Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Renata.Sl Renata.Sl

Renata.Sl je offline (nepripojený) Renata.Sl

Je úžastné ako niekto dokáže skoncovať s alkoholom.Mám kamarátku,ktorej muž je akoholik,bije ju,dokonca ju raz skoro zabil.No vždy sa z toho nejak vyvlečie a "susedia nič nevideli".
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Renata.Sl Pozri príspevok
Je úžastné ako niekto dokáže skoncovať s alkoholom.Mám kamarátku,ktorej muž je akoholik,bije ju,dokonca ju raz skoro zabil.No vždy sa z toho nejak vyvlečie a "susedia nič nevideli".
Vieš ťažko sa radí v takejto veci a je mi ľúto kamošky a musí mať to ťažké ale rozhodnúť sa musí sama ak sa jej manžel nechce liečiť a priznať si ,že je alkoholik a ešte ju bije a nikto nespravý nič a hlavne susedia ale prvý krok musí spraviť sama - prečítaj si to čo písala moja manželka MartinaP22- lebo na alkoholika treba ísť tvrdo lebo budú trpieť.....daj jej prečítať ak je možné?....držím jej palce a nech manžel sa ide liečiť , veď život bez alkoholu je niečo krásne a všetko sa dá zvládnuť len ak to nechce on a neprizná si ,že je alkoholik a je problém tak bude mať to ťažké. Majú aj deti.....?Netreba ľutovať alkoholika a treba dať na výber a šancu aspoň jednu....ste určite dobré kamoški.....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Frázy. Problém je oveľa zložitejší. j
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Frázy. Problém je oveľa zložitejší. j
Iste je ale treba ho riešiť kým neni pozde ...môj brat tiež bije manželku ,deti a keď som mu povedal chod sa liečiť ,, povedal on neni alkoholik a on neni blázom a popri tom padá nadno a rodina je už dávno na troskách,, trasú sa mu ruky a bez chlastu nevydrží ...nechcem súdiť druhých a niekto povie 3roky tomu sa hovorý ale poviem je to ťažké...a ďakujem manželke ,že spravila to ,že mi dala navýber ja,deti alebo alkohol.Ja viem a všetci sme iný ale treba to riešiť....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Prepáč, ako abstinujuceho alkoholika mi Tvoje odpovede nestačia. Viem, o čom hovorím. j
0 0
Renata.Sl Renata.Sl

Renata.Sl je offline (nepripojený) Renata.Sl

Conan X Pozri príspevok
Vieš ťažko sa radí v takejto veci a je mi ľúto kamošky a musí mať to ťažké ale rozhodnúť sa musí sama ak sa jej manžel nechce liečiť a priznať si ,že je alkoholik a ešte ju bije a nikto nespravý nič a hlavne susedia ale prvý krok musí spraviť sama - prečítaj si to čo písala moja manželka MartinaP22- lebo na alkoholika treba ísť tvrdo lebo budú trpieť.....daj jej prečítať ak je možné?....držím jej palce a nech manžel sa ide liečiť , veď život bez alkoholu je niečo krásne a všetko sa dá zvládnuť len ak to nechce on a neprizná si ,že je alkoholik a je problém tak bude mať to ťažké. Majú aj deti.....?Netreba ľutovať alkoholika a treba dať na výber a šancu aspoň jednu....ste určite dobré kamoški.....
Toleruje mu to 9 rokov práve kvôli deťom.Číta túto stranku a práve téma nevera ju ešte viac presvedčila neriešiť to rozvodom,hlavne názor Luda Centrum.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Prepáč, ako abstinujuceho alkoholika mi Tvoje odpovede nestačia. Viem, o čom hovorím. j
Tak sa spítaj na konkrétnu vec a čo chceš vedieť? Lebo o tomto sa dá písať strašne veľa a neviem čo presne chceš vedieť....
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Myslím, že mnohým chlapom by prospelo byť abstinentom. Aj tým, ktorí práve nie sú alkoholici, tým, ktorým sa to stane raz začas, pretože neurazte sa chlapi, ale mnohí z vás nepoznajú mieru. U mňa to aj z času načas urobilo vo vzťahu poriadnu paseku. Koľko žien by bolo šťastnejších, koľko rodín, keby nebolo problému s alkoholom.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Renata.Sl Pozri príspevok
Toleruje mu to 9 rokov práve kvôli deťom.Číta túto stranku a práve téma nevera ju ešte viac presvedčila neriešiť to rozvodom,hlavne názor Luda Centrum.
Kvôli deťom? S alkoholikom nemajú deti žiadne normálne detstvo. Veď práve deti najviac trpia vo vzťahu, kde jeden z nich je nenapraviteľný alkoholik, a ešte navyše agresívny a vulgárny. Čo si tie detičky zapamätajú z detstva? Vyhrážky, nadávky, bitka a strach. Vyrastala som v takej rodine a keď mi mama oznámila, že sa rozvádza s otcom, neviete si prestaviť, akú radosť som v mojich desiatich rokoch mala. Na otca mám veľmi veľa negatívnych spomienok a keď som podrástla, tak som mame vyčítala, že prečo nás nechala trápiť celých 10 rokov a nerozviedla sa s ním skôr. Podotýkam, že absolvoval nespočetné množstvo liečení, čiže šancí mal neúrekom.
Ale ťažko radiť a súdiť. Každá rodina, každá osobnosť a každý vzťah je jedinečný a len sama žena vie, prečo v takom vzťahu ostane i naďalej. Je mi veľmi ľúto detí, ktoré s takým "človekom" musia vyrastať.
0 0
Renata.Sl Renata.Sl

Renata.Sl je offline (nepripojený) Renata.Sl

ola Pozri príspevok
Kvôli deťom? S alkoholikom nemajú deti žiadne normálne detstvo. Veď práve deti najviac trpia vo vzťahu, kde jeden z nich je nenapraviteľný alkoholik, a ešte navyše agresívny a vulgárny. Čo si tie detičky zapamätajú z detstva? Vyhrážky, nadávky, bitka a strach. Vyrastala som v takej rodine a keď mi mama oznámila, že sa rozvádza s otcom, neviete si prestaviť, akú radosť som v mojich desiatich rokoch mala. Na otca mám veľmi veľa negatívnych spomienok a keď som podrástla, tak som mame vyčítala, že prečo nás nechala trápiť celých 10 rokov a nerozviedla sa s ním skôr. Podotýkam, že absolvoval nespočetné množstvo liečení, čiže šancí mal neúrekom.
Ale ťažko radiť a súdiť. Každá rodina, každá osobnosť a každý vzťah je jedinečný a len sama žena vie, prečo v takom vzťahu ostane i naďalej. Je mi veľmi ľúto detí, ktoré s takým "človekom" musia vyrastať.
Znie to možno zvláštne,ale nikdy ju pred deťmi neudrel a s deťmi komunikuje vždy slušne,aj keď je opitý,dokonca im vtedy dá aj peniaze a všetko,čo potrebujú,pokiaľ vraj neubližuje deťom,zvládne to,na seba nemyslí.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Renata.Sl Pozri príspevok
Znie to možno zvláštne,ale nikdy ju pred deťmi neudrel a s deťmi komunikuje vždy slušne,aj keď je opitý,dokonca im vtedy dá aj peniaze a všetko,čo potrebujú,pokiaľ vraj neubližuje deťom,zvládne to,na seba nemyslí.
Hmm...je to jej rozhodnutie, čo k tomu dodať? Ale keď si myslí, že deti nič netušia, nevidia, nepočujú...je na veľkom omyle. Práve naopak, deti sú veľmi vnímavé a citlivé. Ja ako dieťa som počula a vnímala všetko negatívne zo strany môjho otca. Mohlo byť zatvorených aj sedem dverí. A tiež si ma "kupoval" všeličím. Lenže keď som povyrástla a začala mať pubertálne názory a bola som vzdorovitá, vtedy som zažila, čoho všetkého je schopný agresívny alkoholik, ktorému sa odporuje. Aj jej deti povyrastú...
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Teda nechcem nikoho súdiť, ale pokiaľ je niekto alkoholik a sám si to neuvedomuje a sám sa dobrovoľne nechce liečiť tak ruky preč od neho. Prečo by mala žena a deti trpieť kôli nemu? A to viem o čom hovorím. Otca mám alkoholika,ktorý si to v živote neprizná mláti, ponižuje a je agresívny na moju mamu a taktiež bol aj na nás deti. Samozrejme keď mal vypité tak si nás kupoval kravinami a my sme mu to aj žrali, ale ja osobne si pamätám na bitku asi keď som mala 6 rokov a vtedy som ho znenávidela a nenávidím doteraz. To že je na deti milý je naozaj len dočasné presne ako to tu bolo spomínané. Deťom bude o mnoho lepšie keď budú žiť samé s matkou. Mne veľmi ublížilo psychicky, že som musela vyrastať s takým človekom. Moja mama sa bála, čo by robila s troma deťmi a že by jej aj tak nedal pokoj no čo nejako by bolo teraz aj tak vďaka nemu ostala bez majetku a pred pár rokmi všetci bez strechy nad hlavou vďaka jeho tvrdohlavosti, samoľúbosti a klasickej chorobe alkoholikov sebaľútosti vedia sa neskutočne ľutovať aký majú ťažký život, ale v skutočnosti trpia všetci okolo. Nehovorím niekto začne piť kôli tragédii v živote alebo nešťastiu, ale to nie je dôvod ničiť život druhým. Ja osobne mám problém s partnerom, že kedykoľvek ide niekam s kamarátmi a je trocha dlhšie vonku mám pocity úzkosti a neznášam keď má vypité pritom si myslím a je to aj pravda, že problém s alkoholom nemá. Len v tej chvíli je to vo mne, ale našťastie tento problém chápe a je tolerantný.
Ale nechcem kritizovať niekoho koho nepoznám a myslím, že ja sa na problém s alkoholom objektívne ani pozrieť neviem len moja rada rázne zakročiť buď ani kvapka alebo ruky preč. Treba si aj uvedomiť, čo je na tom človeku dobré a prečo by stálo za to ostať s ním a pokúsiť sa o záchranu ale pokiaľ je to za cenu zničenia si vlastného života to nie žiadny človek za to nestojí a hlavne si to nezaslúžia deti.
0 0
Renata.Sl Renata.Sl

Renata.Sl je offline (nepripojený) Renata.Sl

tanti Pozri príspevok
Teda nechcem nikoho súdiť, ale pokiaľ je niekto alkoholik a sám si to neuvedomuje a sám sa dobrovoľne nechce liečiť tak ruky preč od neho. Prečo by mala žena a deti trpieť kôli nemu? A to viem o čom hovorím. Otca mám alkoholika,ktorý si to v živote neprizná mláti, ponižuje a je agresívny na moju mamu a taktiež bol aj na nás deti. Samozrejme keď mal vypité tak si nás kupoval kravinami a my sme mu to aj žrali, ale ja osobne si pamätám na bitku asi keď som mala 6 rokov a vtedy som ho znenávidela a nenávidím doteraz. To že je na deti milý je naozaj len dočasné presne ako to tu bolo spomínané. Deťom bude o mnoho lepšie keď budú žiť samé s matkou. Mne veľmi ublížilo psychicky, že som musela vyrastať s takým človekom. Moja mama sa bála, čo by robila s troma deťmi a že by jej aj tak nedal pokoj no čo nejako by bolo teraz aj tak vďaka nemu ostala bez majetku a pred pár rokmi všetci bez strechy nad hlavou vďaka jeho tvrdohlavosti, samoľúbosti a klasickej chorobe alkoholikov sebaľútosti vedia sa neskutočne ľutovať aký majú ťažký život, ale v skutočnosti trpia všetci okolo. Nehovorím niekto začne piť kôli tragédii v živote alebo nešťastiu, ale to nie je dôvod ničiť život druhým. Ja osobne mám problém s partnerom, že kedykoľvek ide niekam s kamarátmi a je trocha dlhšie vonku mám pocity úzkosti a neznášam keď má vypité pritom si myslím a je to aj pravda, že problém s alkoholom nemá. Len v tej chvíli je to vo mne, ale našťastie tento problém chápe a je tolerantný.
Ale nechcem kritizovať niekoho koho nepoznám a myslím, že ja sa na problém s alkoholom objektívne ani pozrieť neviem len moja rada rázne zakročiť buď ani kvapka alebo ruky preč. Treba si aj uvedomiť, čo je na tom človeku dobré a prečo by stálo za to ostať s ním a pokúsiť sa o záchranu ale pokiaľ je to za cenu zničenia si vlastného života to nie žiadny človek za to nestojí a hlavne si to nezaslúžia deti.
Vieš ona je finančne veľmi dobre zabezpečená,má prácu v ktorej je úspešná a raz na muža podala trestné oznámenie,no nedokázala mu to a policajti sa vyjadrili,že pokiaľ to nedokáže,že ju ohrozuje nemôžu nič robiť.Za to že ho udala ju zhodil z terasy, 2 týždne bojovala o život a ďaľšie 3 mesiace strávila v nemocnici,od vtedy sa ho bojí.Policajtom povedal,že padla sama,lebo to bola novostavba a nemali to dokončené.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Renata.Sl Pozri príspevok
Vieš ona je finančne veľmi dobre zabezpečená,má prácu v ktorej je úspešná a raz na muža podala trestné oznámenie,no nedokázala mu to a policajti sa vyjadrili,že pokiaľ to nedokáže,že ju ohrozuje nemôžu nič robiť.Za to že ho udala ju zhodil z terasy, 2 týždne bojovala o život a ďaľšie 3 mesiace strávila v nemocnici,od vtedy sa ho bojí.Policajtom povedal,že padla sama,lebo to bola novostavba a nemali to dokončené.
no ak toto nie je dôvod na rozvod , tak potom neviem ......
0 0
Renata.Sl Renata.Sl

Renata.Sl je offline (nepripojený) Renata.Sl

Nika Pozri príspevok
no ak toto nie je dôvod na rozvod , tak potom neviem ......
Áno,rozviedla by sa,no z domu by ho nikdy nedostala a ešte by bol za to agresívnejší,naše zákony týrané ženy chránia veľmi málo,musíš mať dôkaz a tie opilec dokáže veľmi ľahko vyvrátiť.Už sa o tom pár krát presvedčila a po udaní to bolo doma ešte horšie.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Pokiaľ sa vie finančne zabezpečiť neváhala by som ani chvíľu určite jej rodina alebo priatelia ochotne pomôžu! On to už bude robiť vždy. Nechápem ako môže žiť v strachu, čo jej zase urobí to už určite nie je láska čo k nemu cíti. Proste zbaliť sa a odísť s deťmi preč podať žiadosť o rozvod. V takomto prípade som pesimista a na šťastný koniec neverím. Teda na mňa by položil ruku len raz a ešte keď ju úmyselne zhodil z terasy nie je o čom to už je proste agresívny a narušený človek. Buď to v ňom bolo a alkohol to len "prebudil" alebo to alkohol spôsobil, ale nie som psychológ takže možno sa mýlim. Každopádne kamarátke držím palce nech to dobre dopadne a podarí sa jej zmeniť si život k lepšiemu.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

dôkaz? A nemala ich dosť? Po fyzickom napadnutí musí ísť okamžite k lekárovi na ošetrenie,ten všetko zaznamená. Prečo sťahuje udania na polícii?...Ja viem, ťažko je takejto žene radiť. Ale niekde musí začať, hoci aj s veľkým strachom. Veď toto čo prežíva, to nie je život, to sú galeje. To ozaj nemá nikoho o koho by sa oprela, kto by ju podporil? Nikto z rodiny nevie ako žije? Kam až nechá zájsť tohoto hulváta? Kým ju v stave opileckej agónie znesie zo sveta?! Až ma mrazí...
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Renata.Sl Pozri príspevok
Áno,rozviedla by sa,no z domu by ho nikdy nedostala a ešte by bol za to agresívnejší,naše zákony týrané ženy chránia veľmi málo,musíš mať dôkaz a tie opilec dokáže veľmi ľahko vyvrátiť.Už sa o tom pár krát presvedčila a po udaní to bolo doma ešte horšie.
Veľmi dobre viem, o čom píšeš. Ale tu už nejde o majetok ten je druhoradý jej ide o život agresívny bude či ho z domu dostane alebo nie. Ja by som proste zbalila deti išla k rodičom priateľom alebo do podnájmu podať žiadosť o rozvod a predpokladám dom je ich spoločný majetok takže súd im majetok rozdelí i keď to bude určite na dlho ale ten kľud, čo bude mať ona aj deti to nenahradí.A pokiaľ možno pri každom incidente treba spraviť zápis na polícii aj keď on bude trvať na tom, že jej nič nespravil.
0 0
Renata.Sl Renata.Sl

Renata.Sl je offline (nepripojený) Renata.Sl

Udanie nestiahla,len našej polícii nestačil dôkaz,vraj neni jednoznačné,že ju zhodil on.Majetok na mene nemá,voči jej mužovi je rozbehnutá exekúcia a rodičia a brat sa jej v júny zabili pri autonehode,ďaľší brat žije v Taliansku a jeden jazdí s kamiónom po svete.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Renata.Sl Pozri príspevok
Udanie nestiahla,len našej polícii nestačil dôkaz,vraj neni jednoznačné,že ju zhodil on.Majetok na mene nemá,voči jej mužovi je rozbehnutá exekúcia a rodičia a brat sa jej v júny zabili pri autonehode,ďaľší brat žije v Taliansku a jeden jazdí s kamiónom po svete.
No pokiaľ ona povedala v nemocnici, že padla sama...nemá sa o čo oprieť ani polícia. Bohužiaľ, vtedy mala ísť s farbou von a lekár by urobil záznam, ako sa to stalo a to už je dôkaz.
Och.... kamarátka má veľmi ťažký život a toľko tragédii naraz, čo už má za sebou, by stačilo aj na tri životy. I napriek tomu, by nemala ustupovať tomu despotovi. Teraz, keď je relatívne mladá...to nejako znáša, ale v neskoršom veku sa celý jej život plný strachu, smútku a bezmocnosti odrazí na jej zdraví. Veľmi jej držím palce, aby sa správne rozhodla a našla v sebe odvahu riešiť svoj život tým správnym smerom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať