Zavrieť

Porady

Vysoký krvný tlak

Zdravím Vás poradáci, lekári mi dlhšiu dobu neúspešne - liečia - vysoký krvný tlak. Neviem si už pomôť a tak som začala dodržiavať správnu životosprávu.
Chcem sa Vás opýtať či neexistuje nejaká osvedčená dieťa na zniženie krvného tlaku. Dakujem za odpoveď, Enviros
Usporiadat
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Ja by som chcel vedieť/lekar neodpovedal/ prečo mam vysoky TK ráno a postupne to klesá.Ciže od raňajších 190/120 na obed je to 160/90 a okolo 17,00 140/90 Pritom tep je zaujimavý-od 48 rano až po 77 večer.Nevidím v tom logiku /ešte ak by som každú noc mal v postelidve okolo 25 tak asi./
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Theo Pozri príspevok
Ja by som chcel vedieť/lekar neodpovedal/ prečo mam vysoky TK ráno a postupne to klesá.Ciže od raňajších 190/120 na obed je to 160/90 a okolo 17,00 140/90 Pritom tep je zaujimavý-od 48 rano až po 77 večer.Nevidím v tom logiku /ešte ak by som každú noc mal v postelidve okolo 25 tak asi./
ja by som asi vymenila lekára, pretože takýto kolísavý tlak je možno horší ako ten ktorý je rovnako vysoký alebo približne rovnako vysoký po celý deň. nech ti urobia 24h meranie tlaku, tam sa tlak pekne zaznamenáva a potom ti to lekár vyhodnotí, ak tlak v nejakom čase prudko zakolíše tak sa ta lekár popýta čo si zrovna v danom čase robil. tiež ti môže dať prístroj ma meranie 24h EKG. sú to prístroje ako keby wolkmany, ktoré máš na sebe.
3 1
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

Výmena lekára neurobí nič,tlak ráno býva vždy vyšší a potom klesá.Prístroj na 24hod.je síce dobrá vec,ale v dnešnej dobe je ťažké ho dostať,ja naň čakám od januára,kedy som bola v nemocnici,už som to vzdala.Jedna babská rada-skús piť každé ráno aspoň 2dcl teplej vody s medom!Ja osobne si meriam tlak sama doma a ak je jeho hodnota vyššia tak si dám tabl.na zníženie pod jazyk.Držím palce a nech tá "medová voda" pomôže!!!
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

Enviros Pozri príspevok
Zdravím Vás poradáci, lekári mi dlhšiu dobu neúspešne - liečia - vysoký krvný tlak. Neviem si už pomôť a tak som začala dodržiavať správnu životosprávu.
Chcem sa Vás opýtať či neexistuje nejaká osvedčená dieťa na zniženie krvného tlaku. Dakujem za odpoveď, Enviros
Čo je to "správna"životospráva?Neviem tvoj vek,ale ak je taký ako môj-61r.,tak ani tá strava už nie je taká,aby mohla škodiť.Skôr si myslím,že na zníženie tlaku treba kľud,žiaden stres,ale to asi sa nedarí nikomu.Stačí strava primeraná a užívať predpísané lieky pravidelne,snáď sa to upraví,treba veriť!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

reagovala si na prispevok z 08/2008
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zadavatel temy uz mozno nezije. Paci sa mi: "lekári mi dlhšiu dobu neúspešne - liečia", alebo "Ja by som chcel vedieť/lekar neodpovedal/ prečo mam vysoky TK ráno a postupne to klesá". :-)
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

lujza.j-ak Ti vadí moja reakcia preto,že príspevok bol z 8/2008 tak si ho nemala čítať!Ja viem čítať a viem na čo som reagovala,upozorňovať ma nemusíš,rieš si svoje problémy a reaguj si na čo ty chceš!!!!
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Baby, nepajedte sa, dostanete vysoky tlak a vas porazi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja ho už mám pár rokov
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

alabut-ja sa nepajedím,ale si myslím,že si môžem reagovať na čo ja chcem,aj keď je to na niečo staré!Vysoký tlak mám pekných pár rokov,a aj tých rôčkov mám trošku viac.
0 0
cica284 cica284

cica284 je offline (nepripojený) cica284

pekné
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ahojte....uziva niekto tinkturu z hlohu....
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byli...zivani-vyuziti
2 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

lujza, hloh nie, ale mám veľmi dobrú skúsenosť s čajom z imela., robím si 4 týždňovú kúru, 1 šáločku si zalejem ráno a poobede popíjam., k tomuto som pristúpila po tom, ako som si uvedomila, že po lieku na zníženie krvného tlaku som sa cítila veľmi zle, únava, apatia, depresie., vždy mi tlak klesol a ukladalo ma to k spánku hneď ráno., tak ma to najedovalo, že predsa takto existovať nemôžem a v Božej lekárni Trebenovej som našla tento čajík., týždeň po vysadení liekov mi navečer krvný tlak stúpal, možno to však bolo aj obavami, strachom, každým dňom sa to však zlepšovalo až som sa cítila úplne dobre, plná energie, chuti do života., lieky mi boli nasadené po malej cievnej príhode, ktorú som prekonala v r.2011., poctivo som ich brala 1,5 roka, ale potom sa dostavili tie nepriaznivé účinky., takže ja by som to zhodnotila v mojom prípade tak, že treba počúvať svoje telo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dakujem...
Ja som na tabletkach 12r...od 35 tky.....v poslednom case davam rano vecer bojkotujem....vysadit som chcela....lebo ma zavodnuju....nohy opuchnute ....ked som bola.v robote myslela.som ze to zo statia....teraz viem,ze z pirul.
Kuknem ten caj....inak davam hubu rejši ta by mala.tiez tlak upravovat.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Dakujem...
Ja som na tabletkach 12r...od 35 tky.....v poslednom case davam rano vecer bojkotujem....vysadit som chcela....lebo ma zavodnuju....nohy opuchnute ....ked som bola.v robote myslela.som ze to zo statia....teraz viem,ze z pirul.
Kuknem ten caj....inak davam hubu rejši ta by mala.tiez tlak upravovat.
skúšala si na odvodnenie obyčajný žihľavový čaj?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Skusala...len vtedy som nesledovala opuch.nohy.....pila som ho len tak......ale dam kuru...a budem sledovat...s liekmi.na tlak som si dala do suvisu moje potenie....ale.toto v letaku nie je...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Skusala...len vtedy som nesledovala opuch.nohy.....pila som ho len tak......ale dam kuru...a budem sledovat...s liekmi.na tlak som si dala do suvisu moje potenie....ale.toto v letaku nie je...
tie opuchy sú normálne - jeden z účinkov liekov na tlak je rozširovanie krvných vlásočníc. Takže opuchy, červenanie v tvári a zrejme aj potenie bude jedného pôvodu. Mňa momentálne najviac straší štartovanie depresií...
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Dáša, neberieš náhodou lieky na zníženie cholesterolu? mala som ich od Tulipu a veľké...to všetko ma priviedlo k prehodnoteniu liečby liekmi a nabehla som na čaje.
0 0
Marián Gaľo Marián Gaľo

Marián Gaľo je offline (nepripojený) Marián Gaľo

V tomto článku je opísané ako znížiť krvný tlak dlhodobo bez použitia liekov: https://www.indickekorenie.sk/ako-znizit-krvny-tlak/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som uz vyse roka bez tabletiek...vysadila som si sama....moja volba
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať