Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ludex Pozri príspevok
Ano,máš pravdu v tom,že má právo povzbudzovať a písať o tom z čoho sa dostal! Ja mu držím palce,lebo viem čo to je a kolko to stojí človeka síl,aby prestal piť. Vela ľudí to bohužial nedokáže,ale je to dosť vážna téma a ľudia ktorí sem napíšu,čakajú radu alebo vysvetlenie napísané zrozumitelne,k veci a presne. A môj osobný názor,podotýkam že " môj osobný názor" je Conan X nenapísal už velmi dlho nič zrozumitelné,k veci a presne! Ale verím,že sa polepší,lebo určite ako abstinujúci alkoholik má čo povedať!
dík a určite napíšem ale rád by som bol keby si napísal aj ty niečo keď tento problém alkoholikov poznáš budem rád.....alebo aspoň nejakú tému ...lebo kritika je kritika...dík
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Conan X Pozri príspevok
dík a určite napíšem ale rád by som bol keby si napísal aj ty niečo keď tento problém alkoholikov poznáš budem rád.....alebo aspoň nejakú tému ...lebo kritika je kritika...dík

Prosím,prečítaj si svoju tému celú a pozorne a zistíš o mne veľa!
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ludex Pozri príspevok
Prosím,prečítaj si svoju tému celú a pozorne a zistíš o mne veľa!
ok
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ludex Pozri príspevok
Prosím,prečítaj si svoju tému celú a pozorne a zistíš o mne veľa!
Vieš toho je dosť ale už teraz viem kto si , prečítal som si čo si písal tak teraz už viem ...o alkohole a alkohlizme sa dá toho napísať veľa a hlavne ak si to prežil , lebo aj na Stacionároch sa toho povie strašne veľa a mení sa tam veľa pacientov ja som od Veľkého Krtíša máme tu aj AAklub a chodím aj do R.Soboty...a záleží na každom čo si stoho zoberia čo kto napíše alebo povie....
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Zopár citátov k Velkej noci!


● Nemá žiaden zmysel utápať starosti v alkohole preto, že starosti sú vynikajúci plavci.
MUSIL R.

● Alkoholové opojenie je ako záhrada, do ktorej sa vchádza bránou nádeje a vychádza bránou zúfalstva.
TURČEK

● Kto pije, nemyslí. Kto myslí, nepije.
PLATÓN

● Hranice alkoholika
– Preňho platí len hranica spodná: je vždy na dne, lebo pije do dna!
ROJČEK F.


● Najvyhľadávanejší atrament pre podpisy priateľských zmlúv medzi ľuďmi býva väčšinou alkohol.
FIŠER


● Nápis na pijanovej duši – Len tam strč ma, kde je krčma!
ROJČEK F.


● Nič nezavinilo toľko starostí, toľko chorôb a biedy, ako požívanie alkoholu.
DARWIN

● Pijeme niekomu na zdravie - a vlastné si kazíme.
JEROME K.J.

● Priateľstvo s alkoholom vždy tak dopadne, že človeka o všetko okradne.
VENDRINSKÝ

- Není to víno, co činí člověka opilým - je to on sám.

Čínská přísloví


Želám,veselé a príjemné velkonočné sviatky,bez bolesti hláv a velkých "okien"
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Conan X Pozri príspevok
dík a určite napíšem ale rád by som bol keby si napísal aj ty niečo keď tento problém alkoholikov poznáš budem rád.....alebo aspoň nejakú tému ...lebo kritika je kritika...dík
Milý Conan X,vieš veľmi dobre už od začiatku témy, že zvažujem kto si, a prečo vystupuješ štýlom " blbečka". Nič vhodnejšie som v mojom slovníku nenašla. Pozvala som Ťa na káva aj s manželkou, no zdvorilostne si moje pozvanie odmietol. Tvoje vyjadrovacie schopnosti sú na úrovni žiaka 3-4 ročníka, ale tej inej, špeciálnej školy, a asi som trošku tie detičky podcenila. Je šťastím pre túto tému, že ju objavil aj ludex a vdýchol do nej život, rácio a obraz cesty k abstinencii. Lebo keby som ja bola alkoholikom a Ty by si mi mal na komunite niečo ponúknuť, tak kým by som ťa pochopila, zrúbala by som sa od nervov do nemoty. Skús prestať faulovať a občas sa potrestaj za tieto nemiestne žartíky. Peknú Veľkú noc s Coca colou. A vďaka za založenie témy.
1 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Danila Pozri príspevok
Milý Conan X,vieš veľmi dobre už od začiatku témy, že zvažujem kto si, a prečo vystupuješ štýlom " blbečka". Nič vhodnejšie som v mojom slovníku nenašla. Pozvala som Ťa na káva aj s manželkou, no zdvorilostne si moje pozvanie odmietol. Tvoje vyjadrovacie schopnosti sú na úrovni žiaka 3-4 ročníka, ale tej inej, špeciálnej školy, a asi som trošku tie detičky podcenila. Je šťastím pre túto tému, že ju objavil aj ludex a vdýchol do nej život, rácio a obraz cesty k abstinencii. Lebo keby som ja bola alkoholikom a Ty by si mi mal na komunite niečo ponúknuť, tak kým by som ťa pochopila, zrúbala by som sa od nervov do nemoty. Skús prestať faulovať a občas sa potrestaj za tieto nemiestne žartíky. Peknú Veľkú noc s Coca colou. A vďaka za založenie témy.
Neviem čo dodať ale zamysli sa lebo neviem či vieš čo to je abstinovať a tú kávu by som si určite dal prečo nie ..neviem prečo si to myslíš ale ja nie som ten kto ti niečo také napíše lebo neviem pochopiť to ak sa ti sem nepáči chodiť a vadí ti to čo sem napíšem ,,tak sem nechoď,, a založ si vlastnú temu ja to nepotrebujem a jedna vec je ,že kto neni liečený alkoholik tak nikdy nepochopí čo je abstinencia...príjemné sviatky všetkým z abstinenciou...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Conan X Pozri príspevok
Neviem čo dodať ale zamysli sa lebo neviem či vieš čo to je abstinovať a tú kávu by som si určite dal prečo nie ..neviem prečo si to myslíš ale ja nie som ten kto ti niečo také napíše lebo neviem pochopiť to ak sa ti sem nepáči chodiť a vadí ti to čo sem napíšem ,,tak sem nechoď,, a založ si vlastnú temu ja to nepotrebujem a jedna vec je ,že kto neni liečený alkoholik tak nikdy nepochopí čo je abstinencia...príjemné sviatky všetkým z abstinenciou...
Milý Conan X, ty nielenže sa nevieš vyjadrovať, ale žiaľ, nenaučil si sa ani čítať. Ja o voze, Ty o koze. Mne keby sa sem nepáčilo chodiť, nechodila by som sem. Ja ťa obdivujem, ja sa snažím abstinovať už štyridsať rokov a neúspešne. Od tabaku. Len nechápem, prečo nevytasíš konečne svoju pravú tvár. Veď dokázať abstinovať je ťažšie, ako dokázať napísať slušný, čitateľný prejav. Abstinencia je aj o pravde, a ty klameš. Navyše, ty si tému len založil, nie si domovník, aby si rozhodoval koho vpustíš, a koho nie. A neprikazuj mi, čo robiť mám a čo nemám, lebo balansuješ na hrane a to je pre abstinujúceho nebezpečné. Veľmi rýchlo zober poznámky psychoterapeutov, a pred spaním urob v hlavičke inventúru. Lebo komunita nie je ťahanie medových motúzov popod nos, ale aj nastavenie zrkadla. Ja som to pre teba s láskou a radosťou práve urobila. Tak šup do teplákov a tenisiek rozbehať vzdor.
1 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Danila Pozri príspevok
Milý Conan X, ty nielenže sa nevieš vyjadrovať, ale žiaľ, nenaučil si sa ani čítať. Ja o voze, Ty o koze. Mne keby sa sem nepáčilo chodiť, nechodila by som sem. Ja ťa obdivujem, ja sa snažím abstinovať už štyridsať rokov a neúspešne. Od tabaku. Len nechápem, prečo nevytasíš konečne svoju pravú tvár. Veď dokázať abstinovať je ťažšie, ako dokázať napísať slušný, čitateľný prejav. Abstinencia je aj o pravde, a ty klameš. Navyše, ty si tému len založil, nie si domovník, aby si rozhodoval koho vpustíš, a koho nie. A neprikazuj mi, čo robiť mám a čo nemám, lebo balansuješ na hrane a to je pre abstinujúceho nebezpečné. Veľmi rýchlo zober poznámky psychoterapeutov, a pred spaním urob v hlavičke inventúru. Lebo komunita nie je ťahanie medových motúzov popod nos, ale aj nastavenie zrkadla. Ja som to pre teba s láskou a radosťou práve urobila. Tak šup do teplákov a tenisiek rozbehať vzdor.
prečo si myslíš ,že klamem ? Prečo by som to robil, veď prečítaj si čo všetko sem napísal o sebe a teraz by som klamal to bolo pre mňa ťažké to mi ver a aj z fajčením som prestal pred 10rokmi , Ďakujem za Tvoje slová .....
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Conan X Pozri príspevok
prečo si myslíš ,že klamem ? Prečo by som to robil, veď prečítaj si čo všetko sem napísal o sebe a teraz by som klamal to bolo pre mňa ťažké to mi ver a aj z fajčením som prestal pred 10rokmi , Ďakujem za Tvoje slová .....
Za toto ťa musím oceniť. Komunita nás oboch posúva. Aj Tvoj štýl je o poznanie lepší aj vieš poďakovať namiesto hundrania..
1 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Danila Pozri príspevok
Za toto ťa musím oceniť. Komunita nás oboch posúva. Aj Tvoj štýl je o poznanie lepší aj vieš poďakovať namiesto hundrania..
Ďakujem a cením si to ...je to lepšia odpoved´
0 0
mmmm3 mmmm3

mmmm3 je offline (nepripojený) mmmm3

Nemala som cas vsetko citat,ale mali sme v rodine jedneho clena,ktory podlahol alkoholu.Mohli sme robit cokolvek,pil aj tak.Kazdy clovek je iny a naozaj treba najst nieco,co cloveka nakopne.Takyto clovek musi dostat obrovsku motivaciu,no v prvom rade musi chciet.Drzim palce vsetkym,ktori bojuju a dokazu vyhrat nad niecim,co je nad nimi spociatku omnoho silnejsie.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Conan X Pozri príspevok
Neviem čo dodať ale zamysli sa lebo neviem či vieš čo to je abstinovať a tú kávu by som si určite dal prečo nie ..neviem prečo si to myslíš ale ja nie som ten kto ti niečo také napíše lebo neviem pochopiť to ak sa ti sem nepáči chodiť a vadí ti to čo sem napíšem ,,tak sem nechoď,, a založ si vlastnú temu ja to nepotrebujem a jedna vec je ,že kto neni liečený alkoholik tak nikdy nepochopí čo je abstinencia...príjemné sviatky všetkým z abstinenciou...

Dovolím si s Tebou neúhlasiť!
V čom sú liečený alkoholici taký výnimočný,že pochopia a neliečený,že nepochopia?

Abstinujúci alkoholik-neliečený,je podla mňa človek,ktorý má veľmi pevnú vôlu a dokáže s pitím prestať sám,za čo mu patrí nesmierny obdiv a uznanie!

Abstinujúci alkoholik-liečený,/medzi ktorých patrím aj ja/ ja podla mňa človek,ktorí nemá pevnú vôlu,aby prestal piť sám od seba.Musí mu niekto ukázať cestu a presvedčiť ho,že bez alkoholu je život krajší.A až keď je liečenie úspešné,dostáva sa na úroveň neliečeného abstinujúceho alkoholika.

Potom sa stávajú rovnocenný a je len a len na jedincovi,akú cestu si ďalej vyberie!
3 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ludex Pozri príspevok
Dovolím si s Tebou neúhlasiť!
V čom sú liečený alkoholici taký výnimočný,že pochopia a neliečený,že nepochopia?

Abstinujúci alkoholik-neliečený,je podla mňa človek,ktorý má veľmi pevnú vôlu a dokáže s pitím prestať sám,za čo mu patrí nesmierny obdiv a uznanie!

Abstinujúci alkoholik-liečený,/medzi ktorých patrím aj ja/ ja podla mňa človek,ktorí nemá pevnú vôlu,aby prestal piť sám od seba.Musí mu niekto ukázať cestu a presvedčiť ho,že bez alkoholu je život krajší.A až keď je liečenie úspešné,dostáva sa na úroveň neliečeného abstinujúceho alkoholika.

Potom sa stávajú rovnocenný a je len a len na jedincovi,akú cestu si ďalej vyberie!
Určite a koľko už abstinuješ..ja 5rokov
0 0
Inqvizitor Inqvizitor

Inqvizitor je offline (nepripojený) Inqvizitor

Som: Inqvizitor(zavináč)azet.sk ...viac
Ahoj,
Téma je už dosť stará, noo myslím si, že stále aktualna.
Rady a Liečenia nálkokedy pomáhaju, to je pravda.
Dá sa to ale, lenže On- Ona musí chcieť, a to aspoň tak, že povie :
Chcel/a by som prestať piť alkohol.
A ak k tomu zoberie aj tú námahu, že príde za mnou, tak ho/ju toho pitia ZBAVÍM !
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Inqvizitor Pozri príspevok
Ahoj,
Téma je už dosť stará, noo myslím si, že stále aktualna.
Rady a Liečenia nálkokedy pomáhaju, to je pravda.
Dá sa to ale, lenže On- Ona musí chcieť, a to aspoň tak, že povie :
Chcel/a by som prestať piť alkohol.
A ak k tomu zoberie aj tú námahu, že príde za mnou, tak ho/ju toho pitia ZBAVÍM !

Myslím,že Ty by si mal tiež vyhladať odbornú pomoc!!!!
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Inqvizitor Pozri príspevok
Ahoj,
Téma je už dosť stará, noo myslím si, že stále aktualna.
Rady a Liečenia nálkokedy pomáhaju, to je pravda.
Dá sa to ale, lenže On- Ona musí chcieť, a to aspoň tak, že povie :
Chcel/a by som prestať piť alkohol.
A ak k tomu zoberie aj tú námahu, že príde za mnou, tak ho/ju toho pitia ZBAVÍM !
Čo kto mu dodať treba sa zamyslieť nad sebou a vyhľadať pomoc....
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

ludex Pozri príspevok
Dovolím si s Tebou neúhlasiť!
V čom sú liečený alkoholici taký výnimočný,že pochopia a neliečený,že nepochopia?

Abstinujúci alkoholik-neliečený,je podla mňa človek,ktorý má veľmi pevnú vôlu a dokáže s pitím prestať sám,za čo mu patrí nesmierny obdiv a uznanie!

Abstinujúci alkoholik-liečený,/medzi ktorých patrím aj ja/ ja podla mňa človek,ktorí nemá pevnú vôlu,aby prestal piť sám od seba.Musí mu niekto ukázať cestu a presvedčiť ho,že bez alkoholu je život krajší.A až keď je liečenie úspešné,dostáva sa na úroveň neliečeného abstinujúceho alkoholika.

Potom sa stávajú rovnocenný a je len a len na jedincovi,akú cestu si ďalej vyberie!
máš môj obdiv ako si dokážeš pripustiť svoje slabosti. Moja už žiaľ nebohá mama patrila kedysi dávno k tomu prvému typu alkoholikov. Bolo to nesmierne ťažké obdobie pre ňu ale aj pre jej blízkych. Pre ňu nie len pre pokazenú životnú etapu, ale aj pre podlomené zdravie, čo bol následok rokov v alkoholovom opojení. Prežila som veľkú časť života v trápení z jej závislosti a preto si trúfam povedať, že čo to o tejto téme viem. Dovolím si preto vyjadriť svoj názor, že Conan X ešte nebude tak celkom vyliečený. Samozrejme, že mu prajem, aby dokázal odolávať, ale myslím si, že tam ešte problém ani zďaleka nepominul.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

cathyc Pozri príspevok
máš môj obdiv ako si dokážeš pripustiť svoje slabosti. Moja už žiaľ nebohá mama patrila kedysi dávno k tomu prvému typu alkoholikov. Bolo to nesmierne ťažké obdobie pre ňu ale aj pre jej blízkych. Pre ňu nie len pre pokazenú životnú etapu, ale aj pre podlomené zdravie, čo bol následok rokov v alkoholovom opojení. Prežila som veľkú časť života v trápení z jej závislosti a preto si trúfam povedať, že čo to o tejto téme viem. Dovolím si preto vyjadriť svoj názor, že Conan X ešte nebude tak celkom vyliečený. Samozrejme, že mu prajem, aby dokázal odolávať, ale myslím si, že tam ešte problém ani zďaleka nepominul.
súhlasím stebou lebo viem byť na seba tvrdý a vyliečený nebudem nikdy lebo abstinencia je doživotná a nie čo nové je pre mňa krok dopredu ...ďakujem
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Conan X Pozri príspevok
súhlasím stebou lebo viem byť na seba tvrdý a vyliečený nebudem nikdy lebo abstinencia je doživotná a nie čo nové je pre mňa krok dopredu ...ďakujem
ja viem, že alkoholik už nikdy nebude abstinentom, len abstinujúcim alkoholikom. Tvrdím len, že po piatich rokoch si ešte nemôžeš byť sebou istý. Ja som začala veriť, že moja mama už nikdy neochutná alkohol až po cca 18-tich rokoch abstinencie. Vtedy už bola v štádiu kedy sa smiala z predstavy, že si k ústam prikladá pohárik. Nebol problém mať plný bar alkoholu a žiť pri tom úplne bez obáv. Tomu vravím byť za vodou.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať