Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

ludex Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne,ale abstinencia je beh na dlhé traťe. Budem si to dokazovať každý deň ,dúfam a chcem,aby som si to dokazoval celý život! Alkoholik musí prijať,fakt že sa už nikdy nesmie alkoholu dotknúť. Stačí kvapka a všetko sa zrúti. Z konzumenta sa môže stať alkoholik,ale z alkoholika sa nemôže stať konzument! Taký sa ešte nenarodil!
Si plný odhodlania a chceš, určite to dokážeš. Držím Ti všetky prsty a päste.
Vieš, ja poznám človeka, ktorý po absolvovanej liečbe úplne bez problémov abstinoval 16 rokov, nemal s tým žiadny problém. A potom to prišlo, dotkol sa alkoholu a už bol zase v tom, pil ďalšie tri roky, úplne do bezvedomia. Našťastie stačila ambulantná liečba a manželka, ktorá mu bola oporou, nech sa dialo, čo sa dialo. A teraz je to už 8 rokov čo opäť ani kvapka.
Takže zabudni na alkohol, nech sa deje čo sa deje a dokážeš to.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veľmi ti držím palce, lebo ja za pár dní pôjdem zapáliť sviečky tým, čo to nedokázali
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ludex Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne,ale abstinencia je beh na dlhé traťe. Budem si to dokazovať každý deň ,dúfam a chcem,aby som si to dokazoval celý život! Alkoholik musí prijať,fakt že sa už nikdy nesmie alkoholu dotknúť. Stačí kvapka a všetko sa zrúti. Z konzumenta sa môže stať alkoholik,ale z alkoholika sa nemôže stať konzument! Taký sa ešte nenarodil!
Na povzbudenie Ti dám príklad jedného môjho príbuzného. Je to super človek, vzorný manžel a otec rodiny. Po prvom liečení sa držal dosť dlho, ale na východnom Slovensku je to problém. Keď si uvedomil, že sa dostáva znova do toho marasu, išiel sám, dobrovoľne na druhé liečenie. Odvtedy už uplynulo viac ako 15 rokov a drží sa.
Držím Ti palce, aby si tento beh na dlhú trať vyhral.
Z Tvojich slov je jasné, že vieš, o čom hovoríš, preto som rada, že si sa v tejto téme objavil.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Každý kto má problém z alkoholom si musí uvedomiť,že ak chce žiť ďalej a chce aby mu fungovalo v rodine , musí chcieť sám lebo tam treba začať od seba a potom to ostatné ale ak nechce sám tak je tam márne tlačiť lebo každý dostane šancu možno aj viackrát ale musí chcieť sám....a teraz v tejto dobe sa strašne alkoholizmus rozbehol a kto preto čo spraví lebo darmo policajti dajú pokutu treba trestať aj tých čo predavajú alkohol lebo aj oni musia preto niečo spraviť lebo ím je jedno komu predajú a čo bude ďalej z deťmi ktorým to predajú veď tu to začína......
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Čo Vám zobral alkohol a čo Vám hovorý slovo ABSTINENCIA,aký sú to pre Vás ľudia.....abstinujem 5rok a som šťastný...
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Conan X Pozri príspevok
Čo Vám zobral alkohol a čo Vám hovorý slovo ABSTINENCIA,aký sú to pre Vás ľudia.....abstinujem 5rok a som šťastný...
Ahoj,
alkohol mi zobral
vďaka otcovi pekné detstvo ...
zobral mi otca
zobral "mladé" roky a zdravie mojej mame
dnes mi berie pekný vzťah s mojimi svokrovcami

alkohol mi dal
"absolútnu a nekompromisnú neznášanlivosť" voči opitým ľuďom
strach a utrpenie v detstve a rannej mladosti
skrytý smútok na duši

abstinencia je podľa mňa
výhra
sila
rozum a srdce
láska a úcta k životu, k ľuďom, k sebe, k svojmu telu
rešpekt

Ja si Ťa vážim a aj každého človeka, ktorý vynaloží obrovské úsilie a otočí tú ťažkú loď tým správnym smerom.
Prajem Ti, aby si to vydržal pri kormidle ... celý život ...
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

cabada Pozri príspevok
Ahoj,
alkohol mi zobral
vďaka otcovi pekné detstvo ...
zobral mi otca
zobral "mladé" roky a zdravie mojej mame
dnes mi berie pekný vzťah s mojimi svokrovcami

alkohol mi dal
"absolútnu a nekompromisnú neznášanlivosť" voči opitým ľuďom
strach a utrpenie v detstve a rannej mladosti
skrytý smútok na duši

abstinencia je podľa mňa
výhra
sila
rozum a srdce
láska a úcta k životu, k ľuďom, k sebe, k svojmu telu
rešpekt

Ja si Ťa vážim a aj každého človeka, ktorý vynaloží obrovské úsilie a otočí tú ťažkú loď tým správnym smerom.
Prajem Ti, aby si to vydržal pri kormidle ... celý život ...
Dík, vieš aj mne veľa zobral alkohol ak si to človek vráti späť tak je neuveriteľné čo táto pliaga -Alkohol spôsobí človeku . Vieš bolo to ťažké ale teraz je to iné ale stále mám rešpekt pred alkoholom a stále sa bojím......ale ináč som strašne šťastný .Tak máš okolo seba Alkoholikov a vieš čo všetko berie ....je to skutočne ťažke a neni to len otom prestať piť,treba preto spraviť strašne veľa a mať okolo seba správnych ľudí...Aj ja ti prajem aby ti to všetko vyšlo čo si praješ...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Cabada, napisala si to uplne uzasne a pravdivo, toto by si mal precitat kazdy alkoholik. Mozno by potom pochopil /a/ ako velmi ublizuje sebe a vsetkym okolo.
0 0
rockin rockin

rockin je offline (nepripojený) rockin

ahoj vsetkym, mam 24 a pijem asi od 18 a to skoro kazdy den, neviem sa z toho dostat, zacalo o pivom a ptoom tvrdy alkohol, pijem naozaj skoro kazdy den, pracujem nemozem si dovolit liecenie, , viem co by som mal robit ale nedokazem to, tuzba ist do baru zvytazi, miniem aj posledne peniaze jedine co chcem je alkohol ,nijaky pohyb vidim len alkohol, netackam sa ani nic, ale jedine pri com sa zabavim je pitie alkoholu, a potom na druhy den mi je zle nic nespravim , ale vecer zasa citim nepokoj a chcem sa ist znova napit, nedokazem pit vonku kofolu, musi to byt pivo a potom kopec tequili napr ta mi teraz chuti najviac, prosim mozte mi poradit ako z toho ? vdaka primem kazdu radu, ale plis nepiste take ze najdi si frajerku atd atd, mal by som to dokazat robit koli sebe byt silny ale to niesom.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Ahoj, rockin.
myslím si, že si silný - keďže to chceš zmeniť. Tak to, prosím Ťa, zmeň.

Si mladý a určite šikovný chalanisko. Srdco ma bolí, keď toto čítam, že Ťa vlastne baví len pitie.
Určite máš okolo seba aj ľudí, ktorí Ťa majú radi, určite si mal v živote nejaké plány, určite máš aj záľuby, určite Ti záleží na niektorých ľuďoch, určite nechceš umrieť mladý, určite budeš mať raz deti ...

Píšeš, že si nemôžeš dovoliť liečenie, lebo pracuješ. Tak, už asi dlho nebudeš, lebo .. vyhodia Ťa pre alkoholizmus, nevydrží to Tvoje telo, alebo .. spôsobíš nešťastie niekomu inému. Cesta smeruje presne tam.

Ja cítim, že si veľmi citlivý človek a cítim, že si osamelý. Ale táto cesta smeruje len k ďalšej samote a k životu v tme a nešťastí a k depresiám ..

Ja niesom lekár a neporadím Ti odborne, ale tuším, že si alkoholik. Ak si už raz alkoholik, si ním na celý život. Túto skutočnosť si treba uvedomiť a naučiť sa s ňou žiť. A HNEĎ s tým začať niečo robiť. Nečakaj na príhodnú chvíľu a ZACHRÁŇ SA. Nauč sa ovládnuť svoju závislosť a v tom Ti pomôžu len v liečebni.
Snáď Ti tu poradia ľudia, ktorí majú skúsenosť s pitím a ZVLÁDLI TO.

Prajem veľa šťastia a prajem odvahu urobiť prvý krok.
Drž sa
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
rockin Pozri príspevok
ahoj vsetkym, mam 24 a pijem asi od 18 a to skoro kazdy den, neviem sa z toho dostat, zacalo o pivom a ptoom tvrdy alkohol, pijem naozaj skoro kazdy den, pracujem nemozem si dovolit liecenie, , viem co by som mal robit ale nedokazem to, tuzba ist do baru zvytazi, miniem aj posledne peniaze jedine co chcem je alkohol ,nijaky pohyb vidim len alkohol, netackam sa ani nic, ale jedine pri com sa zabavim je pitie alkoholu, a potom na druhy den mi je zle nic nespravim , ale vecer zasa citim nepokoj a chcem sa ist znova napit, nedokazem pit vonku kofolu, musi to byt pivo a potom kopec tequili napr ta mi teraz chuti najviac, prosim mozte mi poradit ako z toho ? vdaka primem kazdu radu, ale plis nepiste take ze najdi si frajerku atd atd, mal by som to dokazat robit koli sebe byt silny ale to niesom.
Tak to máš ešte šťastie, lebo dakedy ti už ráno môže byť tak zle, že budeš mať chuť väčšiu chuť na alkohol a ísť do baru a nebude sa ti vôbec chcieť celý deň sa predierať kocovinou. Potom radšej utekááj, to už je potom prúúser - hmm teda ďalšie štádium. Ako vidíš už teraz nevieš odolať - teda cestičku si buduješ.
Držím ti palce. A skús si nájsťnejaké info ako nepiť. Neni to na slovensku nič moc a ani inde nie (časy prohibície sú preč a osveta chýba), ale hádam sa zorientuješ a trafíš na cestu abstinencie.
Držím palce
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ludex Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne,ale abstinencia je beh na dlhé traťe. Budem si to dokazovať každý deň ,dúfam a chcem,aby som si to dokazoval celý život! Alkoholik musí prijať,fakt že sa už nikdy nesmie alkoholu dotknúť. Stačí kvapka a všetko sa zrúti. Z konzumenta sa môže stať alkoholik,ale z alkoholika sa nemôže stať konzument! Taký sa ešte nenarodil!
Dovolím si nesúhlasiť, keďže osobne poznám ľudí, ktorí to dokázali. Záleží od stupňa alkoholizmu, motivácie a aj vzdelania. Tiež v hodnotách, ktoré človek vyznáva.
No ale to už musí každý sám vedieť kde je preň plus a kde už mínus.
Do vytriezvenia priatelia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rockin Pozri príspevok
ahoj vsetkym, mam 24 a pijem asi od 18
No nemáš sa čím chváliť ....
a to skoro kazdy den, neviem sa z toho dostat, zacalo o pivom a ptoom tvrdy alkohol, pijem naozaj skoro kazdy den
Tak každý deň , alebo skoro každý druhý , tretí .....
, pracujem nemozem si dovolit liecenie
Tak nepracuj a choď na liečenie , alebo ....
, , viem co by som mal robit ale nedokazem to
To " to " , čo by si mal robiť je teda čo ???
, tuzba ist do baru zvytazi, miniem aj posledne peniaze jedine co chcem je alkohol ,nijaky pohyb vidim len alkohol, netackam sa ani nic, ale jedine pri com sa zabavim je pitie alkoholu
Pekná to zábava ....
, a potom na druhy den mi je zle nic nespravim
Kto Ťa zamestnáva , že to toleruje ..?
, ale vecer zasa citim nepokoj a chcem sa ist znova napit, nedokazem pit vonku kofolu, musi to byt pivo a potom kopec tequili
Kopec , hm zasa otázka ....5 - 8 - 12 ...viac ..?
napr ta mi teraz chuti najviac, prosim mozte mi poradit ako z toho ? vdaka primem kazdu radu, ale plis nepiste take ze najdi si frajerku
Tak toto je tá najjednoduchšia rada ....povedz mi prosím Ťa , ktorá normálna čaja by chcela takého šraca ..???
atd atd, mal by som to dokazat robit koli sebe byt silny ale to niesom.
Neboj , prvé DT to vylieči ...
Zrob si test ...

http://www.edusan.sk//pacient/choroby/alkoholizmus.htm

P.S.:
Moje odpovede sú tvrdé , viem ...
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
bettylou Pozri príspevok
Dovolím si nesúhlasiť, keďže osobne poznám ľudí, ktorí to dokázali. Záleží od stupňa alkoholizmu, motivácie a aj vzdelania. Tiež v hodnotách, ktoré človek vyznáva.
No ale to už musí každý sám vedieť kde je preň plus a kde už mínus.
Do vytriezvenia priatelia
Alkoholizmus nemá stupne a je úplne jedno aké máš vzdelanie a hodnoty?
Kde bolo vzdelanie a hodnoty keď sa človek ožieral do bezvedomia a ničil seba aj ostatných? Keď alkoholik začne znova piť stráca hodnoty,vzdelanie aj sám seba. Alkoholizmus je diagnóza F 10 a je neliečitelná. Dá sa s ňou krasne žiť, ale aj rýchlo skončiť.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Nadmerné dlhodobé požívanie alkoholu spôsobil nášmu blízkemu chorobu poškodenie pečene. Aj keď už prestal piť alkohol, tvorí sa mu v bruchu voda. Je pod lekárskym dozorom. O augusta tohto roka pravidelne po dvoch, alebo troch týždňoch absolvuje v nemocnici "vyberanie vody", pretože sa jej nahromadí za ten čas cca 8-12 l . Prosím, vedel by niekto kto má s takýmto problémom skúsenosti poradiť, ako sa dá v takomto prípade postihnutému človeku pomôcť, ak sa vôbec ešte dá. Vopred ďakujem.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ludex Pozri príspevok
Alkoholizmus nemá stupne a je úplne jedno aké máš vzdelanie a hodnoty?
Kde bolo vzdelanie a hodnoty keď sa človek ožieral do bezvedomia a ničil seba aj ostatných? Keď alkoholik začne znova piť stráca hodnoty,vzdelanie aj sám seba. Alkoholizmus je diagnóza F 10 a je neliečitelná. Dá sa s ňou krasne žiť, ale aj rýchlo skončiť.
Napriek tomu poznám ľudí, ktorí neovládali svoje pitie a teraz už hej a konzumujú alkohol už len veľmi ale veeľmi príležitostne a vôbec nespadnú naspäť do toho bahna. Naučili sa kontrolovať sa a povedať nie, aj keď to nie je 100% abstinencia. A o to ide, aby človek vedel ako na to a bol pozorný k tomu čo koná sebe aj ostatným.
Aj keď určite je najlepšie sa pitiu vyhnúť. Tak ako keď je niekde žltačka, tak nejdem do ohniska nákazy a umývam si ruky.

Nejdem sa tu hádať, výnimky potvrdzujú pravidlo. Tvoj názor ti neberiem, lebo máš naň právo. ALE: Nie každý, kto má problém s alkoholom sa ožiera do bezvedomia. Takž stupne tam sú a hlavne hĺbka degradácie sa u rôznych alkoholikov rôzne líši. Vzdelaný človek si vie rýchlejšie vyhľadať pomoc, má viac možností pri nahrádzaní pitia inými aktivitami, lebo má viac času, lepšie možnosti aj iný rozhľad.
0 0
kozoroh13 kozoroh13

kozoroh13 je offline (nepripojený) kozoroh13

čaute všetci. môj príbeh je trochu odlišný od väčšiny tu uvedených- teda nie celý. niečo spoločného tu je, alkohol. no a taktiež zdedené predpoklady. začalo sa to tak ako v našej generácii bolo zvykom. na zábavách sme si dodávali guráž alkoholom takmer všetci kamaráti. či už na odviazanie, náladu, alebo na odbúranie strachu z odmietnutia dievčat. ako som už spomínal korene sú hlboko v detstve (otec alkoholik). nič sa nezmenilo ani ked som vstúpil do manželstva a dokonca ani po narodení dcérky. všetko sa muselo zapiť. na nešťastie som mal okolo seba stále ľudí s ktorými som mohol piť. musím podotknúť, že okrem výnimočných udalostí, ktoré hádam na rukách spočítam, mi manželka nič nevyčítala po celú dobu až doteraz. za prvé preto lebo som nikdy nevystrájal, za druhé lebo som nikdy neprepíjal rodinné peniaze. alkohol som si poväčšinou vyrábal doma. za ďalšie keď som mal vypité mohli ma na chleba natierať. nikdy som totiž nepil do nepríčetnosti, ale hladina musela byť každý deň. toto obdobie trvalo nepretržite takmer 18 rokov. možno by to trvalo aj naďalej (do skorej smrti) keby nie svedomia. každé ráno som si to vyčítal, každé ráno som sa považoval za zbabelca, každé ráno som sa obzrel späť a ten pohľad sa mi nepáčil. nenávidel som sa za to. napriek výčitkám každý deň keď som prišiel domov z práce, som šiel do pivnice po svoju dávku. nedokázal som sa tešiť z deťmi z ich úspechov, nedokázal som z manželkou častokrát riešiť závažné problémy, lebo keď ste v tranze sa rozhodnutia robiť nedajú. v podstate sa celý môj život točil okolo zháňania alkoholu. keď som bol zásobený tak som bol kľudný. ak hrozilo že budú suchoty bol som nervózny ako pes, častokrát aj podráždený a agresívny. stále som však v tom bol sám. sám so svojím svedomím. znovu pripomínam že rodina ako taká mojím alkoholizmom netrpela. (teda aspoň o tom neviem) a myslím si že nebyť toho zápachu z úst tak ani netušia že je nejaký problém. až raz prišla finančná kríza (nie kvôli alkoholu - ten rozpočet nezaťažoval), odišlo viac vecí v domácnosti naraz a nečakané výdavky spôsobili, že na zbytočnosti ako napríklad cigarety dva mesiace nezvýšilo. museli sa uskromniť deti, manželka a keďže nie som mimo diania tak aj ja. vtedy sa stal závažný okamih - zistil som, že keď vydržím bez cigariet musím to predsa dokázať aj s alkoholom. predstavte si že v pivnici mám riadnu zásobu tvrdého aj vína a po dvoch mesiacoch dokážem okolo nich prejsť bez povšimnutia. teda nie že by som chodil so zatvorenými očami ale som hrdý na skutočnosť, že si dokážem povedať nie. viem je to len krátko, no chcem to skúsiť. prvé dni to bolo hrozné a tí čo to zažili vedia čo tým myslím. o chľaste sa mi ešte aj snívalo, ráno som sa budil spotený ako myš. neviem či sa mi to podarí ale za pokus to stojí. je to cesta dlhá a tŕnistá no neskúsiť ju by bola samovražda. 18 rokov pitia nedá na seba už dlho čakať. chcem týmto podporiť všetkých čo to skúsili a nenechali sa odradiť. všetko je to v nás v ľuďoch. ak to neskúsime, nie sme hodní pozornosti. nie je hanba padnúť na dno, ale na dne zostať. a ešte jedna vec: nechcem aby ste ma súdili, alebo hodnotili len mi prosím držte palce. a nie len mne
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

to kozoroh13: poviem, že môžeš byť na seba hrdý. Nech ti to vydrží!
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
kozoroh13 Pozri príspevok
čaute všetci. môj príbeh je trochu odlišný od väčšiny tu uvedených- teda nie celý. niečo spoločného tu je, alkohol. no a taktiež zdedené predpoklady. začalo sa to tak ako v našej generácii bolo zvykom. na zábavách sme si dodávali guráž alkoholom takmer všetci kamaráti. či už na odviazanie, náladu, alebo na odbúranie strachu z odmietnutia dievčat. ako som už spomínal korene sú hlboko v detstve (otec alkoholik). nič sa nezmenilo ani ked som vstúpil do manželstva a dokonca ani po narodení dcérky. všetko sa muselo zapiť. na nešťastie som mal okolo seba stále ľudí s ktorými som mohol piť. musím podotknúť, že okrem výnimočných udalostí, ktoré hádam na rukách spočítam, mi manželka nič nevyčítala po celú dobu až doteraz. za prvé preto lebo som nikdy nevystrájal, za druhé lebo som nikdy neprepíjal rodinné peniaze. alkohol som si poväčšinou vyrábal doma. za ďalšie keď som mal vypité mohli ma na chleba natierať. nikdy som totiž nepil do nepríčetnosti, ale hladina musela byť každý deň. toto obdobie trvalo nepretržite takmer 18 rokov. možno by to trvalo aj naďalej (do skorej smrti) keby nie svedomia. každé ráno som si to vyčítal, každé ráno som sa považoval za zbabelca, každé ráno som sa obzrel späť a ten pohľad sa mi nepáčil. nenávidel som sa za to. napriek výčitkám každý deň keď som prišiel domov z práce, som šiel do pivnice po svoju dávku. nedokázal som sa tešiť z deťmi z ich úspechov, nedokázal som z manželkou častokrát riešiť závažné problémy, lebo keď ste v tranze sa rozhodnutia robiť nedajú. v podstate sa celý môj život točil okolo zháňania alkoholu. keď som bol zásobený tak som bol kľudný. ak hrozilo že budú suchoty bol som nervózny ako pes, častokrát aj podráždený a agresívny. stále som však v tom bol sám. sám so svojím svedomím. znovu pripomínam že rodina ako taká mojím alkoholizmom netrpela. (teda aspoň o tom neviem) a myslím si že nebyť toho zápachu z úst tak ani netušia že je nejaký problém. až raz prišla finančná kríza (nie kvôli alkoholu - ten rozpočet nezaťažoval), odišlo viac vecí v domácnosti naraz a nečakané výdavky spôsobili, že na zbytočnosti ako napríklad cigarety dva mesiace nezvýšilo. museli sa uskromniť deti, manželka a keďže nie som mimo diania tak aj ja. vtedy sa stal závažný okamih - zistil som, že keď vydržím bez cigariet musím to predsa dokázať aj s alkoholom. predstavte si že v pivnici mám riadnu zásobu tvrdého aj vína a po dvoch mesiacoch dokážem okolo nich prejsť bez povšimnutia. teda nie že by som chodil so zatvorenými očami ale som hrdý na skutočnosť, že si dokážem povedať nie. viem je to len krátko, no chcem to skúsiť. prvé dni to bolo hrozné a tí čo to zažili vedia čo tým myslím. o chľaste sa mi ešte aj snívalo, ráno som sa budil spotený ako myš. neviem či sa mi to podarí ale za pokus to stojí. je to cesta dlhá a tŕnistá no neskúsiť ju by bola samovražda. 18 rokov pitia nedá na seba už dlho čakať. chcem týmto podporiť všetkých čo to skúsili a nenechali sa odradiť. všetko je to v nás v ľuďoch. ak to neskúsime, nie sme hodní pozornosti. nie je hanba padnúť na dno, ale na dne zostať. a ešte jedna vec: nechcem aby ste ma súdili, alebo hodnotili len mi prosím držte palce. a nie len mne
Urobil si správnu vec ! Dva mesiace vôbec nie je krátko. Je to tvoj osobný rekord! A zajtra bude ďalší a pozajtra ďalší! Nemusíš nepiť celý život,stačí keď si každé ráno povieš " dnes nebudem piť" a večer sa spokojný pochváliš " dnes som sa nenapil". Robíš to pre seba a tvoja rodina to určite ocení. Držím velmi palce!!
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
bettylou Pozri príspevok
Napriek tomu poznám ľudí, ktorí neovládali svoje pitie a teraz už hej a konzumujú alkohol už len veľmi ale veeľmi príležitostne a vôbec nespadnú naspäť do toho bahna. Naučili sa kontrolovať sa a povedať nie, aj keď to nie je 100% abstinencia. A o to ide, aby človek vedel ako na to a bol pozorný k tomu čo koná sebe aj ostatným.
Aj keď určite je najlepšie sa pitiu vyhnúť. Tak ako keď je niekde žltačka, tak nejdem do ohniska nákazy a umývam si ruky.

Nejdem sa tu hádať, výnimky potvrdzujú pravidlo. Tvoj názor ti neberiem, lebo máš naň právo. ALE: Nie každý, kto má problém s alkoholom sa ožiera do bezvedomia. Takž stupne tam sú a hlavne hĺbka degradácie sa u rôznych alkoholikov rôzne líši. Vzdelaný človek si vie rýchlejšie vyhľadať pomoc, má viac možností pri nahrádzaní pitia inými aktivitami, lebo má viac času, lepšie možnosti aj iný rozhľad.

Prepáč,ale nemôžem s tebou súhlasiť. Absolvoval som protialkoholické liečenie a abstinujem 1,5 roka. Neexistujú rôzny alkoholici. Buď si alkoholik,alebo nie si. Na liečení som mal možnosť vidieť vela vzdelaných ludí,ktorý skončili tak ako aj ja na samom dne. Alkoholik je jedno či vzdelaný,alebo nie ,si nikdy neprizná že je alkoholik. Až vtedy,keď ho k tomu dotlačia okolnosti,ako je strata práce,rodinné problémy,strata spoločenského postavenia atd. Dalo by sa o tom písať strašne vela.Poprosím Ťa,skús si prečítať knihu: Karel Nešpor: Zústat střízlivý. Je aj na nete. Verím že po jej prečítaní,budeš so mnou súhlasiť. Inak je fajn že máš svoj názor!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať