Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
andreaS Pozri príspevok
daska, takze odporucas? aj ked manzela mam a som s nim nadmieru spokojna (tuk tuk tuk ) ...

potrebujeme asi skor ocistit auru, alebo nas pribytok od zleho alebo mozno na nas ktosi zoslal daku kliatbu

rozhodim siete, ci niekto z okolia nepozna kohosi takeho...

opat velka vdaka... porada je skvela butlava vrba
Využijem túto poslednú vetu a aj ja sa trochu vyžalujem. Je mi veľmi smutno, pretože mi dnes nevesta napísala SMS, že syn mi v sobotu nedá vnučku. Začnem odzačiatku. Som už dosť dlho rozvedená, mám 27 ročnú dcéru a 25 ročného syna. Obidve deti majú svoje rodiny, syn má dcéru Klaudiu (má 5 rokov), dcéra má syna Kristiána (má 3 roky). Vyzerá to, že krásna rodinná pohoda. Áno, na prvý pohľad to tak vyzerá, ale skutočnosť je úplne iná. Pred tromi rokmi som začala žiť s človekom, ktorého veľmi ľúbim. Poznali sme sa síce už veľmi dlho, ale šestnásť rokov nám trvalo, kým sme sa dali "dohromady". Zo začiatku môjho partnera syn bral celkom dobre, ale potom sa niečo zmenilo. Začal mať voči nemu výhrady, dokonca ho vyhodil aj z bytu. Pritom priateľ sa mu vždy snažil so všetkým pomôcť, a nielen on, ale samozrejme aj ja. Dokonca mi syn povedal, že môj priateľ je "úchyl", že nechce, aby s ním bývala Klaudia. Ale to vôbec nie je pravda. Priateľ ju má rád ako vlastnú vnučku, a Klaudia má svojim spôsobom rada jeho. Brávali sme si ju k nám, vždy sa tešila. Situácia sa však vyostrila natoľko, že syn so mnou kvôli priateľovi prestal komunikovať. Snažila som sa mu vysvetliť, že som dosť stará na to, aby som si konečne svoj život zariadila podľa seba, a že aj ja mám právo žiť s niekým, s kým je mi dobre a koho mám rada a kto má rád mňa. Veci sa vyostrili natoľko, keď som sa syna pýtala, aký je rozdiel medzi mnou a jeho otcom (mimochodom rok po našom rozvode sa opäť oženil - to je už šestnásť rokov), povedal mi, že otec mu so všetkým pomôže a ja nie. Pritom zabudol, že vždy som sa mu snažila pomôcť ako som mohla, chodila som s Klaudiou von, keď bola malá, vodili sme ju a brávali sme zo škôlky ...
Lenže problém je v tom, že môj bývalý muž vždy syna proti mne akosi popudzoval, dokonca povedal, že som sa rozviedla preto, lebo som mala chlapov Taká nehoráznosť, pritom zabudol, že dôvodom na rozvod bolo vlastne to, že ma bil. Je to veľmi problematické. V utorok mala Klaudia meniny a pri tej príležitosti som neveste povedala, že by sme ju v sobotu chceli mať. Ona, že sa musí opýtať syna. No a výsledok je taký, ako som už písala na začiatku. Syn povedal, že nie! Pripadá mi, že vlastne svoju dcéru používa ako rukojemníka voči mne. Som smutná, ale aj nahnevaná. Úplný opak je dcéra. Tá s mojim priateľom vôbec nemá žiadny problém. Jednoducho ho berie v pohode.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, tak ja som dnes rano v skolke dostala do ruk fotografie, ktore robili detickam k Vianociam. Dali nam vybrat motiv, popripade kalendare, proste o co mame zaujem, to vsetko este pred fotenim, co bola asi chyba. Ja som spravila objednavku za 16 EUR, chcela som potesit babky. Prilozim Vam fotografiu, kt. je PF a mala by potesit stastnym vnucik babky. Nechapem, ako mohli tu objednavku urobit, ked sa im nepodarilo odfotit dieta aspon trosku v spokojnejsej pozicii...Keby nam dali aspon moznost sa vyjadrit ci aj napriek takejto fotografii, chceme aby bola objednavka urobena. Chcem tam ist napisat, neviem, ci mi to pomoze, ale aspon sa mi ulavi. Ja viem, ze toto nie je zavazny problem, je to len vlastne len neprijemnost, ale trochu to cloveka nahneva. A tu je ta fotka trosku tmavsia, ja ju mam bledsiu a vyzera tam horsie.

To si nevidela fotku môjho synáčika z MŠ, vôbec sa nechcel fotiť, durdil sa, a výraz mal, keď ste si ma upiekli tak si ma aj zjedzte.....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Rozalka Pozri príspevok
som si spomenula na vtip, keď po dlhšej dobe doktor vykukol a povedal: prepáčte prosím, ale sestričke prišlo zle, musel som jej dať hofmanské kvapky.
Pacient: áno, chápem, ešte vám ten hofman trčí z nohavíc.

Ja nosím so sebou tenučkú knižočku "15 minút taliančiny denne" - a vôbec ma nerozhádže, ak sa precvičujem aj hodinu.
ja pridám jeden starý od Bohdalky z Televarieté:
odpovedá Dvořákovi, ktorý sa sťažuje:
.....to my máme výborného lekára, v štatistike síce zaostáva, ale akonáhle má chvíľku čas, venuje sa pacientom
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

rodina1 Pozri príspevok
Využijem túto poslednú vetu a aj ja sa trochu vyžalujem. Je mi veľmi smutno, pretože mi dnes nevesta napísala SMS, že syn mi v sobotu nedá vnučku. Začnem odzačiatku. Som už dosť dlho rozvedená, mám 27 ročnú dcéru a 25 ročného syna. Obidve deti majú svoje rodiny, syn má dcéru Klaudiu (má 5 rokov), dcéra má syna Kristiána (má 3 roky). Vyzerá to, že krásna rodinná pohoda. Áno, na prvý pohľad to tak vyzerá, ale skutočnosť je úplne iná. Pred tromi rokmi som začala žiť s človekom, ktorého veľmi ľúbim. Poznali sme sa síce už veľmi dlho, ale šestnásť rokov nám trvalo, kým sme sa dali "dohromady". Zo začiatku môjho partnera syn bral celkom dobre, ale potom sa niečo zmenilo. Začal mať voči nemu výhrady, dokonca ho vyhodil aj z bytu. Pritom priateľ sa mu vždy snažil so všetkým pomôcť, a nielen on, ale samozrejme aj ja. Dokonca mi syn povedal, že môj priateľ je "úchyl", že nechce, aby s ním bývala Klaudia. Ale to vôbec nie je pravda. Priateľ ju má rád ako vlastnú vnučku, a Klaudia má svojim spôsobom rada jeho. Brávali sme si ju k nám, vždy sa tešila. Situácia sa však vyostrila natoľko, že syn so mnou kvôli priateľovi prestal komunikovať. Snažila som sa mu vysvetliť, že som dosť stará na to, aby som si konečne svoj život zariadila podľa seba, a že aj ja mám právo žiť s niekým, s kým je mi dobre a koho mám rada a kto má rád mňa. Veci sa vyostrili natoľko, keď som sa syna pýtala, aký je rozdiel medzi mnou a jeho otcom (mimochodom rok po našom rozvode sa opäť oženil - to je už šestnásť rokov), povedal mi, že otec mu so všetkým pomôže a ja nie. Pritom zabudol, že vždy som sa mu snažila pomôcť ako som mohla, chodila som s Klaudiou von, keď bola malá, vodili sme ju a brávali sme zo škôlky ...
Lenže problém je v tom, že môj bývalý muž vždy syna proti mne akosi popudzoval, dokonca povedal, že som sa rozviedla preto, lebo som mala chlapov Taká nehoráznosť, pritom zabudol, že dôvodom na rozvod bolo vlastne to, že ma bil. Je to veľmi problematické. V utorok mala Klaudia meniny a pri tej príležitosti som neveste povedala, že by sme ju v sobotu chceli mať. Ona, že sa musí opýtať syna. No a výsledok je taký, ako som už písala na začiatku. Syn povedal, že nie! Pripadá mi, že vlastne svoju dcéru používa ako rukojemníka voči mne. Som smutná, ale aj nahnevaná. Úplný opak je dcéra. Tá s mojim priateľom vôbec nemá žiadny problém. Jednoducho ho berie v pohode.
Je to smutné, medziľudské vzťahy sú asi najzložitejšia vec na svete.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Uff, co by som ja dala za taku staru mamu "rodina1" ako si ty. Moja dcerka ma tri stare mamy. Moja mama byva daleko, ta by ju postrazila s velkou laskou, ale namiesto toho aby jej precitala knihu, ucila by ju okopavat zahradu a trhat burinu. V zlom pocasi, skrabkat chrbat. Svokra, v opacnom pripade by ju postrazila len z povinnosti, za cely cas by ju nepohladkala, nepobozkala. Raz ju mala strazit dve hodiny v meste, mala v tedy 2 roky. Nasli sme ich v kaviarni. Svokra s kavickou v ruke, malej ani neponukla napit z jej flasky, dala jej orechovy kolac /mala nan alergiu a ona o tom vedela, a orechy sa malym detom neodporucaju/ a plienku mala uz taku plnu, ze polovicu zadocku mala odkrytu a kvoli plienke nemohla poriadne chodit. Tretia, je superstara mama /svokrova manzelka/, to je zena, ktorej by som malu zverila aj na tyzden. Ale opat byvaju daleko, maju 7 rocnu dcerku a svokor ma vazne zdravotne problemy, a ona ma prace vyse halvy, nechcela by som jej to stazovat.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
..... no čo povedať, ja tiež mám svokru, ktorá kvôli mne a výhradám voči mne a tomu, že od nej len chcem, aby neklamala vie zaprieť vnúčatá! Vedela dva roky nevidieť ich - ale doma vyplakávať, že by pre nich aj dýchala! Môj argument, že to, že si mi dve nesedíme - by nemala prenášať na moje deti t.j. , že nikdy nikdy som jej nezakázala , aby za nimi prišla! ..... to prepočula a zas chodila po rodine a okydávala! že jej bránim stretávať sa s vnúčatami .... A po tých dvoch rokoch som zase bola ja tá blbá, čo išla ku ním a spýtala sa, či to naozaj myslia vážne , že trestajú za nezhody dospelých deti!!!! ( ako som písala Staršia má 17 a bohužiaľ ona vnímala všetko a bolo mi jej ľúto- malá tá má 3 a dva roky z toho moja svokra dokázala nevidieť ju... čo k tomu dodať???) No svokrovci sa zahrali, že keby sme neprišli, oni by neprišli určite, ja som im ale povedala, že na mojich výhradách si stojím !!!! ..... úprimne aj to občas ľutujem, ale čo s takou ako ja.......
Každý z nás je nejaký, nemusíme si práve sadnúť , ale mali by sme sa snažiť druhého rešpektovať. Rovnako by sme nemali zabúdať vypočuť aj názor druhej strany a tiež by sme nemali nikdy zabúdať, že nie vek je patentom na správny názor!
To sú zase moje skúsenosti, avšak totálne nemožné aplikovať na moju svokru!!! No ale po pomaly 19rokoch už len mávam rukou..... ako sa hovorí chleba podať môžeš, ale rozumu nie!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bionda Pozri príspevok
..... ako sa hovorí chleba podať môžeš, ale rozumu nie!
Aj niečo iné ....Ty vieš ...

Ale inak som radšej ticho , nemá zmysel sa mi rozčúliť , tá " osoba " mi žerie nervy oveľa dlhšie , ako Tebe ...
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Kedysi som nechapala tie vtipy o svokrach, neverila som, ze ludia mozu az tak daleko dojst. No skutocnost je taka, ze ta moja ma z kazdeho vtipu znacnu cast. Pritom v pozadi vsetkeho o co sa snazi je dobry umysel, ale vysledok je katastrofalny. Hovorim si, ako manzelova mama zlyhala, ako svokra zlyhala, nech sa snazi byt aspon dobrou starou mamou, nestojim jej v ceste. Ale bud nechce, alebo to naozaj nevie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ajale Pozri príspevok
Kedysi som nechapala tie vtipy o svokrach, neverila som, ze ludia mozu az tak daleko dojst. No skutocnost je taka, ze ta moja ma z kazdeho vtipu znacnu cast. Pritom v pozadi vsetkeho o co sa snazi je dobry umysel, ale vysledok je katastrofalny. Hovorim si, ako manzelova mama zlyhala, ako svokra zlyhala, nech sa snazi byt aspon dobrou starou mamou, nestojim jej v ceste. Ale bud nechce, alebo to naozaj nevie.
Keby so Ti dal , ako ďaleko som už bol ja , neuveríš ....

Vtipy o svokrách ????...he,he, niekedy mám dojem , že všetky vznikli podľa tej mojej ....
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Na Poradu sa snažím už iba nakúkať, ale nedá mi dodať:Na Porade už existuje téma: Moja svokra
Idem ja radšej oddychovať a nabrať sily na zajtrajšie a víkendové venovanie sa vnúčatkám.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
máš pravdu Heli, rodina sa vysťažovala v správnej téme, ja som sa len nechala uniesť....
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Mna vytaca maximalna drzost statu... vyhlasku 464/2009 este ani neposkytli verejnosti ale hlavne je ze uz plati
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
mpca Pozri príspevok
Mna vytaca maximalna drzost statu... vyhlasku 464/2009 este ani neposkytli verejnosti ale hlavne je ze uz plati
Našiel som už ospravedlnujem sa statu za krive obvinenie...

zaroven prikladam ako prilohu...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..vybrala som sa dnes zavčasu ráno do PE pre jeden nákup, vybavila som sa rýchlo a cupkám na autobus, ktorý zrušili už predvlani..a tak cupkám po ceste a predo mnou asi 14km..v duchu si nadávam do najsprostejších, lebo múdra by zdvihla ruku a stopla nejaký bavorák..keďže som múdra, zdvihla som ruku a stopla, nie síce bavorák, ale dobrého anjela, ktorý ma doviezol až skoro pred dom...aj som ho pozvala na kávik, ale vraj sa ponáhľa do roboty....mám krásny deň..a taký krásny, slniečkový prajem aj vám a aj dobrého anjela na každej križovatke..
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Včera ma potešil spôsob, akým sa ocitla kapusta u mňa v sude. "Mamíííí, chceš kapustu?""Mamííí, a koľko kilov tam vojde" "Mamíííí, otvor dvere, nesieme kapustu (nakrájanú) a daj mi soľ" "Mamííííí, vieš čo, ja ti ju naložím"... a bola kapusta v sude. Syn doniesol, naložil. Len som civela, či to je to isté dieťa, ktoré na akýkoľvek náznak, že má niečo doma urobiť, plieskalo dvermi, rozčuľovalo sa, šomralo...pritom som sa len raz zmienila o tom, že si chcem naložiť kapustu.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Oľga, tomu sa hovorí, že mladé víno dozrelo... Určite to veľmi poteší
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mpca Pozri príspevok
Našiel som už ospravedlnujem sa statu za krive obvinenie...

zaroven prikladam ako prilohu...
Kto nečíta , nepozerá , nevie .....

http://www.porada.sk/t124428-novela-...-2006-z-z.html
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som zostala v nemom úžase, keď som počula, že je návrh, aby všetci 15roční pri tom, ako majú obdržať občiansky preukaz prisahali vernosť vlasti a skladali sľub.... no už mi chýbala len pionierska šatka alebo zväzácka kravatka.... to sa predsa nedá vynútiť!!!!! Sľubom či prísahou, to musí byť v ľuďoch a nie umelo niečo vynucovať ! jááá neviem čo za maniere sa tu idú zavádzať!
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Bionda Pozri príspevok
Ja som zostala v nemom úžase, keď som počula, že je návrh, aby všetci 15roční pri tom, ako majú obdržať občiansky preukaz prisahali vernosť vlasti a skladali sľub.... no už mi chýbala len pionierska šatka alebo zväzácka kravatka.... to sa predsa nedá vynútiť!!!!! Sľubom či prísahou, to musí byť v ľuďoch a nie umelo niečo vynucovať ! jááá neviem čo za maniere sa tu idú zavádzať!
..

..ale,moja!!!..si ešte nepočula skoro15-ročných, ako už pol roka pred prevzatím občianky prisahajú, ,že:""to ste ešte nevideli, ako to ja tu roztočím, len aby som už mal občianku, prisahám..,to ste n e v i d e l i..""..lebo mne stačí vyjsť na balkon, podvečer sa bandy stretávajú a takto si prisahajú..bežne...

..len dúfam, že tvoj zdroj tejto info to tiež myslel len na srandu..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..

..ale,moja!!!..si ešte nepočula skoro15-ročných, ako už pol roka pred prevzatím občianky prisahajú, ,že:""to ste ešte nevideli, ako to ja tu roztočím, len aby som už mal občianku, prisahám..,to ste n e v i d e l i..""..lebo mne stačí vyjsť na balkon, podvečer sa bandy stretávajú a takto si prisahajú..bežne...

..len dúfam, že tvoj zdroj tejto info to tiež myslel len na srandu..
Třicet dětí s Josefínou , aneb učitelka Josefína .....

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať