Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
jozef84 jozef84

jozef84 je offline (nepripojený) jozef84

Bastian Pozri príspevok
S alkoholom som nikdy nemal problém (a dúfam že ani nebudem mať), no oceňujem založenie tejto témy. Conan keby sa dalo, tak by som Ti tu dal za to 100 bodov . Táto téma má veľkú hodnotu...

Myslím si, že skúsenosti abstinujúcich budú pre ostatných veľmi užitočné. O vzore že sa s tým dá prestať ani nehovorím...

Neprečítal som tu všetky príspevky... ale nechápem prečo tu ide niekto spochybňovať Conanov dobrý úmysel. Ja Vám tak poviem - keby si aj vymyslel že bol alkoholik aj tak by to pre mňa na veci nič nemenilo. Conan držím Ti palce!!!
Bastian, buď rád, že nemáš problém s alkoholom a daj veľký pozor, aby ťa ani v budúcnosti nijako neohrozil. Určite si uvedomuješ, aká ľudská mizéria je alkoholizmus. Aj keď si ju alkoholik zapríčiní sám, za tie počiatočné chvíle ilúzií, radosti a nevšednosti je potrestaný možno až príliš prísne. Pretože ak to všetko, čo napáchal chce odčiniť, musí sa stať úplne novým človekom v myslení, v konaní, vo vzťahoch, čo priznám sa, je vecou najťažšou. A rovnako ťažké je každý deň sám seba presviedčať o tom, že si človek rovnocenný alebo o trošku lepší ako tí, ktorí odolali mámeniu alkoholu. Pretože, bez viery v seba samého nemôžeš presvedčiť aj iných. A žiaľ, je to celoživotný údel. Žiadnemu alkoholikovi nepomôže sebaľútosť alebo ľútosť okolia, ale celkom iste mu neprospeje výsmech a prezieranie. Takže Bastian, ak si túto tému považoval za hodnotnú z tohto hľadiska,a chcel si ju podporiť, tak ti tlieskam. A som rád, že si podporil práve ju, a nie nejakú weather tému.
0 0
amazoncanka amazoncanka

amazoncanka je offline (nepripojený) amazoncanka

Bastian, úplne s Tebou súhlasím a keby sa dalo, tak za Tvoj postoj k veci by som ja Tebe dala 100 bodov. Je asi jednoduché odsudzovať niečo, o čom ten čo súi nemá ani potuchy. A tak je to žiaľ aj v iných oblastiach, teda problémoch. Ale pomocť je oveľa ťažšie a vtedy mudrlanti už nie sú taký ochotní pomôcť, resp. lepšie povedané keďže nevedia pomôcť, tak aspoň trepú dve na tri. Ale aj slovom a príkladom sa dá veľa pomôcť.

Conan, a Tebe samozrejme držím palce, aby si v abstinovaní vydržala a pozeral sa na svet inými očami, nebral si tie trápne kydy čo tu niektorí píšu k srdcu. Drž sa, "nemboj", aj chrbátik sa dá do poriadku.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

jozef84 Pozri príspevok
Bastian, buď rád, že nemáš problém s alkoholom a daj veľký pozor, aby ťa ani v budúcnosti nijako neohrozil. Určite si uvedomuješ, aká ľudská mizéria je alkoholizmus. Aj keď si ju alkoholik zapríčiní sám, za tie počiatočné chvíle ilúzií, radosti a nevšednosti je potrestaný možno až príliš prísne. Pretože ak to všetko, čo napáchal chce odčiniť, musí sa stať úplne novým človekom v myslení, v konaní, vo vzťahoch, čo priznám sa, je vecou najťažšou. A rovnako ťažké je každý deň sám seba presviedčať o tom, že si človek rovnocenný alebo o trošku lepší ako tí, ktorí odolali mámeniu alkoholu. Pretože, bez viery v seba samého nemôžeš presvedčiť aj iných. A žiaľ, je to celoživotný údel. Žiadnemu alkoholikovi nepomôže sebaľútosť alebo ľútosť okolia, ale celkom iste mu neprospeje výsmech a prezieranie. Takže Bastian, ak si túto tému považoval za hodnotnú z tohto hľadiska,a chcel si ju podporiť, tak ti tlieskam. A som rád, že si podporil práve ju, a nie nejakú weather tému.


amazoncanka Pozri príspevok
Bastian, úplne s Tebou súhlasím a keby sa dalo, tak za Tvoj postoj k veci by som ja Tebe dala 100 bodov. Je asi jednoduché odsudzovať niečo, o čom ten čo súi nemá ani potuchy. A tak je to žiaľ aj v iných oblastiach, teda problémoch. Ale pomocť je oveľa ťažšie a vtedy mudrlanti už nie sú taký ochotní pomôcť, resp. lepšie povedané keďže nevedia pomôcť, tak aspoň trepú dve na tri. Ale aj slovom a príkladom sa dá veľa pomôcť.
Conan, a Tebe samozrejme držím palce, aby si v abstinovaní vydržala a pozeral sa na svet inými očami, nebral si tie trápne kydy čo tu niektorí píšu k srdcu. Drž sa, "nemboj", aj chrbátik sa dá do poriadku.
Každý kto poctivo začne riešiť svoj stav a takto verejne začne hovoriť o svojej abstinencii, sa len viac utvrdí v tom, že sa vydal na správnu cestu (ďalšou výhodou je že si takto páli mosty za sebou ktoré vedú späť). Každý normálny človek, ktorý vidí takúto snahu, tak sa snaží mu v tom pomôcť. Napr. aj tým že ho nebude vodiť do krčmy, ale si s ním radšej doma pri čiernom čaji pokecá. Ja osobne veľmi obdivujem ľudí, čo sa dokážu vymotať z takého začarovaného sveta...


Všetkým čo takto denne bojujete sami so sebou prajem veľa síl – uvedomte si, že si každým dňom staviate akýsi domček s kociek, ktorý je vlastne Vaša sebaúcta, Vaša sebadôvera a Vaša šanca na pozitívne zmeny vo Vašom živote. Predstavte si, že každým dňom si pridávate na ten „domček“ ďalšiu kocku... ale nezabúdajte, že keď porušíte sľub, ktorý ste dali sebe, tak jedna kocka zospodu toho domčeka ide preč a hrozí že to všetko padne... Ono dá sa skoro vždy začať stavať odznova. Ale treba si uvedomiť to, že ak to človek takto robí často, tak mu to uberá na sebadôvere, sebáucte, energii... Čiže hrozí, že ak takto premárni roky rokúce, tak už nebude mať silu na ďalší začiatok.
Pre ilustráciu prikladám obrázok:
0 0
amazoncanka amazoncanka

amazoncanka je offline (nepripojený) amazoncanka

Martina, keby to bolo možné, dala by som ti tisíc bodov za tvoj postoj k manželovi, ku Conanovi. Zvládli ste to spoločne, lebo ak by si ho nepodržala a bez toho, aby si mu aj napriek peklu, ktoré si s ním uriťe prežila keď pil, tak by sa nerozhodol skončiť s tým svinstvom. Aj takto sa dá prejaviť láska a medzi vami musí byť veľmi silná. Veľmi vám obom držím palce, aby ste aj naďalej stáli jeden pri druhom, keď to ten druhý bude potrebovať. Nech sa vám darí. Vážte si jeden druhého za to, aký je. Ste obaja veľké osobnosti, nie celebrity, to sú bábky, ktoré sa otŕčajú v požičaných šatách na rôznych akciách, večierkoch, ale veľa toho v živote nedokázali. Ale vy ste spoločne a aj každý sám dokázali veľmi veľa. Bingooooooooo. Držím vám palce a teším sa s vami.
0 0
amazoncanka amazoncanka

amazoncanka je offline (nepripojený) amazoncanka

Conan, veľmi dobre si urobil, že si sem tem príspevok dal. Myslím si, že táto téma je a dlho aj bude, žiaľ, stále aktuálna. V odpovedi tvojej manželke som napísala viac. Držím vám obom palce.
0 0
MartinaP22 MartinaP22

MartinaP22 je offline (nepripojený) MartinaP22

amazoncanka Pozri príspevok
Martina, keby to bolo možné, dala by som ti tisíc bodov za tvoj postoj k manželovi, ku Conanovi. Zvládli ste to spoločne, lebo ak by si ho nepodržala a bez toho, aby si mu aj napriek peklu, ktoré si s ním uriťe prežila keď pil, tak by sa nerozhodol skončiť s tým svinstvom. Aj takto sa dá prejaviť láska a medzi vami musí byť veľmi silná. Veľmi vám obom držím palce, aby ste aj naďalej stáli jeden pri druhom, keď to ten druhý bude potrebovať. Nech sa vám darí. Vážte si jeden druhého za to, aký je. Ste obaja veľké osobnosti, nie celebrity, to sú bábky, ktoré sa otŕčajú v požičaných šatách na rôznych akciách, večierkoch, ale veľa toho v živote nedokázali. Ale vy ste spoločne a aj každý sám dokázali veľmi veľa. Bingooooooooo. Držím vám palce a teším sa s vami.
Ďakujem, za milé slová.Pravda je, že ľahké je pred problémami utekať. Ja som na to nie naučená, rodičia ma viedli k tomu, že problémy treba riešiť a hlavne tie, čo sú doma, a toto je zásluha aj môjho manžela a jeho pevnej vôle. Keby si nepripustil, že je alkoholik a keby nechcel s tým niečo robiť, tak by som sa mohla aj rozkrájať a nič by som nezmohla.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Ahojte Martina a Conan. Našla som náhodou túto zaujimavu a osobne preskúšanu tému. Možno niekomu pomôže ak sa podelím s mojimi skúsenosťami. Som s manželom skoro 17 rokov. Keď sme sa brali už mal (teraz to už viem) nábeh na alkoholizmus.Bolo to čím ďalej horšie. Keď mala dcéra asi dva roky som urobila v zúfalstve rázny krok a zbalila mu veci. Neviem či to bolo to na čo čakal, ale prestal. A to skúšal aj psychiatrov. Asi v roku 2006 sa to stalo znova. Prišiel domov a mal vypité. Vydržal úplne bez 5 rokov. Neviem kde bol ten zlom. Teraz si vypije velmi málo. (Dúfam, že zas neprivieram oči). Vie si to priznať, že nemal a že už nebude. Jeho postoj k alkoholu je ale úplne iný ako pred tými 5 rokmi. Na rôznych stretnutiach si nedá ani prípitok. Neviem kde je ten skrat, že niekedy jednoducho musí. A keď sa to stane vo mne sa vždy akosi všetky tie staré pocity, strach, bezmocnosť a žaludočna nervozita znova objaví. Niekedy neviem ako sa zachovať. Prejsť to tichou domácnosťou, cirkusom? Ale jedno je pravda. Alkoholikovi nepomôže žiadna ľútosť. Treba určiť presné mantinely.
Držím Vám palce aby ste tie roky bez alkoholu mohli rátať na desiatky.
0 0
amazoncanka amazoncanka

amazoncanka je offline (nepripojený) amazoncanka

Martina, máš veľkú pravdu, problémy treba riešiť, nie pred nimi utekať tak, ako to robí veľa ľudí. Ale pravdou je aj to, že Conan musel mať pevnú vôľu, ale myslím si, že keby nemal TVOJU podporu a keby si mu neurčila presné mantinely, ako píše Katka S. nižšie, tak si myslím, že jeho pevná vôľa by mu bola na dve veci, na h.. a na nič. Aspoň tak nejak sa to hovorí. Ak by si ho nepodržala, bol by to len ďalší dôvod k tomu, aby sa upil k s smrti a padol na úplné dno.
Prajem Tebe, Conanovi, Katke S. a jej manželovi, ako aj ostatným, ktorí majú podobný problém, aby sa im podarilo zvládnuť túto ťažkú situáciu a našli správnu cestu, abstinujúcim želám aby vydržali a tým, čo tú cestu ešte nenašli, aby mali okolo seba ľudí, ktorí ich na ňu nasmerujú.

Všetkým Vám držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
MartinaP22 MartinaP22

MartinaP22 je offline (nepripojený) MartinaP22

katka s. Pozri príspevok
Ahojte Martina a Conan. Našla som náhodou túto zaujimavu a osobne preskúšanu tému. Možno niekomu pomôže ak sa podelím s mojimi skúsenosťami. Som s manželom skoro 17 rokov. Keď sme sa brali už mal (teraz to už viem) nábeh na alkoholizmus.Bolo to čím ďalej horšie. Keď mala dcéra asi dva roky som urobila v zúfalstve rázny krok a zbalila mu veci. Neviem či to bolo to na čo čakal, ale prestal. A to skúšal aj psychiatrov. Asi v roku 2006 sa to stalo znova. Prišiel domov a mal vypité. Vydržal úplne bez 5 rokov. Neviem kde bol ten zlom. Teraz si vypije velmi málo. (Dúfam, že zas neprivieram oči). Vie si to priznať, že nemal a že už nebude. Jeho postoj k alkoholu je ale úplne iný ako pred tými 5 rokmi. Na rôznych stretnutiach si nedá ani prípitok. Neviem kde je ten skrat, že niekedy jednoducho musí. A keď sa to stane vo mne sa vždy akosi všetky tie staré pocity, strach, bezmocnosť a žaludočna nervozita znova objaví. Niekedy neviem ako sa zachovať. Prejsť to tichou domácnosťou, cirkusom? Ale jedno je pravda. Alkoholikovi nepomôže žiadna ľútosť. Treba určiť presné mantinely.
Držím Vám palce aby ste tie roky bez alkoholu mohli rátať na desiatky.
Ahoj Katka, vieš aj ja som prežila peklo a dodnes mávam sny, že prišiel opitý a je peklo, vracia sa to asi každému, čo to prežil, no o to som šťastnejšia, keď sa zobudím a zistím, že to bol len sen. Aj ja sa toho bojím, čo ak sa to vráti, dúfam, že nie, neviem, či by som mala druhýkrát silu to prekonať. Verím môjmu manželovi, že spolu s podporou rodiny to zvládneme. Teraz inak rozmýšľa ako pred tým, zmenil sa jeho pohľad na alkohol a ľudí pod "parou". Ale má pred týmto rešpekt.
Držím palce, aby Tvojmu manželovi abstinencia vydržala po celý život.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

katka s. Pozri príspevok
Ahojte Martina a Conan. Našla som náhodou túto zaujimavu a osobne preskúšanu tému. Možno niekomu pomôže ak sa podelím s mojimi skúsenosťami. Som s manželom skoro 17 rokov. Keď sme sa brali už mal (teraz to už viem) nábeh na alkoholizmus.Bolo to čím ďalej horšie. Keď mala dcéra asi dva roky som urobila v zúfalstve rázny krok a zbalila mu veci. Neviem či to bolo to na čo čakal, ale prestal. A to skúšal aj psychiatrov. Asi v roku 2006 sa to stalo znova. Prišiel domov a mal vypité. Vydržal úplne bez 5 rokov. Neviem kde bol ten zlom. Teraz si vypije velmi málo. (Dúfam, že zas neprivieram oči). Vie si to priznať, že nemal a že už nebude. Jeho postoj k alkoholu je ale úplne iný ako pred tými 5 rokmi. Na rôznych stretnutiach si nedá ani prípitok. Neviem kde je ten skrat, že niekedy jednoducho musí. A keď sa to stane vo mne sa vždy akosi všetky tie staré pocity, strach, bezmocnosť a žaludočna nervozita znova objaví. Niekedy neviem ako sa zachovať. Prejsť to tichou domácnosťou, cirkusom? Ale jedno je pravda. Alkoholikovi nepomôže žiadna ľútosť. Treba určiť presné mantinely.
Držím Vám palce aby ste tie roky bez alkoholu mohli rátať na desiatky.
Ahoj , vieš chcem sa ti spítať čo je málo vypiť ? Je škoda ,že manžel vydržal 5rokov a zase začal ale viem z viacerých prípadov ,že kto má raz problém z alkoholom nemal by piť vôbec a mal by abstinovať . Poznám veľa prípadov , že sa to potom stalo a bolo horšie a ľudia padli na úplne dno. Ja mám veľký rešpekt a stále sa bojím ale nemyslím nato. A ešte jedna vec netreba ľutovať alkoholika a treba rázne , ja som rád a som teraz šťastný človek , že manželka spravila rázny krok ,lebo dnes by som bol niekde ........Vieš ty sama ako je to sním keď si aj teraz vypije ale vieš môže sa vratiť to čo bolo predtým a to by bolo ťažké a preto by bolo najlepšie keby úplne abstinoval a držím Vám palce a budem rád ked´mi napíšeš ,že sa rozhodol abstinovať.......
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj normálni poraďáci.

[/quote]
AUTOR sa spozná sám :

Tak toto co si urobila malo vazne gule.
Skoda ze nemozem dat bod.
[/quote]
Karas Milan Pozri príspevok
Copy z mailu , čo som dostal :
Pán Karas Na poradu chodím,tému alkohol sledujem,Martin Vician je sviňa najhrubšieho zrna,škoda že som túto správu nenašla skôr,pred chvíľou od nás odišla Janka,je manželova sesternica a s Jankou si veľmi dobre rozumieme. Ďakujem za upozornenie. Renata Slobodová
Ka Mil
P.S.Komu nestačí , pozrite si dátumy príspevkov.
Naposledy upravil Karas Milan : 06.08.08 at 15:16 Dôvod: neodstavcoval
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Nebola som na tejto téme týždň a nestačím sa čudovať. Chvíľu mi to pripadalo ako v ringu. Myslím, že problém s akoukoľvek závislosťou je priveľmi vážny, aby sa riešil invektívami a slovnými súbojmi. Čo to do Vás ľudia vošlo? Veď tu si chceme poradiť a pomôcť a nie sa urážať a ohovárať. Renáta sem navodila problém s tým, že by chcela poradiť. Nech sú jej pohnútky akékoľvek vážim si ju aspoň pre ten záujem, ktorý dala najavo. Nechápem, prečo sa podaktorí stavajú do pózy sudcov a porotcov. Závislých na drogách (hocijakých, teda aj alkohole) je v našom okolí toľko, že už to začína byť naozaj závažný problém. A ten treba seriózne riešiť a nie ukazovať prstom na niekoho iného. Ďakujem v mene svojom aj v mene tých, ktorí svoj problém so závislosťou vyriešili, riešia alebo chcú riešiť, všetkým, kto s čistými úmyslami a úprimným záujmom pridajú do tejto diskusie povzbudivé slová.Chce to odvahu pridať sa k tejto diskusii, pretože diagnóza F 10 je v našej spoločnosti ešte stále tabu. Ja ďakujem Bohu a sebe a svojim blízkym za každý deň, ktorý prežijem triezva a s jasným myslením. So svojou diagnózou som sa už vyrovnala a som šťastná, že je to F 10 a nie nejaké onkologické svinstvo. Na alkoholizmus je totiž jednoduchý a mimoriadne účinný liek- abstinencia. Trochu som sa zqamotala, tak sorry. Chcela som len povedať, že nech ste ktokoľvek, nech máte akékoľvek postavenie, hocikoľko rokov a peňazí, stať sa to môže aj vám. A my, ktorí sme tým prešli, dokážeme oceniť každé povzbudivé slovo a pochopiť akýkoľvek problém, ktorý so závislosťou súvisí. A takisto sme ochotní pomôcť kedykoľvek a kdekoľvek a komukoľvek, kto o pomoc požiada. Takže už nechajte tú zlobu, ktorú cítim z niektorých z vás, niekde ďaleko. Zloby je všade okolo nás dosť. Skúsme byť k sebe trochu lepší.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

janomila Pozri príspevok
Nebola som na tejto téme týždň a nestačím sa čudovať. Chvíľu mi to pripadalo ako v ringu. Myslím, že problém s akoukoľvek závislosťou je priveľmi vážny, aby sa riešil invektívami a slovnými súbojmi. Čo to do Vás ľudia vošlo? Veď tu si chceme poradiť a pomôcť a nie sa urážať a ohovárať. Renáta sem navodila problém s tým, že by chcela poradiť. Nech sú jej pohnútky akékoľvek vážim si ju aspoň pre ten záujem, ktorý dala najavo. Nechápem, prečo sa podaktorí stavajú do pózy sudcov a porotcov. Závislých na drogách (hocijakých, teda aj alkohole) je v našom okolí toľko, že už to začína byť naozaj závažný problém. A ten treba seriózne riešiť a nie ukazovať prstom na niekoho iného. Ďakujem v mene svojom aj v mene tých, ktorí svoj problém so závislosťou vyriešili, riešia alebo chcú riešiť, všetkým, kto s čistými úmyslami a úprimným záujmom pridajú do tejto diskusie povzbudivé slová.Chce to odvahu pridať sa k tejto diskusii, pretože diagnóza F 10 je v našej spoločnosti ešte stále tabu. Ja ďakujem Bohu a sebe a svojim blízkym za každý deň, ktorý prežijem triezva a s jasným myslením. So svojou diagnózou som sa už vyrovnala a som šťastná, že je to F 10 a nie nejaké onkologické svinstvo. Na alkoholizmus je totiž jednoduchý a mimoriadne účinný liek- abstinencia. Trochu som sa zqamotala, tak sorry. Chcela som len povedať, že nech ste ktokoľvek, nech máte akékoľvek postavenie, hocikoľko rokov a peňazí, stať sa to môže aj vám. A my, ktorí sme tým prešli, dokážeme oceniť každé povzbudivé slovo a pochopiť akýkoľvek problém, ktorý so závislosťou súvisí. A takisto sme ochotní pomôcť kedykoľvek a kdekoľvek a komukoľvek, kto o pomoc požiada. Takže už nechajte tú zlobu, ktorú cítim z niektorých z vás, niekde ďaleko. Zloby je všade okolo nás dosť. Skúsme byť k sebe trochu lepší.
Káždý si prečítajte tieto slová a zamyslite sa ,kto má tento problém lebo ktomu to neni čo dodať ......tu je veru jediný liek abstinencia a budete tieto slová brať úplne ináč..sme všetci na jednej lodi a preto si musíme pomáhať a vždy pozbudiť.....tak držme sa spoločne a bude to úplne krásne......
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Som tu a už dúfam,že bude to OK a nebude sa tu hádať ale písať k téme a nie ,že niekto je tu falošný ale chcem písať s ľud´mi ktorý vedia presne očom to je ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Takže toto je téma výhradne pre problémy spojené s alkoholizmom. Prosím, aby ste sem nepísali nevhodné príspevky alebo také, čo porušujú etiketu porady. Rovnako tu nebudú tolerované príspevky, ktoré budú urážlivé. Konfrontácia názorov nie je vylúčená, ale v kultivovanej forme.

Naposledy upravil Chobot : 06.08.08 at 14:48
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Ja budem písať len sem ...som Conan X a nikto iný ako to píšu inde , viete je mi stoho smutno ,že čo by sme si mali pomáhať jeden druhému tak to nieje tak ..položme otázku prečo?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Conan X Pozri príspevok
tak toto je sila ...nič som neupravoval a ani nemazal prečo to tvrdíš , keby som bol vedel ,že aký ľudia sem budú písať ,nikdy by som túto tému nedal sem ,,alkohol ,, manželka mi už dnes vravela aby som ani nepísal ..lebo už aj preňu je to sila ....tak prečo tak na moju osobu ...ved´ja viem pochopiť všetkých lebo ak niekto bol v R.Sobote tak vie ,že gembléri a narkomani sú spolu z alkoholikmi tak viem očom to je......držím všetkým palce
Conan X prejdime konečne k veci. Moja priateľka včera zistila, že jej 17 ročný syn sa už niekoľkokrát vrátil z diskotéky pod parou. Klamal, že on nechcel, že to kamaráti. Veď to poznáš. Poraď, aké stanisko by mali zaujať rodičia, aby mohli spolupôsobiť preventívne pred rozvojom alkohlizmu v závislosť. Ďakujem Ti.Samozrejme s vďakou uvítam každý názor.
Naposledy upravil Danila : 06.08.08 at 21:23
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Danila Pozri príspevok
Conan X prejdime konečne k veci. Moja priateľka včera zistila, že jej 17 ročný syn sa už niekoľkokrát vrátil z diskotéky pod parou. Klamal, že on nechcel, že to kamaráti. Veď to poznáš. Poraď, aké stanisko by mali zaujať rodičia, aby mohli spolupôsobiť preventívne pred rozvojom alkohlizmu v závislosť. Ďakujem Ti.Samozrejme s vďakou uvítam každý názor.
Zakázať diskotéky a kamarátov ktorý ho ovplivńujú a ak nepomôže ,tak na liečenie ak už neni neskoro .....aLebo ak rodičom záleží na synovi,tal spravia preto všetko ale hlavné je to či chce on lebo aj abstinencia alebo problém z alkohol nikto nedonúti to musí chcieť prvom rade on sám.....Ale treba tomu spraviť rázny koniec kýmneni neskoro...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Conan, sme síce v krčmovej debate, ale mňa by zaujímalo čo to vlastne ten spomínaný stacionár je, čo ste tam robili, čo vám terapeuti prízvukovali, ako a čím ste si na tých sedeniach vzájomne pomáhali , o čom ste sa rozprávali, a tak podobne. Dávali Vám tam aj nejaké osobné úlohy alebo ste pripravovali pre členov nejaké programy. Zaujímalo by ma to, a možno aj iných.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Petra Nová Pozri príspevok
Conan, sme síce v krčmovej debate, ale mňa by zaujímalo čo to vlastne ten spomínaný stacionár je, čo ste tam robili, čo vám terapeuti prízvukovali, ako a čím ste si na tých sedeniach vzájomne pomáhali , o čom ste sa rozprávali, a tak podobne. Dávali Vám tam aj nejaké osobné úlohy alebo ste pripravovali pre členov nejaké programy. Zaujímalo by ma to, a možno aj iných.
Konečne niekto kto chce vedieť niečo otom ako to vlastne funguje aj na Stacionároch a všetko okolo toho , potešilo ma ...Na Stacionároch sa sedí v kruhu a na proti sebe sedia na jednej strane čo sa liečia a na druhej čo sú vyliečený. A vyliečený ropzprávajú ,že ako sa zvládajú situácie už ked´prídu domov a proste otom ako sa abstinuje a dávame rady tým ktorý sa liečia..práve to som chcel aj tu v téme ,,alkohol,, ale témy boli úplne inde a debata tu bola taká aká bola a mńa len podozrievali a menili mi témy.....ak budeš chcieť tak ti napíšem toho viac ak ťa bude zaujímať ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať