Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
"Perlička z kuloárov": Teda posledný víkend zo soboty na nedeľu - havárka auto na streche v rýchlosti ca 150, sklo som ešte hodinu vypľúvala, ďalšie dva dni kua ale bolesti boha hlavne na pravom pleci (pás). Dva dni som kukala jak puk, bo ma hlava ešče len dnes prestala bolec. Modrá kade tade...
No, šoféroval známy a hádajte ... ano ja sprostá som sadla k nemu do auta, potom, čo sme spolu dvaja stiahli fľašu whisky a dáku tu kolu. No a neprestaň, piť... A to ma ešte druhý deň presviedčal, že či nepoviem policajtom, že som šoférovala ja, keďže som nemusela fúkať. No... aj v rakúsku sú ch.ji.
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

lukosoft Pozri príspevok
Dnes je to 11ty deň od nepitia a nefajčenia. Vážne si mám chuť zapáliť, ale vydržím to. Od dnes rána beriem Chitozan na detoxikáciu organizmu, kúpil som si vitamíny a mám objednanú Valeriánu lekársku na nespavosť atď. Cítim ako slabnem, v práci som v kuse jedol, ale doma už toľko nezjem, v práci mám dobrú náladu a som veľmi spoločenský takže sa tam cítim fajn s babami. Teraz doma som dosť sám, neviem s kým a kam by som si vyšiel a čo by som tam robil. Som dosť zoslabnutý, aj hlava ma bolí aj nohy ani sa mi nechce nič robiť. Uvidím zajtra..
Môžem byť zoslabnutý z toho, že som abstinujem, nefajčím? Alebo mám iný problém.
Gratulujem a držím palce. Vydrž to. Môj názor: Vitamíny sú dobré, len daj pozor, aby si to neprehnal s nejakými liekmi. Alkoholizmus sa liekmi nelieči. To, že si zoslabnutý je určite prechodné a je to spôsobené veľkou zmenou, do ktorej si sa pustil. Je to úplne prirodzené, keďže si vysadil chlast aj cigarety. Mňa voľakedy museli do nemocnice doslova doniesť - nevedel som ani poriadne stáť na nohách - taký som bol zoslabnutý. Mysli pozitívne, porozmýšľaj a navštív odborníka - najlepšie psychiatra v ambulancii. Teraz, keď si pár dní triezvy je ten pravý čas. Na Tvojom mieste by som to už nepustil z rúk. A ozaj, čo Tvoj denník?
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

lukosoft Pozri príspevok
Keď už spomínate diabetes, v práci keď pijem niečo sladké častejšie potrebujem na záchod, doma ma zvyklo jedlo uspávať, prípadne ma bolela hlava, nedokážem pribrať a v poslednej dobe ma trochu bolia oči. Pred pár mesiacmi napr. po sladkých raňajkách som bol úplne mimo atď. No ale po prepitej noci ma to všetko vždy prešlo na istý čas. A čo sa týka mojej psychiky tak je veľmi komplikovaná, ale neviem porovnávať ako to prebieha v mysli iných ľudí. No a môj otec mal tiež cukrovku, tak sa možno len namotávam.
Podľa mňa by si mal najskôr poriešiť ten chlast ( nadobro) a potom, podľa toho ako sa budeš cítiť , poriešiš aj iné. Možno ti, okrem chlastu vôbec nič nie je. Neznamená, keď otec mal cukrovku, že ju zákonite musíš mať aj ty. Je celkom možné, že sa iba zbytočne namotávaš.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Teraz doma som dosť sám, neviem s kým a kam by som si vyšiel a čo by som tam robil. Som dosť zoslabnutý, aj hlava ma bolí aj nohy ani sa mi nechce nič robiť.

Jarna unava. Chod do prirody, tam nepotrebujes nikoho a pozoruj ako sa zobudza zo zimneho spanku. Chrobaky, zaby, vtaky, divu zver, rastliny. Ak obschnu cesticky, mozes zacat behat vytrvalostne horske behy a cigareta ti ani na um nezide, kazdu budes citit v plucach. V zime bezky.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ľubos Pozri príspevok
buchač, možno sa cítiš ako zaslúžilý člen a možno aj si, ale bohužiaľ. . . Aj keď si členom od: 08-11-08 nechápem čo robíš v tejto téme. . . Všetky moje vety, ktoré si citoval, si poprekrúcal podľa seba.
To, že ja som členom od 02-03-11 neznamená, že od toho istého dátumu sa venujem problematike závislostí. Ja nepotrebujem poznať konkrétne ľudí, potrebujem poznať problém, ktorý tých ľudí trápi. A už vonkoncom nikoho nehodnotím – iba sa snažím pomôcť.
(Sorry ....ale hovno vieš ....že vraj cukrovka = fantastická krása ....zasa jeden múdry člen ...)
Ja možno hovno viem, ale ty sa nauč čítať a hlavne pochopiť to o čom čítaš.
A kde si prosím ťa zobral to = ? Vôbec netvrdím, že cukrovka = fantastická krása! Poznám však veľa ľudí s cukrovkou ( mladých aj starých), ktorí žijú úplne super život ( a pritom sú na inzulíne)
A k tomu Čo ste sa zľakli? NIET KOHO ..... ) Nemyslel som tým, že sa zľakli mňa, ale spôsobu riešenia problému s chlastom, ktorý som navrhol a z ktorého niektorí naozaj dostanú strach ( aj keď nechápem prečo).
Ty si trápne triezvy ( sám si to tak nazval), no ja som triezvy úplne normálne a teším sa z toho už viac ako10 rokov.
( Čo sa týka nejakej nepodstatnej dišputy ...he ...do toho sa ja nezvyknem nechať zbytočne zatiahnuť ... ) Nechcem ťa zatiahnuť naozaj nikde, dokonca budem rád, keď nebudeš reagovať, pretože mám pocit, že ty do tejto témy nepatríš – táto téma je pre teba nepodstatná.
Ozaj a to čo ja budem riešiť, respektíve neriešiť, nechaj na mňa.
Ostatné nekomentujem – v tvojom prípade to nemá význam, ale ak sa ťa niečo z toho, čo som tu písal dotklo, tak sory – ja som už raz taký.
pepac, ale tu musim aj ja reagovat... mam cukrovku a picham si inzuloin. Vies si predstavit ako to je ked si niekde v restavracii, chces sa najest a musis si pichnut inzulin... a nemas kde, vsade su ludia, dokonca aj na vecku. A ked si najdes miesto kde nikoho nie je, pichnes si inzulin a pride kopa masa a da ti dve do drzky tak ze sa zrutis k zemi lebo jeho dieta videlo ako si picham drogy a hned na to pride policia, vykruti ruky a robi prehliadku pri hladani drog.. je to ozaj bezproblemove... alebo idem na stanovacku a nemozem najst ladnicku kde by som si uschoval inzulin.. to je fakt super... Ludia s cukrovkou, hlavne ked si pichaju inzulin su vo velkej nevyhode oproti zdravym ludom... je pravda ze nemam nejake vyrazne zdravotne problemy, z cukrovky si vela nerobim ale bezproblemovy zivot to urcite nie je.... da sa s tym zit ale nie plnohodnotne ako sa to tvrdi. A co sa tyka alkoholu, je sprostost ze ho ludia musia pit ale v malom mnozstve. Alkohol je dobry tak na dezinfekciu predmetov alebo na rozpustanie byliniek ale nie na chlastanie.. preto je alkoholizmus choroba. Stat na nom zaraba, tak ako na tabaku a preto nikdy nepovedia pravdu ako velmi ublizuje. Protialkoholicke liecenie je ovela lacnejsie ako prestat vyrabat alkohol. A aspon sa zbavime zopar ludi ked kôli alkoholu zamrznu alebo sa utopia. Ved na co su nam alkoholici ? preco vlastne pomahat ludom ? Lepsie a pohodlnejsie sa je ich zbavit. Skkoda ze kontrolovat podavanie alkoholu mladistvým sa neda v domacnostiach. To by sme sa cudovali kolko rodicov da svojim detom alkohol. Ja alkoholikov neodsudzujem a hovorim ze im treba pomoct, takisto ako treba pomoct kazdemu kto pomoc potrebuje a nie len vtedy ked sa jedna o zdravie. A je mi jedno kto mi pomoze, ci to je sarlatan alebo lekar, dolezite je ze pomohol... A ver, ze niekedy aj dobra rade lepsia ako cokolvek ine...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Taky rozumny clovek a picha si inzulin, kuwa.
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

[QUOTE=ivantt;1692685]pepac, ale tu musim aj ja reagovat... mam cukrovku a picham si inzuloin. Vies si predstavit ako to je ked si niekde v restavracii, chces sa najest a musis si pichnut inzulin... a nemas kde, vsade su ludia, dokonca aj na vecku. A ked si najdes miesto kde nikoho nie je, pichnes si inzulin a pride kopa masa a da ti dve do drzky tak ze sa zrutis k zemi lebo jeho dieta videlo ako si picham drogy a hned na to pride policia, vykruti ruky a robi prehliadku pri hladani drog..

videl som ako úplne zdraváho chalana opreli tvárou o zem , lebo mal v ruke striekačku! Bola v nej voda a bola Veľká noc.
Ale s ostatným súhlasím.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vcera oslava ako sa patri. Dnes oddychujem. Raz za polroka sa treba dobre opit, kazdemu vynadat a clovek je hned zdravsi. Ja preferujem Jozefa a este niekedy koncom leta. :-)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
alabut... s tym nic nenarobim... skusam vsetko mozne aj nemozne ale zatial sa nedari... ale kto sa moze pochvalit ze si pichne aj 3x za den ??
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

Re: Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?
Vcera oslava ako sa patri. Dnes oddychujem. Raz za polroka sa treba dobre opit, kazdemu vynadat a clovek je hned zdravsi. Ja preferujem Jozefa a este niekedy koncom leta. :-)
Vraj mám málo bodov, tak aspoň takto: mimotémy , neužitočné , nevhodné
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut Pozri príspevok
Vcera oslava ako sa patri. Dnes oddychujem. Raz za polroka sa treba dobre opit, kazdemu vynadat a clovek je hned zdravsi. Ja preferujem Jozefa a este niekedy koncom leta. :-)
Ešte raz aby bolo jasné
Vraj mám málo bodov, tak aspoň takto: mimotémy , neužitočné , nevhodné
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Luboš, ne sme hluchí.. ani slepí
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

Prepáč - som pedant
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivantt Pozri príspevok
alabut... s tym nic nenarobim... skusam vsetko mozne aj nemozne ale zatial sa nedari... ale kto sa moze pochvalit ze si pichne aj 3x za den ??
...žeby ja ????
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

správa zo 17.12.2010
Novorodenec mal v krvi viac než štyri promile
V 30. týždni tehotenstva porodila predčasne 31-ročná žena. Lekári s prekvapením zistili, že je opitá. Dokázala to aj krvná skúška u novorodenca. Namerali mu až 4,13 promile!
reuters
Dieťa sa narodilo v Poľsku, v mesta Gdyňa. Policajné vyšetrovanie ukázalo veľké množstvo alkoholu v krvi matky a jej dieťatka. 4,13 promile by mohlo zabiť aj dospelého človeka.
Pre otravu alkoholom mu hrozila smrť. Dieťa prežilo, no vyšetrovanie potvrdilo obavy, že opitosť matky zanechá na bábätku trvalé zdravotné následky.
Matka dieťaťa je vo väzbe aj pre inú trestnú činnosť. Hrozí jej trest odňatia slobody na päť rokov.

Najsmutnejšie je, keď si niekto myslí ( a takých je bohužiaľ stále dosť), že alkohol je úplne super vynález.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Keby nebol, ludia by ho uz pred tisicrociami zrusili.
0 0
devinbez devinbez

devinbez je offline (nepripojený) devinbez

totalny zákaz- inak bye bye
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

PREČO ?!!!
S detským plačom prišlo na svet krásne malé dievčatko.
Nevedelo čo ho čaká...privinúť ho nemá kto...
Vyrastalo bez rodičov, matka dávno umrela,
otec zabil, ešte sedí.... už je skoro dospelá.

Chcela žiť a chcela snívať, mala sotva sedemnásť...
Pomohla jej parta chlapcov: „Nebuď hlúpa, čo si dáš?“
Za hlt vína, trochu whisky – hneď je život veselší...
Že už padá z veľkej výšky, vôbec ešte netuší.

Vyskúšala takmer všetko – alkohol aj heroín...
Závislosť ju pohltila... život nie je Halloween.
Predávala svoje telo, nemyslela na návrat...
Nemohla už... spadla...našiel som ju umierať...

Keď som prišiel ešte žila, ruku mala vzpriamenú,
so slzami vyslovila svoju prosbu...poslednú...

Prečo deti musia trpieť? Prečo nemôžu sa smiať?
Prečo kúsok ľudskej lásky neviete nám dať?
Prečo ľudský rozum blúdi? Prečo na nič nie je čas?
Ženieme sa do záhuby... Robte niečo! Prosím Vás!


...Umrela ako kvety... bez vody keď uvädnú................
1 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ale k téme.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať