zaverov a hodnoteni
Pisal som ze by bolo nacim sa zdrzat jednoduchych zaverov, nie ze ich mozes.
Nuz a smial si sa neviem comu Sebe, zo seba ?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok...-50-zranenych/
Ups.... bud mať aj Rakušáci plynovú krízu?
BTW: je to stanica primárneho distribučného systému....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
Aha, zabudol som, že my môžeme iba jednoduché závery a hodnotenia a tie zložitejšie iba Ty s kolegom počasím, som sa nasmial, díky!

zle si precital. Prave naopak.
taiko
Nandrolon
Taiko, takýchto textov a polemík ti môžem napísať do aleluja.
ved prave. Preto by si sa mal zdrzat jednoduchych zaverov a hodnoteni
Pisal som ze by bolo nacim sa zdrzat jednoduchych zaverov, nie ze ich mozes.
Nuz a smial si sa neviem comu Sebe, zo seba ?
Čítal som "drzat"... moja chyba.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
taiko
Nandrolon
Aha, zabudol som, že my môžeme iba jednoduché závery a hodnotenia a tie zložitejšie iba Ty s kolegom počasím, som sa nasmial, díky!

zle si precital. Prave naopak.
taiko
Nandrolon
Taiko, takýchto textov a polemík ti môžem napísať do aleluja.
ved prave. Preto by si sa mal zdrzat jednoduchych zaverov a hodnoteni
Pisal som ze by bolo nacim sa zdrzat jednoduchych zaverov, nie ze ich mozes.
Nuz a smial si sa neviem comu Sebe, zo seba ?
Čítal som "drzat"... moja chyba.
no chvalabohu sa to vyjasnilo a nemusime sa natahovat
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Taiko, takýchto textov a polemík ti môžem napísať do aleluja.
Napríklad ak chirurg zachráni život dvom 30-ročným programátorom. Podľa tvojho uvažovania ten chirurg za 2 hodiny /každá operácia trvala hodinu a bola vykonaná kvôli priamemu ohrozeniu životných funkcií/ tak vlastne môže povedať že za 2 hodiny urobil prácu programátorskú 2 x 30 rokov /lebo každý z nich bude robiť do 60-tky/ krát XXXXX rokov /keďže každý programátor uľahčil každý mesiac prácu xy ľuďom vývojom rôznych pomocných soft. nástrojov/ atď.
Dostaneme nekonečný reťazec, a nakoniec sa ozve nejaký robotník a povie, ak by som ja nevyrobil skalpel, tak lekár nemôže operovať.
Takéto nekonečné debaty, ktoré majú milióny možností a každý má tu svoju pravdu ma nebavia. Rešpektujem tvoj názor, a ja som vyjadril svoj.
PS: ak by otroci nevytvorili pri pásoch na nočných tvoje pracovné nástroje, neexistovala by tvoja práca.
Tam si pustite Wericha a bude vám jasno.
Ty si myslíš, že otroci pracujú iba pri výrobných linkách? Ja ti garantujem, že otrokov nájdeš aj pracujúcich z domu. Taký projektant, redaktor, ...myslíš si, že majú aké platy? Tých povolaní je habadej, a im na rozdiel od ľudí od výrobných liniek nikdy po zmene nepadla. Musia byť v obraze stále, nevynechať jedny správy a iné info zdroje, takže netreba hodnotiť iba cifru na výplatnej páske. A skúsil by si sa raz sústrediť v tých otvorených kancelárskych priestoroch na tvorivú al. akúkoľvek inú duševnú prácu, by si si to rýchlo rozmyslel. Každá blbosť sa musí kopírovať zo západu ešte stále, buď si to odnáša kvalita práce alebo jedinci. Štatistika predaja konkrétnych liekov hovorí svoje.
To je podobné ako narvať kuchyňu s obývačkou do priestoru 4 x 5 m. Neprekáža, sme trendoví. Totálne nepochopenie myšlienky.
Takže či sedí niekto na svojej stoličke s prekríženými nohami alebo nimi hompáľa doma alebo v práci, to môže byť každému jedno okrem jeho šéfa.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ako je to so súkromnými firmami, vzťahuje sa nich nejaký zákon, aby mali svoje autá označené tak, aby sa dali identifikovať? Myslím tie, ktoré pracujú v teréne, predovšetkým na verejných komunikáciách, a ktoré zabezpečujú o.i. aj prenosné značenia, aby neohrozovali dopravu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ja ti garantujem, že otrokov nájdeš aj pracujúcich z domu. Taký projektant, redaktor, ...myslíš si, že majú aké platy? Tých povolaní je habadej, a im na rozdiel od ľudí od výrobných liniek nikdy po zmene nepadla. Musia byť v obraze stále, nevynechať jedny správy a iné info zdroje,
Projektant ?
No schválne...aké majú platy ???
Ale ešte špecifikácia...akých projektantov myslíš ?

Redaktor ?
To akých redaktorov myslíš ?
Tých, čo cez Gúúúgeľa preložia články (ani sa neunúvajú ich opraviť) a rovno šturia na verejnosť ?
To myslíš "redaktorov" typu Schutz, Havran alebo Hríb ? Ta díky Broňa...neprosím.
1 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Aj ten projektant sa moze postavit k pasu ak sa mu nepaci...
A zapad? kuchyna s obyvackou? zachod s kupelkou? Len cez moju mrtvolu..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok...-50-zranenych/
Ups.... bud mať aj Rakušáci plynovú krízu?
BTW: je to stanica primárneho distribučného systému....
No a už je to tu......
Taliansko, Slovinsko, Chorvátsko, časť Rakúska sú od plynu odstrihnuté. A ceny? Vyleteli, vyleteli vysoko hore.......
https://ekonomika.idnes.cz/vybuch-pl...zahranicni_rts


Ozaj.... tak ma napadlo..... SPP.... zase bude mať "výhovorku" a "dôvod" ako nám zvýšiť ceny plynu....
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Už konečne ma prestali bolieť zuby, uf....., neviem do kedy takýto stav vydrží.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Korela, napíšem to ešte raz a úplne polopaticky ako som to myslel, snáď pochopí každý.
Ak zoberieme celkový objem vykonanej práce vyjadrený v odpracovaných hodinách, tak predpokladám, že objem práce "vykonanej z domu" je menej ako 10% z celkovej práce.
Ja viem, že je dosť ľudí /normálnym na smiech/, ktorí si hovoria, že majú aj 3 práce. Ale ak sa človek pozrie, tak v jednej sú hodinu denne, v druhej 2 hodiny denne a v tretej 3 hodiny každý druhý-tretí deň. Alebo vyšší level, sedia naraz na 3 stoličkách v rovnakom čase a ide im plat.
Oproti tomu stojí "prostý robotník" makajúci 10h denne vo fabrike...
napríklad poslanec, šéf vúc, europoslanec, každá funkcia vyžaduje 8 hodín(plný úväzok) To je 24 hodín ak si privstane o hodinu a bude robiť o hodinu dlhšie tak mu ostane čas na dve hodiny voľna
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
branislavp
Už konečne ma prestali bolieť zuby, uf....., neviem do kedy takýto stav vydrží.
zavisi od coho Ta boleli. Ale prajem Ti nech ten stav vydrzi naveky
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Aj ten projektant sa moze postavit k pasu ak sa mu nepaci...
A zapad? kuchyna s obyvackou? zachod s kupelkou? Len cez moju mrtvolu..
môže, môže....
len či môže ísť ten od pásu projektovať....
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať