Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

cathyc Pozri príspevok
Tvoj muž tiež prestal s pitím len na základe Tvojho neustáleho nátlaku, ak by začal opäť piť chceš povedať, že by si donekonečna znášala jeho opilstvo??? V určitých prípadoch ak to nejde po dobrotky, tak je nutné radikálne riešenie. Danila reagovala na príspevok z ktorého bolo zjavné, že dohováranie nezaberá.
Ja si myslím, že dohováranie naozaj nestačí. Najviac dokáže láska. A ak aj tá druhá strana má rada, tak je väčšia šanca na vyliečenie. Ja poznám tiež vyliečeného alkoholika a bolo to predovšetkým o láske manželky k nemu a jeho láske k žene a deťom. Bez toho by to nedokázal. Takže vyhadzov na ulicu by mal byť už ako posledné riešenie, keď už nič nezabralo.
Naposledy upravil JAJA11 : 14.10.10 at 07:15
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Danila Pozri príspevok
Milá Martina, ja Tvoj popis peripetií s Tvojim manželom poznám, ja som v téme od začiatku, a sledujem ju pozorne. Samozrejme, že súhlasiť so mnou nemusíš. Mohla by si, ak by si ma pozorne prečítala.Škoda, že si neprijala moje pozvanie aj s Conanom na kávu. Na Porade bolo verejné, prvé aj posledné. A niečo by som Ti na stretnutí jemne pošepla. Vieš čo, aspoň mi splň jedno želanie. Poseď chvíľu s Conanom a presvedči ho, že po mäkkých spoluhláskach je ypsilon pre mňa ako päsť na oko, a som samá modrina.A na stacionároch musel často písať denník,.....v rámci terapie mu neuškodí naštudovať vybrané slová, toť učivo I. stupňa ZŠ. Štylistiku teda nechajme bokom, ja som sa už naučila od neho lúštiť vsjo. A ja nepíšem do témy z článkov Okruhlicu, Novotného, Gábriša, Cimbalovej, etc... ani iných veteránov liečební, ja píšem zo života. Tak to iba na okraj, ak by si mala pochybnosti. Prajem Tebe a Conanovi pokoj a pohodu.
V živote sú aj dôležitejšie veci ako pravopis. Nie každý je schopný naučiť sa ho dokonale. Poznám veľa ľudí, ktorí pravopis neovládajú a sú veľmi milí a poznám aj ľudí, ktorí sú v pravopise 100 %-ní, ale ako ľudia nič moc Toto sa snažím vysvetliť aj mojej dcére, ktorá ohŕňa nos nad každým, kto spraví chybu, že kvalita človeka sa meria niekde inde
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

JAJA11 Pozri príspevok
V živote sú aj dôležitejšie veci ako pravopis. Nie každý je schopný naučiť sa ho dokonale. Poznám veľa ľudí, ktorí pravopis neovládajú a sú veľmi milí a poznám aj ľudí, ktorí sú v pravopise 100 %-ní, ale ako ľudia nič moc Toto sa snažím vysvetliť aj mojej dcére, ktorá ohŕňa nos nad každým, kto spraví chybu, že kvalita človeka sa meria niekde inde
ja si to tiež myslím lebo ak spravím chybu ..OK....veď máme politikou ktorý to robia každý deň ...alebo v časopisoch ...ale človek sa posudzuje úplne inom....Conan X
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
JAJA11 Pozri príspevok
V živote sú aj dôležitejšie veci ako pravopis. Nie každý je schopný naučiť sa ho dokonale. Poznám veľa ľudí, ktorí pravopis neovládajú a sú veľmi milí a poznám aj ľudí, ktorí sú v pravopise 100 %-ní, ale ako ľudia nič moc Toto sa snažím vysvetliť aj mojej dcére, ktorá ohŕňa nos nad každým, kto spraví chybu, že kvalita človeka sa meria niekde inde
Ale, ale, toto tu nie je o pravopise, ale o alkohole, ak si si nevšimla. Pravopis, ktorý som poznamenala milá moja má svoju históriu a my sme tu s Conanom dosť dlho na to, aby som zvážila, čo chcem zdôrazniť. Čo sa týka problémov s alkoholom, máš pravdu, aj láska zohráva svoju úlohu. Lebo ona vraj aj hory prenáša, len alkoholika občas ani tá samotná láska neprenesie cez úskalia závislosti. Viem o čom hovorím, a nečerpám len v múdrych knihách. Moje príspevky sa nesnaž vytŕhať z kontextu. Ďakujem.
0 0
MartinaP22 MartinaP22

MartinaP22 je offline (nepripojený) MartinaP22

Milá Danila, to by bolo, aby si niekoho neokomentovala... Je to názor JAJA11, tak jej ho neber, už mi fakt nedalo, aby som sa k tomuto neozvala. Myslím, že jej príspevok nebol vytrhnutý z kontextu...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
MartinaP22 Pozri príspevok
Milá Danila, to by bolo, aby si niekoho neokomentovala... Je to názor JAJA11, tak jej ho neber, už mi fakt nedalo, aby som sa k tomuto neozvala. Myslím, že jej príspevok nebol vytrhnutý z kontextu...
Milá Martinka, ja si ani len neviem predstaviť spôsob abstinencie Tvojho manžela. To by nebolo, aby si nepribehla, a moje príspevky neokomentovala. Nechaj, prosím, so mnou komunikovať ConanaX, ak bude mať záujem. Abstinencia je aj o tom, aby si dlaždil cestu vpred sám. Ty skôr len kráčaj vedľa neho, mohla by si mu v ceste občas zavadzať. Prajem Ti pekný deň.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Danila Pozri príspevok
Ale, ale, toto tu nie je o pravopise, ale o alkohole, ak si si nevšimla. Pravopis, ktorý som poznamenala milá moja má svoju históriu a my sme tu s Conanom dosť dlho na to, aby som zvážila, čo chcem zdôrazniť. Čo sa týka problémov s alkoholom, máš pravdu, aj láska zohráva svoju úlohu. Lebo ona vraj aj hory prenáša, len alkoholika občas ani tá samotná láska neprenesie cez úskalia závislosti. Viem o čom hovorím, a nečerpám len v múdrych knihách. Moje príspevky sa nesnaž vytŕhať z kontextu. Ďakujem.
Veď práve ....
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Danila Pozri príspevok
Milá Martinka, ja si ani len neviem predstaviť spôsob abstinencie Tvojho manžela. To by nebolo, aby si nepribehla, a moje príspevky neokomentovala. Nechaj, prosím, so mnou komunikovať ConanaX, ak bude mať záujem. Abstinencia je aj o tom, aby si dlaždil cestu vpred sám. Ty skôr len kráčaj vedľa neho, mohla by si mu v ceste občas zavadzať. Prajem Ti pekný deň.
tak toto si prehnala a neželám si aby si už reagovala na moje príspevky ..... lebo ja nemám o to záujem .....Conan X
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Nevidím dovod prečo sa dostávať zo závislosti na alkohole.

Treba mať len dosť peňazí na alkohol,najlepšie nejaký kvalitný

20 eur/ fĺaša

a objednať si nahradnú pečeň.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Conan X Pozri príspevok
tak toto si prehnala a neželám si aby si už reagovala na moje príspevky ..... lebo ja nemám o to záujem .....Conan X
V prvom rade milý Conan vedz, že nie som drbko z lesa a viem, že toto si Ty nenapísal. Tvoj rukopis mi je dobre známy. A v druhom rade vedz, že keby som priniesla Tvoju reakciu na môj príspevok, keď budeš sedieť na komunite, tak Ťa jednohlasne vypískajú......Ja na teba totiž reagovať budem. Vždy. Ja Ti budem ako protistrana nastavovať zrkadlo pravdy. Pozdravujem Martinku. Alebo, že by......
1 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Danila Pozri príspevok
V prvom rade milý Conan vedz, že nie som drbko z lesa a viem, že toto si Ty nenapísal. Tvoj rukopis mi je dobre známy. A v druhom rade vedz, že keby som priniesla Tvoju reakciu na môj príspevok, keď budeš sedieť na komunite, tak Ťa jednohlasne vypískajú......Ja na teba totiž reagovať budem. Vždy. Ja Ti budem ako protistrana nastavovať zrkadlo pravdy. Pozdravujem Martinku. Alebo, že by......
to mi ver ,že som to písal ja a reagujem posledny raz lebo nemá význam reagovať na teba lebo provokuješ a moja abstinencia nech ťa netrápi...
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Conan X Pozri príspevok
to mi ver ,že som to písal ja a reagujem posledny raz lebo nemá význam reagovať na teba lebo provokuješ a moja abstinencia nech ťa netrápi...
Tvoje fauly nie sú dobrou vizitkou abstinencie. Nie som zástancom samotrestov, ale teraz by som Ti nejaký doporučovala. A keď si pred spaním urobíš v hlavičke inventúru, daj magnézium, aby si skôr zaspal a predýchal manko.....
1 1
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
JAJA11 Pozri príspevok
Veď práve ....
Milá Jaja, abstinencia je o pravde, nie o falošnej solidarite. Tvoje nevhodné beriem ako kompliment, od Conana ako zlyhanie v zásadách abstinenta....
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Danila Pozri príspevok
Tvoje fauly nie sú dobrou vizitkou abstinencie. Nie som zástancom samotrestov, ale teraz by som Ti nejaký doporučovala. A keď si pred spaním urobíš v hlavičke inventúru, daj magnézium, aby si skôr zaspal a predýchal manko.....
Napoznám ani Vás, ani Conana, nesledujem celý čas túto tému, ale týmto Vašim príspevkom nerozumiem
O čo Vám ide? Vadí Vám, že niekto to dokázal?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Danila Pozri príspevok
Milá Jaja, abstinencia je o pravde, nie o falošnej solidarite. Tvoje nevhodné beriem ako kompliment, od Conana ako zlyhanie v zásadách abstinenta....

Moje "veď práve" sa ale týkalo toho, že ste ma zvozili za to, že poučujem o ovládaní pravopisu a hodnote ľudí a že téma je o inom. Ale o tom pravopise ste začali Vy, takže tomu vôbec nerozumiem. Vy môžete písať o pravopise a iní nie?
Ja som si totiž myslela na začiatku, že táto téma je založená za účelom pomôcť tým, ktorým sa podarilo dostať sa z takýchto problémov (pretože je to podľa mňa veľmi ťažké) a hlavne potom v tom aj vydržať
Nemám pocit, že by ste svojimi príspevkami pomáhali niekomu Ale len vy viete prečo to robíte
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pre JAJA11.
Samozrejme, že máš právo vysloviť svoj názor v každej téme, tak ako Danila,ConanX, a každý iný. Len sama píšeš, že si tému nesledovala od začiatku, a preto nemôžeš rozumieť ani pravopisu Conana, ani jeho štylistike, ani tomu, čo všetko tu napísal a nenapísal. Takže robiť arbitra dvom chirurgom, so vzdelaním sanitára, je púšťanie mydlových bublín. Prepáč mi to prirovnanie, ale na konverzáciu Conana, Danily a Teba, sedí ako uliate.
Naposledy upravil Petra Nová : 16.10.10 at 17:37
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
JAJA11 Pozri príspevok
Napoznám ani Vás, ani Conana, nesledujem celý čas túto tému, ale týmto Vašim príspevkom nerozumiem
O čo Vám ide?
Vadí Vám, že niekto to dokázal?
Neviem o čo ide Tebe. O čo ide mne viem presne. Táto téma a témy jej podobné v zásade neprehliadam. Na rozdiel od Teba však viem s dostatočnou vážnosťou a rešpektom k abstinujúcim, čo v nej povedať. Ak si myslíš, že si priniesla čo i len minimálny osoh, tak sa hlboko mýliš. Ak téme nerozumieš, radšej sa nevyjadruj, lebo aj slovo občas zabíja. ConanX vie veľmi dobre, o čom ja píšem.
Abstinovať, to nie je krívať s opuchnutým kolenom. Kto chce abstinovať, nemôže a nesmie robiť chyby, aké si môžem dovoliť ja, či ktokoľvek iný, ktorý nespadol do osídiel závislostí. ConanX dokázal nastúpiť cestu abstinencie. A nikdy nebude za vodou. Najmä ak nebude dodržiavať prísne zásady, bude jeho abstinencia krehká a jeho tanec radosti na veľmi tenkom ľade. Ty s Tvojim postojom si naplnila v tomto prípade toto:
HOMO HOMINI LUPUS!!!!!!!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Danila Pozri príspevok
Tvoje fauly nie sú dobrou vizitkou abstinencie. Nie som zástancom samotrestov, ale teraz by som Ti nejaký doporučovala. A keď si pred spaním urobíš v hlavičke inventúru, daj magnézium, aby si skôr zaspal a predýchal manko.....
Vyznačila som Ti bežné pojmy v terapii závislých. To len aby si pochopila, aký význam má tlačítko " neužitočné " a ako ľahko sa ním dá manipulovať. Naši mnohí terapeuti sú asi v Tvojom ponímaní diletanti......
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Danila Pozri príspevok
Neviem o čo ide Tebe. O čo ide mne viem presne. Táto téma a témy jej podobné v zásade neprehliadam. Na rozdiel od Teba však viem s dostatočnou vážnosťou a rešpektom k abstinujúcim, čo v nej povedať. Ak si myslíš, že si priniesla čo i len minimálny osoh, tak sa hlboko mýliš. Ak téme nerozumieš, radšej sa nevyjadruj, lebo aj slovo občas zabíja. ConanX vie veľmi dobre, o čom ja píšem.
Abstinovať, to nie je krívať s opuchnutým kolenom. Kto chce abstinovať, nemôže a nesmie robiť chyby, aké si môžem dovoliť ja, či ktokoľvek iný, ktorý nespadol do osídiel závislostí. ConanX dokázal nastúpiť cestu abstinencie. A nikdy nebude za vodou. Najmä ak nebude dodržiavať prísne zásady, bude jeho abstinencia krehká a jeho tanec radosti na veľmi tenkom ľade. Ty s Tvojim postojom si naplnila v tomto prípade toto:
HOMO HOMINI LUPUS!!!!!!!!
Neviem v čom som vlkom Je pravda, že som nečítala všetky príspevky. Možno preto, že som takýto problém neriešila. Tak sa ospravedlňujem
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Asi je to tak abstinujem 6rok a to je pre mňa dôležité a ak chce sa niekto presvedčiť ako to u nás funguje prosím môže prísť.......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať