Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Milí poraďáci. Ja si vážim každý príspevok, ktorý je adekvátny takejto háklivej téme. Poviem vám, kedy som sa za abstinenciu prestala hanbiť ja. Bola som na pravidelnej kontrole u svojej lekárky a ona mi opísala príhodu. Priletela do USA do New York-u na lekársky kongres a pred letiskom si zobrala taxík. Taxikár bol veľmi zhovorčivý chlapík a hneď sa vyzvedal, odkiaľ priletela a čo robí. Keď mu povedala, že je psychiatrička, hneď jej povedal, že je abstinujúci alkoholik, koľko abstinuje a ako je na to pyšný, ako je naňho pyšné jeho okolie. Vtedy mi povedala, že by sa rada dožila doby, kedy aj u nás budú ľudia natoľko chápaví a tolerantní, aby pochopili, že lepší je abstinujúci alkoholik ako ožran. Aby sa ľudia ako ja nehanbili zato, čo sa im v živote pritrafilo, ale aby s hrdo vztýčenou hlavou povedali: ja som to dokázal, porazil som drogu. Vtedy som si uvedomila, že ja sa predsa nemusím hanbiť. Život predsa prináša aj horšie veci ako ja abstinencia. Preto apelujem na všetkých, ktorí majú problém či už so sebou, alebo s niekym blízkym. Nebojte sa a nehanbite sa o tom hovoriť. Aby Slovensko fakt nebolo najväčšou krčmou na svete. Je veľmi ťažké urobiť prvý krok: Povedať si mám problém s pitím. Je veľmi ťažk=é obstáť prve obdobie abstinencie. Organizmus je vyčerpaný a veľmi oslabený od alkoholu. Ale vždy si treba povedať: Keď to dokázali iní, dokážem to aj ja, veď ma predsa ten mizerný chlast neporazí. A treba vedieť, že vždy sú tu ľudia ako som ja alebo Conan, ktorí sú ochotní pomôcť a podržať človeka v ťažkej chvíli. Ja by som to sama tiež nedokázala, naučiť sa znova žiť.
Naposledy upravil janomila : 23.07.08 at 15:09
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Úplne súhlasím z ,, janomila,, a verte ,že sme to mali ťažké a netreba sa hanbiť a treba otom otvorene hovoriť a viem a poznám ľudí ktorý odmietli pomoc a teraz su úplne na dne ......nevedeli si priznať ,že sú alkoholici a mali problém s pitím......Ak niekto nebol na diplomovaní abstinentov tak ak máte možnosť alebo mate možnosť ísť z niekym chodte...je to niečo čo vyvolá veľá pocitov a poviete si toto musím dokázať.....A ešte je ťažké ked´niekto nepríme pomoc či od blízkych alebo sa uzavrie a povie mne je jedno .....život je život a netreba prežívať peklo ked´sa dá preto a pre seba spraviť veľa a bude Vás baviť žiť a nebude alkohola a drogy....a raz Vám bude krásne a ide o pocit a o ľudí čo sú okolo Vás ,že si šťastný ....je to dobrý pocit
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Renata.Sl Pozri príspevok
Neviem čomu nechápeš. Len som napísala príbeh zo života a skutočný.Dlhé roky sme boli dobrá partia a ona bola tá najsprávnejšia a najinteligentnejšia baba na škole,no jeden zážitok jej život zmenil a od nikoho neprijala pomoc.
Renatka, nenechaj sa zdeptať. Ja Ti verím, že ide o príbeh zo života. Myslela som si, že v mojom veku ma už nič tak ľahko neprekvapí, ale opak je pravdou. Ešte stále sa mnohokrát nestačím čudovať, akého zla sú ľudia schopní, aké neuveriteľne ťažké osudy majú mnohí, ale takisto koľko je ešte dobra na svete. A už len pre to dobro sa oplatí bojovať a žiť svoj život bez ohľadu na to, aké skúšky nám ešte prinesie. Verím, že aj keď nám život prináša mnoho zlých zážitkov a skúseností, vždy sú nakoniec vyvážené niečím pozitívnym. Aj príbeh tej Tvojej kamarátky. Ber to tak, že ak bol pre ňu život už taký neznesiteľný, možno jej je už teraz lepšie. Samozrejme, že to nepokladám za najlepšie riešenie problému, len sa v tom zle snažím nájsť niečo, čo mu dodá nejaký zmysel. Lebo pre mňa veci musia mať zmysel.
0 0
Renata.Sl Renata.Sl

Renata.Sl je offline (nepripojený) Renata.Sl

janomila Pozri príspevok
Renatka, nenechaj sa zdeptať. Ja Ti verím, že ide o príbeh zo života. Myslela som si, že v mojom veku ma už nič tak ľahko neprekvapí, ale opak je pravdou. Ešte stále sa mnohokrát nestačím čudovať, akého zla sú ľudia schopní, aké neuveriteľne ťažké osudy majú mnohí, ale takisto koľko je ešte dobra na svete. A už len pre to dobro sa oplatí bojovať a žiť svoj život bez ohľadu na to, aké skúšky nám ešte prinesie. Verím, že aj keď nám život prináša mnoho zlých zážitkov a skúseností, vždy sú nakoniec vyvážené niečím pozitívnym. Aj príbeh tej Tvojej kamarátky. Ber to tak, že ak bol pre ňu život už taký neznesiteľný, možno jej je už teraz lepšie. Samozrejme, že to nepokladám za najlepšie riešenie problému, len sa v tom zle snažím nájsť niečo, čo mu dodá nejaký zmysel. Lebo pre mňa veci musia mať zmysel.
No vieš,ona bola tiež samá otázka. Už ako dieťa ju hodnotili ako nadpriemerne nadanú a s vysokým IQ,preto je nám všetkým ľúto,že jej nevieme pomôcť.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Bezmocnosť je jeden z najhorších pocitov v živote. Keď si človek nevie pomôcť, v Tvojom prípade nevieš pomôcť človeku, na ktorom Ti záleží. Povedz, máva tá Tvoja priateľka niekedy čisté obdobia? Alebo je už v kuse na drogách? Možno by sa s ňou dalo hovoriť, keď by mala aspoň nejaké čisté obdobie. Vieš, s tvrdými drogami nemám skúsenosti, len som videla zopár príkladov, čo dokážu s človekom urobiť. Takže by sa mohol možno ozvať nejaký Poraďák, ktorý s tým problémom už prišiel do styku, po prípade má vzdelanie v tejto oblasti. Je však naozaj ťažké pomôcť človeku, ktorý pomoc odmieta.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Conan X Tvoje odpovede sú stále nepostačujúce. Veď podľa Tvojich slov si z alkoholizmu vybruslil rýchlosťou páva. Abstinencia je oveľa zložitejší proces. Ani Tvoje všeobecné odpovede nič nehovoria. Ľudovo sa tomu hovorí "omáčka". A vôbec, neobhájil si svoju identitu!
Naposledy upravil jozka56 : 23.07.08 at 23:17
0 0
jozef84 jozef84

jozef84 je offline (nepripojený) jozef84

Rád by som prijal ponúknutú pomoc Janomila. Už predo mnou ti napísali, že si obdivuhodná a ja s tým súhlasím. Určite pochádzame z jedného mesta a v jeden pekný slnečný deň by sme si mohli zorganizovať ministretko.Určite by mi pomohlo. Chcem to dokázať aj ja.Môžeme sa dohodnúť cez SS.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Conan X Tvoje odpovede sú stále nepostačujúce. Veď podľa Tvojich slov si z alkoholizmu vybruslil rýchlosťou páva. Abstinencia je oveľa zložitejší proces. Ani Tvoje všeobecné odpovede nič nehovoria. Ľudovo sa tomu hovorí "omáčka". A vôbec, neobhájil si svoju identitu!
Ja som bol na seba veľmi prísny a to Ty čo ma poznajú tak to videli aké rázne kroky som spravil a ak chceš kľudne sa spítaj čo ťa zaujíma lebo neviem čo presne chceš vedieť. A prečo by som to mal tak ľahké a vieš ,že nemáš pravdu ,je to furt ťažké ale ja to beriem možno ináč a mne vtom pomáha rodina a preto si nepripúšťam a nemám myšlienku ,,čo ak?,, Prvom rade sú to kontakty a Stacionáre v R.Sobote a unás v Aklube a to dodáva silu...mne tam chodí celá rodina .....A veľa otom debatíme a hlavné je to ,že kde sa pohybuješ a kde chodíš akých máš priateľov.....Neviem čo chceš vedieť aby som ti mohol napísať to čo chceš počuť ...a never ,že každý to berie tak ako píšeš ,že je to zložité treba si v živote spraviť poriadok a vedieť čo chceš.....
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Neviem, či pochádzame z jedného mesta jozef, ale hovorí sa, vzdialenosť nie je dôležitá, keď ide o dobrú vec. Všimli ste si, ako málo ľudí zareagovalo na túto tému? Pripadám si, ako keby som bola v krajine abstinentov. A pritom sa niekedy stačí previezť niektorým ranným prímestským spojom a človeku sa obracia žalúdok, ako podaktorí ľudia zapáchajú zvetraným chlastom. A pri pohľade na preplnené pohostinstvá nechápem. O tom to proste všetko je. Robíme sa, že nič nevidíme. A potom sa každý čuduje, prečo je takú ťažké pre ľudí, ktorí majú problém s pitím, vyjsť s pravdou na svetlo. Musí nás byť viac, aby sme mohli bojovať a mať nejaké úspechy. Vôbec sa nebránim kontaktu, jozef, u nás neexistuje stacionár alebo A-klub, takže je pre mňa tiež ťažké nemať si s kým o takomto probléme podebatiť. Pretože človek, ktorý toto nepozná to proste nedokáže pochopiť. Ale my si už nejak dokážeme pomôcť. Stačí sa trebárs ozvať aspoň cez net. Pár slov na povzbudenie tu máme pre každého a držať palce si môžme aj na diaľku. Takže všetkým, ktorí sa rozhodli bojovať proti alkoholizmu, či už sami, alebo s niekym blízkym, želám hlavne veľa trpezlivosti a pevnej vôle. Veď nás predsa nedostane na kolená nejaká tekutina.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Conan X, veď mne sa zdá, že Ty si pohodový abstinujúci, Ty na ničom nifičíš. Moji známi abstinujúci, niektorí fajčia cigy 70denne, alebo vypijú 18káv, alebo musia mať pri sebe aspoň 2 litre coly, paklíky cukríkov, kúšu si nechty, vyvolávajú......atď. Ty ako?
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Jožka, ja som tiež taký pohodový abstinent. Fajčila som krabičku denne, vypila som 4-5 káv denne, ako náhradu za chlast. No môj žalúdok mi začal vravieť no-no-no, a tak som cigy obmedzila na 8-10 denne a vypijem len dve kávy denne, z toho jednu nesku. Ale som aj tak spokojná, pretože ani cigy, ani káva z môjho mozgu neurobia nepoužiteľnú šedú masu. A tak si opatrne bafkám a opatrne popíjam kávičku a som v pohode. Ako málo stačí k detskej radosti.
0 0
jozef84 jozef84

jozef84 je offline (nepripojený) jozef84

Ani ja som nevedel Janomila,že sme z jedného mesta,ale ktosi mi to prezradil. Tak sa mi zdá, že zo stretka nebude nič,lebo slnečno nebude ešte dlho. Škoda. Pridlho pršalo.Možno je to aj dobre,lebo na stretko by som ani nemusel trafiť. Po tých povodniach sucho tiež skoro nehrozí,mne to však nevadí. Ak prší cez deň, potom je veselo a nemusím čakať na nočné demižónové radovánky.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Conan X, veď mne sa zdá, že Ty si pohodový abstinujúci, Ty na ničom nifičíš. Moji známi abstinujúci, niektorí fajčia cigy 70denne, alebo vypijú 18káv, alebo musia mať pri sebe aspoň 2 litre coly, paklíky cukríkov, kúšu si nechty, vyvolávajú......atď. Ty ako?
Prečo pohodový .....vieš ja som tiež voľakedy fajčil a je tomu 9 rokov ako som prestal a ako sa mi narodila dcéra ....vtedy som si povedal musím prestať a jeden den´prišiel a nefajčím......Chcem povedať to, že asi treba mať pevnú vôľu a byť na seba tvrdý. Dodnes si hryziem nechty a pijem 3 kávy denne a tiež mám pri sebe malinovku, colu alebo vodu to je dôležité a všetko si to kontrólovať a dávať si pozor ...Udržiavať kontakt je dôležité tak si tiež telefónujem......prečo ? jozka56 si abstinent a napíš rád ti odpoviem ale jednu vec......veľmi je to ťažké a abstinencia je doživotná a treba preto všetko spraviť aby to bolo jednoduchšie a preto sme každý iný........Vidíš prestať fajčiť sa mi podarylo skorej ako prestať piť a koľko času prešlo od vtedy...
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Renata.Sl Pozri príspevok
Určite by som sa z toho snažila dostať a prijala ponúknutú ruku priateľa.
Aj ja súhlasím a ja som bol natom tak a teraz si Vážim to ,že každý problém sa dá riešiť triezvou hlavou..... a ide to ..netreba sa vzdávať sme tu preto ak treba tak pomôžeme ...držím palce
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Alkoholizmus-abstinencia. Bezbariérový prestup do ružovej záhrady.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Renata.Sl Pozri príspevok
Určite by som sa z toho snažila dostať a prijala ponúknutú ruku priateľa.
Milá Renata/ alebo kto si / Celkom určite mám potrebu niečo Ti povedať. Tvoja priateľka údajne berie tvrdé drogy následne po alkohole. Prišla si pýtať radu, alebo prepierať verejne jej život bez jej súhlasu? Ona si zvolila / nevieme posúdiť dôvod/cestu do pekla dobrovoľne. Ty, ak jej chceš skutočne pomôcť, môžeš kráčať popri nej, občas chytiť za ruku a prehovoriť. Nič viac. K abstenincii sa musí rozhodnúť len a len sama. Sú takí, ktorí s tým svinstvom prestali sami, sú takí, ktorých cesta k abstinencii bola dlhá a bolestná, sú takí, ktorým sa to nikdy nepodarí. Často musia padnúť na samé dno, aby sa mohli od niečoho odraziť. Z polcesty ku dnu len vtedy, ak vedia lietať. Tak nezahlcuj tému nezmyslami, a uč sa, že menej - je viac. Toť moja rada. Prijmi, alebo neprijmi. Conan to myslel ako hodené záchranné lano pre tých, čo nevedia, ako ďalej. Nie ako pľac na mlátenie prázdnej slamy. Držím Ti palce.
Naposledy upravil Danila : 30.07.08 at 14:18
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

S alkoholom som nikdy nemal problém (a dúfam že ani nebudem mať), no oceňujem založenie tejto témy. Conan keby sa dalo, tak by som Ti tu dal za to 100 bodov . Táto téma má veľkú hodnotu...

Myslím si, že skúsenosti abstinujúcich budú pre ostatných veľmi užitočné. O vzore že sa s tým dá prestať ani nehovorím...

Neprečítal som tu všetky príspevky... ale nechápem prečo tu ide niekto spochybňovať Conanov dobrý úmysel. Ja Vám tak poviem - keby si aj vymyslel že bol alkoholik aj tak by to pre mňa na veci nič nemenilo. Conan držím Ti palce!!!
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Bastian Pozri príspevok
S alkoholom som nikdy nemal problém (a dúfam že ani nebudem mať), no oceňujem založenie tejto témy. Conan keby sa dalo, tak by som Ti tu dal za to 100 bodov . Táto téma má veľkú hodnotu...

Myslím si, že skúsenosti abstinujúcich budú pre ostatných veľmi užitočné. O vzore že sa s tým dá prestať ani nehovorím...

Neprečítal som tu všetky príspevky... ale nechápem prečo tu ide niekto spochybňovať Conanov dobrý úmysel. Ja Vám tak poviem - keby si aj vymyslel že bol alkoholik aj tak by to pre mňa na veci nič nemenilo. Conan držím Ti palce!!!
Nazdar Bastian nemám dôvod písať niečo čo neni pravda mne sa tu vyjadrila aj manželka a chcel som už dávno dať tému o alkohole a abstinencií . Vieš strašne ma to potešilo vyjadrenie a ako ťa táto téma zaujala a nemáš problém z alkoholom . Abstinujem 3roky a už dávno som chcel túto tému dať na Poradu a som tu preto aby som pomohol aj druhým lebo možno to ked´si prečítaš čo som napísal a čím som prešiel . Ja viem ako to je ked´ťa ľudia podržia a mám dobrý pocit , dík cenním si to....
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

radusnicek Pozri príspevok
Je to pekné od teba, že chceš pomáhať tým "čo to potrebujú", ale myslím si že takouto formou im to moc nepomôže... najskôr by sa mali dať liečiť, keď treba tak navštíviť psychiatra a samozrejme potrebujú podporu najbližších... veď ty to dobre vieš... ale keď sa Ti to podarí, tak klobúk dole... držím ti palce...
Máš úplne pravdu,ale vieš možno to niekoho posunie dopredu a povie si ,, Chcem to dokázať ,, a to ma poteší....
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Držím všetkým palce, ktorí sa rozhodli ísť tou ťažšou cestou. Je jednoduché začať piť a riešiť takto svoje problémy. Potrebuje to však poriadnu dávku odvahy a hlavne vôle prestať s tým. Je to tá ťažšia cesta, ale správna.
Naozaj problém s alkoholom má veľmi veľa ľudí. Vidím to u svojich známych, u našich zamestnancov. Škoda, že musia prejsť ešte dlhú cestu, kým si uvedomia, že problém s alkoholom majú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať