Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane

Dobry den, poradte mi. Ako sa robi rocne zuctovanie dane pre zamestnancov. Vyhlasenie na nezdanitelne casti im dam podpisat k 31.12.2004, potom v januari je potrebne co urobit.Dakujem
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno, správne ... ale tieto príjmy musia byť buď podľa § 5 alebo § 6
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Mam len taký dotaz, keď chce pracovník, ktorý u nás pracoval 1 mesiac na DOVP nejaké potrvdenie pre daňové priznanie, tak mu vyplním Potvrdenie o zúčt. a vyplatených príjmoch FO......

Je to to tlačivo, ktoré som priložila?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno správe ... toto tlačivo mu vyplníš
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ak bol zamestnanec urcite obdobie v evidenci uradu prace, potrebujem k roc. zuctovaniu nejake specialne potvrdenie, alebo staci rozhodnutie o zaradeni a vyradeni z evidencie? Alebo mam zamestnanca poslat po osobitne potvrdenie na UP pre potreby roc. zuctovania?
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

misurka
Ak bol zamestnanec urcite obdobie v evidenci uradu prace, potrebujem k roc. zuctovaniu nejake specialne potvrdenie, alebo staci rozhodnutie o zaradeni a vyradeni z evidencie? Alebo mam zamestnanca poslat po osobitne potvrdenie na UP pre potreby roc. zuctovania?
Asi bude stačiť aj rozhodnutie o vyradení - malo by v ňom byť vyznačené od kedy bol v evidencii. Lenže toto rozhodnutie by si mal nechať pracovník asi pre svoje potreby v prípade potreby - keď bude dokladovať odpracované roky a pod. Takže možno bude lepšie, ak prinesie doklad z ÚP o evidencii od-do.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ako to bude pri uplatnení nezdaniteľnej časti na manželku ak má živnosť, avšak nemala žiadne príjmy zo živnosti, poberala nemocenské a potom materské?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ak robím ročné zúčtovnaie zamestnancom a preplatky resp. nedoplatky vraciam vo výplate čo musím odovzdať na danový úrad aké tlačivo? alebo prehľad
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Pri vypĺňaní žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň, keď chcem, aby mi v prípade vyčísleného preplatku na daniach, bola táto suma vyplatená, v časti VI. si budem UPLATŇOVAŤ postup podľa §43 ods.7 zákona?
A čo časť V.? Ak som mala príjmy, z ktorých mi daň bola vyberaná zrážkou, vtedy nežiadam o priznanie a vyplatenie zamestnaneckej prémie, však?
0 0
petia petia

petia je offline (nepripojený) petia

celý život sa učím
Prosim ako je to so zamestnaneckou prémiou v prípade 3.mesačného prac pomeru a potom do konca roka DOVP u toho istého zamestnávatela ?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

petia Pozri príspevok
Prosim ako je to so zamestnaneckou prémiou v prípade 3.mesačného prac pomeru a potom do konca roka DOVP u toho istého zamestnávatela ?
zamestnanec musí poberať príjmy zo závislej činnosti - z pracovnej zmluvy aspoň 6 kal. mesiacov (nemusia ísť po sebe), do toho počtu sa neráta kal. mesiac v ktorom mal príjem len na základe dohody vykonávanej mimo pracovného pomeru
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Dobrý deň, poprosila by som o radu - mám zamestnanca, ktorý bol do konca mája 2009 zamestnancom u inej firmy. Potom bol 2 týždne na DOVp zasa u druhej f. ale nebol prihlásený na úrade práce a tiež sa neprihlásil ako nezamestnaný ani do SP. Po tých 2 týždňoch čiže v polovici júna prišiel k nám do PP. Teraz by chcel aby som mu urobila ročné zúčtovanie za r.2009. Doniesol mi potvrdenie z predchádzajúceho zamestnania a aj doklad o DOVP. Len príjem z DOVP mi nepredložil nakoľko nedostal vyplatenú mzdu za to obdobie. Neviem či mu môžem spraviť RZ za zamestnávateľa, keď za to obdobie 2 týždňov nebol prihlásený v SP ani na úrade práce. Má si podať sám daňové priznanie?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
MGiti Pozri príspevok
Dobrý deň, poprosila by som o radu - mám zamestnanca, ktorý bol do konca mája 2009 zamestnancom u inej firmy. Potom bol 2 týždne na DOVp zasa u druhej f. ale nebol prihlásený na úrade práce a tiež sa neprihlásil ako nezamestnaný ani do SP. Po tých 2 týždňoch čiže v polovici júna prišiel k nám do PP. Teraz by chcel aby som mu urobila ročné zúčtovanie za r.2009. Doniesol mi potvrdenie z predchádzajúceho zamestnania a aj doklad o DOVP. Len príjem z DOVP mi nepredložil nakoľko nedostal vyplatenú mzdu za to obdobie. Neviem či mu môžem spraviť RZ za zamestnávateľa, keď za to obdobie 2 týždňov nebol prihlásený v SP ani na úrade práce. Má si podať sám daňové priznanie?
Ročné zúčtovanie mu môžeš urobiť. To, že nebol prihlásený na úrade práce ani na SP nie je pre teba rozhodujúce. Toto obdobie mu bude chýbať pri odchode do dôchodku, ale na vykonanie RZ to nemá vplyv.
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Ďakujem ..
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

chcem Vás poprosiť o radu čo s tým: volal mi zamestnanec, vo firme mi ho szčo kázal prihlásiť od 1,1,2010, čo som aj urobila, teraz volal, že od 1.1.-30.6.2009 bol nezamestnaný-to má aj potvrdenie, od 1.7.-17.9.2009 bol u zamestnávateľa, ktorý už neexistuje, ani mzdu mu nevyplatil, súdi sa s ním, nemá od neho ani zápočtový list ani potvrdenie o príjme, od 1.10. robí u tohoto zamestnávateľa ale on mi kázal ho prihlásiť do SP a ZP až 1.1.2010 a aj výplatu som robila za toto obdobie, čo by sa s tým dalo robiť, lebo keď nemá odrobených 6 mesiacov nemá nárok ani na zam. prémiu ani na daňový bonus na dve deti? ako mu pomôcť? ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradíte mi niekto?ja si vždy vyžieram to najhoršie, buď opravujem stále po niekom niečo, ešte som neprebrala účto, čo by bolo v poriadku.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, chcem sa uistiť a spýtať. Manželia, ktorí nie sú živnostníci, počas roku 2009 prenajímali byty a v ich daňových priznaniach sa teda rozdelia príjmy a výdavky z týchto prenájmov medzi nich na polovicu? Takto som sa to dočítala v zákone ked sú manželia, ale nie som si istá. Ďalej ak nie sú platiteľmi DPH tak výdavky z bločkov a faktúr sa rátajú vrátane DPH alebo len bez DPH? A keď za rok 2008 podávali daňové priznanie tak si uplatnili výdavky 40% z príjmov. Teraz chcú uviesť reálne výdavky aké mali v priebehu roka. Dá sa to bez problémov takto ked rok predtým uplatňovali výdavky percentom? Ďakujem za pomoc lebo s takýmito vecami nemám skúsenosti.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
chcem Vás poprosiť o radu čo s tým: volal mi zamestnanec, vo firme mi ho szčo kázal prihlásiť od 1,1,2010, čo som aj urobila, teraz volal, že od 1.1.-30.6.2009 bol nezamestnaný-to má aj potvrdenie, od 1.7.-17.9.2009 bol u zamestnávateľa, ktorý už neexistuje, ani mzdu mu nevyplatil, súdi sa s ním, nemá od neho ani zápočtový list ani potvrdenie o príjme, od 1.10. robí u tohoto zamestnávateľa ale on mi kázal ho prihlásiť do SP a ZP až 1.1.2010 a aj výplatu som robila za toto obdobie, čo by sa s tým dalo robiť, lebo keď nemá odrobených 6 mesiacov nemá nárok ani na zam. prémiu ani na daňový bonus na dve deti? ako mu pomôcť? ďakujem
Keďže je zamestnanec u vás zamestnaný "oficiálne" až od 01. 01. 2010, nech si daňový bonus za rok 2009 uplatní jeho manželka. Za obdobie od 1.10. - 31.912.2009 asi od vás nebude mať žiadne potvrdenie o príjme (išlo o "čiernu prácu"). Ak od zamestnávateľa, ktorý už neexistuje a bude mu neskôr vyplatená mzda, dostane potvrdenie, potom by si, podľa mňa, mohol podať sám dodatočné daňové priznanie.
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa uistiť a spýtať. Manželia, ktorí nie sú živnostníci, počas roku 2009 prenajímali byty a v ich daňových priznaniach sa teda rozdelia príjmy a výdavky z týchto prenájmov medzi nich na polovicu? Takto som sa to dočítala v zákone ked sú manželia, ale nie som si istá. Ďalej ak nie sú platiteľmi DPH tak výdavky z bločkov a faktúr sa rátajú vrátane DPH alebo len bez DPH? A keď za rok 2008 podávali daňové priznanie tak si uplatnili výdavky 40% z príjmov. Teraz chcú uviesť reálne výdavky aké mali v priebehu roka. Dá sa to bez problémov takto ked rok predtým uplatňovali výdavky percentom? Ďakujem za pomoc lebo s takýmito vecami nemám skúsenosti.
Od dane je oslobodený príjem z prenájmu do výšky 5-násobku životného minima ( na rok 2009 je to suma 894,60 eur). Ak úhrn týchto príjmov presiahne v zdaňovacom období sumu 5-násobku platného životného minima, do základu dane sa zahrnú príjmy nad takto stanovenú sumu, pričom výdavky sa zistia pomernou časťou pripadajúcou na oslobodené ako aj na zdaniteľné príjmy.
Príjmy, ktoré plynú manželom z ich bezpodielového spoluvlastníctva, za zahŕňajú do základu dane v rovnakom pomere u každého z nich.
Môžu si uplatniť 40% paušálne výdavky, alebo skutočné.
Z bločkov a z faktúr berieš sumu aj s DPH, teda sumu na úhradu.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

hajni Pozri príspevok
Od dane je oslobodený príjem z prenájmu do výšky 5-násobku životného minima ( na rok 2009 je to suma 894,60 eur). Ak úhrn týchto príjmov presiahne v zdaňovacom období sumu 5-násobku platného životného minima, do základu dane sa zahrnú príjmy nad takto stanovenú sumu, pričom výdavky sa zistia pomernou časťou pripadajúcou na oslobodené ako aj na zdaniteľné príjmy.
Príjmy, ktoré plynú manželom z ich bezpodielového spoluvlastníctva, za zahŕňajú do základu dane v rovnakom pomere u každého z nich.
Môžu si uplatniť 40% paušálne výdavky, alebo skutočné.
Z bločkov a z faktúr berieš sumu aj s DPH, teda sumu na úhradu.
Ďakujem veľmi mi to pomohlo.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

rodina1 Pozri príspevok
Keďže je zamestnanec u vás zamestnaný "oficiálne" až od 01. 01. 2010, nech si daňový bonus za rok 2009 uplatní jeho manželka. Za obdobie od 1.10. - 31.912.2009 asi od vás nebude mať žiadne potvrdenie o príjme (išlo o "čiernu prácu"). Ak od zamestnávateľa, ktorý už neexistuje a bude mu neskôr vyplatená mzda, dostane potvrdenie, potom by si, podľa mňa, mohol podať sám dodatočné daňové priznanie.
volala som mu, ale jeho manželka si nemôže uplatniť, lebo pracuje v rakúsku.
spätne ho nijako neprihlásim, vlastne odrobil oficiálne 2,5 mesiaca.
Naposledy upravil sybila3 : 24.02.10 at 09:59
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať