Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Kathryn Pozri príspevok
Minulý rok mal jeden klient kontrolu s colnice, týkala sa predaja alkoholu, v podstate sa skončila v poriadku, jediný problém bol s poslaním jedného výkazu. V tom mesiaci bolo 25. cez víkend a poslala som ho poštou až v prvý pracovný deň. Vytkli to ako chybu, vraj výkaz má byť poslaný najneskôr 25.,bez ohľadu na ktorý deň v týždni to vyjde. A ak sa to bude opakovať, tak bude aj pokuta.
No to je snáď zlý sen, žiadna pokuta nemôže byť. Pre tých, ktorí čítajú zákony platí ustanovenie § 13 ods. 4 zákona č. 511/1992 Zb.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Kathryn Pozri príspevok
Minulý rok mal jeden klient kontrolu s colnice, týkala sa predaja alkoholu, v podstate sa skončila v poriadku, jediný problém bol s poslaním jedného výkazu. V tom mesiaci bolo 25. cez víkend a poslala som ho poštou až v prvý pracovný deň. Vytkli to ako chybu, vraj výkaz má byť poslaný najneskôr 25.,bez ohľadu na ktorý deň v týždni to vyjde. A ak sa to bude opakovať, tak bude aj pokuta.
Ak príde k takejto výtke, tak sa vždy opýtam na zákon a § a sme dohovorení.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Muška Pozri príspevok
Ja som dnes objavila na stránke CU - príloha.

Len by som chcela vedieť kedy to tam pricapili, keďže sme sa tu toľko dohadovali.
Muška
0 0
dana2203 dana2203

dana2203 je offline (nepripojený) dana2203

stiahla som si a nainštalovala program lieh zo stranky col. spravy, ale keď ho chcem spustiť, tak pyta odo mňa heslo. Ako dalej?
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

dana2203 Pozri príspevok
stiahla som si a nainštalovala program lieh zo stranky col. spravy, ale keď ho chcem spustiť, tak pyta odo mňa heslo. Ako dalej?
Isto si si už dávno pomohla, ale ak by to niekoho ešte zaujímalo, tak po nainštalovaní programu LIEH a jeho spustení sa zadá meno: admin a heslo: admin. Po prihlásení si môžeš upraviť prihlasovacie údaje podľa seba.
Ináč je to uvedené v manuáloch na stránke Colnej správy, prikladám link a tiež stiahnutý manuál, keď už to mám "v rukách"


https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2...52be6837ce8434
0 0
dana2203 dana2203

dana2203 je offline (nepripojený) dana2203

Veľmi pekne ďakujem. Ten manuál som si samozrejme nepozrela, veď na čo...no nie?
0 0
ZaletovaJ ZaletovaJ

ZaletovaJ je offline (nepripojený) ZaletovaJ

Chcem si ujasniť jednu vec pri hlasení o alkohole. Príjem alkoholu mi sedí s prijatými faktúrami a výdaj si skontrolujem fyzicky a dá sa aj inak / s reg. pokladni musí sa mi to zhodnúť?Dakujem
0 0
Pepoxxx Pepoxxx

Pepoxxx je offline (nepripojený) Pepoxxx

Vie niekto poradit s konkretnym prikladom ako to ma spravne vstupovat do hlasenia o liehu v SBL?

Priklad :
Karta 1 = Vodka SBL=0,7 Koncentracia = 40% => koef = 0,7*40/100=0,28
Karta 2 = Liker SBL=0,5 Koncentracia = 25% => koef = 0,5*25/100 = 0,125

Poc. stav na kartach je :
VODKA 10SBL = 10*0,28 = 2,8 la.
LIKER 12SBL = 12*0,125 = 1,5 la.

Za mesiac mam troch odberatelov ktorym som vydal alkohol :
Vydaj : Odberatel1 3SBL VODKA
Odberatel1 1SBL LIKER

Odberatel2 5SBL VODKA
Odberatel2 0,25 l LIKER = 1/2 SBL

Odberatel3 0,35 l VODKA = 1/2 SBL

Viete mi prosim poradit ako bude vyzerat hlasenie o liehu v tomto pripade?
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Je tu toho veľa popísaného aj rozne pomôcky daj hľadať[SEARCH]hlásenie o liehu[/SEARCH] a v prílohe nájdeš pomocné tabuľky
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

prosím vás, viete mi niekto poradiť? vraj je teraz nejaká "razia" colníkov a telefonicky sa vo veľkom počte ohlasujú na kontroly liehu. u nás ešte neboli - o to horšie je čakanie. Vraj kontrolujú toto - v predajni by mal byť zošitok alebo nejaká denná evidencia príjmu a predaja alkoholu. Má to nejaký podklad vo vyhláške, zákone alebo v niečom? čo ešte môžu kontrolovať? Ja myslím, že je to len obyčajná šikana, lebo zistili, že podľa tých mesačných výkazov to nemajú šancu skontrolovať v reálnom čase, tak buzerujú malého živnostníka, aby im uľahčil prácu tým, že to bude viesť denne.
p.s. prílohy, ktoré tu pripájate sa mi nedajú otvoriť v PC, mali sme ho pokazený a asi tam teraz niektoré programy nemáme, tak mi ich neotvára, preto prosím priamo odpoveď.
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

No padla kosa na kameň, sa mi vypomstilo robenie hlásenie colnici dnes večer. Síce to doteraz vždy klapalo, ale dnes večer sa nemôžem prihlásť na server -lieh.colnasprava.sk. Vraj si mám doinštalovať nejaký certifikát - vôbec netuším o čo ide. Aj som si to chcela stiahnuť, ale mám obavy, aby som si nestiahla aj nejaký vírus. Máte s tým niekto skúsenosť ? Ďakujem.
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Pekný večer
Ja som si to stiahla, je to v poriadku, funguje to a nie je tam vírus.
Mne sa zase nedá aktualizovať číselník subjektov. Program mi pri importovaní číselníka stále vypisuje "Neexistuje takýto adresár".
Číselník som si stiahla z webu lieh.colnasprava.sk a rozbalila do určeného adresára ale aktualizácia sa nediala.
Určite niečo robím zle ale neviem prísť na to čo to môže byť.
Pekne prosím o radu a ďakujem
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

HEBA Pozri príspevok
Pekný večer
Ja som si to stiahla, je to v poriadku, funguje to a nie je tam vírus.
Mne sa zase nedá aktualizovať číselník subjektov. Program mi pri importovaní číselníka stále vypisuje "Neexistuje takýto adresár".
Číselník som si stiahla z webu lieh.colnasprava.sk a rozbalila do určeného adresára ale aktualizácia sa nediala.
Určite niečo robím zle ale neviem prísť na to čo to môže byť.
Pekne prosím o radu a ďakujem
No pre zmenu ti skusim poradit ja, aktualizujem tak, že čiselník zo stránky colnej správy si uložím na c:/temp a následne to priamo v programe Lieh cez 1 -Číselníky - naimportujem. A potom to už mám aktuálne. A vďaka za predošlú radu, pomohlo mi to.
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Ďakujem Kathryn,
už sa mi konečne podarilo číselník aktualizovať.
Prajem pekný večer
Elena
0 0
GAAB GAAB

GAAB je offline (nepripojený) GAAB

a newies aka velka bola ta pokuta<<
0 0
havinko210 havinko210

havinko210 je offline (nepripojený) havinko210

Ahoj prosím Vás poradi niekto ako nabehnuť na oznámenie SBL elektronicky. Ďakujem. Podnikam krátko, podával som ho písomne a odovzdával priamo colnikom
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Colný úrad začal konanie u klienta vo veci oneskorene podaných Hlásení v obdobiach 11/2004, 12/2004, 02/2005, 03/2005, 04/2005, 06/2005 - porušenie § 44 odst. 9 Zákona č- 105/2004 v znení účinnom do 1.1.2006. Konanie z podozrenia daňových predpisov prebieha podľa 511/1992.
Ide teda o nesplnenie oznamovacej povinnosti v termíne.

Colný úrad očakáva vyjadrenie daňového subjektu.
Zákon bol porušený.
Pamätám sa však, žiaľ neviem to nájsť, že v r. 2006 bol tzv. pardón alebo niečo podobné pre daňovníkov, ktorí výkazy vôbec nepodávali. Bola im určená lehota (cca do 31.10.2006??? ) dokedy majú výkazy určite všetky podať s tým, že konanie za porušenie uvedených predpisov voči nim nebude začaté.

Prosím, neviete mi pomôcť, akým spôsobom sa vyjadriť do zápisnice?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

našla som ten link o pardóne: http://www.porada.sk/265513-post22.html
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

skúsim sama:
podľa § 51f odst. 19 (19) Ak konanie o uložení pokuty za porušenie oznamovacej povinnosti podľa § 44 zákona v znení účinnom k 30. júnu 2006 nebolo právoplatne ukončené k 30. júnu 2006, v konaní sa nepokračuje.

Ak sa opriem o tento § pretože konanie začalo 11.9.2008 za obdobie do 30.6.2006 tak "pochodím"???

Uvidím, dám vedieť.
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

Dobrý deň!
prosím o radu: vediem prevádzku, kde predávame bežny alkohol,podávam Oznámenia každý mesiac v pohode,teraz majiteľ nakúpil Um (200l), čučoriedky, cukor a dal z toho narobiť niekde u jeho susedov "čučoriedkovicu".Fľaše mi doniesol, vyzerá to skvele,čučoriedky si tam plávajú aj chutí to výborne,zákazníci sú nadšení, no pre mňa vznikol problém ako to mám zoficiálniť pre colníkov, ak by prišli na kontrolu. Na Um sa to už nepodobá aj percentá alkoholu už sú vyššie. Mal niekto niečo podobné?Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať