Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Bjuty radšej si to sem nemal dávať.
Máš pravdu, čítať a copy vie každý.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Na%C4%8F
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ministerstvo obrany v boji proti dezinformáciám chce založiť skupinu pre podporu zahraničných vojakov na území SR

https://www.armadnymagazin.sk/2020/1...m-na-uzemi-sr/
Zaujímalo by ma, či sa nejako rieši aj naša potravinová bezpečnosť a na akej úrovni.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad
vsak nech poprepúšťaju, chleba a rožky pôjde piecť riaditel. Už teraz tam nemá kto robiť, za také mzdy ako ponúkajú, sa zamestnanci nehrnú, aj keď nezamestnanosť v okrese je vysoká ...
Pre pracovníkov v potravinárstve by malo byť samozrejmosťou, že sú zdraví - že nemajú nič infekčné - pokiaľ viem, aj doteraz sa im robili prehliadky a testy. Napr s hnačkou do roboty nemôže ísť - terazky neviem - s covidom môže ???
A možno im zdvihnú platy
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
vsak nech poprepúšťaju, chleba a rožky pôjde piecť riaditel. Už teraz tam nemá kto robiť, za také mzdy ako ponúkajú, sa zamestnanci nehrnú, aj keď nezamestnanosť v okrese je vysoká ...
BXLmiami
*Tebe by fakt nevadilo kúpiť pečivo s rizikom že ti ho piekol nakazený človek?Ja viem že to sa môže stať vždy,ale celkom by ma upokojilo keby som vedela že sú povinní sa testovať.[/QUOTE]
.
korela :
Cesta pečiva od pekára k zákazníkovi doma na stôl je oveľa dlhšia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
vsak nech poprepúšťaju, chleba a rožky pôjde piecť riaditel. Už teraz tam nemá kto robiť, za také mzdy ako ponúkajú, sa zamestnanci nehrnú, aj keď nezamestnanosť v okrese je vysoká ...
*Tebe by fakt nevadilo kúpiť pečivo s rizikom že ti ho piekol nakazený človek?Ja viem že to sa môže stať vždy,ale celkom by ma upokojilo keby som vedela že sú povinní sa testovať.[/QUOTE]
každý kto pracuje vo výrobe potravín musí mať a, zdravotný preukaz b, vzdelanie v oblasti potravinárstve alebo kurz hygienického minima, včetne riaditeľa. teoreticky stále rukavice a dnes aj rúško virusy v rastlinách sa likvidujú teplotou cca 40+ takže pri pečení by sa mali zlikvidovať
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
veronikasad
vsak nech poprepúšťaju, chleba a rožky pôjde piecť riaditel. Už teraz tam nemá kto robiť, za také mzdy ako ponúkajú, sa zamestnanci nehrnú, aj keď nezamestnanosť v okrese je vysoká ...
Pre pracovníkov v potravinárstve by malo byť samozrejmosťou, že sú zdraví - že nemajú nič infekčné - pokiaľ viem, aj doteraz sa im robili prehliadky a testy. Napr s hnačkou do roboty nemôže ísť - terazky neviem - s covidom môže ???
A možno im zdvihnú platy
hnačka je spravidla bakteriálne ochorenie tam je to jasné nemoc(symptómy) vidieť na WC, covid je vírusové ak nie sú symptómy tak čo? test sám najvyšší povedal že je na 50% kto to každý deň zaplatí?
dopl. si istá že si zdravá? ja robím s potravinami a nedovolím si to tvrdiť na 100%
Naposledy upravil pavol54 : 27.10.20 at 15:26
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Iba raz som sa stretla s pekarom z konkretnej pekarne bol nezabudnutelny....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Ministerstvo obrany v boji proti dezinformáciám chce založiť skupinu pre podporu zahraničných vojakov na území SR

https://www.armadnymagazin.sk/2020/1...m-na-uzemi-sr/
Zaujímalo by ma, či sa nejako rieši aj naša potravinová bezpečnosť a na akej úrovni.
dovezieme
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pavol54
korela
Zaujímalo by ma, či sa nejako rieši aj naša potravinová bezpečnosť a na akej úrovni.
dovezieme
lepšia možnosť by bola - keby si našinci uvedomili, že aj doma sa dá všeličo dopestovať
- a nie nechať ladom neobrobenú pôdu, alebo len trávniky si zakladať aj v záhradkách, resp golfové ihriská vyrastajú na úrodnej pôde Športovať sa dá aj s motykou
keď som šla posledne vlakom ... tak som si spomenula na študentské cesty vlakom (dáávno to bolo) .. a pre porovnanie - vtedy v záhradkách krumple, zelenina, fazuľa, borgonada pre husy a prasiatka .. teraz iba trávniky a sem-tam stomčeky, pár kvietkov pri dome.
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
Iba raz som sa stretla s pekarom z konkretnej pekarne bol nezabudnutelny....
Ja som sa kedysi s pekárom stretol až 2x - ale zabudol som na neho... ale na ten chlieb (chuť a vôňa) - nezabudnuteľné....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
pavol54
korela
Zaujímalo by ma, či sa nejako rieši aj naša potravinová bezpečnosť a na akej úrovni.
dovezieme
lepšia možnosť by bola - keby si našinci uvedomili, že aj doma sa dá všeličo dopestovať
- a nie nechať ladom neobrobenú pôdu, alebo len trávniky si zakladať aj v záhradkách, resp golfové ihriská vyrastajú na úrodnej pôde Športovať sa dá aj s motykou
keď som šla posledne vlakom ... tak som si spomenula na študentské cesty vlakom (dáávno to bolo) .. a pre porovnanie - vtedy v záhradkách krumple, zelenina, fazuľa, borgonada pre husy a prasiatka .. teraz iba trávniky a sem-tam stomčeky, pár kvietkov pri dome.
to bola doba prediphonová (dnes cesnak asi 500 kg ide na kompostovisko pretože krásny biely z Číny v lete z Maďarska , ale naopak feferónky dovážam z Turecka, kapiu zo Španielska, nakladačky boli z Nemecka
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
Ministerstvo obrany v boji proti dezinformáciám chce založiť skupinu pre podporu zahraničných vojakov na území SR

https://www.armadnymagazin.sk/2020/1...m-na-uzemi-sr/
Zaujímalo by ma, či sa nejako rieši aj naša potravinová bezpečnosť a na akej úrovni.
dovezieme
Hej, samozrejmosťou je už všetko.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
každý kto pracuje vo výrobe potravín musí mať a, zdravotný preukaz b, vzdelanie v oblasti potravinárstve alebo kurz hygienického minima, včetne riaditeľa. teoreticky stále rukavice a dnes aj rúško virusy v rastlinách sa likvidujú teplotou cca 40+ takže pri pečení by sa mali zlikvidovať
Konečne jedno dobré info po dlhej dobe, takže dobre som pochopila, stačí strčiť sur. zeleninu na 40+ plus do rúry? Na koľko? Nemáme mikrovlnu, ale ani sa to tak nepýtam iba kvôli zelenine a ovociu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
pavol54
každý kto pracuje vo výrobe potravín musí mať a, zdravotný preukaz b, vzdelanie v oblasti potravinárstve alebo kurz hygienického minima, včetne riaditeľa. teoreticky stále rukavice a dnes aj rúško virusy v rastlinách sa likvidujú teplotou cca 40+ takže pri pečení by sa mali zlikvidovať
Konečne jedno dobré info po dlhej dobe, takže dobre som pochopila, stačí strčiť sur. zeleninu na 40+ plus do rúry? Na koľko? Nemáme mikrovlnu, ale ani sa to tak nepýtam iba kvôli zelenine a ovociu.
20 - 50 minút ale za výsledok neručím lebo nemám testovacie zariadenie, ale cesnak podľa labáku mal vírus OYDV tak sme ho pred výsadbou strčili do rúry. Tak to tvrdili odborné pramene a výsledky študentských prác. Jednak je asymptomatický a nemám cca 300 eur na testovanie
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
veronikasad
Juraj, čo či je niekde uvedené ?
Všade je to uvedené...

" Testovanie imobilných, onkologických pacientov a ľudí so zníženou imunitou nebude vykonávané. "

Stačí takto ?
Žeby som mal byť prekvapený ???

Na testovaní sa nemusia zúčastniť: deti do desať rokov, autisti, onkologickí pacienti alebo pacienti, ktorým to neumožňuje zdravotný stav (napríklad zlomený nos). Potrebné bude potvrdenie od lekára. Rovnako sa nemusia dať testovať tí, ktorí v posledných 90 dňoch boli pozitívne testovaní na koronavírus. Výnimka bude platiť aj pre osoby nad 65 rokov, ale len v prípade, ak budú v dobrovoľnej domácej karanténe.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...e-podrobnosti/
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
Kariéra
...
ale prečo si nekopnúť... hlavne keď chýba argument
Uja do jeho kariéry...kariérista to je, hajzel.

Keď mal Fico svoju "hovorkyňu", tak skákali do neho...
Zaujímavé, že aj Naď pretlačil svoju ...
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...mentu-kollar/4
Aj toto je asi v poriadku...či ?
https://plus7dni.pluska.sk/domov/bra...nu-vacsej-izby
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
Kariéra
...
ale prečo si nekopnúť... hlavne keď chýba argument
Uja do jeho kariéry...kariérista to je, hajzel.

Keď mal Fico svoju "hovorkyňu", tak skákali do neho...
Zaujímavé, že aj Naď pretlačil svoju ...
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domo...mentu-kollar/4
Aj toto je asi v poriadku...či ?
https://plus7dni.pluska.sk/domov/bra...nu-vacsej-izby
stačí povedať :

proste ho nemám rád
je to síce pracovitý, vzdelaný, rozumný - samozrejme karierista - ako každý politik..
neviem ti dať jeden jediný argument...ale proste ho neznášam...
však v pohode...

hovorkyňu si samozrejme vyberá minister...kto ju má ako vybrať ? opozícia ? alebo konkurz ? )))))))))))))
nemá jej náhodou minister dôverovať ? tak isto, ako najbližším spolupracovníkom ?
aké by si dal kritéria ?? ako by si vybral hovorkyňu ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
hovorkyňu si samozrejme vyberá minister...kto ju má ako vybrať ? opozícia ? alebo konkurz ? )))))))))))))
nemá jej náhodou minister dôverovať ? tak isto, ako najbližším spolupracovníkom ?
aké by si dal kritéria ?? ako by si vybral hovorkyňu ?
Neznášam ho, nemám ho rád, je to hajzel...

Hehehe...prečo ale ten postoj je iný u Fica ?
Vybral si ju...trtkal ju ? No a čo ?
Naď trtká tú svoju asi tiež...už si aj byt zaslúžila...šturil do nej "dôveru".
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

to dievča z východu, čo pracuje u naďa je milenka mafiána z kalábrie ?
má s nimi založené fy ?
počas práce u naďa mala vyše 400 telefonátov s taliánským mafiánom, čo pašoval koks a na agrodotáciách dostal desiatky milionov evri ?...
preto je to iný postoj
a u fica bola tá jeho mafiánska štekna to najmenšie, čo mi vadilo.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať