Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
Nandrolon
Nikto za neho neplatí. Stačí, že v domácnosti je jeden člen ZŤP.
https://uhrady.rtvs.sk/domacnosti/pre-tzp
ale platí,platíme my ostatní....aj za cigánov,ktorý majú satelity,ale nemajú elektrinu....
Vidím, že sa "rozumieš" do problematiky...asi jak hus do piva.

Za satelit sa platí...buď platíš v SIPE alebo poukážkou...ak nie, inak okamžite odpojenie.
Kuwa...a keď máš také problémy s očami, tak čo Ti bráni/lo domáhať sa, požadovať, obehať a aj získať preukaz ZŤP ???

...a ak mi povieš, že preukaz nemáš, respektíve Ti bol odopretý ?
Tak potom sorry...neviem, komu alebo čomu sa mám čudovať.
-------------------------------------
Kuwa...a milujem tie pindy podjebávacke ohľadom preukazu ZŤP. Lebo nie jeden mi ho už v "podstate závidel"...ale ten zdravotný stav, tie výdavky na lieky už ale nik nevidí...

...a ozaj...každá návšteva lekárne ma vychádza na takých cca 60-80€.
Mimochodom...za okuliare/sklá som vycáloval cca 200€...rám nepočítam, tam bola cifra ešte vyššia.
-------------------------------------

Kuwa...toto vás serie, tie smiešne platby ?
Že sa študenti ...presnejšie povedané, len poniektorí študenti vyvážajú za spoločné love, to je v poriadku ?


P.S.:
...a včul sa môžeš aj uraziť, aj keď mi vôbec o to nešlo.
2 3
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To vieš, 20r. študent cestuje zadarmo, ale 6 ročná dcéra /bez preukážky ale s vlastným pasom s fotkou/ musí platiť...
Načo je 70r. dôchodcovi ak chce cestovať zdarma ten preukaz? Však to je len čisté vedenie evidencie, aby systém videl, koľko ľudí "môže" cestovať zadarmo /koľko je vydaných preukážok/...
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kopretinka
Nandrolon
Nikto za neho neplatí. Stačí, že v domácnosti je jeden člen ZŤP.
https://uhrady.rtvs.sk/domacnosti/pre-tzp
ale platí,platíme my ostatní....aj za cigánov,ktorý majú satelity,ale nemajú elektrinu....
Vidím, že sa "rozumieš" do problematiky...asi jak hus do piva.

Za satelit sa platí...buď platíš v SIPE alebo poukážkou...ak nie, inak okamžite odpojenie.
Kuwa...a keď máš také problémy s očami, tak čo Ti bráni/lo domáhať sa, požadovať, obehať a aj získať preukaz ZŤP ???

...a ak mi povieš, že preukaz nemáš, respektíve Ti bol odopretý ?
Tak potom sorry...neviem, komu alebo čomu sa mám čudovať.
-------------------------------------
Kuwa...a milujem tie pindy podjebávacke ohľadom preukazu ZŤP. Lebo nie jeden mi ho už v "podstate závidel"...ale ten zdravotný stav, tie výdavky na lieky už ale nik nevidí...

...a ozaj...každá návšteva lekárne ma vychádza na takých cca 60-80€.
Mimochodom...za okuliare/sklá som vycáloval cca 200€...rám nepočítam, tam bola cifra ešte vyššia.
-------------------------------------

Kuwa...toto vás serie, tie smiešne platby ?
Že sa študenti ...presnejšie povedané, len poniektorí študenti vyvážajú za spoločné love, to je v poriadku ?


P.S.:
...a včul sa môžeš aj uraziť, aj keď mi vôbec o to nešlo.
mne je tvoj preukaz srdečne ukradnutý,ja píšem všeobecne,píšem o tej sprostosti,že človek musí platiť za niečo,čo ani nemá,dokonca keby som mala TV,tak tu ani nič nechytím,lebo nemám žiadny signál,keďže barák nemá spoločnú anténu.Nikto ťa nepodjebáva za zťp,iba sa konštatujú fakty,tak prestaň vyskakovať jak gašparko z krabičky.
A keď je to taká smiešna platba,tak prečo to teda neplatíš?
A pokiaľ ide o preukaz ZŤP,bola som sa informovať a bolo mi povedané,že by som musela byť slepá,aby som ho dostala,takže kvoli tv by mi bol aj tak na hovno.
Nikde nepíšem,že neplatia za satelit,píšem,že neplatia koncesie,keďže ofiko nemajú elektrinu.Takže si daj preč červenú handru spred očí a ukludni sa.
čuduj sa čomu chceš,mám to v ....... na lehátku.
A uraziť ma nemožeš....
Naposledy upravil kopretinka : 21.12.17 at 13:13
5 2
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Som malinko smutko ale sama si mozem zato....moje hackovane ozdoby na stromec...uz zlte ako fras....uz minuly rok...ze musim ich oprat...alebo co vlastne s nimi....odlozim...nevidim zabudnem....co uz....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo sa týka tých ZŤP, asi viete o kom hovorím v mojom prípade, ani si nepodala žiadosť, áno, ich potraviny ich vyjdú skutočne drahšie, nechodí si ani pre recepty na cestoviny do lekárne iba z toho dôvodu, aby to nevedel zamestnávateľ a nemusela dg nahlasovať. Je to jej súkromná vec, a takto sa rozhodla ako mladučká.
Čo sa týka príjmu, samozrejme, že by jej to pomohlo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Otvorila som dobierku s knihami, s dcérou spolu sme si, aby sa znížilo poštovné, išlo o odbornú literatúru, a nie sú určené pod stromček. Iba ma mrzí, že jedna je čítaná do polovice knihy, mám z toho nepríjemný pocit.
Ak si kupujem knihu v antikvariáte, je to samozrejmosť. Tu to beriem ako ošmek. Ako som ju chytila do ruky dolu za väzbu, tak sa začali samovoľne otvárať čítané listy. Druhá polovica drží spolu. Je mi to ľúto, lebo je práve pre ňu. Školská predajňa.
Rozmýšľam, či sa im ozvem, alebo nechám tak. V kníhkupectve si vyberám vždy knihu zospodu, zozadu, ako ich majú uložené.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

knihy sú na čítanie...
ber to tak, že si niekomu pomohla....
a maj z toho dobrý pocit....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Som malinko smutko ale sama si mozem zato....moje hackovane ozdoby na stromec...uz zlte ako fras....uz minuly rok...ze musim ich oprat...alebo co vlastne s nimi....odlozim...nevidim zabudnem....co uz....
Oprať, najlepšie vyvariť ako sú z bavlny, naškrobiť, stihneš.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mám tu trochu sólo, ale musím.
Neviem, či sa tu na Porade vôbec spomenula súčasná žltačka. Zavolala som bratovi, mesiac ležal na infekčnom, a prišlo sa na ňu tak, že ju niekto z pracoviska dostal, odber pozitívny, inak žiadne príznaky nemal. Viac sa šíri na pánskych ako dámskych WC, a stačí aby sa človek chytil v MHD po niekom a dotkol úst, a dg je istá.
Zastavil sa na vian. trhoch, a všímal si, ...lokše prevísajúce z papier. tácky po stoloch..., bez komentu, lekári majú pravdu, keď očakávajú najvyšší výskyt v januári.

P.S. V nemocnici prekúrené komplet izolačky na 30 st., nedalo sa existovať, nechcel urvať ventil, aby mu neostal v ruke, v rámci svojho povolania je na tieto veci mimoriadne citlivý.
To ešte na okraj celkového šafárenia v zdravotníctve.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
knihy sú na čítanie...
ber to tak, že si niekomu pomohla....
a maj z toho dobrý pocit....
Ale práve v tejto dobe a doma mimino. Pocity, ... neviem, či by si sa vytešoval zo saka, ktoré už niekto ponosil a pod. Spomenula som, že rozdiel antikvariát a normálna predajňa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
mne je tvoj preukaz srdečne ukradnutý,ja píšem všeobecne,píšem o tej sprostosti,že človek musí platiť za niečo,čo ani nemá,dokonca keby som mala TV,tak tu ani nič nechytím,lebo nemám žiadny signál,keďže barák nemá spoločnú anténu.Nikto ťa nepodjebáva za zťp,iba sa konštatujú fakty,tak prestaň vyskakovať jak gašparko z krabičky.
A keď je to taká smiešna platba,tak prečo to teda neplatíš?
A pokiaľ ide o preukaz ZŤP,bola som sa informovať a bolo mi povedané,že by som musela byť slepá,aby som ho dostala,takže kvoli tv by mi bol aj tak na hovno.
Nikde nepíšem,že neplatia za satelit,píšem,že neplatia koncesie,keďže ofiko nemajú elektrinu.Takže si daj preč červenú handru spred očí a ukludni sa.
čuduj sa čomu chceš,mám to v ....... na lehátku.
A uraziť ma nemožeš....
Prepáč, že som si (ja trúfalec) dovolil na teba reagovať...už sa to tak skoro nebude opakovať, ak vôbec.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nandrolon
Som tu na fóre niekoľko rokov, tak viem, že mal zdravotné problémy, sám to písal.
A pri určitých DG je ZŤP iba otázkou formálneho vybavenia potvrdenia.
logická chyba - niekto to furt zatiahne )
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Otvorila som dobierku s knihami, s dcérou spolu sme si, aby sa znížilo poštovné, išlo o odbornú literatúru, a nie sú určené pod stromček. Iba ma mrzí, že jedna je čítaná do polovice knihy, mám z toho nepríjemný pocit.
Ak si kupujem knihu v antikvariáte, je to samozrejmosť. Tu to beriem ako ošmek. Ako som ju chytila do ruky dolu za väzbu, tak sa začali samovoľne otvárať čítané listy. Druhá polovica drží spolu. Je mi to ľúto, lebo je práve pre ňu. Školská predajňa.
Rozmýšľam, či sa im ozvem, alebo nechám tak. V kníhkupectve si vyberám vždy knihu zospodu, zozadu, ako ich majú uložené.
A "najlepšie" sú tie čo sú vo fólii zalepené, že ozaj len ako mačka vo vreci za drahé peniaze srčka
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Hm..mám susedu, ktorej dali ZTP ..ale o chorobe neviem. Vraj ortopedické ťažkosti..v živote nebola v nemocnici, tobôž nikdy nebola operovaná. To je tak ..kto umí..vraj si dala aj parkovačku pred blokom..hm ..to som strašne zvedavá či to dostane.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mňa prekvapila - potešila švagriná. Priniesla mi vianočné oplátky vanilkové a orieškové a trubičky škoricové.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potesil ma, ze som dnes kupil kapra. Malemu som dal do ruky dlhu varechu a uz ho hladka. :-)))
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mňa potešilo, že mi cestou z práce vŕzgal pod nohami čerstvý sneh... Ráno ani chýru, ani slychu a teraz ako v rozprávke... mrzne, tak sa drží a trbliece, aj keď ho nie je veľa, ale vianočná atmosféra vonku ako na objednávku...
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Mám tu trochu sólo, ale musím.
Neviem, či sa tu na Porade vôbec spomenula súčasná žltačka. Zavolala som bratovi, mesiac ležal na infekčnom, a prišlo sa na ňu tak, že ju niekto z pracoviska dostal, odber pozitívny, inak žiadne príznaky nemal. Viac sa šíri na pánskych ako dámskych WC, a stačí aby sa človek chytil v MHD po niekom a dotkol úst, a dg je istá.
Zastavil sa na vian. trhoch, a všímal si, ...lokše prevísajúce z papier. tácky po stoloch..., bez komentu, lekári majú pravdu, keď očakávajú najvyšší výskyt v januári.

P.S. V nemocnici prekúrené komplet izolačky na 30 st., nedalo sa existovať, nechcel urvať ventil, aby mu neostal v ruke, v rámci svojho povolania je na tieto veci mimoriadne citlivý.
To ešte na okraj celkového šafárenia v zdravotníctve.
žltačka ktorého typu, aby sme boli v obraze
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Toto sa mi páči: cit:
Toto infekčné ochorenie nie je problémom iba v oblastiach s nízkym hygienickým štandardom
hoci je to choroba špinavých rúk, ak ide o osadu, tak v prípade Bratislavy už to nie je pravda
trápne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať