Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Habbs Pozri príspevok
Si zrejme nepochopila,čo som tým chcel povedať.Ja ľudí nechcem presviedčať.Mali by vedieť všetke plusy a minusy CheT a RaT a vôbec všetko o tom,keď sa majú tymto liečiť.Nato je tu aj tá téma.Človek nech si sám vyberie akú liečbu podstúpi.

Ak si myslíš ,že môj príspevok je trestný,prikladám jeden uryvok.

Ako jeden primar nemenovaneho onkologickeho oddelenia prišiel za jeho znamym, ktory sa venoval Alternativnym sposobom liecby, a kde mu vravel: „ počuj moja mama dostala rakovinu, porad mi Ako ju mam vyliečiť?“ a On na to „čo Radio- a Chemo-terapia?...“

Doktorova odpoved bola asi takato “V živote by som nedal moju mamu podstupiť tieto postupy“
No možme uvažovať o jeho vnútri a o jeho postoji k pacientom, a že sa stava asi akymsi vrahom ak si je vedomý rizik ...
Habbs, ľudia, ktorí touto tŕnistou cestou prechádzajú veľmi dobre poznajú plusy aj mínusy chemoterapie a rádioterapie, myslím, že my nie sme povolaní tu na porade určovať smer ich liečby, to smie len lekár, ktorý vie o čo tu kráča, môžme ich snáď len psychicky podporiť, dať ten balzam na dušu, ale nie neeticky polemizovať o ich liečbe.
To trestné so myslela z toho ľudského hľadiska, pretože to tak cítim. Je to o živote a nie o domienkách.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

HABBS,

po tom co si napisal, dokazem Ta pochopit ako rodica, ktorý stratil dieta, nie je nic horsie ako to, dokazem Ta pochopit, ze sa Ti zdalo, ze s Tebou nikto nekomunikuje a neprebera liecbu Tvojho dietata, ale ak to bolo take akútne, ver mi tam nejake debaty a natahovanie sa s citovo rozrusenymi rodicmi, nie je prave vela casu, chodim na detsku onkologiu na kramare, nie preto, ze som dieta, ale preto, ze ma tieto deti zaujimaju a ak mam cas snazim sa im trosku ten zivot sprijemnit a ver, ze su pripady, ktoré sa dajú liecit a ktoe napriek liecbe svoj boj prehraju, ale nie je to ani zlo chemoterapiou, ani liecbou inou a ani lekármi, neveril by si, kolkí, koľkokrát to znášajú horšie ako rodicia, pretože bojuju o to dieta vsetkymi dostupnymi prostriedkami a potom ich este caka oznamit to i rodicom.
Mam pocit, ze u Teba ide o ine, Ty si sa este nezrovnal alebo si neprijal uder, ktorý Ti zivot ustedril ale tu je na mieste obrátit sa na iného lekára, mozno sa teraz urazis, ale co tak skusit psychiatra, mysim to v dobrom, i my onko pacienti niektory ich sluzby sami vyuzivame, nakolko nie vsetci by sme mali tolko sily, ktoru potrebuje na tento boj.Porozmyslaj o tom.
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nie som onkolog,vdaka Bohu a ani by som nim nemohla byť s mojou povahou,ale aj v iných oblastiach medicíny to tak funguje-nevyberáme z jednej možnosti dobrej a druhej zlej,ale z dvoch zlých možností tú lepšiu,pričom nikdy nevieme aká bude odpoved toho konkrétneho organizmu.Na začiatku liečby sa dá povedať len štatistika,nikdy lekár nevie,aká bude reakcia práve toho človeka,čo oproti nemu sedí.Možno zrovna taká,akú v živote nevidel a nepredpokladal.Ono totižto každý z nás je originál.Nenapodobiteľný.Svojský so svojskými reakciami.Lekár môže urobiť podľa svojho svedomia a znalostí to čo uzná za najlepšie.A čo sa týka blízkych príbuzných?Tam je to vždy rozdiel.Nie v tom,že protekcia,ale v tom,že toho človeka dôkladne poznám,poznám jeho priania a reakcie a viem,že ak niečo spravím inak ako je predpísané,nedá ma na sud ani do novin a nebude ma nahánat ako prašivého psa,tak ako je na Slovensku ale aj vo svete zvykom.A preto si tam dovolím aj iné či neoficiálne postupy,ktoré by som sa neopovážila dať alebo navrhnuť pacientom.
3 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Moje zlaté poraďáčky! S veľkou radosťou Vám musím oznámiť, že mamičkyna operácia prebehla veľmi dobre. Aj napriek výslovnému zákazu som išla na onkológiu a zlatučká sestrička mi dovolila ísť na chvíľu za mamkou (dúfam, že jej týmto priznaním nespôsobím nepríjemnosti, to by som strašne nerada). Keď som ju videla, síce celú ubolenú, srdce mi bilo nesmiernym šťastím. Ďakovala som Bohu a lekárom, že jej srdiečko tú operáciu vydržalo! Po dlhej dobe som prespala celú noc. Teraz síce s obavami čakám na výsledky cytológie a vyjadrenie lekára, ale verím, že mamička je silná a budem ďakovať Bohu za každý deň, ktorý jej s nami dopraje! Eva
5 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
ludmilla Pozri príspevok
Evka prišlo tu veľa krásnych povzbudení až sa človeku tisnú slzy do očí. Od ľudí, ktorí si týmto peklom prešli alebo stále prechádzajú. Sú to naozaj tie najlepšie a najkrajšie povzbudenia. Denne sa tiež s takýmito ľuďmi stretávam a môžem povedať, že majú v sebe úžasnú silu bojovať za seba a aj za druhých a majú hlavne pokoru.
Je naozaj pravdou, že príbuzní sú väčšinou pod ťažším psychickým tlakom ako sami chorí. Preto ak mamke chceš pomôcť počúvaj srdiečkom a snaž sa ju pochopiť i v momentoch pre teba nepochopiteľných.
Nezabudni však na seba, snaž sa tiež natankovať energiu, aby bolo z čoho dávať, aby si sa pod tým tlakom sama nezosypala, nehambi sa priznať, keď budeš cítiť, že nevládzeš, daj sa zastúpiť niekym z rodiny. Dôležité je, aby sa zomkla celá rodina, nie je nič krajšie pre mamu ako vidieť, že všetko pekne funguje aj po tejto veľkej zmene.
Život je práve to, čo sa prihodí práve vtedy, keď máme iné plány.
Ludmilka, vďaka za krásne, povzbudivé slová. Chcem len dodať k tomu zvýraznenému - mňa asi nikto nemôže zastúpiť, ja som sa dokonca bála, keď mi zakázali byť blízko pri operácii, že keď tam nebudem, moja mamička zomrie! Eva
0 0
eva61 eva61

eva61 je offline (nepripojený) eva61

Prečítala som si pár príspevkov chcela by som povzbudiť všetkých onkologicky chorých ľudí, nikdy sa netreba vzdávať dôležitá je psychika a podpora rodiny, spolupráca s lekárom
a najdôležitejšia je viera v Boha.
Chcela by som poradiť jeden recept z cvikle.
Odšťaviť 2 kg cvikle, 1/2 kg citrónov, primiešať 1/2 kg medu
všetko dobre rozmiešať, naliať do zaváraninových pohárov, uložiť
do chladničky a užívať 3x denne pred jedlom po 1 dcl šťavy
Do šťavy si môžete primiešať aj iné odšťavené ovocie, alebo zeleninu.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Habbs Pozri príspevok
Liečba detskej leukémie v 21. storočí
...
Citát :
„ Liečba akútnej lymfoblastickej leukémie u detí patrí k najväčším úspechom a pokrokom v liečbe onkologických ochorení v poslednom období... Súčasnou úspešnou terapiou dokážeme trvale vyliečiť viac ako 80 % detí...“ toľko citát z odbornej medicínskej literatúry.
z vlastných skúseností s našim dieťaťom. Česť jeho pamiatke! Veríme, že „odchod“ tohto dieťaťa poukáže na krutú pravdu o detskej onkológii. Pozn. Kampane za pravdu v medicíne).
V prvom rade zdesenie pri oznámení, o akú chorobu sa jedná a následné utešovanie onkológom a prezentovanie čísel úspešnosti liečby, čo rodiča trochu upokojí.
...
...
...na základe týchto skutočností beriem tie moje tvrdšie / dalo by sa povedať / vyjadrenia sa späť ...
Zo začiatku , na základe prvých príspevkov sa nedalo nejak vytušiť , že Tvoje reakcie sú opodstatnené , respektíve už asi aj iný pohľad mám na Tvoje názory a vyjadrenia , postrehy ...
Sú pochopiteľné ...

Ospravedlňujem sa
5 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
[QUOTE=Viem pomôcť;1417534]Nikto netvrdi,ze aloe vera je vseliek, ani to,ze netreba podstupit operaciu. Aloe vera eliminuje neziaduce ucinky,pomaha zvladat a prekonavat lahsie radio a chemoterapiu,dokonca prirodny LYCIUM plus dokaze znizit onko markery.V mojom okoli su prave teraz dvaja onko pacienti, ktori to vyskusali.

To sa nedá vypnúť? Bude všade?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

eva61 Pozri príspevok
Chcela by som poradiť jeden recept z cvikle.
Odšťaviť 2 kg cvikle, 1/2 kg citrónov, primiešať 1/2 kg medu
všetko dobre rozmiešať, naliať do zaváraninových pohárov, uložiť
do chladničky a užívať 3x denne pred jedlom po 1 dcl šťavy
Do šťavy si môžete primiešať aj iné odšťavené ovocie, alebo zeleninu.
Toto je skvelý recept, nakoľko ho odporúčajú aj pri častých rtg. Pomáha sa telu vzchopiť po ožiarovaní.
Naposledy upravil Xanti : 03.06.10 at 19:32
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

ZEvina Pozri príspevok
Moje zlaté poraďáčky! S veľkou radosťou Vám musím oznámiť, že mamičkyna operácia prebehla veľmi dobre. Aj napriek výslovnému zákazu som išla na onkológiu a zlatučká sestrička mi dovolila ísť na chvíľu za mamkou (dúfam, že jej týmto priznaním nespôsobím nepríjemnosti, to by som strašne nerada). Keď som ju videla, síce celú ubolenú, srdce mi bilo nesmiernym šťastím. Ďakovala som Bohu a lekárom, že jej srdiečko tú operáciu vydržalo! Po dlhej dobe som prespala celú noc. Teraz síce s obavami čakám na výsledky cytológie a vyjadrenie lekára, ale verím, že mamička je silná a budem ďakovať Bohu za každý deň, ktorý jej s nami dopraje! Eva
Vidis Evi,

netreba sa hned bat najhorsieho, i ked to sa tiez neda pri takychto operaciach vylucit,vies ako sa hovori nadej zomiera posledna, ale som stastna i za teba i mamicku a tesim sa s vami a prajem vsetko dobre.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
[QUOTE=Habbs;1418094]
Liečba detskej leukémie v 21. storočí


Citát : „ Liečba akútnej lymfoblastickej leukémie u detí patrí k najväčším úspechom a pokrokom v liečbe onkologických ochorení v ......
Čo znamená tá úspešná terapia v praxi ? (z vlastných skúseností s našim dieťaťom). (Česť jeho pamiatke! Veríme, že „odchod“ tohto dieťaťa poukáže na krutú pravdu o detskej onkológii. Pozn. Kampane za pravdu v medicíne).




Habbs ...tebe umrelo dieťatko na leukémiu???
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

[QUOTE=plavčík;1420838]
Habbs Pozri príspevok
Liečba detskej leukémie v 21. storočí


Citát : „ Liečba akútnej lymfoblastickej leukémie u detí patrí k najväčším úspechom a pokrokom v liečbe onkologických ochorení v ......
Čo znamená tá úspešná terapia v praxi ? (z vlastných skúseností s našim dieťaťom). (Česť jeho pamiatke! Veríme, že „odchod“ tohto dieťaťa poukáže na krutú pravdu o detskej onkológii. Pozn. Kampane za pravdu v medicíne).




Habbs ...tebe umrelo dieťatko na leukémiu???
ten clanok co sem dal Habbs sa vyskytuje na viacerych strankach, ktore vo vseobecnosti kritizuju klasicku medicinu a liecbu, vsade je autor "neznamy rodic"...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

[QUOTE=mlisa;1420962]
plavčík Pozri príspevok
ten clanok co sem dal Habbs sa vyskytuje na viacerych strankach, ktore vo vseobecnosti kritizuju klasicku medicinu a liecbu, vsade je autor "neznamy rodic"...
To znamena v preklade co?, ze HABBS si jednoducho prepozical prispevok?

HABBS: bola tu zadana otazka, i ked dost bolestiva a sukromna - Tebe zomrelo dietatko na leukemiu? Myslim ze v tejto teme by si mohol odpovedat, sme tu vsetci ako jedna rodina.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

[QUOTE=mlisa;1421001]
VieraPopluharova Pozri príspevok

To znamena v preklade co?, ze HABBS si jednoducho prepozical prispevok?

HABBS: bola tu zadana otazka, i ked dost bolestiva a sukromna - Tebe zomrelo dietatko na leukemiu? Myslim ze v tejto teme by si mohol odpovedat, sme tu vsetci ako jedna rodina.
chcela som naznacit ze teoreticky je tu aj ta moznost...

nechcem sa nikoho dotknut, ani nechcem nikomu brat jeho skusenosti s pristupom lekarov a s liecbou, priznavam ze v tomto sa na veci nepozeram objektivne pretoze moja sestra je lekarka a je to ten najlepsi clovek na svete.
Ale neverim ze existuje clovek - lekar, ktori by cielene skodil pacientovi, sposoboval bolest a nesnazil sa o vyliecenie. Lekarska profesia je podla mna jedna z najtazsich na svete, obzvlast na onkologii. Stretavat sa kazdy den s ludskym utrpenim a smrtou musi byt neskutocne narocne.
Moj otec zomrel na rakovinu priedusnice pred styrmi rokmi, od diagnozy po smrt to trvalo len nieco vyse troch mesiacov a polovicu toho casu stravil v nemocnici. Z kazdej jednej navstevy si pamatam usmiate povzbudive sestry, lekar vsetko vysvetlil, snazil sa pripravit nas na to ze to nedopadne dobre. Bolo to tazke obdobie, ale na pristup nemocnicneho personalu sa nemozem ani slovkom stazovat... Mozno sme mali len "stastie". Ale aj tak obdivujem kazdeho jedneho lekara a sestru ktori tu pracu robia.
1 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Naozaj nechcem nikoho napádať alebo kritizovať, ale nedalo mi a cez Googla som po zadaní : Liečba detskej leukémie v 21. storočí našla kopec príspevkov, ktoré vlastne boli zhodné...teda niekto niečo napísal a ostatné sú len kópie toho istého článku...no nikde som nenašla podpis či dáke smerovanie , že tento príbeh je jeho .../ nebudem tu pozsudzovať či to pisateľ aj prežil to čo písal- alebo to dáky "liečiteľ" vymyslel, aby teraz všetci chodili na len jeho "zaručenú liečbu/.

Mám žiaľ podobnú skúsenosť,
v čase keď mi maminka ochorela na rakovinu prsníka, všade sa písalo o tzv. Bérešových kvapkách" tak sme ich samozrejme zohnali a dávali i liečvivé čaje a stravu... maminka po roku bolestí zomrela a to mala iba 52 rokov.Robili sme všetko o čom sme sa dopočuli, že by mohlo pomôcť - no márne.

Takže podľa toho Habbs, len skopíroval to čo vygóóglil.

No a keďže aj ja hľadám okrem klasickej liečby čo by mohlo pomôcť / tak ako iste aj ostatní/ nachádzam aj iné "zaručené " liečby, lieky..., ktoré Vás úplne vyliečia ...napríklad MMS... a na to som sa pýtala veľmi dobrej známej - ona je doktorka farmácie a po prečítaní mi povedala, že vraj to môže rozleptať aj sliznicu... neviem- nebudem sa s nikým hádať/ aj ja chcem byť zdravá/, ale toto by som neriskla.

A ak niekto píše, že lekár by na chemo nešiel, mýli sa! Poznám a nie jedného lekára čo sedí vedľa mňa v aplikárni a obom nám tečie infúzia...
To je moja skúsenosť.


Verte mi, že sama by som potrebovala zázrak aby som bola zdravá a teda tiež čítam a hľadám, ale tiež sa s chladnou hlavou zamýšľam nad tým čo sa dočítam .
Zamysleli ste sa nad tým, že keby bolo na svete niečo čo by zabralo na túto pliagu na 100%, umierali by ľudia aj veľmi známi herci, politici...

Pozitývne myslenie je dôležité, ale čo malé detičky? Kde mali stres? Kde negatívne myšlienky?

Podľa mňa nik na tomto svete nemôže povedať, že vie s čoho vznikajú všetky rakoviny a tobôž nemôže povedať, že ich vie aj vyliečiť.
Je to smutné , ale je to tak.

No ako sa chorý človek zariadi, je len na ňom. Myslím si, že ako pri všetkom, najviac schodná je "zlatá stredná cesta".

Prajem nám pacientom i našim príbuzným, aby sme to zvládli - i keď je to ťažké.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
plavčík Pozri príspevok
...
či to pisateľ aj prežil to čo písal
...
...
A z tohoto dôvodu sa zbytočne nerozpisujem o svojich záležitostiach ...

tuta
Poraďák
Ono človek nikdy nevie, kedy tá potvora zaútočí. Dovolím si pripojiť link veľkej bojovníčky Pavly
http://www.adenokarcinom-zaludku.cz/o-me/
Napríklad tento link je podľa mňa , berte z rezervou , chorý ...považujem za nejaký druh exibicionizmu , nemôžem si pomôcť
Nepoviem nejaké foto , údaje , poznatky ...ale keď som videl , len tak náhľadom som pozrel , ešte aj pomaly komplet zdravotnú , súkromnú a inú dokumentáciu , korešpodenciu ...

Môj osobný názor , pohľad na vec je asi taký :

" Niekto svoje pocity schováva ...ja tie svoje pochovávam "

Ale podotýkam , nemám problém , nikdy som nemal vytiahnuť tie svoje poznatky z tých najtajnejších priečinkov svojho JA a podeliť s s nimi ...len jedna podmienka sa musí dodržať . Musí to byť v osobnom rozhovore .
Dôvod ???
Prozaický ...moje " zážitky " sú dosť neuveriteľné , pre zdravého aj nepochopiteľné ...
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

buchač Pozri príspevok
A z tohoto dôvodu sa zbytočne nerozpisujem o svojich záležitostiach ...


Napríklad tento link je podľa mňa , berte z rezervou , chorý ...považujem za nejaký druh exibicionizmu , nemôžem si pomôcť
Nepoviem nejaké foto , údaje , poznatky ...ale keď som videl , len tak náhľadom som pozrel , ešte aj pomaly komplet zdravotnú , súkromnú a inú dokumentáciu , korešpodenciu ...

Môj osobný názor , pohľad na vec je asi taký :

" Niekto svoje pocity schováva ...ja tie svoje pochovávam "

Ale podotýkam , nemám problém , nikdy som nemal vytiahnuť tie svoje poznatky z tých najtajnejších priečinkov svojho JA a podeliť s s nimi ...len jedna podmienka sa musí dodržať . Musí to byť v osobnom rozhovore .
Dôvod ???
Prozaický ...moje " zážitky " sú dosť neuveriteľné , pre zdravého aj nepochopiteľné ...
Juraj, k tomu len toľko, sledujem tento link už pomerne dlhú dobu a podľa vyjadrenia autorky jej práve takáto prezentácia dodáva silu a energiu na boj s chorobou.
Ale ja nikomu neberiem jeho názor, je to každého osobná vec ako sa na danú vec pozerá.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Nechcela som sa nikoho dotknut, ani vyvolat polemiku ci ma niekto pravdu, alebo nie, tato tema bola zalozena na dobrovolnosti podelit sa o svoje vlastne skusenosti a hlevne s cielom na prevenciu, suhlasim s Jurajom, su urcite veci, zazitky, ktore si clovek necha pre seba, nie preto, ze by sa nechcel podelit o ne, ale je pravdou, ze zdravy choremu neverí, a pokial to neprezije tak ani neuverí, moze mat 1000 prikladov z okolia, moze mat aj z rodiny blizkeho, ale pokial sa to vysostne netyka jeho tak to nikto nepochopi,az ked to prezije na vlastnej kozi potom vie o com to je. A co sa tyka HABBS, ked napisal taky prispevok, patrilo sa napisat ci to prezil on na vlastnej kozi, i ked je to bolestiva skusenost, alebo napisat, ze pozna taky pripad z okolia a to je potom rozdiel,nakolko nie vsetky informacie mozu byt pravdive, rodinný prislušníci, známi a blízki zvyknú trosku skreslovat situaciu.
Bola by som rada, keby do tejto temy pisali naozaj len ludia so svojimi vlastnymi skusenostami, alebo ludia ktorí ziadaju radu, nakolko sa boja ist k lekarovi.
Mala byt to byt skor osveta, prevencia z nasej strany, ktorí sme to prezili a chceme pomoct tým, ktorý majú o svojom zdravotnom stave nejake pochybnosti a chceli by si nieco o tejto chorobe precitat, alebo poradit sa.Toto nie je tema na odsudzovanie ludí, liecby a toboz nie lekárov i oni sú len ludia.
4 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja by som chcela upozorniť dievčatá napr. na toto:
Keďže moja mamka mala rak. vaječníkov, chodila som na cytológiu krčka maternice, a teda aj na prehliadku u gynekológa 2xročne. Trikrát ročne som darovala krv, takže som si myslela, že som zdravá, keďže mi ju vždy s radosťou zobrali. Myslela som si, že robím maximum. Okrem toho som bola v r. 2003 u obvodnej a vyžiadala som si preventívku. Jej výsledkom bola len operácia brušnej hernie, inak nenašli nič. A napriek tomu v 2/07 mi našli mts. na vaječníku (4.štádium). Teraz už viem, že pri gyn. prehliadkach som mala trvať na UZV vyšetrení (to mi nerobili, len tú cytológiu krčka). Tam by mi skôr našli tú vec na vaječníku, nie až keď bola ako detská hlava a bolelo ma celé brucho. Chcem upozorniť na to, že niekedy nemusíte mať príznaky, aké sa uvádzajú v letákoch - moja dg je nakoniec rakovina hr. čreva a príznaky som nemala žiadne (nadúvanie, zápchy, hnačky, krv v stolici, ceruzkovitá stolica) - keby ma nepotrápila tá mts na vaječníku, ktovie, kedy by sa na to prišlo, možno oveľa neskôr. A to som ani nepatrila do rizikovej skupiny z hľadiska mojej životosprávy. A podľa najnovších výsledkov genetických vyšetrení som to ani nemala zdedené. Už asi ostáva len zvaliť to na Černobyľ, keď to vybuchlo, pobehovala som na školskom ihrisku na Východnom Slovensku. A teda, túto chorobu má v našej dedinke dosť veľa ľudí (najmä žien).
6 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Nechcela som sa nikoho dotknut, ani vyvolat polemiku ci ma niekto pravdu, alebo nie, tato tema bola zalozena na dobrovolnosti podelit sa o svoje vlastne skusenosti a hlevne s cielom na prevenciu, suhlasim s Jurajom, su urcite veci, zazitky, ktore si clovek necha pre seba, nie preto, ze by sa nechcel podelit o ne, ale je pravdou, ze zdravy choremu neverí, a pokial to neprezije tak ani neuverí, moze mat 1000 prikladov z okolia, moze mat aj z rodiny blizkeho, ale pokial sa to vysostne netyka jeho tak to nikto nepochopi,az ked to prezije na vlastnej kozi potom vie o com to je. A co sa tyka HABBS, ked napisal taky prispevok, patrilo sa napisat ci to prezil on na vlastnej kozi, i ked je to bolestiva skusenost, alebo napisat, ze pozna taky pripad z okolia a to je potom rozdiel,nakolko nie vsetky informacie mozu byt pravdive, rodinný prislušníci, známi a blízki zvyknú trosku skreslovat situaciu.
Bola by som rada, keby do tejto temy pisali naozaj len ludia so svojimi vlastnymi skusenostami, alebo ludia ktorí ziadaju radu, nakolko sa boja ist k lekarovi.
Mala byt to byt skor osveta, prevencia z nasej strany, ktorí sme to prezili a chceme pomoct tým, ktorý majú o svojom zdravotnom stave nejake pochybnosti a chceli by si nieco o tejto chorobe precitat, alebo poradit sa.Toto nie je tema na odsudzovanie ludí, liecby a toboz nie lekárov i oni sú len ludia.
Vierka, túto tému považujem za veľmi užitočnú. Ospravedlňujem sa, nejakou mojou nepozornosťou sa stalo, že som miesto na užitočné klikla na zábavné. Prepáč. Samozrejme, Tvoj príspevok považujem za užitočný, nie za zábavný. Mrzí ma, že sa mi to stalo v téme, ktorá ma od zábavného veľmi ďaleko.
Naposledy upravil zdenka131 : 05.06.10 at 07:50
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať