Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Robím prvýkrát v živote daň.priz. kamoške ktorá je SZČO ako kaderníčka a potrebujem súrne poradiť. Vyšla jej strata 76 000?- Sk lebo začala podnikať od 06/08, ale príjmy začala dostávať až v 10/08, kvôli tomu že boli problémy s pristormi,ktoré mala mať v nájme, Keďže si tie priestory už od 06/08 rekonštruovala, tak preto je toľko v strate. Môžte mi prosím poradiť, ako mám v takejto situácii postupovať? Predkladá sa niečo daň. úradu okrem daň priz., výkaz o príjmoch a výdavkov a výkaz o majetku? Môže si kaderníčka zahrnúť do majetku niečo také ako je napr. rôzny nábytok, mycí box zo stoličkou,kadernícky stolík,reg.pokladňa? Ak som už odbočila od témy tak sa ospravedlňujem.
Rekonštrukcia nie je VOZD.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Čo sa týka tej rekonštrukcie tak to som dávala do prevádzkovej réžie je to zle?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ešte upresni, čo myslíš pod rekonštrukciou.
0 0
eva1907 eva1907

eva1907 je offline (nepripojený) eva1907

Prosím poradiť,za aké obdobie môžem prirátať k paušálnym nákladom sumu zaplateného zdravotného poistenia, ak SZČO prerušila k 31.5.2008 svoju činnosť a do konca roka bola dobrovoľné nezamestnaná. Len za I-V.2008 alebo za celý rok ? Ďakujem
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Do rekonštrukcie som dala materiál na napr. maľovanie, inštaláciu vody, obklady, dlažba atď. A metie ma ešte aj napr. to že teraz neviem kam mám zahrnúť napr. sušič na vlasy,strihač vlasov,uteráky,podstavec pod nohy a ost. môže to ísť tiež do prevádzkovej réžie?
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prosím môže sa nájsť niekto kto mi poradí?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zuzka2510 Pozri príspevok
Do rekonštrukcie som dala materiál na napr. maľovanie, inštaláciu vody, obklady, dlažba atď. A metie ma ešte aj napr. to že teraz neviem kam mám zahrnúť napr. sušič na vlasy,strihač vlasov,uteráky,podstavec pod nohy a ost. môže to ísť tiež do prevádzkovej réžie?
Maľovanie priestorov nepatrí do rekonštrukcie. Ak je výška rekonštrukcie nad 30000.- Sk, potom je to technické zhodnotenie a to by si uplatňovala v odpisoch - neviem, či podniká vo svojich alebo prenajatých priestoroch, aká je zmluva. Ale pravdepodobne nebude problém dať tam výdavky na úpravu priestorov len do výšky 30000.- Sk a dáš to do prevádzkovej réžie.
Čo sa týka sušiča na vlasy, strihača a pod. - do sumy 30.000.- Sk to dáš ako nákup materiálu. Ak kupovala aj kreslo - neviem koľko stálo - dáš to podľa obstarávacej ceny tiež ako nákup materiálu (do 30.000) alebo zaradíš do majetku a použiješ ročný odpis ( nad 30.000.-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
poistné zaplatené v roku 2008
nesúhlasím. Zdr. poistenie samoplatitela nemôže pripočítať k paušálnym výdavkom z § 6
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

veronikasad Pozri príspevok
nesúhlasím. Zdr. poistenie samoplatitela nemôže pripočítať k paušálnym výdavkom z § 6
Veronika, toto je moja Hamletovská otázka - dá sa, alebo nedá sa? Máš draka - pozri sem http://www.porada.sk/t44527-rocne-zu...poistenie.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

abel Pozri príspevok
Veronika, toto je moja Hamletovská otázka - dá sa, alebo nedá sa? Máš draka - pozri sem http://www.porada.sk/t44527-rocne-zu...poistenie.html
Elenka s tým súhlasím. Ale tu sa jedná o príjmy zo živnosti a chce to pripočítať k paušálnym výdavkom
Pokial by to boli príjmy z dohody a počas tohto obdobia si platil poistné ako samoplatitel - nevidím v tom problém.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ale pozri tam aj otázku 8, 9 a moju smutnú 10...
Až teraz som zistila, že tú 8. si sa pýtala ty...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

abel Pozri príspevok
Ale pozri tam aj otázku 8, 9 a moju smutnú 10...
Nedočítala som to celé, vedela som, že som dávala p. Mihálovi túto otázku ale zabudla som v ktorej téme. Tak som odpoveď doteraz nečítala. Nezdá sa mi, že by to bolo jedno, v ktorom § to zahrnieš.
Pri príjmoch z prenájmu ideš uplatňovať paušálne výdavky ?
Skús ešte napísať dotaz meilom na DR SR ...
Naposledy upravil veronikasad : 08.03.09 at 19:05
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Áno, príjem delím na oboch manželov na polovicu mínus 5x ŽM a 40 % výdavky. Celý rok si platia zdravotné poistenie ako samoplatitelia a ja neviem, či im to tam môžem dať. Niekde som čítala vyjadrenie daňového úradu, že to tam nemôže ísť, už som to hľadala a nemôžem to nájsť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, ktoré je povinný platiť dobrovoľne poistená osoba s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov, sa pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) z príjmov podľa § 5 zákona o dani z príjmov odpočítava od zdaniteľných príjmov a pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) podľa § 6 zákona o dani z príjmov sa zahŕňa do daňových výdavkov podľa § 19 zákona o dani z príjmov. Rovnako sa postupuje aj u daňovníka, ktorý uplatňuje postup podľa § 6 ods. 9 a 10 zákona o dani z príjmov."
Elenka,nečítala som tému spätne,/časová tieseň/ ale spadajú pod zvýraznené?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Majka, ja pod dobrovoľným poistením rozumiem prihlásenie sa do Soc. poisťovne, a vtedy už mám povinnosť to poistné platiť. Je to dobrovoľne poistená osoba, ktorá sa spomína aj v tom zákone. Ale do zdravotnej poisťovne výraz dobrovoľne poistená osoba nepoznáme - je tam len samoplatiteľ, a ten sa v zákone nespomína.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

abel Pozri príspevok
Ty z časovej tisne už aj písmenká vynechávaš?
Majka, ja pod dobrovoľným poistením rozumiem prihlásenie sa do Soc. poisťovne, a vtedy už mám povinnosť to poistné platiť. Je to dobrovoľne poistená osoba, ktorá sa spomína aj v tom zákone. Ale do zdravotnej poisťovne výraz dobrovoľne poistená osoba nepoznáme - je tam len samoplatiteľ, a ten sa v zákone nespomína.
Práve na to som sa chcela spýtať aj ja - je samoplatitel dobrovolne poistená osoba ?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

veronikasad Pozri príspevok
Skús ešte napísať dotaz meilom na DR SR ...
Idem 18. marca v Trnave na "deň otvorených dverí" či ako sa to volá, tak sa skúsim spýtať tam. Z DR SR by mi citovali to, čo mi tu už Majka - Melnick napísala.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.porada.sk/654029-post18.html

Elenka a nieže tam potom budeš za zatvorenými dvermi.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Aj ja som zvedavá, lebo na niektorom zo školení, na ktorom som bola v minulosti nám povedali, že poistné (aj dobrovoľné), či zdravotné, alebo zaplatené soc. poistenie sa môže prirátať k paušálnym výdavkom. Ale už som si neni ničím istá.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronikasad Pozri príspevok
Práve na to som sa chcela spýtať aj ja - je samoplatitel dobrovolne poistená osoba ?

Hm. Je zákonom stanovené, že musíme byť zdravotne poistení z akéhokoľvek dôvodu? Ak nie som ani ako zamestnanec, ani ako SZČO, ani ako evidovaný nezamestnaný.....a zostáva už iba možnosť byť samoplatiteľom, ak chcem využívať služby zdr. zariadení . Ale ak nemám o tieto služby záujem, musím alebo nemusím byť tým samoplatiteľom? Ak musím, potom som vlastne povinným samoplatiteľom....dobre som to zamotala, hejže?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať