Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Vzdelanie

Jaroslav Naď v rokoch 1999 – 2004 vyštudoval magistra politológie na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.[3] Počas školy absolvoval tiež stáže pri európskych inštitúciách v Bruseli a na Ministerstve obrany SR. Na UMB v roku 2005 zložil tiež rigoróznu skúšku z odboru medzinárodné vzťahy a bezpečnosť.[4] Ďalšie vzdelanie získal v kurzoch George C. Marshall Center a Školy NATO v Nemecku (2005 – 2006), na kurze U.S. – European Security Course v USA (2007) a na European Security and Defence College v Belgicku (2008 – 2009). V roku 2018 získal Naď doktorský titul PhD. z národnej a medzinárodnej bezpečnosti na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Kariéra

Ešte počas vysokoškolského štúdia pôsobil v mimovládnych organizáciách Euroatlantické centrum a Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku.[4] Po skončení štúdia v rokoch 2004 až 2013 pracoval na Ministerstve obrany SR na rôznych pozíciách, medzi inými ako zástupca riaditeľa Odboru medzinárodných vzťahov, riaditeľ Kancelárie štátneho tajomníka a jeho poradca, či generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky, medzinárodných vzťahov a legislatívy. V rokoch 2012 až 2013 pôsobil ako diplomat – vedúci sekcie obrany na Stálej delegácii Slovenska pri NATO a na Stálom zastúpení Slovenska pri Európskej únii. V rokoch 2014 – 2015 pracoval ako zástupca riaditeľa mimovládnej organizácie Globsec a expert tejto organizácie na obranu a medzinárodnú bezpečnosť v rámci Globsec Policy Institute. V rokoch 2016 – 2018 pracoval ako riaditeľ v mimovládnej organizácii Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku. V rokoch 2014 – 2018 pôsobil ako konateľ spoločnosti CYPHER, s. r. o.[5]
Pôsobenie na Ministerstve obrany SR
2004 – 2005

odborný pracovník pre oblasť NATO a EÚ, Oddelenie multilaterálnych vzťahov

2006 – 2008

vedúci Oddelenia multilaterálnych vzťahov (NATO, EÚ, OSN)
zástupca riaditeľa odboru medzinárodných vzťahov

2008 – 2010

riaditeľ, Kancelária štátneho tajomníka
poradca štátneho tajomníka pre obrannú politiku a medzinárodnú bezpečnosť
výkonný asistent splnomocnenca vlády SR pre prípravu a organizáciu rokovania ministrov obrany členských krajín NATO v Bratislave (október 2009)

2010 – 2011

generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky, medzinárodných vzťahov a legislatívy

2012 – 2013

diplomat, vedúci sekcie obrany, SD SR pri NATO a SZ SR pri EÚ
predstaviteľ SR vo Výbore NATO pre obrannú politiku a obranné plánovanie
predstaviteľ SR v Pracovnej skupine NATO pre jadrové plánovanie
predstaviteľ SR v Spoločnej pracovnej skupine EÚ a NATO pre obranné spôsobilost





ale prečo si nekopnúť... hlavne keď chýba argument
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
To "vzdelanie" boli povacsine kurzy pre novodobych agitatorov a politrukov.
Teraz za dobry plat robi zapredanca.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Bjuty radšej si to sem nemal dávať.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

babka - ježibabka
Trochu na odľahčenie. Písala som si so synmi. A trochu som sa aj zasmiala. Jeden písal, že krájali dzunu (tekvicu) nevesta vraj bude zarábať. Potešila som sa, že možno si zarobím dajaké euríčko aj ja, lebo ešte nejaké tekvice mám. Nakoniec to sa mu podaril pekný preklep. Tú dzunu budú zavárať a nie na nej zarábať
Mailom mi poslali foto kompótu. Aká asi bola veľká tá dzuna?
20201025_201141.jpg  
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač
Dobrovoľne nasilu? Niektorým ľuďom bez testovania hrozia výpoveďou
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...hrozi-vypoved/

...hm, čo na to veducko ???
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Mih%C3%A1l
už to napravili, že to veľký stres vedúcich pracovníkov
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...ravedlnila-sa/
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ale horšia bola správa včera na Skype od druhého syna. Tak tŕpnem. Kopírujem: Ja ťa voziť nebudem a ani Maroš. V robote máme 42 nakazených. Zajtra začínajú testovať.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

vicktor
To "vzdelanie" boli povacsine kurzy pre novodobych agitatorov a politrukov.
Teraz za dobry plat robi zapredanca.
koho zapredal..a komu ?
konečne niekto vypočul hlas voličov vyvetral ten proruský smrad a pevne nasmeroval na severoatlantické štruktúry
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kvaka
buchač
Dobrovoľne nasilu? Niektorým ľuďom bez testovania hrozia výpoveďou
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...hrozi-vypoved/

...hm, čo na to veducko ???
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Mih%C3%A1l
už to napravili, že to veľký stres vedúcich pracovníkov
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...ravedlnila-sa/
vsak nech poprepúšťaju, chleba a rožky pôjde piecť riaditel. Už teraz tam nemá kto robiť, za také mzdy ako ponúkajú, sa zamestnanci nehrnú, aj keď nezamestnanosť v okrese je vysoká ...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Kvaka
buchač
Dobrovoľne nasilu? Niektorým ľuďom bez testovania hrozia výpoveďou
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...hrozi-vypoved/

...hm, čo na to veducko ???
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Mih%C3%A1l
už to napravili, že to veľký stres vedúcich pracovníkov
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...ravedlnila-sa/
To je nejaké tajnô,nechce mi to načítať
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

vsak nech poprepúšťaju, chleba a rožky pôjde piecť riaditel. Už teraz tam nemá kto robiť, za také mzdy ako ponúkajú, sa zamestnanci nehrnú, aj keď nezamestnanosť v okrese je vysoká ...[/QUOTE]
*Tebe by fakt nevadilo kúpiť pečivo s rizikom že ti ho piekol nakazený človek?Ja viem že to sa môže stať vždy,ale celkom by ma upokojilo keby som vedela že sú povinní sa testovať.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

mne načíta, daj do googlu názov článku Firma hrozila vyhadzovom ľuďom, ktorí sa vyhnú testom. Ospravedlnila sa
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXLmiami
veronikasad
vsak nech poprepúšťaju, chleba a rožky pôjde piecť riaditel. Už teraz tam nemá kto robiť, za také mzdy ako ponúkajú, sa zamestnanci nehrnú, aj keď nezamestnanosť v okrese je vysoká ...
*Tebe by fakt nevadilo kúpiť pečivo s rizikom že ti ho piekol nakazený človek?Ja viem že to sa môže stať vždy,ale celkom by ma upokojilo keby som vedela že sú povinní sa testovať.
Tam išlo o iné, pôvodne hrozili tým prepúšťaním za závažné porušenie pracovnej disciplíny.
Citujem: Na obdobie nariadenej karantény, z dôvodu neúčasti na celoplošnom testovaní na COVID-19, zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi pracovné voľno bez náhrady mzdy a neprítomnosť zamestnanca na pracovisku bude klasifikovaná ako neospravedlnená neprítomnosť v práci. Neospravedlnenú neprítomnosť v práci zamestnávateľ vyhodnotí ako závažné porušenie pracovnej disciplíny zamestnancom,“ píše sa v rozhodnutí zamestnávateľa. Firma zároveň uvádza, že pre takéto závažné porušenie pracovnej disciplíny je zamestnávateľ oprávnený ukončiť so zamestnancom pracovný pomer výpoveďou.
Vedenie firmy však už zatiahlo brzdu, ospravedlnilo sa.

To je tak, ak je testovanie dobrovoľné, nemôže byť to, že sa ho niekto nezúčastní, dôvodom na výpoveď. Však doteraz piekli bez testu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Má právo chrániť svoju firmu.Myslím,že do buducna sa na to musia prijať zákony.Tie cirkusy ako napr.v KE jednoducho budú musieť prestať.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Má právo každý, aby sa chránil, ale s tou výpoveďou prestrelili. Kým nie sú jasné pravidlá, treba hľadať primerané riešenia. Ak niekto s potravinami pracuje, mal by mať zdravotný preukaz, tam to nemôžu nejako riešiť??
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Má právo chrániť svoju firmu.Myslím,že do buducna sa na to musia prijať zákony.Tie cirkusy ako napr.v KE jednoducho budú musieť prestať.
Ty si myslíš, že išlo iba o to?
Tu je taká anarchia, že sa na to nedá pozerať a žiť v tom.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pozri sa okolo seba,ľudia sú tak zlí a nervozni ako si nepamätám.Ale vyriešiť sa to bude musieť,lebo sa pozabíjame.A sociálne siete teda k tomu fest prispievajú.
Jednoducho každý má svoje práva a snaží sa ich brániť,majiteľov firiem nevynímajúc.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
aj nám konečne povieš, prečo v kuse vulgárne nadávaš na naďa ?
som teda zvedavý.......
Vulgárne ? Sorry, ale ešte som slušný.
Odpoviem ti inak.
Opýtaj sa tých, ktorí pod ním slúžia.
Vzdelaný podľa Wiki možno aj je...ale to neznamená, že je aj inteligent...vidíš ten rozdiel ?
Mladého nemusím od čias, čo sa pasoval sám za " bezpečnostného analytika "...takých ANALytikov je plno, akurát henten ANALytik sa pchá Mudrosráčovi do ANÁLU.
duves
Nezvýšili mu výsluhový.
Chvalabožku, ten blbeček na to nemá dosah.
bjuty smis
vicktor
To "vzdelanie" boli povacsine kurzy pre novodobych agitatorov a politrukov.
Teraz za dobry plat robi zapredanca.
koho zapredal..a komu ?
konečne niekto vypočul hlas voličov vyvetral ten proruský smrad a pevne nasmeroval na severoatlantické štruktúry
Proruský smrad ?
Ale ruský plyn a ropa nesmrdí...
Severoatlantickými štruktúrami myslíš tie, ktoré neustále drnčia zbraňami a každý náznak demokracie (ktorý nie je v ich súlade) potlačia ?

Ja viem, sú to Hlavné správy, ale článok Naďa rozpitval na drobné...súhlasím s ním.
https://www.hlavnespravy.sk/bezpecno...letisk/2026701
...a vrelo doporučujem prečítať aj diskusiu, plno negatív voči hajzlovi.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak to bolo smerované mne, písala som o tom istom. Každý d o b r ý a normálny advokát môže mať na Košice iba jeden názor.
Ak sa na to pozerá niekto zo svojho odboru, chápem, že by sa s tým v praxi osobne nechcel stretnúť.
Tiež som uvažovala, že by som nechcela byť jej spolupacientkou. Ale ani ňou.
Ale čo na jej prípad platí zo zákona a ústavy? Iba jeden človek tu na p. doteraz dal dobrú odpoveď.
Zákon platí pre každého, tak nech sa aj v praxi dodržiava a najvyšší nech idú príkladom. Jedno kde, všade.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
babka - ježibabka
Trochu na odľahčenie. Písala som si so synmi. A trochu som sa aj zasmiala. Jeden písal, že krájali dzunu (tekvicu) nevesta vraj bude zarábať. Potešila som sa, že možno si zarobím dajaké euríčko aj ja, lebo ešte nejaké tekvice mám. Nakoniec to sa mu podaril pekný preklep. Tú dzunu budú zavárať a nie na nej zarábať
Mailom mi poslali foto kompótu. Aká asi bola veľká tá dzuna?
to prečo staviaš dole hlavou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať