Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...pri nedeľnej kávičke začala som čítať Nota bene, čo si pravidelne kupujem - sú tam zaujímavé články, aj teraz ma zaujal hneď prvý, tak sa s Vami chcem o niečo z neho podeliť:

Je to rozhovor s novinárkou Janou Shemesh, ktorá pracovala v denníku SME a od r.2006 žije v Izraeli, kde sa vydala, a v r.2009 jej diagnostikovali leukémiu, t.č. je v remisii. V novembri 2012 jej vyšla kniha "Smrť si neškrtne" o jej skúsenostiach s rakovinou - iste by bolo zaujímavé prečítať si ju, teraz len niekoľko otázok a odpovedí zo spomínaného rozhovoru v Nota bene:

otázka: To znie, akoby si mala na mnoho vecí svoje jasné odpovede. A tam, kde ich nemáš, sa prestaneš pýtať? Alebo ako to u teba funguje? Môže to byť ten správny recept pre mnohých...
odpoveď: Mám milión otázok, ale niektoré si nekladiem. Napríklad: Prečo sa to stalo akurát mne? Čím som si to zaslúžila? A tak podobne. To sú také výkriky do tmy. Ja sa radšej pýtam takto: A prečo by som to nemala zvládnuť práve ja? Veď zvládajú aj iní. Oveľa horšie veci. A so cťou.

...a ešte:

otázka: "Prvým krokom k vyliečeniu, nielen z choroby, je pomenovanie reality a toho, že ju akceptujeme. Teraz ľutujem, koľko času som stratila pre seba a iných tým, že som sa hrala na skrývačku, že som si nechcela pripustiť pravdu, že som sa obviňovala, a namiesto toho, aby som si priznala problém, hrala som sa na hrdinku." * Čo bola tá pravda a ten problém?
(* to je zrejme citát z uvedenej knihy)
odpoveď: Dosť dlho som pred všetkými, vrátane mojich najbližších, tajila, v akom stave je moja choroba. Oni, celkom pochopiteľne, nechápali moje správanie. To je celé.
otázka: Čiže podľa tvojich skúseností je potrebné povedať okoliu celú pravdu? Toto by si radila ľuďom s podobným bremenom?
odpoveď: Jasné. Ako môžete od niekoho čakať primeranú reakciu, ak vlastne nevie, čo sa s vami deje? Potom sa nemôžete urážať, že vás ľudia nechápu.

...toľko na inšpiráciu - iste stojí za to prečítať si knižku celú, a iste má obrovský význam aj táto téma, kde sa "nehráme na hrdinov" ... teda najmä tí, ktorých sa to bytostne (a bolestne) týka...
7 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

buchač Pozri príspevok

K tej nemenovanej dílerke ...duratnakatka...pozmenil by som trochu meno , na ruštinu som dlabal , ale

Durak = hlupák ....

Vieročka ...čo sa týka tej skrytej reklamy , tá bola rýchlo čitateľná , na také sa nereaguje ...
A že silné výrazy ???...že silné výrazy ...kua , veď to sa ešte krotím ...mám zakázané nadávať !!!!!
Neskoro som sa k tomuto príspevku dopátrala.
Plne súhlasím s výrokom bucháča. Nedajte sa nalákať na ponuky od "Viem pomňcť" a na rady už tobôž nie. Je to učiteľka základnej školy v Terchovej, ktorá pracuje ako dílerka pre firmu forewer (Aloe vera). To nie je žiadny onkologický odborník, ktorý by mohol poradiť kvalifikovane.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Vďaka konečne za jeden rozumný tip v našich novinách a hlavne, že si ho našla a pripla sem, plne súhlasím cukry sú nebezpečné i pri onkologických ochoreniach, no o tom "Buchy" by vedel hovoriť......všetko s mierou......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Vďaka konečne za jeden rozumný tip v našich novinách a hlavne, že si ho našla a pripla sem, plne súhlasím cukry sú nebezpečné i pri onkologických ochoreniach, no o tom "Buchy" by vedel hovoriť......všetko s mierou......
...v článku je spomenutý diétny režim ....

Všetko pekné ...
Ibaže diéty takého typu sú najdrahšie , lebo je nutné kvalitné produkty konzumovať .
A čo si budme nahovárať , nie každý si môže dovoliť každý deň ( povedzme ) šunku alebo králika ...
Na druhej strane to aj omrzí a jeden potom statočne vydrancuje chladničku ...
Vlčí hlad jak z učebnice ... niekedy mám čo robiť , aby som sa ovládol ...

Ale lesné plody môžem ... tie ja rád , preto na litre kupujem a zaváram ...
...a vraj dobre sú tie moje ...... poniektoré osoby vravia ...
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

do pozornosti:
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
gilda Pozri príspevok
do pozornosti:
Gilduš ....odkiaľ je ten link ....
Žeby o nasledovný ....http://www.auvita.sk/

Takže sa ani nečudujem ...ale dosť myšlienok je zaujímavých , no na polemiku a diskusiu stvorených...
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

buchač Pozri príspevok
Gilduš ....odkiaľ je ten link ....
Žeby o nasledovný ....http://www.auvita.sk/

Takže sa ani nečudujem ...ale dosť myšlienok je zaujímavých , no na polemiku a diskusiu stvorených...
áno, zaujímavé tvrdenia, polemika aj diskusia je vždy možná, "ideové" zameranie linku mi nebráni hľadať odpovede ...
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

VieraPopluharova Pozri príspevok
Vďaka konečne za jeden rozumný tip v našich novinách a hlavne, že si ho našla a pripla sem, plne súhlasím cukry sú nebezpečné i pri onkologických ochoreniach, no o tom "Buchy" by vedel hovoriť......všetko s mierou......
Aj my máme v rodine onkologického pacienta, mladého človeka. Predtým mal problémy s prekysleným organizmu. Začalo sa to prejavovať bolesťou palca na dolnej končatine. ... a v poslednej dobe urgentné dve operácie tesne za sebou. Aj sám lekár potvrdil a doporučil, v jedálnom lístku obmedziť okrem iného aj príjem cukrov, pretože ich zvýšené hodnoty spôsobujú kyslosť v organizme a potom následne ďalšie problémy.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ďakujem adminovi, že túto stránku vyčistil od skrytých reklám a podobne, hlavne mene pacientov.
8 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
niesisam Pozri príspevok
zaujímavo fungujúci blog...čo je nepohodlné to vyhodíme..chápem ským kooperujete...vidno to z toho, že 6 článkov v prvých dvoch som niečo aj propagoval k čomu sa dá doastať za peniaze -potom 4 články neutrálne - bez propagandy...a hľa ... zahodia všeho všudy...
všetko ... ešte budete plakať nad svojimi postojmi,ktoré vás vedú do slepej uličky... no pá ...
Debko ....daj niečo zo svojho portfólia , t.j. osobné skúseností ...bez propagandy

Inak....Porada je fórum , no nie fór ... Blog je niečo iné , tam píš tie svoje fóriky...


...no čauko pupuško ....
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

niesisam Pozri príspevok
zaujímavo fungujúci blog...čo je nepohodlné to vyhodíme..chápem ským kooperujete...vidno to z toho, že 6 článkov v prvých dvoch som niečo aj propagoval k čomu sa dá doastať za peniaze -potom 4 články neutrálne - bez propagandy...a hľa ... zahodia všeho všudy...
všetko ... ešte budete plakať nad svojimi postojmi,ktoré vás vedú do slepej uličky... no pá ...
nic ti nebolo vyhodene ale presunute do novej temy http://www.porada.sk/t206985-liecba-alebo-obchod.html ...

ak ti porada nevyhovuje ... zaloz si vlastnu stranku a publikuj si tam co chces
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Ahoj Ivka,
ako sa máš? ako dopadla konzultácia? Drž sa! Myslíme na Teba. Keby veľmi nezaberali tie lieky proti bolesti čo užívaš, dám Ti kontakt na veľmi dobrého algeziológa - onkológa na liečbu bolesti aby si to mohla prekonzultovať s ním. Je to veľmi príjemný lekár, hlavne s profesionálnym a ľudským prístupom.

uct2007 Pozri príspevok
Aj ja som brala Xelodu, presne tak ako píše Gabhus, spi koľko sa ti ráči a páči, neboj po dobratí Xelody budeš fit.

No moji zlatí je načase, aby som sa "pochválila" ako dopadla moja tretia operácia - no žiadna sláva to veru nie je. Nádor, ktorý je na konečníku a prirastený ku kostre sa nepodarilo odstrániť, okrem toho ďalšie MTS v malej panve.
Som doma od 19.12., ale mala som komplikácie s vysokými teplotami a hnisajúcou ranou na bruchu, čo ešte pretrváva. Teploty už našťastie nie.
Čaká ma nový boj - pôjdem na konzultáciu kvôli ožarovaniu hneď 9.1. a potom sa rozhodne, či najskôr ožarovanie a chemoterapia, alebo ako to bude.
Zatiaľ som slabá ako mucha (to z tých horúčiek) ale ide to každým dňom k lepšiemu, hoci mám bolesti, pretože ten nádor potvora tlačí a bolí, sakramentsky bolí, užívam lieky proti bolesti, ktoré niekedy zaberú, niekedy nie. Tak čakám na to ožarovanie, že tým sa podarí hádam nádor zmenšiť a bude to lepšie.
A inak sa teším z každého prežitého dňa čo som tu a ďakujem za to Pánu Bohu.

Držte sa všetci a nedajme sa, v novom roku do útoku s tou mrcha nemocou
3 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ivka drž sa, myslíme na Teba, neboj, dobre to bude, veď zle už bolo...
7 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Milí priatelia,
ospravedlňujem sa, že som sa tu dlhšie neukázala a zanedbávala som Vás, mám za sebou problémové obdobie, nie žeby skončilo, ale nejako som sa s tými problémami naučila fungovať, vidím, že budem mať čo robiť, aby som všetko dočítala i keď som sem len niekedy sporadicky nakukla, ale veľa som prečítať nestihla.
no i keď som tu nebola, neznamená to, že som na Vás nemyslela.
V prvom rade Vám chcem z celého srdca zaželať pevné zdravie, , priateľov a príbuzných, ktorí si vždy pre Vás nájdu čas, veľa pekných momentov, ktoré vás posilnia a posunú ďalej, obyčajné šťastie a radosť na každý deň.
13 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
niesisam Pozri príspevok
zaujímavo fungujúci blog...čo je nepohodlné to vyhodíme..chápem ským kooperujete...vidno to z toho, že 6 článkov v prvých dvoch som niečo aj propagoval k čomu sa dá doastať za peniaze -potom 4 články neutrálne - bez propagandy...a hľa ... zahodia všeho všudy...
všetko ... ešte budete plakať nad svojimi postojmi,ktoré vás vedú do slepej uličky... no pá ...
..

..očúvaj!..ja som tu denne,tí, ktorí sú tu, tak sú tu tiež takmer furt a nikdy nie sú sami...ak plačú, plačeme všetci, ak sa tešia, tešíme sa všetci...tak ti prajem,aby si nikdy nebol sám a hlavne, aby si sa mal s kým tešiť, aj s kým plakať...samota robí z ľudí čudákov s takýmito výrokmi, ako tu dávaš ty...
11 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ahojte
v Martine mi liečbu ožarovaním neodporučili, mám početné mts v tenkom čreve, aj blízko ľavej ľadviny, p.doktorka mi vysvetlila, že ožarovaním by mi tenké črevo zničili. Tak som začala brať chemoterapiu - teraz ešte beriem tabletkovú Xelodu, ale v pondelok pôjdem na infúznu Xeliri Campto a potom neskôr, budem brať ešte jeden liek,avšak ten musí ešte schváliť poisťovňa, aby mi ho doktor mohol dať.
Už som bola u veľmi dobrého doktora - algeziologa, mám tabletky, ktoré čiastočne miernia bolesť čo mám.
Ďakujem Vám všetkým za povzbudzujúce slová, chodím sem teraz menej, ale myslím na Vás všetkých spoluonkáčov, aby ste sa držali a nech sa Vám všetkým zdravotne polepší.
A hlavne stále myslím pozitívne, verím, že liečba mi zaberie a nič iné si ani nepripúšťam.
Tak sa majte všetci fajn a ešte raz veľké ĎAKUJEM !!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
uct2007 Pozri príspevok
Už som bola u veľmi dobrého doktora - algeziologa, mám tabletky, ktoré čiastočne miernia bolesť čo mám.
Vo viacerých príspevkoch som postrehol , že je po tých chemo nevoľno a iné potiaže ...
Nejak ma trochu zaráža , že lekár nedá , nepredpíše ...

Ja len preto sa interesujem , že keď ja som brával chemo , nuž pred samotnou aplikáciou tej látky mi najprv zo 3 malé fľaštičky infúziek proti nevoľnosti dávali ...
Od bolesti po operáciách šľahli do prdele Dolsin...jak bábo som hajal ...že v limbu bol ...
1 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Mňa tlačí ten neoperovateľný nádor, ktorý mám, je prirastený ku kostre, preto mám bolesti, ale s pomocou liekov sa to dá zvládnuť.
Liečbu CHT - tou tabletkovou znášam celkom OK, nemám problémy, ani nevoľnosť. Uvidíme, keď pôjdem na infúznu v pondelok, ale tiež dávajú lieky proti nevoľnosti.
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Ivka, tak sa drž aj naďalej. Som rada, že si bola u algeziológa a že to pekne zvládaš ako vždy. Len tak to nevzdávaš a veľmi obdivujem a vyzdvihujem pozitívne myslenie, to veľmi potrebujeme všetci.
15 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Ivka držím palce, nech infúzie zaberú, Campto je dosť dobre znášané, jeho hlavným neduhom sú hnačky, ale i tie sa dajú dobrým nastavením zvládnuť, určite pred chemo dostaneš úvodnú infúziu proti nevoľnosti a vedľajším účinkom.
Hlavne daj o sebe vedieť ako sa máš, budem po celý čas na teba intenzívne myslieť.
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať