Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

andreaS Pozri príspevok
hned ako mi o takomto case zazvonil mobil manzelovou melodiou som tusila ze nie je cosi v poriadku...

obavy potvrdene

maju cistky v praci, pritom ich sa kriza nedotyka, ale hlavne ze pani maju nove osobaky za miliony, na zimu beru nove administrativne sily a xy inych sposobov mrhania penazi, ale kto si to odskace? jasne ze ten kto maka na ich zadky ako jeden z mala... lebo bohuzial je tam viac tych co houby robia a beru zato neskutocne peniaze...

takze moj muz ma ist od noveho roka robit do inej pobocky... prijali aj teraz opatrenie ze mimopobockovy si maju platit byty samy a akoze mame platit za dva byty????? jeden tu v ZA a druhy v BB???? ved to je choree!!!!!! nehovoriac o tom, ze budeme obaja cely tyzden samy... nasrata som ze az...

fakt si zacinam mysliet, ze najlepsie bude urobit si svoj vlastny biznis... ale je sila ako sa niekto vie zachovat... naslubuje ine, urobi ine...

Takže piatok 13 pekne začína ...
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
jemine, až teraz som si to uvedomila, že je piatok 13, to sme mávali vždy na gympli písomku z ruského jazyka! Doteraz si pamätám ako profesor čmáral na tabuľu: písomnaja rabóta
a podpis bol vždy: Perla Patoprstá! Bisťu to boli časy!
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

andreaS Pozri príspevok
hned ako mi o takomto case zazvonil mobil manzelovou melodiou som tusila ze nie je cosi v poriadku...

obavy potvrdene

maju cistky v praci, pritom ich sa kriza nedotyka, ale hlavne ze pani maju nove osobaky za miliony, na zimu beru nove administrativne sily a xy inych sposobov mrhania penazi, ale kto si to odskace? jasne ze ten kto maka na ich zadky ako jeden z mala... lebo bohuzial je tam viac tych co houby robia a beru zato neskutocne peniaze...

takze moj muz ma ist od noveho roka robit do inej pobocky... prijali aj teraz opatrenie ze mimopobockovy si maju platit byty samy a akoze mame platit za dva byty????? jeden tu v ZA a druhy v BB???? ved to je choree!!!!!! nehovoriac o tom, ze budeme obaja cely tyzden samy... nasrata som ze az...

fakt si zacinam mysliet, ze najlepsie bude urobit si svoj vlastny biznis... ale je sila ako sa niekto vie zachovat... naslubuje ine, urobi ine...
Ale tebe sa nejako v poslednom čase darí
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mňa dnes zarmútilo-ako som bol malého odniesť do školky tak mali tento oznam na dverách-V našej triede sa vyskytla infekčná choroba- slintavka...
Tak teraz už len čakať,hmhm
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dav Pozri príspevok
Ale tebe sa nejako v poslednom čase darí
ani nevrav... od leta tohto roku sa kazi aj to, co vyzeralo najstabilnejsie... mozem aj napisat knihu, tolko nametov by bolo...

len nas to uz fakt nebavi... to je aj na dvoch vela...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mňa dnes potešilo, a stále teší, že krásne svieti slniečko.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Gabi03 Pozri príspevok
Mňa dnes potešilo, a stále teší, že krásne svieti slniečko.
... aj u nás svieti a teší ma, že mám po práci rande s manželom
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Mňa dnes ráno rozosmiala moja 5 ročná podnikavá dcéra. Kúpila som deťom nové balenie vitamínov a v krabičke boli pribalené farebné korálky.
....keď som si predstavila, koľko zbytočností v dome máme, hovorím jej: "Tami, čo keby sme tieto korálky darovali sesterničke Natálke alebo Nikolke, ty máš toho veľa, si športovkyňa, nenosíš tieto ozdoby."Hlboko sa zamyslela na pár sekúnd a vybafla:" Dobre mami, za 5 EUR." a hodila blažený úsmev. "Aaale Tamka, 5 EUR???" "Tak dobre.8!!!!!! "
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

A mňa zase teší, že som po troch dňoch opäť v práci. Bola som totiž doma a robila stavebný dozor, bufetárku a upratovačku trom šikovným chlapcom murárom. Ale teraz sa teším aj z nových omietok. Ešte si to cez víkend vymaľujem, a môžu prísť Vianoce.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tohto týždňové pokračovanie trampot s poisťovňami :

Minulý týždeň klient dostal výzvu z SP, že má nedoplatky na odvodoch od 07/2008. Tak som pekne nacupital na pobočku v SC umyslom požiadať o vysvetlenie.
Nakoniec z nedoplatku cca 120 eur je 50 eur a nejakých pár centov preplatok. Totižto do systému zabudli nahodiť ako odpočitateľnú položku vo výške 12 tisíc Skk, na ktorý klient má nárok (potvrdenie z komerčnej poisťovne bol priložený k výpisu z DP). A preto im systém vyhadzoval každý mesiac nedoplatok vo výške cca 10 eur.
Takže to sme dali do poriadku.....

Preplatok vznikol tak, že klient oneskorene si zmenil trvalý príkaz na platbu vtedy keď sa znižoval odvod do garančného fondu.....
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 13.11.09 at 11:52
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

... osobná skúsenosť so zdravotnou poisťovňou: preplatok z RZ ZP za rok 2007 bol pripísaný klientovi na účet 28.02.2009. A preplatok z RZ ZP za rok 2008 doteraz neprišiel. Takže znova samostatná žiadosť o vrátenie. Dúfam, že príde ešte tento rok. Jedná sa o najväčšiu zdravotnú poisťovňu.
Pri telefonických kontaktoch pracovníčka ZP stále tvrdila - nedoplatok, nedoplatok. Tak som si vyžiadala ich zostavy s platbami a fyzicky som si to skontrolovala s účtovníctvom z každého roku. Výsledok bol - chyba na strane poisťovne /jedna platba bola 8.7., ďalšia platba bola 7.8., avšak pracovníčka ZP nahodila do systému len jednu platbu/.
Zobrala som doklady, hybaj na ZP, sadla a čakala, nech to dajú do poriadku.
Zhruba po roku ten istý kolotoč? No nie! Poslala som list, čakám na preplatok.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja si len kladiem otázku, že dokedy nás nezodpovední pracovníci uvedenej inštitúcie budú takto šikanovať? Keby sa to jednalo len o nás, účtovníkov...ale...čo na to naši klienti, firmy?...ťažko vysvetľovať, keď tomu nerozumejú a aj tak im utkvie v hlave len to, že : "čo zase ten účtovník nespravil, resp. spravil zle..."
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Ja si len kladiem otázku, že dokedy nás nezodpovední pracovníci uvedenej inštitúcie budú takto šikanovať? Keby sa to jednalo len o nás, účtovníkov...ale...čo na to naši klienti, firmy?...ťažko vysvetľovať, keď tomu nerozumejú a aj tak im utkvie v hlave len to, že : "čo zase ten účtovník nespravil, resp. spravil zle..."
Maximálne súhlasím: V takýchto prípadoch sme v očiach svojich klietov najväčší blbci, neschopní svoju prácu poriadne odviesť..... A na takéto pocity potom nadväzuje aj náš neustály problém podceňovanie práce účtovníka.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zoli mám pre teba návrh, urob samostatnú tému: "potešila" ma poisťovňa?!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kukučka Pozri príspevok
Zoli mám pre teba návrh, urob samostatnú tému: "potešila" ma poisťovňa?!
Už podobná sa otvorila, síce nie na ZP a SP, ale....

http://www.porada.sk/t124078-odbornost-poistovne.html
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ja zase hovorím, že všetky štátne úradníčky, by bolo potrebné "presunúť" do súkromných spoločností, aby videli čo je to pracovať, keď účtovníci nemajú čas sa ani najesť.
Akoby nemali chyby a nezrovnalosti, keď známa mi bežne rozpráva, že počas pracovnej doby bola u kaderníčky, či odskočila si na nákup ..... bez komentára. Toto všetko im dovolí štát ..... a platíme ich mi z našich daní.
Samozrejme - česť výnimkám.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kovex Pozri príspevok
Ja zase hovorím, že všetky štátne úradníčky, by bolo potrebné "presunúť" do súkromných spoločností, aby videli čo je to pracovať, keď účtovníci nemajú čas sa ani najesť.
Akoby nemali chyby a nezrovnalosti, keď známa mi bežne rozpráva, že počas pracovnej doby bola u kaderníčky, či odskočila si na nákup ..... bez komentára. Toto všetko im dovolí štát ..... a platíme ich mi z našich daní.
Samozrejme - česť výnimkám.
Mám takého tušáka, že drvivá väčšina takto presunutých by neprežila skúšobnú dobu..... (dostali by padáka)
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Obávam sa, že by v tej téme neboli žiadne príspevky.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kukučka Pozri príspevok
Zoli mám pre teba návrh, urob samostatnú tému: "potešila" ma poisťovňa?!
JarkaL Pozri príspevok
Obávam sa, že by v tej téme neboli žiadne príspevky.
Preto je potešila v úvodzovkách, lebo sme slušní a nechceme hneď v názve témy mať neslušné slová ako napr.: nasrala (prepáčte).
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Aha, nevšimla som si úvodzovky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať