Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

misoft Pozri príspevok
V tomto má conan pravdu - 1,5 roka - to je len začiatok (aj keď úspešný). Conan sa sám rozhodol s touto pliagou skoncovať (tak ako aj ja pred viac ako 30-timi rokmi). Toto chce buď pevnú vôľu, alebo to liečenie (ale aj tam je potrebná štipka vôle). A pokiaľ niekto sám sa podujme ísť na liečenie -klobúk dolu - pretože si sám uvedomuje, v akom je stave. V tomto rozhodnutí je potrebné len podporovať.

Ja som s tým "uťal" sám, bez liečenia, jednoducho som s tým sekol zo dňa na deň (neprajte si zažiť tie pocity po tom seknutí )

Preto každému, kto sa na toto dá - držím všetky palce (aj tie na nohách , len aby vydržal.


Dnes môžete predo mňa postaviť fľaše, fľaštičky, demižóny i sudy rôznych tvarov, farieb i veľkostí - so mnou to už ani nehne - jednoducho - nechýba mi to.
ja už abstinujem 5rokov a stále mám strach z alkoholu a preto mám rešpekt!!!!!!!!!!!! ..preto aj ja všetkým držím palce lebo viem aké je to ťažké abstinovať a čo všetko treba spraviť...
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Danila Pozri príspevok
Ja Ťa sklamem, mať plný bar alkoholu je pre abstinujúceho alkoholika život s obavami....Je to proti istým zásadám. A ver mi, za vodou nie je nikdy. Len je opatrná, pláva blízko brehu. Aby doskočila. Žiaľ.
Žiaľ už nie je. Zomrela. Takže je naozaj za vodou.
0 0
merilin963 merilin963

merilin963 je offline (nepripojený) merilin963

cathyc Pozri príspevok
Podľa mňa sa nemýliš. Ja som mala odpoveď, ale nakoniec som ju neodoslala, lebo v príspevku bola žiadosť o podporu. Moja odpoveď však žiadnu podporu nedávala. Bol tam len hnev na to, že prispievateľka drží deti v stálom terore.
tazko je na to odpovedat,co mam ist s nimi na ulicu?
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Chvala Bohu, doma s tým problém nemám, ale bohatú skúsenosť s klientami. Je to skutočne prípad od prípadu, že sa podarí alkoholika "dostať" na liečbu, ktorá tiež nemusí byť vždy úspešná a hlavne so stálym efektom.
Ja sa snažím s príbuznými tento spôsob: alkoholik obyčajne po opici ľutuje, čo sa včera stalo..v tej chvíli riešime nástup do liečebne, vopred dohodnutý. Je to náročné, ale najúčinnejšie.
Stretávam sa však s tým, že podpora najbližších je minimálna, pretože si už prežili svoje peklo.
Ak však alkoholik nemá podporu blízkeho je prakticky nereálne niečo urobiť ! Tak ako každý z nás dokáže dosiahnuť svoj cieľ ak si stanoví dôvod, ktorý ho poháňa vpred, tak aj alkoholik potrebuje dôvod a niekoho, prečo je ochotný a hlavne schopný z nastúpenej cesty zísť a nájsť si nový cieľ.
Stojí to však za to, pretože človek, ktorému podáme pomocnú ruku vie byť za takúto "službu" veľmi vďačný, najmä ak zistí, že kvalita jeho života je diamertálne odlišná od obdobia kedy sa utápal v alkohole.
Dôležité je po liečbe, aby aj členovia domácnosti, priatelia a známi, s ktorými prichádza do styku boli o sitácii informovaní a rešpektovali abstinenciu. Považujem za úplne prirodzené, že v takej rodine abstinujú všetci! Najúčinnejšia výchova je vzor.
2 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

merilin963 Pozri príspevok
tazko je na to odpovedat,co mam ist s nimi na ulicu?
To nie je argument. Existujú možnosti ako prečkať to obdobie kým súdy nerozhodnú o tom kto bude užívať byt. Nechať deti trpieť a ospravedlňovať to pochybnými dôvodmi je nezodpovedné. Smutné na tom celom je to, že to pochopíš možno neskoro. Ako dieťa som bola tiež takou obeťou ako sú dnes Tvoje deti, preto mi prepáč, ale nemám pre Tvoje zotrvávanie s deťmi v tomto nevhodnom prostredí ospravedlnenie a považujem ho za viac než nezodpovedné. Ak nazbieraš silu na zmenu, ver že to síce nebude ľahké, ale časom zistíš, že to, čo Ti vytváralo ochrannú hradbu, ktorá sa s rachotom zrútila, bolo len Tvojím väzením. Držím Ti palce, aby si dokázala svojím deťom a sebe vytvoriť lepšiu budúcnosť. Tvoj muž žiaľ zatial nie je v štádiu, kedy by chcel prestať s alkoholom a tým pádom mu žiadne liečenie nepomôže.
2 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
misoft Pozri príspevok
V tomto má conan pravdu - 1,5 roka - to je len začiatok (aj keď úspešný). Conan sa sám rozhodol s touto pliagou skoncovať (tak ako aj ja pred viac ako 30-timi rokmi). Toto chce buď pevnú vôľu, alebo to liečenie (ale aj tam je potrebná štipka vôle). A pokiaľ niekto sám sa podujme ísť na liečenie -klobúk dolu - pretože si sám uvedomuje, v akom je stave. V tomto rozhodnutí je potrebné len podporovať.

Ja som s tým "uťal" sám, bez liečenia, jednoducho som s tým sekol zo dňa na deň (neprajte si zažiť tie pocity po tom seknutí )

Preto každému, kto sa na toto dá - držím všetky palce (aj tie na nohách , len aby vydržal.


Dnes môžete predo mňa postaviť fľaše, fľaštičky, demižóny i sudy rôznych tvarov, farieb i veľkostí - so mnou to už ani nehne - jednoducho - nechýba mi to.

Conan bol tiež na liečení,tak ako aj ja. A nepoznám abstinujúceho alkoholika,ktorí išiel na liečenie sám!! Načo by to robil? Veď jemu bolo dobre,on predsa nie je alkoholik! Na liečenie sa chodí pseudodobrovolne,to znemená,dotlačený okolnosťami,či už zdravotným stavom,rodinou,alebo inými okolnosťami!! Až tam si postupne začne uvedomovať,ako žil /aj to nie každý/. Keď mi abstin. alkoholik povie,že on išiel na liečbu sám od seba,tak klame a to je pri tejto diagnóze veľmi nebezpečné!

Misoft,obdivujem takých ľudí ako si Ty a skláňam sa pred nimi!
Je málo ľudí,ktorí si môžu povedať: Prestal som piť sám!
Si živou ukážkou a vzorom toho,že keď sa chce,tak sa dá všetko!
1 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ludex Pozri príspevok
Conan bol tiež na liečení,tak ako aj ja. A nepoznám abstinujúceho alkoholika,ktorí išiel na liečenie sám!! Načo by to robil? Veď jemu bolo dobre,on predsa nie je alkoholik! Na liečenie sa chodí pseudodobrovolne,to znemená,dotlačený okolnosťami,či už zdravotným stavom,rodinou,alebo inými okolnosťami!! Až tam si postupne začne uvedomovať,ako žil /aj to nie každý/. Keď mi abstin. alkoholik povie,že on išiel na liečbu sám od seba,tak klame a to je pri tejto diagnóze veľmi nebezpečné!

Misoft,obdivujem takých ľudí ako si Ty a skláňam sa pred nimi!
Je málo ľudí,ktorí si môžu povedať: Prestal som piť sám!
Si živou ukážkou a vzorom toho,že keď sa chce,tak sa dá všetko!
Máš pravdu aj ja som bol dotlačený okolnosťami rodinou ...vlastne manželka mi povedala budˇsa pôjdem liečiť alebo je koniec a stratím všetko ale s triezvou hlavou som sa rozhodol tak ,že sa pôjdem liečiť lebo niekedy treba človeka dotlačiť aj takto . Ale ja jej za to ďakujem ...
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Presne tak kto chce tak to dokáže len treba chcieť a prestane piť...
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Conan X Pozri príspevok
Presne tak kto chce tak to dokáže len treba chcieť a prestane piť...
Len chcieť nestačí,treba pre to aj niečo urobiť!
Ja som chcel prestať piť každé ráno po opici,bože,ako veľmi
som chcel prestať! Ale iba chcel!

Ano, teba chcieť a okamžite s tým aj niečo robiť,
potom treba pochopiť a nakoniec vydržať,vydržať a
už celý život len vydržať!

A slnko bude jasnejšie,život bude krajší a tráva zelenšia!
1 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ludex Pozri príspevok
Len chcieť nestačí,treba pre to aj niečo urobiť!
Ja som chcel prestať piť každé ráno po opici,bože,ako veľmi
som chcel prestať! Ale iba chcel!

Ano, teba chcieť a okamžite s tým aj niečo robiť,
potom treba pochopiť a nakoniec vydržať,vydržať a
už celý život len vydržať!

A slnko bude jasnejšie,život bude krajší a tráva zelenšia!
Ja viem ,že treba urobiť veľa ale výsledok je nádherný......
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ludex Pozri príspevok
Ja abstinujem 1,5 roka!!

To ,myslím ako pretože pre mňa je úspech každý ďalší ďeň bez alkoholu!!
Môžu sa tie dni spočítavať??
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

zdravím Vás ako sa darí abstinovať .....a ako ste na tom z alkoholom....mne sa darí a je to super krásnych 5rokov...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Conan X Pozri príspevok
zdravím Vás ako sa darí abstinovať .....a ako ste na tom z alkoholom....mne sa darí a je to super krásnych 5rokov...
Milý Conan, mne sa darí, chválabohu od narodenia a je to super už viac ako 17 rokov. Ale držím Ti palce a všetkým FEST!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Danila Pozri príspevok
Milý Conan, mne sa darí, chválabohu od narodenia a je to super už viac ako 17 rokov. Ale držím Ti palce a všetkým FEST!

A ja som si myslel , že na poradu možu prispievať len plnoletí ľudia...
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Danila Pozri príspevok
Milý Conan, mne sa darí, chválabohu od narodenia a je to super už viac ako 17 rokov. Ale držím Ti palce a všetkým FEST!
Laco-monter Pozri príspevok
A ja som si myslel , že na poradu možu prispievať len plnoletí ľudia...

Lacko,dostala Ťa !
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Laco-monter Pozri príspevok
A ja som si myslel , že na poradu možu prispievať len plnoletí ľudia...
Viac ako 17 majú všetci dôchodcovia.
2 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Laco-monter Pozri príspevok
A ja som si myslel , že na poradu možu prispievať len plnoletí ľudia...
Neverím. Veď to tu je často, na tej našej Porade, ako na detskom ihrisku....
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Laco-monter Pozri príspevok
A ja som si myslel , že na poradu možu prispievať len plnoletí ľudia...
Neboj papierovo je plnoletá (to iba duševne 17 ).
0 0
vodnar57 vodnar57

vodnar57 je offline (nepripojený) vodnar57

Zdravim vsetkych.
Citam tuto temu sporadicky uz dlhsi cas, dnes som sa konecne odhodlal napisat a nacrtnut svoj pribeh. V minulosti som bol bezny konzument alkoholu, nijako som "nevycnieval s radu" ale poslednych 10r. sa to zacalo stupnovat a to tak ze uz som si tyzden na sucho nevedel ani predstavit, ku koncu maximalne 2 dni bez a potom hura, pil som vacsinou po tajme doma ale obcas boli aj zurky. Rano bolo peklo, predsavzatia, koncim s tym...presli 2-3 dni ...ale vsak som OK a znova huraaa. Doma poskovavane flasky pred zenou, pivo, vino, tvrde, vsetko jedno.
Majstrovsky som kamufloval v praci aj doma ze pijem ako duha, vedel som ze robim chybu ale bolo to silnejsie. Viackrat som chcel navstivit nejaku poradnu ale ostalo len u toho. Nakopla ma rodina, hlavne teda zena ktora zahlasila "bud pojdes alebo sa stahujem" vedel som ze to mysli vazne, tak som siel. Liecim sa ambulantne 1/2roka a poviem vam je to parada, cista hlava kazde rano to je uzasny pocit. Znovu prezivam svoje konicky na 100% ako za mlada, dusevny zivot, hobby, sport, sex no proste parada.
Jasne ze nemam este vyhrate ale zivot je krajsi ako alkohol, mam podporu, volu, tak dufam ze mi to vydrzi a prajem to aj vsetkym podobne postihnutym, nevahajte stoji to za to uvdite sami.
2 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

vodnar57 Pozri príspevok
Zdravim vsetkych.
Citam tuto temu sporadicky uz dlhsi cas, dnes som sa konecne odhodlal napisat a nacrtnut svoj pribeh. V minulosti som bol bezny konzument alkoholu, nijako som "nevycnieval s radu" ale poslednych 10r. sa to zacalo stupnovat a to tak ze uz som si tyzden na sucho nevedel ani predstavit, ku koncu maximalne 2 dni bez a potom hura, pil som vacsinou po tajme doma ale obcas boli aj zurky. Rano bolo peklo, predsavzatia, koncim s tym...presli 2-3 dni ...ale vsak som OK a znova huraaa. Doma poskovavane flasky pred zenou, pivo, vino, tvrde, vsetko jedno.
Majstrovsky som kamufloval v praci aj doma ze pijem ako duha, vedel som ze robim chybu ale bolo to silnejsie. Viackrat som chcel navstivit nejaku poradnu ale ostalo len u toho. Nakopla ma rodina, hlavne teda zena ktora zahlasila "bud pojdes alebo sa stahujem" vedel som ze to mysli vazne, tak som siel. Liecim sa ambulantne 1/2roka a poviem vam je to parada, cista hlava kazde rano to je uzasny pocit. Znovu prezivam svoje konicky na 100% ako za mlada, dusevny zivot, hobby, sport, sex no proste parada.
Jasne ze nemam este vyhrate ale zivot je krajsi ako alkohol, mam podporu, volu, tak dufam ze mi to vydrzi a prajem to aj vsetkym podobne postihnutym, nevahajte stoji to za to uvdite sami.
držím ti palce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať