Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Nepiť vôbec podľa mňa nemôže byť krásne, ale pre abstinujúcich alkoholikov je to nevyhnutné. Krásne je piť s mierou, tak, aby mi nezdvihlo črevá a aby som nemal hlavybôľ. Zaujímavé je, že niektoré druhy alkoholu vynašli mnísi. Ich myseľ by mal napľňať len Boh a predsa chceli mať myseľ aspoň trochu ovplyvnenú alkoholom. Ale aby som sa vrátil k téme, kto nemá problémy s alkoholom, nech pije s mierou. Kto má problémy s alkoholom, nech nepije vôbec, lebo tu neexistuje zlatá stredná cesta, len úplné nepitie alebo pitie do nemoty (skôr, či neskôr). Myslím si, že žiadny abstinujúci alkoholik nezvládne pitie s mierou, skôr, či neskôr ho premôže neovládateľná tužba piť.
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

Jedna veľmi dobrá terapeutka mi už veľmi dávno povedala: "Terapeut, ktorý nie je totálne vysporiadaný s alkoholom a ktorý aj keď iba v malých množstvách a iba sporadicky popíja alkohol, tak taký terapeut nemôže robiť kvalitné terapie so závislými, nemôže liečiť závislých a mal by zmeniť zamestnanie, alebo prestať totálne s konzumáciou alkoholu." Úplne sa s ňou stotožňujem a prečo to píšem? V tejto téme by mali radiť tí, čo vedia aký nádherný je život bez chlastu. Tí ostatní by sa mali pýtať ako na to.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Stretavam sa denne s ludmi, ktori denne piju, ale maju daleko lepsi charakter, ako ti, co nepiju vobec. Co teraz? Ideme ich ukamenovat? :-)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Uznavam ze alkohol je velmi dôlezity... na dezinfekciu. Ale nie organov. A ak si da niekto denne 3 dcl vina tak sa z neho stava zavislak. Zbada sa az potom ked prestane.. takze je pravda, ze vsetkeho moc skodi. Rozumnejsie je vypit si raz za cas a poriadne ako kazdy den aj ked v malych mnozstvach ( to nie je z mojej hlavy ) a samozrejme ked nieto tvrdi ze alkohol je faint tak uz je v podstate nejak na nom zavisly. To je ako ked tvrdi ze tabak je fain, mariška je fain ( nie ta dvojnoha ), potom je fain heroin a nakoniec aj ta truhla je fain. Spoluziaka, ktorý bol od prvej triedy vyznamenany, ma 2 VŠ a predsa je z neho bezdomovec a troska. Samozrejme ze aj teraz tvrdi ze kazdy muzikant pije tak preco by nemal pit aj on... hmmm... ale ved alkohol je dobry. Nehovorim ze som absolutny abstinent, bol som opity asi pred 10 rokmi este raz niekedy pred tym, ale dnes mi alkohol vobec nechyba, viem sa bez neho zabavit. A ked si dam alkohol, tak ked pridem na dovolenku niekde k moru tak prve dva dni po pohariku nejakej palenky... a detom za malu lyžičku ( to teraz nie, to su dospelaci ale ked boli este detmi ) aby neboli brusne problemy a pokazena dovolenka. Ale naco je dobre opit sa ? clovek ma okno a ked sa idem zabavyt tak je to aj pre prijemne spomienky a tie nie su ked ma clovek okno.
Ze by toto bolo od temy ? myslim ze nie, len som chcel vysvetlit naco je dobry alkohol z môjho pohladu. Inak je dobry len na zarobok statu ktory sa potapa ako titanic. Ten si dokaze obhajit alkohol, tabak a ochvilku to budu aj navykove latky, ved na niecom muisme zbohatnut...
Alkoholik sa dokaze zbavit zavislosti na alkohole a najlepsie, ked to chce sam od seba. Ked to je z prinutenia tak sa k pohariku vrati. A aby chcel sam od seba tak musi mat podporu, bez tej to tiez nejde.
No a nakoniec... ten jeden poharik raz za cas je jeden stupienok na rebriku ktory vedie na vrchol kopca a ked si clovek mysli, ze vsetko zvlada, ze si vie povedat dost ale nepovie to, ked vykrikuje ze on znesie a nikto mu nemusi kazat co moze a co nie, ked zacina obhajovat poharik... to je ten pravy vrchol. vtedy je to super... vtedy je najmudrejsi, najsilnejsi a kasle navsetkych. Lenze si neuvedomuje ze prvy, na koho sa vykaslal je on sam, a ze ten kopec, ked sa na neho vyskriabal tak ho musi aj zist... ale to uz je pad.. a velmi hlboko. Preto treba poddat pomocnu ruku este skôr nez sa zacne clovek splhat. Vlastne nie pomocnu ruku ale nohu, treba ho potknut aby sa nezacal na ten kopec splhat. Ziadne jeden poharik neublizi... a ked raz niekto povie, uz dost, uz staci tak ho treba podporit. Ale nie so slovami ze je slaboch lebo nevie poslat manzelku do riti a zbit deti.. Treba ho podporit v jeho rozhodnuti, treba ho podrzat a pomoct mu. Sme ludia a ludia si musia pomahat navzajom.
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
alabut Pozri príspevok
Stretavam sa denne s ludmi, ktori denne piju, ale maju daleko lepsi charakter, ako ti, co nepiju vobec. Co teraz? Ideme ich ukamenovat? :-)

Ide o to, ako dlho si ten charakter udrzia, kedy sa im ho podari utopit v tom pohariku. skôr ci neskôr k tomu pride. Na druhej strane ja poznam vela ludi co nepiju a maju charakter, co piju prilezitostne a tiez maju charakter. Dokonca aj takych ktory sa denno denne opijali a mali charakter. Moji rovesnici a uz tu ani nie su. Ale tu nesudime ludi ci maju alebo nemaju charakter, tu chce niekto pomoct zbavit sa alkoholizmu. Caka radu ako sa toho zbavit a nie podporu ako nim ostat... Tak namiesto pohariku mu ponukni dobru kuchynu, ved to vies
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut Pozri príspevok
Stretavam sa denne s ludmi, ktori denne piju, ale maju daleko lepsi charakter, ako ti, co nepiju vobec. Co teraz? Ideme ich ukamenovat? :-)
(alabut) - Keby nebol, ludia by ho uz pred tisicrociami zrusili.

alabut, nikto nikoho nechce ukameňovať! Práve naopak- hovoríme tu o pomoci!
Stretávaš sa denne s ľuďmi čo denne pijú a veľmi dobre poznáš ich charakter ... Vychádza mi z toho jediné (neuraz sa) - si jedným z nich, ale nechceš si to priznať.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

alabut sa neuraza, vypije si na tvoje zdravie tiez, k comu sa mam priznat? Jasnacka ze pijem, ale nie kolkovane, chcem sa dozit vysokeho veku ako Slota. :-)
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

ivantt Pozri príspevok
Ide o to, ako dlho si ten charakter udrzia, kedy sa im ho podari utopit v tom pohariku. skôr ci neskôr k tomu pride. Na druhej strane ja poznam vela ludi co nepiju a maju charakter, co piju prilezitostne a tiez maju charakter. Dokonca aj takych ktory sa denno denne opijali a mali charakter. Moji rovesnici a uz tu ani nie su. Ale tu nesudime ludi ci maju alebo nemaju charakter, tu chce niekto pomoct zbavit sa alkoholizmu. Caka radu ako sa toho zbavit a nie podporu ako nim ostat... Tak namiesto pohariku mu ponukni dobru kuchynu, ved to vies
Súhlasím. No predsa by som chcel doplniť jednu veľmi dôležitú vec. Ľudia, ktorí majú problém , alebo začínajú mať problém s chlastom (aj keď si to ešte možno neuvedomujú) majú skreslený pohľad na život, na to kto je charakter a kto nie ,majú skreslený pohľad na to čo je správne a čo nie( hoci aj ja poznám veľa aktívnych alkoholikov a ináč sú to dobrosrdeční a charakterní ľudia). Takže tých, čo tu obhajujú chlast ako taký, ja jednoznačne beriem s obrovskou rezervou.
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut Včera, 09:49 AM
alabut sa neuraza, vypije si na tvoje zdravie tiez, k comu sa mam priznat? Jasnacka ze pijem, ale nie kolkovane, chcem sa dozit vysokeho veku ako Slota. :-)

A chceš prestať piť?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nikto neobhajuje chlast. Ja som napisal, ze treba liecit okolie alkoholika. Aj moje. Pridem, vidim co sa tu trepe a idem sa napit, aby sa mi lepsie citana brilantna myslienka vstrebala. Hlasia teplejsie pocasie. Konecne clovek moze lezat tam, kam padne.
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut Dnes, 05:46 PM
Nikto neobhajuje chlast. Ja som napisal, ze treba liecit okolie alkoholika. Aj moje. Pridem, vidim co sa tu trepe a idem sa napit, aby sa mi lepsie citana brilantna myslienka vstrebala. Hlasia teplejsie pocasie. Konecne clovek moze lezat tam, kam padne.

Strašne sa mýliš. Chceš aby sa zmenilo tvoje okolie? Alebo chceš prestať piť? Ak nie tak čo tu chceš???
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmmm, ktory opilec chce prestat pit? Mne sa zda, ze jeho okolie to chce, to znamena, ze sa musi zmenit. Kapisto? :-)
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut Dnes, 07:16 AM
Hmmm, ktory opilec chce prestat pit? Mne sa zda, ze jeho okolie to chce, to znamena, ze sa musi zmenit. Kapisto? :-)

By si sa čudoval - je ich dosť. A väčšinu z nich " dotlačilo" na liečenie práve najbližšie okolie. Zmenili sa a dnes tomu svojmu okoliu ďakujú. Bohužiaľ ale niektorí z nich najprv museli (?) poriadne naraziť "čelom do steny" a spadnúť až na úplné dno. . . To chceš?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aka je uspesnost liecby alkoholikov?
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut Dnes, 05:41 AM
Aka je uspesnost liecby alkoholikov?

Poviem to takto: U tých, čo naozaj chcú prestať chlastať a sú ochotní urobiť pre to všetko, je úspešnosť liečby takmer 100%ná. U tých, čo si nechcú priznať, že sú chorí a liečia sa spôsobom -"som zvedavý či sa im podarí vyliečiť ma"... U takýchto, ak svoj postoj k liečbe, počas liečby vôbec nezmenia, je úspešnosť nízka.
Nie je dôležité ako, prečo, a s akým zmýšľaním ide niekto na liečenie! Veľmi dôležité je, či počas liečenia pochopí, že je tam k vôli sebe a svojmu životu. Ja som už spomínal tri "zázračné" slová- chcem, viem urobím. To sú slová, ktoré majú veľmi hlboký význam a ten som aj ja pochopil až na mojom liečení.
1 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

Ľubos Pozri príspevok
alabut Dnes, 05:41 AM
Aka je uspesnost liecby alkoholikov?

Poviem to takto: U tých, čo naozaj chcú prestať chlastať a sú ochotní urobiť pre to všetko, je úspešnosť liečby takmer 100%ná. U tých, čo si nechcú priznať, že sú chorí a liečia sa spôsobom -"som zvedavý či sa im podarí vyliečiť ma"... U takýchto, ak svoj postoj k liečbe, počas liečby vôbec nezmenia, je úspešnosť nízka.
Nie je dôležité ako, prečo, a s akým zmýšľaním ide niekto na liečenie! Veľmi dôležité je, či počas liečenia pochopí, že je tam k vôli sebe a svojmu životu. Ja som už spomínal tri "zázračné" slová- chcem, viem urobím. To sú slová, ktoré majú veľmi hlboký význam a ten som aj ja pochopil až na mojom liečení.
Ešte doplním: Ja keď som išiel na liečenie (vlastne ma tam dotlačili kruté okolnosti), nevedel som kde je sever, nechcel som ani žiť, čiže nemal som takmer žiadnu motiváciu. Počas liečenia som ale začal meniť názor a pochopil som, že chcem žiť, pochopil som, že v živote sa nesmiem "dotknúť" alkoholu, a div sa svete, ja som to aj začal chcieť. A nie hocijako, ale celým svojim bytím som začal chcieť byť človekom, na ktorého sa dá spoľahnúť. Človekom, ktorého nebudú nenávidieť vlastné deti... Vtedy som zistil, že môžem veľa zbabraných vecí v mojom živote napraviť, keď sa zmením, bez ohľadu na okolie. Zistil som, že totálna abstinencia na celý život a zmierenie sa s ňou je prvý krok k tomu, aby sa mi podarilo aspoň niečo v mojom zbabranom živote napraviť a zmeniť. dalo by sa dlho o tom rozprávať, ale už iba krátko: Som 10 rokov čistý, rodina je so mnou, deti majú znova otca, ktorého majú radi. A ja? Ja som šťastný a spokojný a už nikdy nechcem alkohol "ani vidieť", absolútne mi nechýba. Problémy a starosti mám aj ja a naozaj niekedy aj obrovské, ale to je život. Viem riešiť veci s triezvou hlavou a to je tiež život.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Opytam sa inac. Kolko percent alkoholikov sa vylieci? Hoci ja to nepovazujem za chorobu. Chora je spolocnost, v ktorej vznikaju alkoholici. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ked ti chuti tak si dopraj. :-)
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut Pozri príspevok
Opytam sa inac. Kolko percent alkoholikov sa vylieci? Hoci ja to nepovazujem za chorobu. Chora je spolocnost, v ktorej vznikaju alkoholici. :-)
Nemám rád štatistiku. Veľa špekuluješ. Si úplne priehľadný. Keď to nie je choroba tak nerieš a choď preč. Alebo vieš čo? Choď na úrad vlády a pokús sa ju vyliečiť.
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

bettylou Pozri príspevok
pomoooc, viem kde je sever, chcem prestať piť... nedarí sa
Tiež si robíš srandu, alebo chceš vážne pomôcť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať