Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

kontakty a A-kluby ,Stacionáre sú veľmi dôležité a aj rodina musí vedieť všetko otom čo sa týka abstinencie .veľa abstinujúcich natom padne tam ako predtým..preto držte sa
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Renata.Sl Pozri príspevok
Udanie nestiahla,len našej polícii nestačil dôkaz,vraj neni jednoznačné,že ju zhodil on.Majetok na mene nemá,voči jej mužovi je rozbehnutá exekúcia a rodičia a brat sa jej v júny zabili pri autonehode,ďaľší brat žije v Taliansku a jeden jazdí s kamiónom po svete.
toto už znie ako fantázia nie skutočnosť, ale všeličo sa asi stáva vo svete.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
janomila Pozri príspevok
Bezmocnosť je jeden z najhorších pocitov v živote. Keď si človek nevie pomôcť, v Tvojom prípade nevieš pomôcť človeku, na ktorom Ti záleží. Povedz, máva tá Tvoja priateľka niekedy čisté obdobia? Alebo je už v kuse na drogách? Možno by sa s ňou dalo hovoriť, keď by mala aspoň nejaké čisté obdobie. Vieš, s tvrdými drogami nemám skúsenosti, len som videla zopár príkladov, čo dokážu s človekom urobiť. Takže by sa mohol možno ozvať nejaký Poraďák, ktorý s tým problémom už prišiel do styku, po prípade má vzdelanie v tejto oblasti. Je však naozaj ťažké pomôcť človeku, ktorý pomoc odmieta.
No ide hlavne o to či sú to uppery, downery, alebo haluzáky tie tvrde drogy. Každé pôsobí inak a spôsobuje inú mieru závislosti. Drogy vlastne rozkladajú psychiku, je to taký silný chemický oblbovák, ktorý spôsobí že sa cítite dobre, prípadne nejaké nové zážitky, a ste šťastní aj bez toho aby ste skutočne museli niečo pre to urobiť, dokázať alebo konfrontovať. Pri downeroch aj alkohol je downer, má človek oslabenú vôlu na najvyssiu mieru, lebo ma aj fyzické bolesti. Pri tých druhých dvoch ide najme o rozklad psychiky a nové vnímanie sveta. Dôležité je hlavne postarať sa aby bola chémia a je to. No a svoju úlohu zohrávajú aj dodávatelia, ktorí majú svoje stratégie ako nepustiť oslíčka otras sa, dávaním na dlh, zmenou kvality tovaru atd. Ak chceš niečo viac vediet tak sa kludne pýtaj
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Po čase si človek uvedomí aký vlastne mal život a čo všetko znamená rodina a byť šťastný lebo či je to alkohol alebo drogy vždy je to problém ktorý má len jeden koniec .....
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Ak Vás zaujme táto téma...ŽIVOT A ALKOHOL čo to pre Vás znamená...
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Kto má problém z alkoholom , je to problém.. všetko sa dá riešiť len odvahu......
0 0
merilin963 merilin963

merilin963 je offline (nepripojený) merilin963

viete prave som presla poslednu stranu tejto temy pozorne som si precitala vsetky prispevky,uz davno hladam nieco podobne na nete pretoze mam tento problem v rodine manzel je alkoholik a to uz v takom stadiu ze fuj..liecit sa nechce samozrejme a ja mam coraz menej sil to riesit.Teraz prestal aj pracovat neviem ako to bude dalej.Uz roky chodim po uradoch socialkach,jeho doktoroch.policajti su u nas tiez casto,nespocetne vela krat bol v nemocnici aj na psychiatrii.Ale naozaj je to v nasom state tak,ze pokial vas muz nezmlati jak zito,alebo neporozbija nabytok tak sa nic neda robit.Psychicke nasilie s tym na SLOVENSKU neobstojite.Kazdy mi hovori rob nieco ALE NIKTO NEMA CAS ANI SNAHU POMOCt. mne islo vzdy iba o psychicku podporu.Mozno sa spytate preco so sa davno nerozviedla,ale on este do minuleho roku zarabal a to celkom dobre.SAMA zena tri deti nevychova a ked este byva velmi daleko od rodiny vlastne na druhom konci Slovenska.Amusime aj niekde byvat...prosim,poradte..
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Jak si tu pomoc představujete? Co byste chtěla od ostatních, co konkrétního?
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

vieš ťažko je niečo radiť čo máš spraviť lebo ak si si toto prečítala tak vieš očom som písal lebo z alkoholikom je ťažko ...rozvod to musíš vedieť sama ....neviem koľko a ako tlačíš na neho aby išiel liečiť , že takto to ďalej nejde a koľko šancí si mu dala lebo neviem ako to zvládaš a čo deti ....ale jedno ti môžem poradiť netrp viem ,že je to ťažké a alkoholik je alkoholik a keď nechce sám prestať a nechce sa liečiť tak to bude len horšie....a aj rozvod treba mu to povedať treba na to tvrdo ...lebo možno to spravý svoje .....ak sa budeš chcieť spítať niečo tak napíš rád ti poradím ak budem vedieť....lebo život bez alkoholu je super a život je krásny ..daj mu to prečítať ,že alkohol neni všetko a tam je len jeden koniec .....držím ti palece a rodine tiež ...
0 0
student.gym student.gym

student.gym je offline (nepripojený) student.gym

dobrý večer,som študentkou gymnázia a téma alkoholizmus a všeobecne alkohol ma veľmi zaujíma,chcem sa spýtať na váš názor riesenia ho...pretoze pracujeme na projekte a potrebujeme dostatocne mnozstvo informacii ..budem rada ak mi niekto pomoze s touto zavaznou problematikou ....viem,ze som student,ale tato tema sa tyka tak ako vas,tak aj nas mladych a myslim,ze treba nieco podniknut ...dakujem
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Určite treba lebo dnešnej dobe je alkoholizmus u mladých veľmi rozbehnutý treba otom viac informovať iných a viac sa tomu venovať či v rodine lebo závislosť začína v mladom veku ...viem to podľa seba ako to vlastne ide a kde to končí..ak budeš mať čas prečítaj si všetko čo sa tu píše...ak budeš chcieť kľudne napíš rád ti odpoviem....Potešilo ma ,že si napísala ....maj sa
0 0
Marta321 Marta321

Marta321 je offline (nepripojený) Marta321

Iba by ma zaujímalo. Je kupovanie alkoholu alkoholikovi a následné podávanie liekov /hypnogen, lexaurin, neurol/ trestný čin?
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Marta321 Pozri príspevok
Iba by ma zaujímalo. Je kupovanie alkoholu alkoholikovi a následné podávanie liekov /hypnogen, lexaurin, neurol/ trestný čin?
Podle okolností, které situaci provázejí, a následků, které podáním alkoholu a léků vzniknou, by se mohlo jednat o ublížení na zdraví. Buď z nedbalosti nebo úmyslné.
0 0
BETYS BETYS

BETYS je offline (nepripojený) BETYS

Ak chcete, aby sa alkoholik liečil, musíte ho v nejakom zdravotnom probléme dostať k lekárovi. Lekára poprosiť, aby alkoholikovi pohrozil, čo všetko sa mu môže stať. Alkoholik to samozrejme nesmie počuť.
Lekár mu dá možnosť ihned sa rozhodnúť, či nastúpi ambulantnú albo ústavnú liečbu.Ak sa to podarí, ste na dobrej ceste.
Takto som systematicky pracovala s doktorkou ako prinútiť manžela na liečenie. Podarilo sa, dnes je rokov ako abstinuje.
Držím Vám palce.
0 0
BETYS BETYS

BETYS je offline (nepripojený) BETYS

Samozrejme nesmie vedieť, že ste lekára prosili o pomoc bez jeho vedomia. Oprava poslednej vety: Podarilo sa, dnes je 8 rokov ako abstinuje.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Držím mu palce ja abstinujem 4rok..
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

prosim nazory na liek "campral", prip. ak viete aj o inych podobnych
dakujem
0 0
merilin963 merilin963

merilin963 je offline (nepripojený) merilin963

lenze najst doktora,ktory je ochotny pracovat s alkoholikom,alebo doviezt ho k tomu ze sam sa rozhodol liecit je tazke ason v nasom malom meste.A to uz nehovorim o lekarke psychiatricke ku ktorej patri.Absolutny nezajemobjasnit mu stavy ktore nasleduju postupne pocas rokov pitia ,nezaujem o jeho rodinu ako,ako to znasaju deti,nic.Jej vysetrenie je zapisanie do karty,otazka-chcete sa liecit-nechcete-dovidenia.Je dobra iba ak na predpisanie tabletok na spanie.Naozaj dobreho psychiatra si predstavujem inak.Pritom je mlada pekna ,ale neochotna pomoct dostat cloveka ktory ma problem trochu dalej. Npozna niekto dobreho odbornika?
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Vlastním, taký 3 krát A4 stranový referát o morálke, ktorý samozrejme súvisí aj s témou alkoholizmus, ak máte záujem rád poslúžim. Je to vlastná skúsenosť i tvorba, žiadne plagiátorstvo. Na oplátku ma bude zaujímať spätná väzba.
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

student.gym Pozri príspevok
dobrý večer,som študentkou gymnázia a téma alkoholizmus a všeobecne alkohol ma veľmi zaujíma,chcem sa spýtať na váš názor riesenia ho...pretoze pracujeme na projekte a potrebujeme dostatocne mnozstvo informacii ..budem rada ak mi niekto pomoze s touto zavaznou problematikou ....viem,ze som student,ale tato tema sa tyka tak ako vas,tak aj nas mladych a myslim,ze treba nieco podniknut ...dakujem
Vlastním, taký 3 krát A4 stranový referát o morálke, ktorý samozrejme súvisí aj s témou alkoholizmus, ak máte záujem rád poslúžim. Je to vlastná skúsenosť i tvorba, žiadne plagiátorstvo. Na oplátku ma bude zaujímať spätná väzba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať