Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

BrainStorm Pozri príspevok
...sám si sa ocitol v tom bludnom kruhu tak musíš uznat že to citliva tema je....ma vela stranok ...ked si dnu...aj ja som tam...neni dovod to skryvat ..inak by som tu nebol...povieš mi niečo ako prebiehalo tvoje liečenie? ako si to zvladal..čo si videl očami ked si prisiel do liečebne ?...dakujem za odpoved. a mimochodom tema je velmi dobra.....
dík ,vieš keď som prišiel na liečenie tak som si ani nevedel predstaviť, že ako to bude prebiehať a po takom týždni som mal aj problém zostať na liečení ale predsa sa to vo mne zlomilo lebo ..vieš ja už niečo som také absolvoval ale ústavne ale to je úplne niečo iné .....nebudem to rozoberať.....máš alebo si mal problém z alkoholom?..Ináč prvý moment je taký ,že som si myslel že tam nepatrým a nemám problém z alkoholom ale dodnes to nebanujem,že som tam bol lebo su tam fantastický ľudia a 4roky tam chodím na Stacionáre a tiež chodím na AA - klub...ak vieš čo to je pre mňa to znamená veľa a kontakty..Ak sa budeš chcieť niečo vedieť kľudne napíš...odpoviem
0 0
BrainStorm BrainStorm

BrainStorm je offline (nepripojený) BrainStorm

dakujem za odpoved
0 0
BrainStorm BrainStorm

BrainStorm je offline (nepripojený) BrainStorm

pisal som tu o tom čo citim ....dost dlhy text...ale tieto stranky su trošku problematicke...neodoslalo mi to ...ak budeš moct ozvi sa mi cez inu stranku možno mobil ...rad by som sa aj porozpraval možno cez mobil je to na tebe. mam 33 r. vdaka za pomoc.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

BrainStorm Pozri príspevok
pisal som tu o tom čo citim ....dost dlhy text...ale tieto stranky su trošku problematicke...neodoslalo mi to ...ak budeš moct ozvi sa mi cez inu stranku možno mobil ...rad by som sa aj porozpraval možno cez mobil je to na tebe. mam 33 r. vdaka za pomoc.
Som rád,že som ti pomohol....
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Ak budem vedieť tak každému odpoviem ....lebo aj to malo človeka poteší
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BrainStorm Pozri príspevok
pisal som tu o tom čo citim ....dost dlhy text...ale tieto stranky su trošku problematicke...neodoslalo mi to ...ak budeš moct ozvi sa mi cez inu stranku možno mobil ...rad by som sa aj porozpraval možno cez mobil je to na tebe. mam 33 r. vdaka za pomoc.
A prečo chceš prestať piť? Čo ti na tom prekáža? Ak chceš naozaj s tým skoncovať musíš mať ty sám dostatočnú motiváciu. Nikto iný to za teba nevyrieši. V liečebni ti môžu iba pomôcť naštartovať. Ďalej musíš bojovať sám. Podobný problém je aj pri chudnutí. Treba mať veľkú sebadisciplínu. Záleží na tom akú budeš mať motiváciu. Ak si ju nájdeš, máš napoly vyhraté. Ale to si musíš nájsť sám. A potom už iba vytrvať.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

až teraz som rezignovala:-)))
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

arimi Pozri príspevok
až teraz som rezignovala:-)))
prečo si rezignovala nechápem ..prečo?
0 0
leontina88 leontina88

leontina88 je offline (nepripojený) leontina88

ahoj potrebovala by som vediet ci sa plati za to protialkoholicke liecenie pocula som ze asi 50sk na den no neviem ci je to pravda.dakujem za odpoved
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Moja sestra bola pred rokom na liečení a všetko hradila poisťovňa. Protialkoholické liečenie trva 3 mesiace.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Dobrý večer, tak to nieje pravda, že protialkoholické liečenie sa platí? Je to uplne zadarmo? Lebo aj ja som počula, že sa platí.
0 0
leontina88 leontina88

leontina88 je offline (nepripojený) leontina88

tutiola dakujem za odpoved len som to potrebovala dopredu vediet chcem tam poslat manzela a kazdy hovori nieco ine tak som nevedela co si mam o tom mysliet vdaka
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
To čo som napísala, platilo pred rokom. Mohlo sa niečo zmeniť. Skús sa spýtať buď psychiatra, alebo zavolaj na hocktorú soc,poisťovňu. Držim ti palce, aby si manžela presvedčila a on sa chcel liečiť. Vieš aj keby sa malo platiť 2€ za deň liečenia a on sa chcel liečiť, stálo by to za to. Viem, že v rodine alkoholika je peňazi málo, často sú aj dlhy. Je to ťažké, ale ak sa liečiť nebude, bude to už len horšie. Vyžaduje to veľa lásky a pevné nervy a to ti prajem.
0 0
leontina88 leontina88

leontina88 je offline (nepripojený) leontina88

ano pravdaze sa este opytam jeho psychiatricky a na tom lieceni sa mozu prijimat aj navstevy?ja som manzelovi dala na vyber bud sa ide liecit alebo bude rozvod tak dufam ze urobi spravne rozhodnutie ale myslim ze ho k tomu dotlacim ale potom si nebudem ista ci na tom lieceni vydrzi ked to rozhodnutie ist tam nespravil sam ale z donutenia.Pretoze ho k tomu lieceniu nenutim len ja ale aj jeho matka, no ine riesenie nevidim a pravdaze aj keby sa platilo to mi je jedno chcem skusit vsetko pre zachranu nasho manzelstva
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Áno môžete chodiť na návštevu, ale nie hneď prvý týždeň. Je to individuálne. Rozhoduje o tom lekár. Ak však by porušil podmienky liečenia, mohlo by sa stať, že by to dostal k náhrade. Počas liečenia je na PN a to znamená, že musí dodržiavať liečebný poriadok. Mesiac liečenia stojí okolo 3000,-€. Ak môžem odporučiť, tak žiadaj Prednú Horu. Čaká sa tam síce na miesto, ale stojí to za to. Ale ak sa manžel rozhodne ísť, využi ten moment a rýchlo s ním k lekárke, aby dala odporučanie na liečenie. Hoci len do nemocnice na protialkoholické liečenie a pokračuj vo vybavovaní do liečebne. V nemocnici sestra mohla byť len 5 týždňov a to je málo.
0 0
leontina88 leontina88

leontina88 je offline (nepripojený) leontina88

ano ja som uz dlhsie za tu Prednu horu, manzel je od marca tohto roku nezamestnany, pobera len podporu a ja som na MD a aj tak by mohol dostat k nahrade ak by odisiel z liecenia skor ako ma?lebo toho sa bojim ze to tam nevydrzi a zdrhne
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
To prichádza v úvahu, kedy by porušil liečebný poriadok a nie ukončil dobrovoľne liečenie. Toho sa myslím nemusiš báť, lebo ak tam príde, zisti že nie je jediný, kto potrebuje liečenie. Je celkom bežne, že tam najde ľudi rôzneho veku, profesie a je jedno či má nejaké vzdelanie, alebo aj niekoľko titulov. Je to choroba ako každa iná aj keď hlavný podiel na nej má vlastným pričinením. Liečia sa tam ľudia z rôznych závislosti napr. gembleri, drogovo závisly, workoholici a rôzne iné závislosti. Ak si nedáme pozor, tak tam skončime aj my a budeme sa liečiť zo závislosti od internetu

Veď aj moja sestra bola v tom čase nezamestnaná a práve ona hovorila o tom, že ak by porušila podmienky, tak by to musela poisťovni uhradiť. Manžel o tom nemusí hneď vedieť a keď tam už bude, tak to vydrží aj si uvedomí čo pre neho a záchranu manželstva robíš. Nedj sa ničim odradiť.
0 0
leontina88 leontina88

leontina88 je offline (nepripojený) leontina88

ja som sa s manzelom vcera rozpravala ale neviem ho presvedcit aj ked som mu dala na vyber bud alkohol alebo rodina no on mi vzdy povie ze prestane sam od seba ze nas nechce stratit ale ja viem ze to nejde a neviem ho presvedcit, neviem no ja sa s nim nechcem rozviest ale asi mi nic ine nezostava. Bez toho alkoholu je to dobry chlap.
Mozno na to liecenie pojde az ked budeme v rozvodovom konani. Vzdy ma nejaku vyhovorku aby tam nesiel teraz chodi na dlhodobu brigadu a keby teraz siel na liecenie stratil by ju kedze by potom nemali pre neho miesto a vsetky vyhovorky su podobneho typu. A este sa chcem opytat keby na to liecenie siel neprisiel by o podporu?
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

leontina88 Pozri príspevok
ja som sa s manzelom vcera rozpravala ale neviem ho presvedcit aj ked som mu dala na vyber bud alkohol alebo rodina no on mi vzdy povie ze prestane sam od seba ze nas nechce stratit ale ja viem ze to nejde a neviem ho presvedcit, neviem no ja sa s nim nechcem rozviest ale asi mi nic ine nezostava. Bez toho alkoholu je to dobry chlap.
Mozno na to liecenie pojde az ked budeme v rozvodovom konani. Vzdy ma nejaku vyhovorku aby tam nesiel teraz chodi na dlhodobu brigadu a keby teraz siel na liecenie stratil by ju kedze by potom nemali pre neho miesto a vsetky vyhovorky su podobneho typu. A este sa chcem opytat keby na to liecenie siel neprisiel by o podporu?
neprišiel by o podporu ....ale vieš veľa mi to pripomína mńa samého , vieš aj ja sm bol tvrdohlavý a myslel som si ,že to zvládnem sám ale pravdov bol opak čím ďalej to bude len pri sľuboch a ak nepôjde na liečenie tak budete to prežívaď ´dalej ...treba si položiť otázku čo je pre Vás dôležité teraz lebo viem jednu vec peniaze Vám nenahradia šťastie a to čo prežijete ked bude manžel ďalej piť´...musí chcieť a pri sľuboch sa to nedá treba tam ísť a nech Vám ukáže ako mu záleží na Vás a nech to spraví hlavne pre seba lebo tam treba začať.....lebo musí chcieť HLAVNE ON SÁM....dajte mu niečo prečítať stoho to ak bude chcieť lebo sľubi sú sľubi ..Ja abstinujem už 5rok a život je uplne o inom a preto Vám držím palce aby sa Vám to podarilo a napíšete mi ,že manžel je na liečbe a tam treba začať ...ja som bol v R.Sobote a je tam super personál ...džte sa....
0 0
leontina88 leontina88

leontina88 je offline (nepripojený) leontina88

o peniaze mi nejde to chcela vediet svokra totiz zijeme s nou. Viem ze pri sluboch to nemoze zostat lebo by sme sa toho nikdy nedockali ale naozaj som skusala uz vsetko aby tam siel ale nechce stale si opakuje len to svoje ale nevzdam sa budem ho prehovarat pokial ho nezlomim ale ako pisete musi chciet hlavne on sam a mne sa zda ze nechce. Dakujem za povzbudenie a naozaj dufam ze Vam napisem ze je na lieceni.dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať