Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BXLmiami Pozri príspevok
Aká predchádzajuca poznámka.A ano,ak je to sukromný odborník,nebude robiť charituale prácu za peniaze.Takže ano.
Že si máme kontrolovať výkony z poisťovní
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nie.Máte kontrolovať čo robia s Vašimi peniazmi.Ked sme mali schodzu Zdravity,ukazoval Pásztor grafy,do zdravotníctva naozaj šla kopa penazí posledné roky viac,ale do nemocníc a k zdravotníkom len minimálny nárast,nedostalo sa to do zdravotníctva,nevieme čo s tým spravili.Krátke kontrolné vyšetrenie je 10 minut rozprávania sa aj s príchodom a odchodom a stojí bodove 150 bodov,čo je cca polovica v korunách,nie eurách.Predpokladá sa,že s tých penazí vyfinancujem 10 minut najom,sestru,odvody atd a zvyšok je moj plat za 10 minut.Cha cha.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
Súhlasím,nepokryju naklady.A nejako sukromný swktor nechcu oddlžovať,len štátny.
Ich vyjde lacnejšie sem tam s veľkým humbukom oddlžiť zdravotnícke zariadenia ako platiť za nepracujúcich to čo platím ja za seba hoci aj z minimálnej mzdy. A potom títo politici vykrikujú ako ktorý zadlžil a nakradol.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

BXLmiami Dnes, 08:30 PM
" Lekárske tajomstvo a ochrana osobných udajovčiže do vlastných ruk.Poisťovne zaplatia za Vás len časť,od oktobra 2010 zaplatia krátke kontrolné vyšetrenie a dosť.Chceš to doplácať zo svojho?"

S lekárskym tajomstvom mám svoje neblahé skúsenosti.
Pod kódmi sa to nedá?
Kód lekára, za mesiac nula návšteva. Napr.
Ostatnému som vôbec nerozumela. Môžeš mi vysvetliť, prosím ťa? Čo platí od 10/2010?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
BXLmiami Pozri príspevok
Nie.Máte kontrolovať čo robia s Vašimi peniazmi.Ked sme mali schodzu Zdravity,ukazoval Pásztor grafy,do zdravotníctva naozaj šla kopa penazí posledné roky viac,ale do nemocníc a k zdravotníkom len minimálny nárast,nedostalo sa to do zdravotníctva,nevieme čo s tým spravili.Krátke kontrolné vyšetrenie je 10 minut rozprávania sa aj s príchodom a odchodom a stojí bodove 150 bodov,čo je cca polovica v korunách,nie eurách.Predpokladá sa,že s tých penazí vyfinancujem 10 minut najom,sestru,odvody atd a zvyšok je moj plat za 10 minut.Cha cha.

..

..no ak je to takto, tak o čom sa bavíme?..čo riešime?..a čudujeme sa, že si lekári pripisujú?..a že utekajú do sveta?..neni o čom...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
Nie.Máte kontrolovať čo robia s Vašimi peniazmi.Ked sme mali schodzu Zdravity,ukazoval Pásztor grafy,do zdravotníctva naozaj šla kopa penazí posledné roky viac,ale do nemocníc a k zdravotníkom len minimálny nárast,nedostalo sa to do zdravotníctva,nevieme čo s tým spravili.Krátke kontrolné vyšetrenie je 10 minut rozprávania sa aj s príchodom a odchodom a stojí bodove 150 bodov,čo je cca polovica v korunách,nie eurách.Predpokladá sa,že s tých penazí vyfinancujem 10 minut najom,sestru,odvody atd a zvyšok je moj plat za 10 minut.Cha cha.
Peniaze išli tam kam nariadil majoritnominoritný akcionár, plus vyplatenie zisku.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

katalóg Pozri príspevok
BXLmiami Dnes, 08:30 PM
" Lekárske tajomstvo a ochrana osobných udajovčiže do vlastných ruk.Poisťovne zaplatia za Vás len časť,od oktobra 2010 zaplatia krátke kontrolné vyšetrenie a dosť.Chceš to doplácať zo svojho?"

S lekárskym tajomstvom mám svoje neblahé skúsenosti.
Pod kódmi sa to nedá?
Kód lekára, za mesiac nula návšteva. Napr.
Ostatnému som vôbec nerozumela. Môžeš mi vysvetliť, prosím ťa? Čo platí od 10/2010?
Od 10/2010 oficiálne neplatí nič nové a rozhodne nič v polohe písaného slova.Ale prestali uplne platiť prvé vyšetrenia prestali uznávať kod 60 aj 62 a akceptuju len 63.Aj kod 60 je finančne smiešny,je taxatívne určené čo má lekár spraviť za polhodinu a viac a priradili k tomu 350 bodov,čiže cca polovica v Sk.No a z toho sa má samozrejme vyfinancovať chod ambulancie za daný čas.Je to choré.Keby to niekto normálne prerátal,začal by sa čudovať,že ešte vôbec niečo funguje.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

BXLmiami Pozri príspevok
Nie.Máte kontrolovať čo robia s Vašimi peniazmi.Ked sme mali schodzu Zdravity,ukazoval Pásztor grafy,do zdravotníctva naozaj šla kopa penazí posledné roky viac,ale do nemocníc a k zdravotníkom len minimálny nárast,nedostalo sa to do zdravotníctva,nevieme čo s tým spravili.Krátke kontrolné vyšetrenie je 10 minut rozprávania sa aj s príchodom a odchodom a stojí bodove 150 bodov,čo je cca polovica v korunách,nie eurách.Predpokladá sa,že s tých penazí vyfinancujem 10 minut najom,sestru,odvody atd a zvyšok je moj plat za 10 minut.Cha cha.
Tak neviem, či som až taká nechápavá.
Máme si strážiť peniaze. Vy ako zdravotníci zasa neviete kam išli peniaze, čo sa naliali do zdravotníctva.

Chodila som do súkr. zariadenia, zaplatila som za jedného odborného 5 tis. Sk ročne, a bola som u neho hodinu. Bola som spokojná.
Teraz chodím niekoľko rokov do zariadenia, som štátny pacient, čakáreň je vždy prázdna u praktického, len internistka mi kontroly tento rok zredukovala na príkaz VsZP zo štvrťroka, na polrok. To sa mi nepáči. Inak by som bola tiež spokojná. Čo sa týka času, ktorý mi tam každý lekár venuje, som max. spokojná. Asi mám šťastie.(Vďaka.)
Inak je samozrejmé, že zdravotníkom rozumiem.
Ale hlavne si neviem predstaviť, z čoho budú žiť sestry v penzii. Výmera z ich platov. To mi je veľmi ľúto.
Zdravie si dávam dohromady v alternatíve, stojí ma to majland. Ale stojí to zato.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

pepsikova Pozri príspevok
[/B] ..

..no ak je to takto, tak o čom sa bavíme?..čo riešime?..a čudujeme sa, že si lekári pripisujú?..a že utekajú do sveta?..neni o čom...
pepsi, začneme si všetci pripisovať, to asi nie je celkom dobré riešenie.
Okrem toho, kto si čo môže kam pripísať? Čo si pripíše učiteľ, alebo akýkoľvek iný štátny zamestnanec, ...doplňte kategóriu.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Zasa sa otvára dôchodcovský kôš. Už som tu chcela založiť tému - dôchodcovský kôš. Myslím, že čas sa naplnil. Zatiaľ sa skýta neetický prístup.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
....Luiiiii, kde siii?..už ti to decko stiahlo tie fotečky našich redfordov?...moja suseda dnes mala šok, videla labroška prekrásneho v nedeľu a dnes ma odchytila vonku, že či to aj môj bude toľký, keď majú rovnaké sfarbenie...potešila som ju, že veru bude...:-)so škodoradosťou))
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

dnes som po X rokoch klikla na Porade na záložku Obsluha - a v nej na "kto je online" - a tam upozornenie: Pozeranie kto je online je neprípustné. to fakt? to sa už nedá pozrieť? a kedy sa to zrušilo?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pepsikova Pozri príspevok
....Luiiiii, kde siii?..už ti to decko stiahlo tie fotečky našich redfordov?...moja suseda dnes mala šok, videla labroška prekrásneho v nedeľu a dnes ma odchytila vonku, že či to aj môj bude toľký, keď majú rovnaké sfarbenie...potešila som ju, že veru bude...:-)so škodoradosťou))
Pepsi som tu, ale decko som poriadne od nedele ani nevidela a teraz ako prišla domov sa sme sa stihli pohádať vie o tom hovorila som jej to najprv doriešime foto a potom ju asi už zabijem včera mi zahlásila že ona nemá reparáty v stredu a štvrtok, ale až štvrtok piatok to akože skorej sa to asi zistiť nedalo a to mala mať v piatok dennú. no nezabi to!!!! Pepsi myslím na to susedov treba len šokovať, nech sa chystajú
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

katalóg Pozri príspevok
pepsi, začneme si všetci pripisovať, to asi nie je celkom dobré riešenie.
Okrem toho, kto si čo môže kam pripísať? Čo si pripíše učiteľ, alebo akýkoľvek iný štátny zamestnanec, ...doplňte kategóriu.
Ja keď si sám nepripravím /nevykšeftujem , nikto mi nepríde a iba tak nestrčí do vrecka .
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

pepsikova Pozri príspevok
...dnes ma nič nepotešilo, nič nerozčúlilo,nič sa mi nestalo...žijem a dýcham len zo zvyku...a rozmýšlam, či je zvyk naozaj také silné železo,lebo toto teplo ma zabíja...ešteže mám toho pesa a červíka,inak fakt nevim...a peso si zmyslel, že bude piť vodičku aj labkami a tak cáka a čvachtá papuľku s labkami v miske a chutí mu...a dnes aj rizoto zmastil a nevidelo sa mu, že len tak málo...
...no ale zbiera obdiv po celej dedine, decko sa s ním chodí pýšiť na pivo a tuším bude mať taký milý zvyk, ako mal pepsikoláčik-do krčmy na korbáčiky...dokonca moja suseda si zapamatovala, ako sa volá,čo teda je na medailu!...
...som taká nejaká smutná zo všetkého,moja švagriná je veľmi chorá, starám sa o ňu,lebo ústavy pre alzheimerikov sú také neskutočne drahé, že fakt nechápem, načo celý život robila a platila dane,za almužnu čo dostane ako ID by sama veru neprežila...a možno som len vyčerpaná tým teplom...keby padlo trochu sniežika, ako by mi bolo hej!...

Pepsi a Luji, už sem konečne "capnite" fotečky so spoločného stretka s Vašimi havkáčmi, pretože to už nevydržím a "pustím"
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
Pepsi som tu, ale decko som poriadne od nedele ani nevidela a teraz ako prišla domov sa sme sa stihli pohádať vie o tom hovorila som jej to najprv doriešime foto a potom ju asi už zabijem včera mi zahlásila že ona nemá reparáty v stredu a štvrtok, ale až štvrtok piatok to akože skorej sa to asi zistiť nedalo a to mala mať v piatok dennú. no nezabi to!!!! Pepsi myslím na to susedov treba len šokovať, nech sa chystajú
...

...mojuší, nezabíjaj ju...ja hovorím vždy- zabijem so*ára, zavrú ma za človeka,a to nepotrebujem...fšak na tie repary ide ona, nie ty, tak nech sa stará dievča...nestresuj...a fotečky počkajú hlavne nestrať foťák...


...a fajn deň ti,žiadne stresy ani stavy...stískanec letí...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
evuš Pozri príspevok
Pepsi a Luji, už sem konečne "capnite" fotečky so spoločného stretka s Vašimi havkáčmi, pretože to už nevydržím a "pustím"
..

..mojík, neboj, spokojne pusti...však Lui hovorila, že aj labroško v aute pustil....prdíky..no a čo?!...si nechá bok vyvaliť?...

...a predstav si v kope slona a myš-asi tak to bolo s labrošíkom a Robinom...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

DS Pozri príspevok
..

čauko, že by si sa prezradil .....s tým delením
Dobré ráno .

"5" to vykrikuje 2 mesiace.
(s pepsiškou sme sa asi pred 3 mesiacmi kvôlivá tomu aj povadili/aj pomerili (aspoň teda ja s ňou hej)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

AlaNR Pozri príspevok
dnešným obedom som si vypestovala alergiu, resp. nechuť ku kuraciemu mäsu. Samozrejme k takému, ktoré bude pripravovať niekto iný.
V dnešnom "závodnom" kuracom rezni som mala PERIE.
Nemám slov!
Však to perie si mala ako pridanú hodnotu... zrejme...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...inak za 4 mesiace sú zas Vianoce ja nič to len tak, to je z toho tepla idem dať spršku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať