Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

misomiso Pozri príspevok
Ale ja nemam problem tych 160 km niekde napisat, ja mam problem co robit, ak nechem klamat.
No, ja by som si to ako zamestnávateľ tie km nechala "zosobniť" a strhla by som si to zo mzdy
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

misomiso Pozri príspevok
Tak teraz mi vy uctovnici poradte. Nasledkom toho, ze ma uz opusta zdrava mysel, opotrebovanie mojho mozgu predbehlo cas odchodu do dochodku, ale tiez asi nasledkom toho, ze je toho na mna uz dost a veci zacinam robit povrchne, som sa dnes vypravil na Strojarsky veltrh do Nitry. Problem je v tom, ze som sa sekol o mesiac - bude v maji. (Inak super sa parkovalo.)

No - tak som si dal obed, kavu a zakusok v Nitre (kedysi sa chodievalo na kavu do Viedne) a trocha som sa nad sebou zamyslel.

Preco to sem ale pisem. Vazny problem - co s knihou jazd? Ja viem, napisem, ze som bol za obchodnym partnerom vo Viedni alebo v Brne - s tym nie je problem. Ale co ak nechcem klamat? Co ak chcem dodrzat zakon a pravdivo vyplnit kniku jazd? Co mam napisat ako ucel cesty? Obed a kavu? Uznaju mi, ze chodim na kavu do Nitry a ze to potrebujem na dosiahnutie zisku? Alebo navstevu strojarskeho veltrhu? A co ak sa ma bude DU pytat, preco som isiel aj v aprili aj v maji, ked sa kona iba v maji? Poviem, ze som si isiel omrknut plac, aby som potom v maji v tom zmatku trafil? Alebo poviem, ze som sa pomylil? Nebude na mna kontrolor pozerat, ze si z neho robim srandu? Ved nabuduce sa mozem pomylit a docestovat omylom do Pariza. Co potom s knihou jazd? Prilis vela otazok na vas?
Tak to je naozaj smola. Mohol si sa radšej seknúť v piatok 18.4. To by si si dal obed, kávu a zákusok v Malibu, medzitým by sa bol dočkal aj nás ostatných a nemusel si dnes riešiť dilemu klamať - neklamať? S kľudným svedomím si mohol napísať Nitra - stretnutie Porada.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

ALDA Pozri príspevok
Ja si myslím, že Ti to DU uzná ak to zdôvodníš úprimne a pravdivo ako v tejto téme a dodania Ti niečo úplne iné, aby Ťa nenaplašili, že si už ozaj magor.
tomu sa hovori profesionalna deformacia
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

misomiso Pozri príspevok
Ale ja nemozem pouzivat sluzobne auto na sukromne ucely. Na to mam druhe - sukromne.

Neviem, ci mam moralne zabrany, asi nie, lebo sa stale domnievam, ze jazda ma byt sluzobna, lebo som konal v mene firmy (hoci v omyle). Ide mi len o to, ze to vo mne vyvolalo (okrem inych uvah, predovsetkym o mojom psychickom zdravi) aj uvahy o zmysle niektorych zakonov.

Teda stale sme neprisli na to, ako vykazat tuto jazdu. Nieco som tu na Porade zacul o nejakej "zmarenej investicii". To by neslo? A co DPH na palivo?

Neboj obavy o svoje zdravie, pozri ako sme my išli na výstavu do Nitry
18-10-07, 08:06 PM #7715 Kazu
Poraďák

Členom od: 30-05-07
Miesto: Záhorie a CCCC
Príspevky: 907
Súhlasil: 1,594x
Získal 1,249 súhlasov
v 485 príspevkoch
PoradaBody: 22



Re: Ak sa cítiš zle
Citát:
Pôvodca textu príspevku: abel
A nemali ste vy rande devätnásteho? Mne tu stále niečo uniká. Nikto ma o ničom neinformuje, ja nič neviem. Mamíííííííííííííííííí.

No my sme sa dohodli na devätnásteho, potom na nejakého ...násteho a ja som sa aj dnes vybrala na to rande. Ale išla som tak nejak "kudy, tady, tady, sem" až som zašla dolu do dediny a potom "honem spátky domu" aby nebola hanba, že sa blbý a blbší do sveta vybrali. Lebo môj mangello chcel ísť dnes na výstavu ktorá sa koná až na budúci týždeň. Teda aspoň dúfam, že sa koná. To si ešte overím.

0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Kazu Pozri príspevok
Tak to je naozaj smola. Mohol si sa radšej seknúť v piatok 18.4. To by si si dal obed, kávu a zákusok v Malibu, medzitým by sa bol dočkal aj nás ostatných a nemusel si dnes riešiť dilemu klamať - neklamať? S kľudným svedomím si mohol napísať Nitra - stretnutie Porada.
Vy ste mali stretko? Ja som sa pokusal najest v tom obchodnom centre pri vystavisku - ziadna restauracia. Potom som chcel v centre - ale kedze ziadne platene parkovisko, tak iba strata 15 min casu otacanim. Cestou do Blavy zastavil v tom centre pri kruhaci - a to bola parada. Take prazdne nakupne centra vam mozeme iba zavidiet. Chcel som si dat pizzu, ale kedze mi neboli ochotni k nej ponuknut salat, tak som si dal v KFC kura so salatom - delena strava. Potom v Coffee & Co vybornu kavu a muffin. Skratka parada, este som si aj pri tom precital noviny, co sa mi nestalo uz niekolko mesiacov. Podumal som tak o zivote, a o mojej buducnosti, lebo ma uz asi nic dobre necaka pri mojej nesvojpravnosti.

Potom som vystartoval domov, a dokonca som ani neplatil pokutu, hoci merali, lebo mali odstavenych tolko aut, ze mna uz nestihali. Takze v celku vydareny vylet.

Aha - teda pardon, "v celku" som mal asi napisat vcelku nie?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
misomiso Pozri príspevok
Vy ste mali stretko??
Mali, minulý piatok, a veľmi vydarené.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Kazu Pozri príspevok
Neboj obavy o svoje zdravie, pozri ako sme my išli na výstavu do Nitry
18-10-07, 08:06 PM #7715 Kazu
Poraďák

Členom od: 30-05-07
Miesto: Záhorie a CCCC
Príspevky: 907
Súhlasil: 1,594x
Získal 1,249 súhlasov
v 485 príspevkoch
PoradaBody: 22



Re: Ak sa cítiš zle
Citát:
Pôvodca textu príspevku: abel
A nemali ste vy rande devätnásteho? Mne tu stále niečo uniká. Nikto ma o ničom neinformuje, ja nič neviem. Mamíííííííííííííííííí.

No my sme sa dohodli na devätnásteho, potom na nejakého ...násteho a ja som sa aj dnes vybrala na to rande. Ale išla som tak nejak "kudy, tady, tady, sem" až som zašla dolu do dediny a potom "honem spátky domu" aby nebola hanba, že sa blbý a blbší do sveta vybrali. Lebo môj mangello chcel ísť dnes na výstavu ktorá sa koná až na budúci týždeň. Teda aspoň dúfam, že sa koná. To si ešte overím.


...... čítam trikrát zprava... trikrát zľava......Zuziii... ja Ti fakt neviem čo si tuto týmto šla povedať....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A všimla si si dátum, kedy ten príspevok vznikol?
PS: to sa netýkalo nášho 18.!
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Rozalka Pozri príspevok
A všimla si si dátum, kedy ten príspevok vznikol?
PS: to sa netýkalo nášho 18.!
......to som si všimla. Len som sa kdesi v tom skopírovaní skopírovaného stratila......
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

No mišomišo teraz si ma rozosmial a to dneska už druhý krát aj keď nevedomky. Toľko Ťa totižto doma spomínam ( mišomišo sem mišomišo tam ), že ma dnes manžel zaskočil, keď začal rozprávať o svojom kolegovi ( volá sa tiež Mišo ) a jak mišomišo tak mišomišo. Som na neho čumela jak puk, reku ty ho poznáš? A on čo by som ho nepoznal šak je to môj kolega. Som zostala zaskočená a dosť dlho mi trvalo lež mi zaplo o kom to vlastne hovorí. Tak vraj odkiaľ má to meno, no že nevie ale zdá sa mu že ho niekde počul. Tak som mu to pekne vysvetlila a požiadala nech mi druhý krát nespôsobuje takéto šoky.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

misomiso Pozri príspevok
Vy ste mali stretko? Ja som sa pokusal najest v tom obchodnom centre pri vystavisku - ziadna restauracia. Potom som chcel v centre - ale kedze ziadne platene parkovisko, tak iba strata 15 min casu otacanim. ............
...Podumal som tak o zivote, a o mojej buducnosti......
........... Takze v celku vydareny vylet.

Aha - teda pardon, "v celku" som mal asi napisat vcelku nie?
Keby si bol prešiel pešo od N-Centra po lavici do mesta, tak by si nemal problém s parkovaním ... a podľa mňa by to mala byť pracovná cesta - veď si mal vlastne náhradný program (keď ten pôvodný nevyšiel) - relaxačno-ozdravný
... cesta prospela Tvojmu psychickému zdraviu, naplánoval si budúcnosť (firmy)... a ktovie čo ešte,... možno aj nejakú novelu zákona si pripravil
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ajuška Pozri príspevok
......to som si všimla. Len som sa kdesi v tom skopírovaní skopírovaného stratila......
Keď som to skopírovala vyzeralo to tak ako to malo byť. Lenže potom sa to nejako pokakalo. Tým som chcela povedať, že mišomišo nemusí mať obavy o svoje zdravie. Nie je jediný čo sa na výstavu vybral o chĺpok skôr. Však aj my s manželom sme tak šli do Nitry. Lenže môj manžel mal lepšiu mušku. Mišomišo sa netrafil o celý mesiac, môj manžel iba o jeden týždeň.. Ja som si to našťastie všimla, tak sme až do tej Nitry nedošli, dolu v dedine sme sa otočili a pakovali sme domov. Môžem ti povedať, že tak skoro sme sa ešte nikdy zo žiadneho výletu domov nevrátili.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Muška Pozri príspevok
No, ja by som si to ako zamestnávateľ tie km nechala "zosobniť" a strhla by som si to zo mzdy
a zas by len mzdárka mala oštaru s tým... napíš do cesťáku marketingový prieskum trhu...chcem vidieť daňováka čo vie čo to je
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mňa dnes rozčúlil prístup pána Vedúceho výkonu oddelenia služby - PZ DI v NR , nakoľko už asi mesiac , čo sledujeme na nám blízkej križovatke , z ktorej odbočujeme na ulicu do firmy , nie sú dobre nastavené semafory a chceli sme policajtov na to upozorniť , pokiaľ nepríde k nejakej strašnej tragédii .

Namiesto toho , aby povedali , že sa pôjdu na danú križovatku pozrieť , sme boli sprdnutí , že máme dodržiavať dopravné predpisy a pri otázke , s kým hovorím , povedal : "Vedúci výkonu oddelenie skužby" .

Už 13 rokov 5x prechádzame danou križovatkou a kto iný by vedel , že skutočne nie sú dobre nastavené tie semafóry, to ani nepotrebuje komentár .

Zvažujem podať sťažnosť na ministerstvo , lebo toto čo už si naši páni policajti dovoľujú , je niekedy neúnosné . A veľmi veľmi ma dnes nas..., a aj z toho dôvodu , že nepovedal svoje meno , čo myslím že mal spraviť .
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Mňa dnes rozčúlil prístup pána Vedúceho výkonu oddelenia služby - PZ DI v NR , nakoľko už asi mesiac , čo sledujeme na nám blízkej križovatke , z ktorej odbočujeme na ulicu do firmy , nie sú dobre nastavené semafory a chceli sme policajtov na to upozorniť , pokiaľ nepríde k nejakej strašnej tragédii .

Namiesto toho , aby povedali , že sa pôjdu na danú križovatku pozrieť , sme boli sprdnutí , že máme dodržiavať dopravné predpisy a pri otázke , s kým hovorím , povedal : "Vedúci výkonu oddelenie skužby" .

Už 13 rokov 5x prechádzame danou križovatkou a kto iný by vedel , že skutočne nie sú dobre nastavené tie semafóry, to ani nepotrebuje komentár .

Zvažujem podať sťažnosť na ministerstvo , lebo toto čo už si naši páni policajti dovoľujú , je niekedy neúnosné . A veľmi veľmi ma dnes nas..., a aj z toho dôvodu , že nepovedal svoje meno , čo myslím že mal spraviť .
ja v takomto prípade zvyknem povedať:
prepáčte, asi som prepočula vaše meno,
alebo,
ja som sa predstavila, tak to očakávam aj od vás...


a komentár tvoja príhoda asi vôbec nepotrebuje... veď vieme...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Včera som išla ku rodičom. Cestou zo zastávky autobusu som sa, ako sa patrí na dobre vychovaného psíčkomila, prihovorila každému psovi za plotom. V jednom dvore mali šteniatka, tak som zastala a vrátila sa bližšie ku plotu. Vtom asi pol metra odo mňa vyletelo na chodník auto. Pán šofér obiehal sprava auto, odbočujúce doľava. Nech nejdem k tým psom, tak som určite majiteľkou minimálne nejakej modriny. V tom najlepšom prípade. Tak aj takto láska ku psom pomáha.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Jednoznačne treba konať. Často si myslíme, že veď to niekto iný nahlási...
Inak sa ale Slovensko nezmení. Divné fungovanie a prístup treba vždy a všade ohlásiť. Treba si otvoriť ústa a sťažovať sa.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Dav Pozri príspevok
Včera som išla ku rodičom. Cestou zo zastávky autobusu som sa, ako sa patrí na dobre vychovaného psíčkomila, prihovorila každému psovi za plotom. V jednom dvore mali šteniatka, tak som zastala a vrátila sa bližšie ku plotu. Vtom asi pol metra odo mňa vyletelo na chodník auto. Pán šofér obiehal sprava auto, odbočujúce doľava. Nech nejdem k tým psom, tak som určite majiteľkou minimálne nejakej modriny. V tom najlepšom prípade. Tak aj takto láska ku psom pomáha.
to nie o tebe bola príhoda včera v zákrute?
Spomínali tam predbiehanie vpravo....

A len tak na margo - máš ty ale štastie - blahoželám.
Musel to byť poriadny šok a následný stresssss...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
cactus Pozri príspevok
ja v takomto prípade zvyknem povedať:
prepáčte, asi som prepočula vaše meno,
alebo,
ja som sa predstavila, tak to očakávam aj od vás...


a komentár tvoja príhoda asi vôbec nepotrebuje... veď vieme...

Však práve , som mu povedala , že som sa slušne predstavila , tak to isté očakávam aj od neho , jeho predstavenie vlastne bolo pomenovanie akej si funkcie .
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zita5 Pozri príspevok
Mňa dnes rozčúlil prístup pána Vedúceho výkonu oddelenia služby - PZ DI v NR , nakoľko už asi mesiac , čo sledujeme na nám blízkej križovatke , z ktorej odbočujeme na ulicu do firmy , nie sú dobre nastavené semafory a chceli sme policajtov na to upozorniť , pokiaľ nepríde k nejakej strašnej tragédii .

Namiesto toho , aby povedali , že sa pôjdu na danú križovatku pozrieť , sme boli sprdnutí , že máme dodržiavať dopravné predpisy a pri otázke , s kým hovorím , povedal : "Vedúci výkonu oddelenie skužby" .

Už 13 rokov 5x prechádzame danou križovatkou a kto iný by vedel , že skutočne nie sú dobre nastavené tie semafóry, to ani nepotrebuje komentár .

Zvažujem podať sťažnosť na ministerstvo , lebo toto čo už si naši páni policajti dovoľujú , je niekedy neúnosné . A veľmi veľmi ma dnes nas..., a aj z toho dôvodu , že nepovedal svoje meno , čo myslím že mal spraviť .
Prístup bol. So sťažnosťou mám lepšiu skúsenosť, aj keď je staršia. Bývali sme za obcou, a nesvietilo verejné osvetlenie.November - tma už o štvrtej. Dopátrala som sa človeka, čo to mal na starosti a predniesla som mu sťažnosť. Telefonicky. Povedal mi, že vraj nemusím nič písať, ale si to pôjde overiť. Volám mu o dva dni. A on hneď :"Panííí, akurát mi prišli svetlá, tak píšem chlapom príkaz, veď je tam tma ako v riiii..., no v rohu!".Keď som tam mala najbližšie cestu, veru som mu poďakovala aj osobne. Nie je úradník ako úradník.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať