Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane

Dobry den, poradte mi. Ako sa robi rocne zuctovanie dane pre zamestnancov. Vyhlasenie na nezdanitelne casti im dam podpisat k 31.12.2004, potom v januari je potrebne co urobit.Dakujem
Usporiadat
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Ak zamestnanec nastupil v oktobri a predtym studoval, alebo bol nezamestnany alebo bol v zahranici, co vsetko mi musi dolozit k rocnemu zuctovaniu. Ma narok na odpoc.polozku za cely rok?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
- bývalý študent by mal predložiť doklad o ukončení štúdia, resp. by ti malo stačiť maturitné vysvedčenie alebo výučný list, kde je uvedený posledný dátum vykonania záverečnej skúšky a to je aj dátum ukončenia štúdia
- ak bol nezamestnaný, tak potvrdenie z úradu práce o dobe evidencie
- ak bol v zahraničí, tak na to asi doklad žiadny neexistuje.
Ja som mala jedného zamestnanca, ktorý bol v zahraničí, ale zdravotné poistenie si platil sám tu na Slovensku, po skončení roka si vypýtal potvrdenie od ZP, že platil zdravotné poistenie a to si dal do daňového priznania tak ako ostatné odvody. Len teraz neviem, že keby ti priniesol takéto potvrdenie, či ho môžeš zahrnúť do ročného zúčtovania
0 0
Ludka M Ludka M

Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

som aká som ...
Chcela by som Vás poprosiť o radu , nikde to neviem totižto nájsť ,ak niekto daroval krv tak v minulom roku si mohol odpočítať 2000,- Sk za jedno bezpríspevkové darovanie ,ako to je teraz ?, dakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
teraz to už neplatí
V zákone č. 366/1999 to bolo v § 12 ods.10, v novom zákone č. 595/2003 už takéto niečo nie je :-(
Naposledy upravil vladan : 29.12.04 at 07:06
0 0
Ludka M Ludka M

Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

som aká som ...
diky Vladi
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Nevie mi niekto poradiť, či študentka VŠ, ktorá v roku 2004 mala 5 mesiacov Dohodu o brig.práci študentov (mala podpísané vyhlásenie, teda daň neplatila žiadnu) je povinná požiadať o ročné zúčtovanie, resp. si sama musí podať DP ? Jej celkový hrubý príjem za tých 5 mesiacov bol cca 11.000,- Sk.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja si myslím, že v zmysle zákona o dani z príjmov § 32 ods. 1 a 2 nie je povinná podať DP a ani nemusí požiadať o ročné zúčtovanie, lebo jej príjem je nižší ako 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm a). Je to suma 19,2 násobku životného minima a to je teraz asi 4580,-- .
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

Palino, skutocne je to neocenitelne, ak chces pracovat v nedelu a nemas tlaciva...tie tvoje mi velmi pomohli. Este raz vdaka
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

Zita4
Dôchodca nemá nárok na odpočítateľnú položku, t.zn., ža ak má odvedenú daň, nemusí si požiadať o ročné zúčtovanie dane. (Tým sa mu nemení výška dane za celý rok.)
Ten, kto má aj iný pracovný pomer alebo dohodu o vykonaní práce, má si požiadať o ročné zúčtovanie alebo podať daňové priznanie. Musí si priznať všetky príjmy, pretože už neplatí osobitná sadzba dane ako to bolo ešte vlani (10%-ná daň).
Podla môjho nazoru - a skutočne to aj robím - aj dôchodca je povinny poziadat o ročné zúčtovanie, aj keď si neuplatnuje odpoč.položku a mal iba jediný príjem, napr. na dohodu o vykonaní práce. Čiže každý, kto mal príjmy zo závislej činnosti a nepodáva DP, je povinný požiadať o ročné zúčtovanie, aj keď je predpoklad, že daň bude vysporiadaná. Alebo máte iné skúsenosti?
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Chcem sa spytat, ak si zamestnanec neuplatnuje danovy bonus, ale uplatnuje si jeho manzelka,potrebujem potvrdenie o tom,ze si ho uplatnuje ona? Dakujem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nie, on nepotrebuje, ale manželka potrebuje potvrdenie, že si neuplatňuje manžel DB
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Mam zamestnaca ktorý bol tri mesiace zamestnaný vo firme, potom dva týždne nerobil nikde a ani nebol registrovaný na úrade práce, potom nastúpil knam do firmy. Mám mu robiť ročné zúčtovanie dane?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ekin
aj dôchodca je povinny poziadat o ročné zúčtovanie, aj keď si neuplatnuje odpoč.položku a mal iba jediný príjem, napr. na dohodu o vykonaní práce. Čiže každý, kto mal príjmy zo závislej činnosti a nepodáva DP, je povinný požiadať o ročné zúčtovanie, aj keď je predpoklad, že daň bude vysporiadaná. Alebo máte iné skúsenosti?
Ekin, v prípade, ak za rok 2004 dôchodca nedosiahol príjem vo výške aspoň 40 416, nemusí požiadať o ročné zúčtovanie a nemusí ani podávať daňové priznanie.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Mám príjem zo závislej činnosti, okrem toho DOVP u inej firmy, ktorá mi tento príjem riadne zdanila. Musím si sama podať daňové priznanie a okrem príjmu zo závislej činnosti uviesť aj príjem z dohody, alebo sa s tým nemám zaoberať, keď mi to riadne zdanili?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
rosemary, u koho si uplatňuješ nezdaniteľnú časť? Mala si jedného zamestnávateľa po celý rok 2004? Pravdepodobne budeš svojho posledného zamestnávateľa žiadať o ročné zúčtovanie dane, však? Tak poprosíš toho zamestnávateľa, u ktorého si mala dohodu, aby ti vystavil potvrdenie o príjme za rok 2004. Toto potvrdenie dáš spolu so žiadosťou o vykonanie ročného zúčtovania dane tvojej mzdovej účtovníčke a ona ti k tvojmu príjmu pripočíta príjem z dohôd a zaplatené preddavky zo závislej činnosti pripočíta k preddavkom z dohody.
puuuffff, to som ale kostrbato opísala, čo?
Naposledy upravil vladan : 10.01.05 at 13:17
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
McMarti - Ak Vás požiada, musíte ho robiť. Mimochodom pravdepodobne sa mu fúra preddavkov vráti (ak nejaké platil).
Ak Vás nepožiada a jeho príjem bol vyšší ako 40416 Sk, musí si sám podať daňové priznanie.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 10.01.05 at 15:14
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Anka a nieje náhodou niekde vzor ako sa toto tlačivo vyplňuje.Totiž nieje mi jasné to oddelenie deti kam ide čo .
Ďakujem !
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Ak mam zamestnanca, ktory bol do 30.5.2004 dobrovolne nezamestnany mam od neho ziadat cestne prehlasenie o tom, ze nemal ziadny prijem a nebol evidovany na urade prace?

Ak si platil zdrav.poistenie asi by bolo lepsie, aby si podal sam dan.priznanie a odpocital si v nom este aj poistne na zdrav.poistenie, nie?

Danovy bonus na dve deti sa nemoze rozdelit medzi manzelov?
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Bubika
A samozrejme ak zamestnanec nastupi v priebehu roka, tak musi priniest potvrdenie o zdanitelnej mzde z predchadzajuceho zamestnania, resp. doklad o tom, ze bol evidovany nezamestnany. Ak prinesie potvrdenie o zdanitelnej mzde, tak mu to musite priratat k zdanitelnej mzde zarobenej vo Vasej firme a z toho mu urobit rocne zuctovanie. Ak bol nezamestnany, tak nepriratavate nic, pretoze ak aj poberal podporu,ci socialne davky, tie sa nezdanuju - len ma narok na odpocitatelnu polozku za 12 mesiacov - vacsinou takym vychadza preplatok dane.

Dufam, ze som pomohla
...Máme pracovníčku, ktorá k nám nastúpila od 01.02.2004 a dovtedy nebola nikde ani zamestnaná ani evidovaná nezamestnaná na Úrade.

Ja som jej urobila potvrdenie o príjme od 01.02 do 31.12.2004, kedy u nás bola zamestnaná s tým, že nech si urobí daňové priznanie. Ale ona ho nevie urobiť, takže ma poprosila, aby som jej ho urobila. Ale čo s tým jedným mesiacom, kedy nebola zamestnaná ? Má napísať čestné prehlásenie, alebo ako sa to má správne urobiť?
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Aj ja mám jednu otázku:

zamestnanec u nás pracuje od 1.10.2004, predtým bol 2 mesiace na Úrade práce a dovtedy pracoval v inej firme. Ak ma o to požiada, musím mu urobiť ročné zúčtovanie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať