Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
lukosoft lukosoft

lukosoft je offline (nepripojený) lukosoft

M. Kňažko? No kde je, nehľadám nič iné ako podobného mňa Neviem, čo znamená ten kvartálny pijan, no viem, že teraz vôbec ešte chvíľu nebudem mať túžbu piť, lebo som sobotu preflámoval. Keby sa nepoznám, tak môžem vyhlásiť hurá zdraví som, ale ono to onedlho prejde
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

lukosoft Pozri príspevok
No veď viem, aj ma vždy nahnevá, že som celý od dymu, že sa furt stretávame len v krčme atď., ale mám ich rád, ale vonku s nimi som ja ten čo najviac fajčí a pije, lebo to tam inak nejde. Nájsť nových je ťažké, však kto sa dnes nechodí von zabávať v mladom veku, ale radšej doma číta v sobotu večer ako moja sestra. Najradšej by som začal niekde odznova, najlepšie v inom svete
Teba hnevá... ale máš ich rád... nájsť nových je ťažké... číta ako moja sestra... a pod. Prosím Ťa o čom to tu stále točíš? Ja toto všetko mám dávno za sebou. Máš totálne poprehadzované priority. Ak sa stále budeš ľutovať ( a veru ľutuješ sa ako malý chlapec) , nedopadneš dobre. Urči si, čo je pre Teba v živote najdôležitejšie a tomu sa venuj naplno. Ak je to ale partia a chlast, potom bohužiaľ - nepomôže Ti nikto. Som Ti napísal minule-daj mail, mobil - podebatujeme. Toto je na dlhší rozhovor
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Aj ja som si najprv myslela - fíha, chce a to je 50% úspechu.
Teraz som zistila, že vlastne nechceš, pretože ti je ľúto zábavy. Vlastnú čo by ťa bavila si nevieš nájsť a sám by si sa nudil. Nového, iného kamoša môžeš nájsť len v inom prostredí a po dlhšej dobe vzájomného spoznávania sa.
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

JaDo, úplne s Tebou súhlasím, Tvoje názory sa podobajú tým mojim, ale predsa, keby som mal ÚSPECH vyjadriť v percentách, urobil by som to asi takto: Existujú tri "zázračné" slová, potrebné k úspechu. 1. Chcem (33,33% úspechu), 2. Viem (33,33% úspechu), 3. Urobím (33,33% úspechu). Keď sa mám do niečoho životne dôležitého pustiť, musím CHCIEŤ. Keď už chcem, musím VEDIEŤ ako na to. A keď už chcem a viem ako na to, potom to musím dôkladne UROBIŤ. Na ceste k úspechu nesmie ani jedno z týchto slovíčok (chcem, viem, urobím) chýbať. Iba vtedy je úspech zaručený a iba vtedy platia tie percentá. Tým chcem povedať, že stále (aj keď veľmi) "IBA CHCIEŤ" je podľa mňa 0%.
1 0
lukosoft lukosoft

lukosoft je offline (nepripojený) lukosoft

Chcem, urobím, približne viem ako na to, ale je to ťažké. Moje priority sú:
život, ktorý je plnohodnotný a neobmedzovaný, sebou ani inými
zdravie (zdravé telo, čistá myseľ, vyrovnaná osobnosť so sebou samým)
vývin (niečo tvoriť, posúvať sa v živote dopredu, plniť ciele, sny, atď.)
láska (osoba s ktorou by som mohol svoje šťastie zdielať)
a samozrejme rodina, šťastie, práca, ...
Takže sa zmením, dnes som si začal písať denník, onedlho ho dám aj online asi aj s kontaktom na mňa, lebo sem neviem pridať ani mail
Ďakujem za príspevky
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

Čo je v živote ľahké? Abstinencia je zo začiatku dosť ťažká ( aspoň pre mňa bola určite), no neskôr sa tomu budeš smiať. 10 rokov abstinujem a vôbec nie som nikým a ničím obmedzovaný-práve naopak.
Napísal som adminovi aby Ti dal kontakt na mňa, neviem či sa to podarí.
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

Jediné, čo ma v živote obmedzovalo a tým znehodnocovalo môj život bol chlast, moja závislosť od chlastu, od pijáckych partií. Ak sa Ti podarí začať žiť nový život pochopíš, že nepiť, negemblovať, nefetovať je úplne normálna vec. (mimochodom- väčšina z mojej bývalej pijáckej partie pomrela - samozrejme od chlastu. A ja som stále tu a teším sa zo života)
1 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Ja Abstinujem 6rokov a viem aké je to ťažké ale po čase sa naučíš rešpektovať alkohol a všetko bude super ...Ľuboš ja by som bol rád keby sme sa skontaktovali..ozvi sa Conan X - Štefan
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Krok druhy. Kludne chodievaj do krcmy, medzi starych kamaratov. Ale naser sa v jeden den a pi s nimi len kofolu alebo kavu. Ked na teba pride rad, rundu otoc. Ked ti niekto zoberie poharik, alebo pivo, s usmevom povedz, kto ho objednal, nech ho vypije. Onedlho si zvyknu. Zabavis sa a na druhy den si s cistou hlavou poobzeraj svojich spolustolovnikov. :-)
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut, nesúhlasím s Tvoju radou. Tadiaľ cesta nevedie. Ísť tou istou cestou (krčma, starí kamaráti) aj keď s kofolou v ruke? Z dlhodobého hľadiska to nemá šancu uspieť ( mám bohaté skúsenosti - pozor nie vlastné!). Niekedy ten dotyčný zlyhá takmer okamžite (kamoši ho "prevalcujú", niekedy to aj zvláda, ale vždy iba dočasne!) Odtiaľto vedie iba jedna cesta a tá je úplne iná.
Conan X, veľmi rád sa s Tebou skontaktujem, iba neviem ako (súkromie)
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

lukosoft, Nejde tu vôbec o to aby si naučil kamošov, že nepiješ, nejde o to aby si zvykli, že budeš s nimi sedávať s kofolou v ruke, počúvať ich opité bláboly a pod. Tu nejde o nich. TU IDE O TEBA. IDE TU O TVOJ ŽIVOT: Máš nádherné priority. Nevidím tam napr. vysedávanie v bare a krčme s kamošmi a predsa tam chodíš. Tak porozmýšľaj, či to, čo si prezentoval ako svoje priority nie sú iba nejaké možno túžby, ktoré sa ani nesnažíš naplniť. Ale to je veľký rozdiel!!! Medzi moje priority nepatrí napr. pobyt na Sahare a preto som tam ani dodnes nebol. Patrí tam ale, okrem iného, aj žiť normálny,triezvy, skutočný život a to aj poctivo robím. Uvažuj.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Po tretie. Nedaj sa ovplyvnit okolim, zvlas tuna na Porade. Mas svoj rozum, zacni ty ovlyvnovat svoje okolie. Oduc svojich kamaratov opilstvu, oducis aj seba. :-)
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

alabut ja sa ťa nechcem dotknúť, ale som presvedčená, že tebou navrhnutý spôsob nie je v prípade alkoholizmu vhodný. Toto si viem predstaviť pri dodržiavaní napr. diéty a pod......Alkohol je jedna z najnávykovejších drog....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Co sa tyka alkoholizmu, verim Sinelnikovi. Z nejakeho dovodu clovek zacal pit. Treba vyliecit dovod (skola, praca, manzelka, rodicia, frajerka, deti a pod.) a pricina sa vylieci sama. Za dovod nepovazujem kamaratov z mokrej stvrte. :-)
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

alabut, berieš všetko veľmi povrchne a jednoducho. Súhlasím, že okrm liečenia závislého je veľmi dobré a potrebné odstrániť príčinu- dôvod pitia, alebo sa o to aspoň pokúsiť. Nie vždy sa to ale podarí. Čo potom? Má sa človek uchlastať k smrti??? Ďalšia vec: Vieš čo je to závislosť? Keď je človek závislý od drogy (v tomto prípade myslím alkohol) nestačí odstrániť príčinu. Človek nedokáže prestať piť ani keď sa odstránia všetky dôvody a príčiny pitia. Závislý človek po odstránení príčin a dôvodov na pitie si SÁM NÁJDE DÔVOD na to aby mohol piť. Je to jednoducho tak a na to aby som to vedel nepotrebujem ani Sinelikovova
0 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

Conan X a lukosoft, admin mi odpísal, že kontakty sa dajú vymeniť cez "súkromné správy". Ja som tu iba krátko, nemám body a neviem čo ešte a asi preto mi tam odmietlo prístup. Skúste vy.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

nesúhlasím, že alabut berie všetko povrchne a jednoducho....skôr by som povedala, že jeho názory a postoje vyplývajú zo životnej skúsenosti
Naposledy upravil jozka56 : 10.03.11 at 22:26
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Alkoholizmuj je choroba ako kazda iná. Niekedy sa podari vyliecit niekedy nie. Niekedy je na to potrebne okolie a niekedy sa z toho dokaze clovek dostat sam. Len si treba uvedomit, ze alkoholik si nikdy neprizna ze je alkoholik a na kazdeho postihnuteho cloveka treba iný meter. Len skoda ze lekari sa vacsinou na alkoholikov pozeraju ako na zberbu a nie ako na cloveka ktorý poptrebuje pomoct. Ale ked je stupen zavislosti vysoky tak clovek sa z toho sam nedostane. tam uz treba aj odborny dohlad aby neprislo k trvalym nasledkom. Tu nestaci tlacit do hlavy kaleraby ako sa treba naprogramovat a co si ma clovek mysliet a vyhybat sa ci nevyhybat kamaratom a okoliu. Ved clovek sa nemoze uplne izolovat od sveta. A nemoze byt bez priatelov. Alkoholi sa jednoducho musi liecit a po prelieceni musi chciet... chciet ostat abstinujucim. A dokedy bude chciet dovtedy to vydrzi.. ked prestane chciet, potom padne tam kde bol ak nie hlbsie. A aby chcel, musi byt inspirovany. A namiesto toho ako im tlct do hlavy co si maju mysliet a s kym sa maju kamaratit a komu sa vyhybat tak ich treba inspirovat pre zivot bez alkoholu a najbližšie okolie musí ist prikladom.. je trt platne ked s poharikom v ruke kazem nesmies alkohol...
1 0
lukosoft lukosoft

lukosoft je offline (nepripojený) lukosoft

ja už som v mysli úplný abstinent, začínam žiť zdravo, teraz je všetko v pohode, zatiaľ po piatich dňoch od pitia, ani nebudem mať chuť na alkohol ešte chvíľu. Myslím, že je to už len zo zvyku, odreagovanie sa. Teraz sa cítim celkom zdraví, ale je len otázka času, keď budem prežívať úzkosť, potrebu sa ísť zabaviť, keď nebudem mať chuť do jedla, nebudem vo svojej koži.
Aj pred prvým pohárikom som v krčme cítil, že tam nepatrím, necítim sa tam dobre, až po poháriku mám chuť na ďalšie, som fajčiar.
Je viac partií známych, s ktorými som zvykol byť, niektoré nemajú ciele, ako bolo spomenuté rozprávajú o alkohole a aj si zahúlia.
Ja som v partii, do ktorej zapadajú aj baby, chalani študujú na výške a viem, že ich alkohol neovplivňuje. Trochu ma mrzí, že sa stretávajú vždy v jednom zadymenom podniku.
Rozhodol som sa, že ja do žiadneho podniku nevkročím, potrebujem zmeniť rutinu odreagovania sa na niečo iné, nové.
Šport môže byť moje nové hobby, tento mesiac som všetky víkendy v práci a cez týždeň nemám s kým ísť von, takže som zvedavý ako to dopadne. Keď si spomeniem ako som pred rokom utekal rovno po práci si vypiť a pil som každý týždeň, tak viem, že sa to zlepšuje a že to dobre dopadne. Som pripravený byť ešte silnejší a dotiahnuť to do konca.
1 0
Ľubos Ľubos

Ľubos je offline (nepripojený) Ľubos

Ospravedlňujem sa alabutovi, za " berieš všetko veľmi povrchne a jednoducho". Nepochybujem, že na niektoré veci má správne názory, ale čo sa týka závislostí je úplne vedľa. A ivantt má tiež iba polovičnú pravdu. Závislosť je totiž nevyliečiteľná choroba, ktorá sa dá "iba" zastaviť ( samozrejme liečením) a pri správnom prístupe k nej sa s ňou dá fantasticky krásne a dlho žiť (viď. cukrovka). Ja viem a dokonca aj chápem, že niekomu sa tieto riadky veľmi zle čítajú, ale sú pravdivé! No pravda niekedy bolí... A mimochodom ja mám za sebou protialkoholické liečenie, pohárik som nemal v ruke viac ako 10 rokov, mám strašne veľa kamarátov, vôbec sa neizolujem, som spoločenský typ človeka. Ako je to možné? Už som o tom písal
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať