Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

VladoaKatka Pozri príspevok
Gabi gratulujem. Mala by som dotaz na Teba: Ako je to teraz s prizývaním susedov k stavebnému konaniu, vyjadrujú sa k projektu a uloženiu stavby?
Majiteľ susednej parcely sa prizýva k stavebnému konaniu. Ale nevyjadroval sa k ničomu. lebo sa neunúval prísť. Ale však aj to je vyjadrenie
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gabi03 Pozri príspevok
Ďakujem. Som fakt rada, lebo už je na čase s tým začať.

My sme od susedov potrebovali len súhlas so stavbou. Manžel bol za oboma, povedal, ako budú situované okná, v akej vzdialenosti. Keďže s oboma sú dobré vzťahy, nebol problém s týmto súhlasom. Nedávno sme dostali stavebné povolenie, ale ešte plynula nejaká doba, kedy sa mohli účastníci konania (vrátane susedov) vyjadriť. Dnes tá doba uplynula a teda stavebné povolenie je právoplatné. Iné povinnosti so susedmi nepoznám.
Ja len doplním, že súhlas v nejakej písomnej podobe nie je potrebný. Susedia sú účastníkmi stavebného konania a sú prizvaný k stavebnému konaniu ktoré sa zvoláva buď na obecný úrad alebo stavebný úrad. Pri tomto konaní si môžu pozrieť projekt a vzniesť prípadné pripomienky
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

katkaj Pozri príspevok
Ja len doplním, že súhlas v nejakej písomnej podobe nie je potrebný. Susedia sú účastníkmi stavebného konania a sú prizvaný k stavebnému konaniu ktoré sa zvoláva buď na obecný úrad alebo stavebný úrad. Pri tomto konaní si môžu pozrieť projekt a vzniesť prípadné pripomienky
Tak u nás to bolo asik inak. Žiadne "stretnutie" konanie účastníkov sa nekonalo. Možno aj pre to, že každý súhlasil na papiery. Možno.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gabi03 Pozri príspevok
Tak u nás to bolo asik inak. Žiadne "stretnutie" konanie účastníkov sa nekonalo. Možno aj pre to, že každý súhlasil na papiery. Možno.
hmmm tak asi si to každý stavebný úrad robí po svojom. My sme mali stavebné konanie na obci so zástupcom stavebného úradu a samozrejme susedia neprišli žiadny. Tak sme si hodinku pokecali o novinkách v obci a bolo vybavené.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

No ja som už mala dve stavebné povolenia aj stavby zrealizované pred 10 rokmi,konanie bolo priamo na mieste umiestnenia stavby, ale predtým tiež sme osobne návštívili oboch susedov, vysvetlili sme im projekt a nikto nemal námietky, čo som im aj nechala podpísať, ale teraz jeden zo susedov sa chystá stavať a už mal narážky na strešné okná, na náš plot. Tak som len bola zvedavá či sa niečo zmenilo, načo sa máme pripraviť.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Moja mama sa konečne rozhýbala a začala vybavovať vrátenie majetku, stále bola pasívna vybavila len to , čo bolo najjednoduchšie a povedala na ostatné " kašlať" ale dnes to prišlo, som veľmi rada, lebo prácu svojich predkov si treba vážiť, to čo komunisti zničili, treba - síce obtiažne- ale dať do poriadku- .
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Pozerám a divím sa, pri mene už mám "Senior Member" Ako senior veď ja som stále junior
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prekročil si počet určitý počet príspevkov. Zato, že senior member, ešte neznamená, že si starý vekom.
A nakoniec: každý je taký starý, na koľko sa cíti.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
A už máme stavebné povolenie aj s pečiatkou. Už len makať a zohnať peniaze.
Gabiiiii no supeeeeer. Tak s elánom do toho, a nestrácať chuť a trpezlivosť. Tá ťažšia časť len teraz príde.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ale pocit z dobre vykonanej prace bude na nezaplatenie.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Práve som sa vrátil zo stretávky z vysokej školy asi po 30 rokoch, okrem výnimiek sme sa stretli vlastne úplne cudzí ludia: ...a ty si kto, koho poznáš, kde si bol,......pomaly sme da dopracovali k tomu,........... aha tak ty si ten a ten meno mi niečo hovorí aj tvár mi je známa ale kam ťa zaradiť.......ale nakoniec sa večer skončil vo veeeeľmi družnej debate, že si to zopakujeme....... a o to predsa ide...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

No pozrite sa na to, poraďáci nepíšu o nás?

http://tvojepeniaze.pravda.sk/slovac...k_pkariera_p01
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
Gabiiiii no supeeeeer. Tak s elánom do toho, a nestrácať chuť a trpezlivosť. Tá ťažšia časť len teraz príde.
Tak dík.
Inak dnes už idú kopať pivnicu a základy preň. Možno už aj kopú.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Toto som dnes ráno dostala..tak na ranné pobavenie...

Šéf přijme blondýnku jako uklizečku
a hned jí uloží práci:
-"Umyjte podlahu ve výtahu!"
-"V tomhle patře, nebo ve všech?"

0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Citát bepo:"Problém by nemali byť koncesionárske poplatky ako také hoci na ne väčšina nadáva ale ako sa použijú a to už je každému šuma fuk"

Toto som tu nakopírovala z inej témy, je to tak.

Bola som na pošte, nadávajú na tieto poplatky, "však ani nepočúvam rozhlas" "ja ani nevidím na TV a hneď zaspím", "nenažranci, načo to platíme, len nás zdierajú" atď., a potom babka si vypýta 3 žreby, zoškrtá, na jednej má 20,-Sk výhru, vypýta ďalší - už je bez výhry a všetky 4 žreby po 20,- Sk hodí do koša a spokojne odkráča domov.

Hlavne, že sme sa rozčúlili
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

VladoaKatka Pozri príspevok
Citát bepo:"Problém by nemali byť koncesionárske poplatky ako také hoci na ne väčšina nadáva ale ako sa použijú a to už je každému šuma fuk"

Toto som tu nakopírovala z inej témy, je to tak.

Bola som na pošte, nadávajú na tieto poplatky, "však ani nepočúvam rozhlas" "ja ani nevidím na TV a hneď zaspím", "nenažranci, načo to platíme, len nás zdierajú" atď., a potom babka si vypýta 3 žreby, zoškrtá, na jednej má 20,-Sk výhru, vypýta ďalší - už je bez výhry a všetky 4 žreby po 20,- Sk hodí do koša a spokojne odkráča domov.

Hlavne, že sme sa rozčúlili
no neviem, či si použila správnu asociáciu, babka tie žreby mohla kúpiť ale aj nemusela, kým koncesionárske poplatky platiť musíš chceš nechceš aj keď telku alebo rádio nemáš vôbec. toť môj názor.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

No jazdím na tejto trase minimálne raz za týždeň, je to výstižný šlánok.
http://vongrejova.blog.sme.sk/c/1416...ahu-BA-DS.html
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

willma Pozri príspevok
no neviem, či si použila správnu asociáciu, babka tie žreby mohla kúpiť ale aj nemusela, kým koncesionárske poplatky platiť musíš chceš nechceš aj keď telku alebo rádio nemáš vôbec. toť môj názor.
No je to služba verejnosti kde platíš bez rozdielu či to používaš alebo nie, ja takisto môžem protestovať že načo sa stavajú drahé diaľničné tunely a mosty keď ja jazdím po rovnej diaľnici, tých príkladov ti tu môžem dať min tisíc- jednoducho koncesionárske poplatky sa majú platiť bez debaty, debata má vzniknúť na čo a ako sa použijú
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

....a ja ako ateista, mám tiež "určité" výhrady
a???
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tak ja neviem, nejazdím, ale viem, že to ide priamo z daní a samozrejme sa kupujú dialničné nálepky, kto nechce, dialnicu nepoužíva, teda neplatí dialničné poplatky. Koncesionársky poplatok je za nejakú službu, ale skutočne nechápem, prečo musia platiť aj tí, ktorí naozaj tú službu nevyužívajú z dôvodu nevlastnenia akého koľvek prijímača. Veď to môžme zrovna začať platiť poplatok za vstup do obchodu aj napriek tomu, že tam nič nekúpime, ale mohlii by sme. To je zas opačný príklad. Je logické, že keď som vlastník rádia, televízora prípadne auta a využívam príjem signálu, resp. dialnicu tak platím, ale z druhej strany nemám auto a budem si musieť kúpiť dialničnú nálepku, pretože dialnica je vybudovaná-veď to je blbosť. A Keby tamtí hore trošku uvažovali, tak by sa snažili koncesionárske poplatky nejako zahrnúť potichu do povinných daní, a s veľkým humbukom by poukázali na to, akí sú dobrí, že koncesie zrušili- to by sa im zvýšili preferencie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať