Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mata82 Pozri príspevok
Ahojte, ak prerábam jednoosobovú sro na 2osobovú rozdelením obchodného podielu 50:50, mám spraviť zápisnicu z VZ, kde je prítomný aj pristupujúci spoločník? Má sa potom aj voliť predseda a zapisovateľ? Može ním byť len pôvodný spoločník v jednej osobe? Na VZ by som chcela schváliť rozdelenie a prevod OP, vymenovanie daľšieho konateľa (pristupujúceho spol.), schválenie úplného znenia spol.zmluvy. Môže to tak byť, či radšej napísať rozhodnutie jediného spoločníka?
Rozhodnutie jediného spoločníka stačí. Ale ak chceš, môže byť aj zápisnica (so všetkými náležitosťami, vrátane voľby predsedu a zapisovateľa)
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Economic Pozri príspevok
Rozhodnutie jediného spoločníka stačí. Ale ak chceš, môže byť aj zápisnica (so všetkými náležitosťami, vrátane voľby predsedu a zapisovateľa)
ďakujem za odpoveď, zápisnica z VZ ma zaujímala hlavne preto, či je potrebný súhlas nového spoločníka k výkonu funkcie konateľa
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mata82 Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď, zápisnica z VZ ma zaujímala hlavne preto, či je potrebný súhlas nového spoločníka k výkonu funkcie konateľa
Rozhoduje ešte starý spoločník, dá sa aj tak, aj tak...
Hlavne s vymenovaním do funkcie konateľa musí vysloviť súhlas novo menovaný konateľ.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Economic Pozri príspevok
Rozhoduje ešte starý spoločník, dá sa aj tak, aj tak...
Hlavne s vymenovaním do funkcie konateľa musí vysloviť súhlas novo menovaný konateľ.
vďaka za info, ten súhlas môže byť v rámci zápisnice VZ? a môže byť pristupujúci spoločník zapisovateľ?

ešte otázka pomimo, ak mi príde osvedčenie o živnostenskom oprávnení podpísané zepom z úradu, nemusím mať papierový originál? môžem tento s podpisom úradu pridať k návrhu do OR?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mata82 Pozri príspevok
vďaka za info, ten súhlas môže byť v rámci zápisnice VZ? a môže byť pristupujúci spoločník zapisovateľ?

ešte otázka pomimo, ak mi príde osvedčenie o živnostenskom oprávnení podpísané zepom z úradu, nemusím mať papierový originál? môžem tento s podpisom úradu pridať k návrhu do OR?

Samozrejme v rámci zápisnice, ako konštatovanie.
Pristupujúci spoločník môže byť zapisovateľ.

Originál príde poštou, alebo si preberieš osobne.
Elektronické Osvedčenie použiješ na zápis spoločnosti do oR (ja ho eše podpisujem svojim ZEP-om)
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Doplňam info z danoveho urado ohladom suhlasu spravcom dane so zapisom do obchodneho registra...

ziadost nema predpisanu formu a je zadarmo... aj ked v spravnych poplatkoch je potrvdenie v zmysle § 54 spoplatnene sumou 9,50 eur tento poplatok sa chape v zmysle § 54 bez novely tzn suhlas s vymazom z orsr...

pri prvozapisoch podava ziadost FO na danovy urad miestne prislusny podla trvaleho bydliska pravdepodobne...

pri vacsinovych prevodoch este nie je jasne, či podava ziadost FO alebo dana sro ziada suhlas so zapisom konkretnej osoby u svojho spravcu dane..

na du nemali este skolenie a preto su tieto info este nepotvrdene...

ak zistil niekto nieco viac tak dajte info ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Na DÚ zatiaľ sa školili len k novele DPH ako takej k zábezpekám a tak. O Súhlasoch zatiaľ nevedia....
No mňa budúci týždeň čaká už pravdepodobne vybavenie Súhlasu pre klienta, tak dám potom info z praxe. Oni si zatiaľ mýlia pojem Súhlas s výmazom a potvrdenie o tom, že subjekt nemá daňový nedoplatok.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dávam do pozornosti všetkým poraďákom, že pokiaľ budú podávať do OR po 1. 10. 2012 zápis novej spoločnosti, alebo prevod obchodného podielu vo výške hlasovacích práv nad 50 % vyššie, budú musieť v zmysle vyhlášky 291/2012 dokladať Súhlas správcu dane podľa osobitného predpisu.
Pokiaľ sa bude prevádzať menšinový obchodný podiel, bude povinnou prílohou Vyhlásenie, že nemá povinnosť podľa osobitného zákona.

Týmto sa riadia všetky podania, ktoré na súd prídu už 1. 10. 2012.

Tí, ktorí sme podávali návrhy do OR elektronicky a nestihol sa súdny poplatok vypárovať do 30. 9. a sudcu nám pridelia až 1. 10. 2012 aj toto podanie sa bude považovať za podanie po novom a teda má režim povinnosti dokladať spomínaný Súhlas správcu dane. Čiže budú odmietačky....
2 0
sushka sushka

sushka je offline (nepripojený) sushka

Vierka, a je to definitívne tak, že to budú odmietať? Moja platba reálne už 28.9. bola pripísaná na účet súdu, len to spárovanie bude asi až v pondelok... mám si už rovno ísť na daňový úrad pre súhlas a čakať na odmietnutie návrhu? Myslela som, že rozhodujúci je dátum elektronického podania..
Naposledy upravil sushka : 30.09.12 at 13:27
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sushka Pozri príspevok
Vierka, a je to definitívne tak, že to budú odmietať? Moja platba reálne už 28.9. bola pripísaná na účet súdu, len to spárovanie bude asi až v pondelok... mám si už rovno ísť na daňový úrad pre súhlas a čakať na odmietnutie návrhu? Myslela som, že rozhodujúci je dátum elektronického podania..
Podľa vyjadrenia sudkyne to bude asi tak. Ani nechci vedieť, koľko podaní budem mať k vôli Súhlasu odmietnutých, pretože na portále to nešlapalo ako malo a SP som uhradila až 26. 9. a do teraz nemám pridelených sudcov vo viac prípadoch. Automatika u tých, kde som SP platila po 26-tom, to nemalo šancu už duplom.... Nič skôr neriešim, čakám na Odmietačky a až tie budem riešiť.
Mňa tiež sudkyňa vyviedla z omylu... Keď mi povedala, že im to na súd príde len po vypárovaní... A bude sa to vraj brať ako podané teda tým dňom.

Inak som tu tušila, pretože ak sa mi v minulosti stalo, že mi niečo odmietli, v Odmietnutí bolo ako dátum podania návrhu uvedený práve deň pridelenia sudcu, čiže podľa toho som to tušila a aj sa mi to tak potvrdilo.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, a poplatky zostávajú pôvodné čo sa ŽR a OR týka?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zdá sa že áno. Overenie podpisu na matriku bude 1,50 Eur. Ale zatiaľ som sa nikde nedočítala, že by sa súdne ale poplatky na živnostenskom menili.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

tak aspoň niečo. Vieri a nevieš náhodou bližšie ohľadom toho súhlasu z DÚ, dokedy majú lehotu vyjadriť sa, stačí takúto žiadosť odniesť na podateľňu, alebo treba doporučene poštou, prikladať do ZR a OR sa bude asi už len ich vyjadrenie,......... ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
DÚ má 3 pracovné dni na vystavenie Súhlasu. Tento je bezplatný. No ak ľudia nebudú pýtať Súhlas, ale potvrdenie, potvrdenia sú spoplatnené, pozor na to. Či osobne a či poštou záleží od tvojich klientov
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Pridávam aktuálne info z danoveho uradu..
V podstate mi ziadne info dat nevedeli.

Zistene som mala informácie telefonicky z piatka, ze ziadost o vydanie suhlasu je bezplatny (aj ked v spravnych poplatkoch je pri §54 poplatok 9,50 tento sa viaze len na suhlas pri vymaze z orsr, no do správnych poplatkov este nestihli premietnut aj tento doplneny paragraf...ale vraj to bude bezplatne...)

povedali mi, ze oni este o nicom nevedia v kazdych dverach (4 kusy ), do ktorych som bola posielana to bola pre nich novinka... a zaroven mi povedali, ze nech ani necakam, ze do troch dni dostanem odpoved... zevraj som velka optimistka...

ziadost som podala na podatelni a uvidim ako...

potrebovala som aj info ci pri vacsinovych prevodoch dava ziadost o pisomny suhlas:
A/ dany subjekt u svojho spravcu dane /priklad ci dava ziadost dana sro a ziadost podpisuje konatel danej sro , ziadost podava u svojho spravcu dane/ ???
B/ alebo dava ziadost dana FO v mieste trvaleho bydliska ako ziadost o pisomny suhlas so zapisom do danej sro... ???

na toto mi nikto odpovedat nevedel samozrejme tiez...

takze vlastne som ani ja velmi neprispela ziadnou novinkou.. ale podelim sa s vami o radu, ktoru som dostala v jednych dverach: A preco ste si tu sro-cku nezalozili do 1.10.!!! vykricniky vyjadruju zaroven intonaciu danej rady... Slusne som povedala, ze som na to mala svoje dovody, a ze som si ista, ze mozno som dnes jedina ale zakladanie a prevody sa budu robit aj po 1.10....

0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
Pridávam aktuálne info z danoveho uradu..
V podstate mi ziadne info dat nevedeli.

Zistene som mala informácie telefonicky z piatka, ze ziadost o vydanie suhlasu je bezplatny (aj ked v spravnych poplatkoch je pri §54 poplatok 9,50 tento sa viaze len na suhlas pri vymaze z orsr, no do správnych poplatkov este nestihli premietnut aj tento doplneny paragraf...ale vraj to bude bezplatne...)

povedali mi, ze oni este o nicom nevedia v kazdych dverach (4 kusy ), do ktorych som bola posielana to bola pre nich novinka... a zaroven mi povedali, ze nech ani necakam, ze do troch dni dostanem odpoved... zevraj som velka optimistka...

ziadost som podala na podatelni a uvidim ako...

potrebovala som aj info ci pri vacsinovych prevodoch dava ziadost o pisomny suhlas:
A/ dany subjekt u svojho spravcu dane /priklad ci dava ziadost dana sro a ziadost podpisuje konatel danej sro , ziadost podava u svojho spravcu dane/ ???
B/ alebo dava ziadost dana FO v mieste trvaleho bydliska ako ziadost o pisomny suhlas so zapisom do danej sro... ???

na toto mi nikto odpovedat nevedel samozrejme tiez...

takze vlastne som ani ja velmi neprispela ziadnou novinkou.. ale podelim sa s vami o radu, ktoru som dostala v jednych dverach: A preco ste si tu sro-cku nezalozili do 1.10.!!! vykricniky vyjadruju zaroven intonaciu danej rady... Slusne som povedala, ze som na to mala svoje dovody, a ze som si ista, ze mozno som dnes jedina ale zakladanie a prevody sa budu robit aj po 1.10....


To je vizitka našich úradníkov. Aj ja som dnes poslala 2 ľudí v Senci po súhlasy k prevodu OP, to som zvedavá, s čím prídu.... :-)
0 0
Kubco Kubco

Kubco je offline (nepripojený) Kubco

Na DÚ v BA mi povedali vo viacerých dverách, že nemali k tomu žiadnu poradu ani školenie. Zajtra by vraj mali mať školenie, tak som zvedavý ako to dopadne. Na info linke (BB) mi pani poradila, nech sa idem osobne spýtať na DÚ, ona k tomu nevedela nič a čítala mi zo zákona. Škoda slov...
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kubco Pozri príspevok
Na DÚ v BA mi povedali vo viacerých dverách, že nemali k tomu žiadnu poradu ani školenie. Zajtra by vraj mali mať školenie, tak som zvedavý ako to dopadne. Na info linke (BB) mi pani poradila, nech sa idem osobne spýtať na DÚ, ona k tomu nevedela nič a čítala mi zo zákona. Škoda slov...
To je teda hanba ak na takúto primitívnu vec potrebujú školenie. A nás občanov kto školí a vo všetkých zákonoch, ktorých naša neznalosť zákona neospravedlňuje ? My mu musíme rozumieť hneď aj bez školenia a navyše sa ním aj riadiť. Mne je už z tých ľudí niekedy špatne...
1 0
sushka sushka

sushka je offline (nepripojený) sushka

No, a na mňa sa dnes na obchodnom registri tiež divne pozerali, keď som sa bola informovať, ako to teda s tým súhlasom daňového úradu je, či ho bude treba doložiť, keď mi pridelili sudcu až dnes ráno, teda 1.10. ale uhradené to bolo minulý týždeň v stredu...zjavne neboli v obraze, som naivne dúfala, že existuje nejaké usmernenie k tomuto "prechodnému obdobiu". Tak nič, budem len čakať na vyjadrenie sudcu, a to som teda fakt zvedavá, či budú postupovať vo všetkých týchto prípadoch jednotne
1 0
Kubco Kubco

Kubco je offline (nepripojený) Kubco

Economic Pozri príspevok
To je teda hanba ak na takúto primitívnu vec potrebujú školenie. A nás občanov kto školí a vo všetkých zákonoch, ktorých naša neznalosť zákona neospravedlňuje ? My mu musíme rozumieť hneď aj bez školenia a navyše sa ním aj riadiť. Mne je už z tých ľudí niekedy špatne...
Tiež ma to prekvapilo, že potrebujú školenia, ale čo už narobíme, §105b je predsa náročný a treba sa vzdelávať. Presne ako píšeš - na jednej strane neznalosť zákona neospravedlňuje a treba byť pripravený na všetko a hneď, no na druhej strane tu má štátny aparát dostatok času na všetko...to, že sami porušujú zákon pri nedodržiavaní lehôt je OK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať