Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
arimi Pozri príspevok
čo vám to podaktorým tak strašne vadí?
počkám si teda na vyjadrenie zakladatela témy...
ale je to divné, že stále niekto určuje smer tejto debaty...
ako keby to bolo súkromné...
a pritom je to stále len alkoholizmus.
Áno je to o alkoholizme, a je to určené predovšetkým alkoholikom. Je to právo zadávateľa témy. Samozrejme sa k tomu môže vyjadriť každý. Ale keby sa sem náhodou dostal alkoholik a chcel sa zmeniť, tak ho asi podobné príspevky odradia. Veď mu aj tak nikto neuverí, že sa chce zmeniť. A každý si môže založiť aj svoju tému. Máš pravdu veľká väčšina sa nezmení, ale niekto sa určite nájde.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Bastian Pozri príspevok
Ty poznáš jeho rodinu?

Napíš svoje skúsenosti, napíš svoj názor, ale druhým nedávaj konkrétne rady (hlavne keď si laik).


Keby si si bol prečítal pozorne moje príspevky v tejto téme, tak by si videl, že som napísala moje skúsenosti s alkoholikom.


a nemusel by si sa namáhať s tými urážlívými príspevkami na moju osobu. už naozaj by si s tým mohol prestať, to dávam RADU tebe.

a dávam ti do pozornosti nasledovné body z Etikety, lebo vidím, že celá PORADA sa hraje na mrtvého chrobáka, keď ti dovolí pourážať členov Porady!! a to robíš naozaj rád , a neide len o mňa. dúfam, že nechceš, aby som napísala celý zoznam mien, ktorých si urazil, lebo však ty to veľmi dobre vieš, že o ktorých hovorím.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

Mimochodom ty mi nebudeš rozkazovať a už vonkoncom nie v tom , že čo tu mám písať, alebo nepísať. Leda, že by tá Porada bola tvoja. Lenže v tom prípade by si ma tu ani nevidel a som presvedčená, že ešte veľa ľudí by tu nebolo.

ja sa do teba tiež nestarám čo za kraviny tu vypisuješ v ostatných témách tak buď taký láskavý a ani ty sa nestaraj do mňa a daj mi už pokoj.

apropo a ty si napísal v tejto téme nejaký príspevok? keď sa tu tak angažuješ? alebo si len zmohol len na ten urážlivý príspevok.
a ty ma poznáš?, že si ma dovoluješ urážať?
alebo máš splnomocnenie od nejakého moderátora, aby si moderoval témy?
a keď sa ti niečo nepáčí tak máš urážať toho člena?

a na záver ti dám jednu hádanku : vieš ktorá zrážka je najbolestnejšia? no odpoveď hádam poznáš.

no a to bol môj názor

p.s. premňa zamňa nech ma aj Richard vylučí, ma to naozaj nezaujíma, však nebudem ani prvá ani posledná.



Naposledy upravil Barbara : 14.06.09 at 13:01
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

ale no tak nech sa zbláznia, ja si počkám na vyjadrenie zakladatela, ked je to teda až tak doležité, ale v tomto štáte je možné fakt už všetko...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
arimi Pozri príspevok
ale no tak nech sa zbláznia, ja si počkám na vyjadrenie zakladatela, ked je to teda až tak doležité, ale v tomto štáte je možné fakt už všetko...
Na to čakať nemusíš. CONAN X sa v tejto téme vyjadril aspoň 150 krát, stačí si to nájsť. Klikni na jeho meno a daj si zobraziť jeho príspevky.
Keby bolo viac takých ako on. Je jedno príslovie: Koňa môžeš priviesť k vode, ale piť ho nedonútiš.
Pozri napr. sem.

http://www.porada.sk/1021692-post373.html

http://www.porada.sk/1044630-post385.html
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Barbara Pozri príspevok

Keby si si bol prečítal pozorne moje príspevky v tejto téme, tak by si videl, že som napísala moje skúsenosti s alkoholikom.


a nemusel by si sa namáhať s tými urážlívými príspevkami na moju osobu. už naozaj by si s tým mohol prestať, to dávam RADU tebe.

a dávam ti do pozornosti nasledovné body z Etikety, lebo vidím, že celá PORADA sa hraje na mrtvého chrobáka, keď ti dovolí pourážať členov Porady!! a to robíš naozaj rád , a neide len o mňa. dúfam, že nechceš, aby som napísala celý zoznam mien, ktorých si urazil, lebo však ty to veľmi dobre vieš, že o ktorých hovorím.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

Mimochodom ty mi nebudeš rozkazovať a už vonkoncom nie v tom , že čo tu mám písať, alebo nepísať. Leda, že by tá Porada bola tvoja. Lenže v tom prípade by si ma tu ani nevidel a som presvedčená, že ešte veľa ľudí by tu nebolo.

ja sa do teba tiež nestarám čo za kraviny tu vypisuješ v ostatných témách tak buď taký láskavý a ani ty sa nestaraj do mňa a daj mi už pokoj.

apropo a ty si napísal v tejto téme nejaký príspevok? keď sa tu tak angažuješ? alebo si len zmohol len na ten urážlivý príspevok.
a ty ma poznáš?, že si ma dovoluješ urážať?
alebo máš splnomocnenie od nejakého moderátora, aby si moderoval témy?
a keď sa ti niečo nepáčí tak máš urážať toho člena?

a na záver ti dám jednu hádanku : vieš ktorá zrážka je najbolestnejšia? no odpoveď hádam poznáš.

no a to bol môj názor

p.s. premňa zamňa nech ma aj Richard vylučí, ma to naozaj nezaujíma, však nebudem ani prvá ani posledná.



Práveže som si ich prečítal.

Je jasne vidieť, že ti tá životná skúsenosť nič nedala. Iba ťa ranila a nič si si z toho nezobrala - iba si zatrpkla. Keď si si nevšimla, táto téma bola založená na podporu ľudí, čo sa rozhodli bojovať s alkoholizmom a nie na ich demotivovanie. Conan tu chce ukázať ostatným, že sa to dá. Prečítaj si ešte raz svoje slová, čo si sem naťukala. Tu ich máš:

Barbara Pozri príspevok
arimi, z tvojho príspevku cítim, že stále dúfáš, že potom by sa zmenil.
Figuborovú by sa zmenil, kto raz je alkoholik, tak s ním už nič nenarobíš. Alkoholik sa nezmení nikdy, no to klamem, lebo sa zmení to je pravda, ale ako som to už písala, na trosku.
Lebo alkohol je ako droga, jednoducho to telo ten alkohol potrebuje a neprestane piť.
Keď som to prvýkrát prečítal tak ma veru iné vhodnejšie slovo nenapadlo, iba že sú to kraviny. Ja viem, že sa tu všetci snažia písať pekne, ale na toto sa inak reagovať nedá. Zbytočne sa tu oháňaš teraz tou etiketou. Tam, kde sa niekto poctivo snaží niečo správne urobiť, pôsobia slová ako tie tvoje horšie ako tie najhoršie nadávky.

Na nešťastie je veľa takých ľudí, čo zmýšľajú rovnako ako ty. A bohužiaľ sú medzi nimi aj takí, čo vo svojom živote značne ovplyvňujú životy druhých. Pravdaže aj partner, rodič a priatelia ovplyvňujú ľudí okolo seba, ale najhoršie je, keď sú tebe podobní ľudia činní napr. na školách ako učitelia. Uvedomuješ si to, že túto tému číta viac alkoholikov?

Neviem či tu v tejto téme zostali nejaké moje príspevky, ale viem, že som sem napísal nejaké. Dúfam, že s trocha viac motivačným nábojom ako sú tie tvoje.

A ešte k tej hádanke - už som si tu na tie zrážky dávno zvykol... a začínam byť imúnny voči tomu .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Barbara Pozri príspevok

Keby si si bol prečítal pozorne moje príspevky v tejto téme, tak by si videl, že som napísala moje skúsenosti s alkoholikom.


a nemusel by si sa namáhať s tými urážlívými príspevkami na moju osobu. už naozaj by si s tým mohol prestať, to dávam RADU tebe.

a dávam ti do pozornosti nasledovné body z Etikety, lebo vidím, že celá PORADA sa hraje na mrtvého chrobáka, keď ti dovolí pourážať členov Porady!! a to robíš naozaj rád , a neide len o mňa. dúfam, že nechceš, aby som napísala celý zoznam mien, ktorých si urazil, lebo však ty to veľmi dobre vieš, že o ktorých hovorím.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

Mimochodom ty mi nebudeš rozkazovať a už vonkoncom nie v tom , že čo tu mám písať, alebo nepísať. Leda, že by tá Porada bola tvoja. Lenže v tom prípade by si ma tu ani nevidel a som presvedčená, že ešte veľa ľudí by tu nebolo.

ja sa do teba tiež nestarám čo za kraviny tu vypisuješ v ostatných témách tak buď taký láskavý a ani ty sa nestaraj do mňa a daj mi už pokoj.

apropo a ty si napísal v tejto téme nejaký príspevok? keď sa tu tak angažuješ? alebo si len zmohol len na ten urážlivý príspevok.
a ty ma poznáš?, že si ma dovoluješ urážať?
alebo máš splnomocnenie od nejakého moderátora, aby si moderoval témy?
a keď sa ti niečo nepáčí tak máš urážať toho člena?

a na záver ti dám jednu hádanku : vieš ktorá zrážka je najbolestnejšia? no odpoveď hádam poznáš.

no a to bol môj názor

p.s. premňa zamňa nech ma aj Richard vylučí, ma to naozaj nezaujíma, však nebudem ani prvá ani posledná.
Tak teda, Barbarka ..., prekvapila si ma ! Možno by som si to ani ja netrúfla tak napísať, lebo by som sa bála tej zrážky ... . Ale asi si dala priťažkú hádanku. Za tú pravdivosť by som Ti dala určite 100 bodov, najmenej Ale priprav sa aj na Aničku...
Naposledy upravil Petra Nová : 14.06.09 at 20:03
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ano, aj Anička to veru vie,
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Darina1234 Pozri príspevok
Ano, aj Anička to veru vie,
Ój, veru vie. Len s väčšou invenciou a šarmom
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hehe, dufam, ze nemyslite mna.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

tetrisss Pozri príspevok
Hehe, dufam, ze nemyslite mna.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To bol samozrejme for,aj ked toto je velmi vazna a bohuzial na Slovensku sa vela ludi tykajuca tema. Klobuk dole pred tymi,ktori dokazu porazit alkohol natrvalo, ale zrejme by mi bolo dost teplo, lebo je ich velmi malo, aspon v mojom okoli. Chapem, ze zadavatel temy chce radit tym, ktori chcu s tymto neduhom prestat, ale moze poradit aj obetiam tychto ludi, ich rodinam. Neviem preco by to do tejto temy nepatrilo. Aj ta rezignacia, ked uz nevedia, ako dalej.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Bionda Pozri príspevok
Ja osobne sa ti čudujem, že si si ho "nechala na krku" - neber v zlom, ale pracovala som s takýmito ľuďmi a videla som aj obete (ženy a deti) . Môj otec bol alkoholik a viem, že ja ako dieťa som sa snažila dostať z domu čo najskôr a mať vlastný život, len nie pod jednou strechou s opilcom ( nepil stále mal svoje ťahy - nejaké sviatky a ťahal , kým vládal a potom pauza). Práve preto, že sa pozerám na vec aj očami dieťaťa, ktoré si nevyberie, kde bude žiť a v akej rodine sa narodí. Práve pre to si mala prerušiť toto spojenie a dať šancu sebe a deťom mať ešte slušný život- bez hanby a nechute, bez ďalších dlhov a trápenia .
Prajem veľa šťastia.
treba dať šancu každému ale keď to nechce on tak nemá to význam lebo káždý alkoholik musí chcieť a musí vedieť ,že to čo robí ,robí pre seba a pre rodinu a príde to čo má prísť a všetci budú šťastný ....
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
V nasej spolocnosti je velmi odsudeniahodny, podla mna, postoj k alkoholu, na jednej strane sa pije v kazdej moznej situacii, pri kazdej oslave, navsteve, smutku a vseobecne postoj k opitemu cloveku je tolerantny, vsak co, nech si da. Lenze, ked sa uz niekto stane zavisly a ja uznavam, ze je to choroba a on si zrejme sam uz ani nevie pomoct, tak cela spolocnost sa od neho s odporom odvrati, vidim to okolo seba. A este jeden postreh, mam prevadzku vedla bufetu a vidim tych uboziakov, co chcu prestat, ale bufet neobidu /za co samozrejme mozu/, nemaju sancu. Vzdy sa najde nejaky dobrak, co ich takmer nasilu presvedci. No a takym ludom vela presviedcania netreba.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

marjankaj Pozri príspevok
Na to čakať nemusíš. CONAN X sa v tejto téme vyjadril aspoň 150 krát, stačí si to nájsť. Klikni na jeho meno a daj si zobraziť jeho príspevky.
Keby bolo viac takých ako on. Je jedno príslovie: Koňa môžeš priviesť k vode, ale piť ho nedonútiš.
Pozri napr. sem.

http://www.porada.sk/1021692-post373.html

http://www.porada.sk/1044630-post385.html
Áno vyjadroval som sa viac krát kto mu ,ale nerobí mi problém ak sa chce niekto na niečo spítať odpoviem abstinujem a nikde ani to netajím ,že som abstinujúci alkoholik...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Conan X Pozri príspevok
Áno vyjadroval som sa viac krát kto mu ,ale nerobí mi problém ak sa chce niekto na niečo spítať odpoviem abstinujem a nikde ani to netajím ,že som abstinujúci alkoholik...


ahoj Conan X, prosím ťa a prečo by si to mal tajiť, že si abstinujúci, práve naopak, buď na seba hrdý, že si to dokázal, a vážim si ťa zato.

Držím ti prsty a buď silný.

Bohužiaľ môj bývalý si to nechcel pripustiť, že by potreboval pomoc, odmietol to, a dopadol tak ako dopadol. Nech mu je zem ľahká a pritom som mu povedala, že keď pôjde na liečenie, sa nerozvediem , ale ani to nepomohlo.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Petra Nová Pozri príspevok

Tak teda, Barbarka ..., prekvapila si ma ! Možno by som si to ani ja netrúfla tak napísať, lebo by som sa bála tej zrážky ... . Za tú pravdivosť by som Ti dala určite 100 bodov, najmenej Ale priprav sa aj na Aničku...
Darina1234 Pozri príspevok
Ano, aj Anička to veru vie,
Petra Nová Pozri príspevok
Ój, veru vie. Len s väčšou invenciou a šarmom
Nechápem prečo tu spomínate moju ženu? Nezdá sa vám, že začínate byť trocha nechutné?

Čo sa týka šarmu - netrúfla by si konkurovať vám aj keby neviem ako chcela, na vašu úroveň by sa nikdy nedostala .

A ty Darina123 nepripadáš si ešte trápne, že vypínaš všetky moje príspevky (či už v nich vyjadrujem názor alebo pridávam muziku)?
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

tak nič. zakladatel sa nevyjadril ani tak, ani tak, chápem to...
nebudem sa vnucovať.
dnes som mala hrozný deň, je mi smutno, potrebovala som o tom hovorit s niekým, kto tomu rozumie, tak som išla radšej na pohotovosť.
ako kecať tuto utrápené drísty a byť na posmech.
vám, ktorí máte rovnaký problém, prajem aspoň trocha kludu a krajší život.
a tým, ktorí to tu napadli, prajem, aby aspoň trochu sklonili hlavu...
pýcha predchádza pád...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Arimi, ja si myslim, ze si bola v prave sa postazovat, obete alkoholu nie su len ti, ci piju, ale aj a ja by som povedala, ze predovsetkym, ich rodiny. Ti, co protestovali asi nepochopili sirku tejto temy, ale je mozne, ze sam zadavatel temy ti nemoze odpovedatm kedze bol na druhom brehu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Neboj sa, nie si na posmech. Na Porade sa vždy nájde niekto, kto ťa aspoň vypočuje a povzbudí, ak už nevie poradiť.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

arimi Pozri príspevok
tak nič. zakladatel sa nevyjadril ani tak, ani tak, chápem to...
nebudem sa vnucovať.
dnes som mala hrozný deň, je mi smutno, potrebovala som o tom hovorit s niekým, kto tomu rozumie, tak som išla radšej na pohotovosť.
ako kecať tuto utrápené drísty a byť na posmech.
vám, ktorí máte rovnaký problém, prajem aspoň trocha kludu a krajší život.
a tým, ktorí to tu napadli, prajem, aby aspoň trochu sklonili hlavu...
pýcha predchádza pád...
Prečo by som sa nevyjadril ak chceš kľudne napíš a odpoviem ti ......lebo to neni problém
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať