Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
Anika61
Nenadarmo sa vraví,že na posratého aj hajzel padne....najprv ma okradne tipek"o 400€....a teraz soc.poisťovňa o dôchodok.ID..zo 100% sa mi zrazu polepšilo na 45%...a tri diagnózy chronické so zhoršujúcim priebehom temer neovplyvnitelne liečbou......a lekárka mi s úsmevom do xichtu povie,že sociálka nemá peniaze,že ona má nariadenie z hora ........a že sa môžem odvolať,ale nepochodim....neviem čo sa mi chce skôr....či rehotať,či" skočiť z okna.."....
Anika61, nemrnci, nehadz flintu do zita a stazuj sa. Neviem, aku mas sancu, ked sa odovolas ale ked sa neozves tak Ti s istotou mozem povedat , ze ziadnu.
https://seniori.pravda.sk/poradna/cl...idny-dochodok/
Ako to chodí v praxi je uvedené v dvoch diskusných príspevkoch. Viac ich totiž niet.
Ale odvolať sa treba v každom prípade.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
pavol54
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
myslíš tých čo majú príjem mimo ERP a faktúr alebo majiteľov kont v daňových rajoch?
Aj aj. Peniaze by mali ísť do jedného mešca, tam kam patria.
O ERP vieme všetci, neviem z akých dôvodov sme k tým ľuďom benevolentí. Potom sa nesťažujme na úpravy ID, nedostatok ciest, zdravotníctvo a školstvo.
Chalan vylieza zo školy, a ešte počas nej špekuluje, kde si založí firmu.
Plánované rodičovstvo chápem, ale plánované okrádanie štátu a teda verejnosti ako celku odsudzujem. To je tiež nad moje chápanie, dokedy táto sloboda bude akceptovateľná? Jedno jediné zdôvodnenie by som rada počula.
nuž, nedobre sa davaju peniaze statu, ked vies, ze ten ich rozdr.... na vselijake oslavy neviem coho, na zlate padaky pre manazerov statnych firiem, na nefunkcne weby, na analyzy nepotrebnych veci a mohla by som vypisovat este dalej....
4 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
korela
pavol54
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
myslíš tých čo majú príjem mimo ERP a faktúr alebo majiteľov kont v daňových rajoch?
Aj aj. Peniaze by mali ísť do jedného mešca, tam kam patria.
O ERP vieme všetci, neviem z akých dôvodov sme k tým ľuďom benevolentí. Potom sa nesťažujme na úpravy ID, nedostatok ciest, zdravotníctvo a školstvo.
Chalan vylieza zo školy, a ešte počas nej špekuluje, kde si založí firmu.
Plánované rodičovstvo chápem, ale plánované okrádanie štátu a teda verejnosti ako celku odsudzujem. To je tiež nad moje chápanie, dokedy táto sloboda bude akceptovateľná? Jedno jediné zdôvodnenie by som rada počula.
nuž, nedobre sa davaju peniaze statu, ked vies, ze ten ich rozdr.... na vselijake oslavy neviem coho, na zlate padaky pre manazerov statnych firiem, na nefunkcne weby, na analyzy nepotrebnych veci a mohla by som vypisovat este dalej....
Chcela som pôvodne zareagovať inak, ale čo ich tu potom drží? Však nech sa vysťahujú do zemí zasľúbených.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

to som zvedavá,ako to chce štát zabezpečiť
https://www.zive.sk/clanok/129042/of...hlasom-rodica/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Dáša_
korela
pavol54
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
myslíš tých čo majú príjem mimo ERP a faktúr alebo majiteľov kont v daňových rajoch?
Aj aj. Peniaze by mali ísť do jedného mešca, tam kam patria.
O ERP vieme všetci, neviem z akých dôvodov sme k tým ľuďom benevolentí. Potom sa nesťažujme na úpravy ID, nedostatok ciest, zdravotníctvo a školstvo.
Chalan vylieza zo školy, a ešte počas nej špekuluje, kde si založí firmu.
Plánované rodičovstvo chápem, ale plánované okrádanie štátu a teda verejnosti ako celku odsudzujem. To je tiež nad moje chápanie, dokedy táto sloboda bude akceptovateľná? Jedno jediné zdôvodnenie by som rada počula.
nuž, nedobre sa davaju peniaze statu, ked vies, ze ten ich rozdr.... na vselijake oslavy neviem coho, na zlate padaky pre manazerov statnych firiem, na nefunkcne weby, na analyzy nepotrebnych veci a mohla by som vypisovat este dalej....
Chcela som pôvodne zareagovať inak, ale čo ich tu potom drží? Však nech sa vysťahujú do zemí zasľúbených.
Pochopila som tvoj príspevok tak, že treba brať a nedávať. S tým súhlasíš? Tak nech si platia svoje zákroky u lekárov, školné a pod.
Korupčné škandály sú v každom štáte predsa, občas niečo vypláva na povrch. Ani mafie tam neexistujú.
Ty vidíš iba náš štát a štátne podniky. Prečo sú na západe s ich existenciou spokojní a ľudia sa nebúria?
Osobne nevidím žiadny rozdiel sťahovania obyvateľstva z peňazí cez neslovenské banky a štátnymi zlatými padákmi (aj keď s nimi samozrejme nesúhlasím), a inými cudzími vlastníkmi firiem. A čo sa týka ich, až budú vyplácať svojim zamestnancom mzdy ako svojim doma, potom sa bude situácia približovať k spravodlivosti.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
neviem ci tu myslienku mas prijat. To musis vediet Ty. Stale tvrdim, ze skolne podla zarobku rodicov je diskriminacne. Za tu istu sluzbu platit viac, nie je spravne. Ved ti rodicia uz platia vacsie odvody aj dane. A ja nepisem o par nepoctivych zlodejoch.
Naposledy upravil taiko : 05.12.17 at 11:59 Dôvod: preklep - odvody
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
neviem ci tu myslienku mas prijat. To musis vediet Ty. Stale tvrdim, ze skolne podla zarobku rodicov je diskriminacne. Za tu istu sluzbu platit viac, nie je spravne. Ved ti rodicia uz platia vacsie odvody aj dane. A ja nepisem o par nepoctivych zlodejoch.
ak platia a nie je pre nich vzor Alžbeta anglická ktorá má veľa toho v daňových rajoch a pritom svyna jenna pýta od poddaných doma a v kolóniách prašule na svoju prevádzku
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
neviem ci tu myslienku mas prijat. To musis vediet Ty. Stale tvrdim, ze skolne podla zarobku rodicov je diskriminacne. Za tu istu sluzbu platit viac, nie je spravne. Ved ti rodicia uz platia vacsie odvody aj dane. A ja nepisem o par nepoctivych zlodejoch.
ak platia a nie je pre nich vzor Alžbeta anglická ktorá má veľa toho v daňových rajoch a pritom svyna jenna pýta od poddaných doma a v kolóniách prašule na svoju prevádzku
pavol, mas Ty peniaze v danovych rajoch ? Ja nie a neviem ani o tom, zeby moji rodicia nejak casto na Cyprus chodili
Pisal som o normalnych ludoch co su bud zamestnani, alebo poctivo podnikaju. Preco by mali za skolne pre svoje deti platit viac, nez ti co zarabaju menej, ked uz aj tak statu davaju viac ? Viac nez ti co zarabaju menej a mozno viac, nez si stat zasluzi, ako pisala dasa
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mozno by bola cesta - vsetci rovnake skolne. A ku tomu system stipencii, ci jak to nazvat. Viem o pripade, ked na strednej skole, kde je rocne skolne cca 20 tisic€, ak je dieta sikovne, tak studuje skoro za par supov. Ale teda, dieta je fakt sikovne.

Lebo teraz vidim inú situaciu - ziadne skolne, tak deti su napriklad na vyske. Aj ked teda, fakt im to nejde. A nebavi ich to. Len aby este nemuseli pracovat. Alebo druhy extrem - skoncia vysku, kde sa vyucovanie cez semester v pohode zmesti do 1 dna. Maju kopec skusok, zvladaju ich za tyzden (aj viac ako 10). Len potom, ked pridu do praxe, niet takeho povolania, kde by sa mohli uplatnit. Potom sa niet co cudovat, ze sa do dochodku pojde pomaly v 70-tke. Ked prvy krat zacnu pracovat az ako 30-rocni.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ano,je to dobre vidieť na ambulancii-študujem ekonomiu-a ked sa spýtam kde chceš s tým pracovať odpovie...ked skončím nebudem to robiť,pôjdem do zahraničia.Ale rodičia by neprežili keby som nechala školu.Alebo technika-to ma nebaví,další rok pedagogika-to ma zase neuživí-atd tad.10x by si rozmysleli predlžovať si detstvo,keby za to mali platiť.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
No ano,je to dobre vidieť na ambulancii-študujem ekonomiu-a ked sa spýtam kde chceš s tým pracovať odpovie...ked skončím nebudem to robiť,pôjdem do zahraničia.Ale rodičia by neprežili keby som nechala školu.Alebo technika-to ma nebaví,další rok pedagogika-to ma zase neuživí-atd tad.10x by si rozmysleli predlžovať si detstvo,keby za to mali platiť.
Preto hovorím každý platiť a kto nemá prachy nech mu štát požičia hoci aj bezúročne (do skončenia štúdia potom úrok) a bude musieť vrátiť a potom je to jedno či bude doma alebo na Belize alebo v rakúsku riťky utierať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
neviem ci tu myslienku mas prijat. To musis vediet Ty. Stale tvrdim, ze skolne podla zarobku rodicov je diskriminacne. Za tu istu sluzbu platit viac, nie je spravne. Ved ti rodicia uz platia vacsie odvody aj dane. A ja nepisem o par nepoctivych zlodejoch.
ak platia a nie je pre nich vzor Alžbeta anglická ktorá má veľa toho v daňových rajoch a pritom svyna jenna pýta od poddaných doma a v kolóniách prašule na svoju prevádzku
pavol, mas Ty peniaze v danovych rajoch ? Ja nie a neviem ani o tom, zeby moji rodicia nejak casto na Cyprus chodili
Pisal som o normalnych ludoch co su bud zamestnani, alebo poctivo podnikaju. Preco by mali za skolne pre svoje deti platit viac, nez ti co zarabaju menej, ked uz aj tak statu davaju viac ? Viac nez ti co zarabaju menej a mozno viac, nez si stat zasluzi, ako pisala dasa
dobre, keď mi na to prídu vykonám účinnú ľútosť a dám sa na politiku
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
BXLmiami
No ano,je to dobre vidieť na ambulancii-študujem ekonomiu-a ked sa spýtam kde chceš s tým pracovať odpovie...ked skončím nebudem to robiť,pôjdem do zahraničia.Ale rodičia by neprežili keby som nechala školu.Alebo technika-to ma nebaví,další rok pedagogika-to ma zase neuživí-atd tad.10x by si rozmysleli predlžovať si detstvo,keby za to mali platiť.
Preto hovorím každý platiť a kto nemá prachy nech mu štát požičia hoci aj bezúročne (do skončenia štúdia potom úrok) a bude musieť vrátiť a potom je to jedno či bude doma alebo na Belize alebo v rakúsku riťky utierať.
chodila som kratko po revolucii na kurz anglictiny. Ucil nas anglican. Skoncil skolu a vydal sa do sveta. Po dvoch rokoch sa ale musel vratit. Mal požicku na skolne a bolo treba zacat splacat.

mmch, tusim sme tu aj mali nejaky studenstsky pozickovy fond. Ak sa nemylim, tak zabezpecil hlavne spravcov tohto fondu
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
pavol54
taiko
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
neviem ci tu myslienku mas prijat. To musis vediet Ty. Stale tvrdim, ze skolne podla zarobku rodicov je diskriminacne. Za tu istu sluzbu platit viac, nie je spravne. Ved ti rodicia uz platia vacsie odvody aj dane. A ja nepisem o par nepoctivych zlodejoch.
ak platia a nie je pre nich vzor Alžbeta anglická ktorá má veľa toho v daňových rajoch a pritom svyna jenna pýta od poddaných doma a v kolóniách prašule na svoju prevádzku
pavol, mas Ty peniaze v danovych rajoch ? Ja nie a neviem ani o tom, zeby moji rodicia nejak casto na Cyprus chodili
Pisal som o normalnych ludoch co su bud zamestnani, alebo poctivo podnikaju. Preco by mali za skolne pre svoje deti platit viac, nez ti co zarabaju menej, ked uz aj tak statu davaju viac ? Viac nez ti co zarabaju menej a mozno viac, nez si stat zasluzi, ako pisala dasa
dobre, keď mi na to prídu vykonám účinnú ľútosť a dám sa na politiku
ani ma nehnevaj s tou ucinnou lutostou. To uz je len vymysel. Mimochodom podla mna jedna z 1000 veci preco sa obycajni ludia ostychaju platit dane
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
pavol54
BXLmiami
No ano,je to dobre vidieť na ambulancii-študujem ekonomiu-a ked sa spýtam kde chceš s tým pracovať odpovie...ked skončím nebudem to robiť,pôjdem do zahraničia.Ale rodičia by neprežili keby som nechala školu.Alebo technika-to ma nebaví,další rok pedagogika-to ma zase neuživí-atd tad.10x by si rozmysleli predlžovať si detstvo,keby za to mali platiť.
Preto hovorím každý platiť a kto nemá prachy nech mu štát požičia hoci aj bezúročne (do skončenia štúdia potom úrok) a bude musieť vrátiť a potom je to jedno či bude doma alebo na Belize alebo v rakúsku riťky utierať.
chodila som kratko po revolucii na kurz anglictiny. Ucil nas anglican. Skoncil skolu a vydal sa do sveta. Po dvoch rokoch sa ale musel vratit. Mal požicku na skolne a bolo treba zacat splacat.

mmch, tusim sme tu aj mali nejaky studenstsky pozickovy fond. Ak sa nemylim, tak zabezpecil hlavne spravcov tohto fondu
nemyslis bratovu sesternicu, svagra byvaleho ministra skolstva , co bol na vojne z niekym zo Slavie Capital? Ci to bol iny pripad ?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Radšej necitujem nikoho...takže reagujem všeobecnejšie.

Hm...keď sa tak pozerám na tie príspevky a teda aj názory vyššie uvedené ohľadom školného ??
Nejak sa nelíšia od toho môjho...ale nechápem, prečo v kukučkinej otázke (a nie iba v tejto, ale aj iných) ohľadom platieb za školu sa išlo po mne jak cigáni po údenom.

Zaujímavé ale je :
Prečo musia platiť ťažké love za školu absolventi VŠ vojenského smeru ? Lebo majú len dve možnosti...podpísať záväzok alebo cvakať.

Prečo musia platiť tí diaľkáči ?
Veď sa zdokonaľujú vo vzdelaní, nie raz sa musia, lebo inak prídu o flek. No oni vyštudujú a ostávajú doma, žiadne zahraničie.
...a aby jasno bolo, je ich teda fest dosť v tom mladšom veku...teda by kľudne mohli ísť aj oni preč.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
to som zvedavá,ako to chce štát zabezpečiť
https://www.zive.sk/clanok/129042/of...hlasom-rodica/
Ako? Nijako!
Ale! Voči EÚ si predsa svoju "povinnosť" splnili .... vydali zákon, ktorý robí bu-bu-bu-bu na rodičov, ale rodičia nijako neovplyvnia potomkov (ktorí sú často zbehlejší v tomto "obchádzaní" zákazov a blokovaní PC) a tí potomkovia si z bu-bu-bu-bu štátu prostredníctvom BU-BU-BU rodičov budú robiť veľkú prču.....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Pekne kua pekne:
Trailer k filmu Dojedz to. Tedaj nepotešilo, fakt krásny príklad výšky inteligencie ľudstva: uncool:

2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jedno v tomto je isté..... to, aké majú byť potraviny, ako maj vyzerať tie potraviny... to určujú práve tí, čo sa TOPIA v bohatstve, čo majú vysoké príjmy. Oni to vidia zo svojej pozície neomylnosti, nehľadia na tých dole, ktorým by i tie krivé uhorky, nepravidelné papriky, neforemné broskyne, zle zabalené šunky, cestoviny, konzervy a iné po (podľa nich deklarovaných "doporučení", ale v podstate ešte plne požívateľné, chutné) dobe spotreby pomohli, ktoré by možno pomohli i tam, kde sa už nič nevyhadzuje (lebo nie je už čo vyhadzovať).

Toto všetko robia tí v bielych košeliach, odtrhnutí od bežného života, odtrhnutí od obyčajných ľudí.....
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Jedno v tomto je isté..... to, aké majú byť potraviny, ako maj vyzerať tie potraviny... to určujú práve tí, čo sa TOPIA v bohatstve, čo majú vysoké príjmy. Oni to vidia zo svojej pozície neomylnosti, nehľadia na tých dole, ktorým by i tie krivé uhorky, nepravidelné papriky, neforemné broskyne, zle zabalené šunky, cestoviny, konzervy a iné po (podľa nich deklarovaných "doporučení", ale v podstate ešte plne požívateľné, chutné) dobe spotreby pomohli, ktoré by možno pomohli i tam, kde sa už nič nevyhadzuje (lebo nie je už čo vyhadzovať).

Toto všetko robia tí v bielych košeliach, odtrhnutí od bežného života, odtrhnutí od obyčajných ľudí.....
Zli zli ultrabohati kapitalisti a podnikatelia, su len jednou zlozkou problemu.
....opytam sa. bol si toho roku na nejakom samozbere ovocia, ci zeleniny ?...
... kupil si si toho roku jogurt, ktoremu v den kupy koncila zaruka ? ....
Naposledy upravil taiko : 05.12.17 at 18:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať