Zavrieť

Porady

Registratúra

rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, jaj aj sa bojím opýtať na registratúru, viem že tu toho bolo popísaného veľa. Ale stále neviem či je treba dať si schváliť reg.poriadok a plán(právnicka osoba). Čítala som že od 1. mája by mala výjsť novela zákona, ktorá by mala definovať tých čo sú povinný si ho dať schváliť, ale zaťial som ju nikde nenašla (hľadala som na jaspi). Neviem mám dať firme schváliť ten vzorový plán a poriadok? Nehnevajte sa na mňa za otázku
Usporiadat
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

PD
Osobné spisy zamestnancov

70
(od narodenia zamestnanca)


No a z tohoto mi vyplýva, že kazdý, kto zamestnáva musí mať registratúrny plán.


Okrem toho - z ktorého zákona toto vyplýva - tých 70 rokov od narodenia? Čo má obsahovať osobný spis? Je to niekde presne uvedené - okrem toho, čo je v Zákone o dani z príjmov, prípadne zmluvy o pracovnom pomere a nejaké školenia, príkazy, .... Je nejaký predpis o tom? Kde to mám hľadať?

Ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No my to teda riadne pletieme .
Môj dotaz sa týkal jasne vyjadrenia k ľudským zdrojom. A odpoveď je tiež jasná ,že n e m u s í m
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Melnick Pozri príspevok
No my to teda riadne pletieme .
Môj dotaz sa týkal jasne vyjadrenia k ľudským zdrojom. A odpoveď je tiež jasná ,že n e m u s í m
Majka, ako myslíš ľudské zdroje? A čo spoločenská zmluva a zápis z valných zhromaždení, a tiež výročná správa - sú to dokumenty s trvalou hodnotou?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
seflera Pozri príspevok
PD
Osobné spisy zamestnancov

70
(od narodenia zamestnanca)

No a z tohoto mi vyplýva, že kazdý, kto zamestnáva musí mať registratúrny plán.


Okrem toho - z ktorého zákona toto vyplýva - tých 70 rokov od narodenia? Čo má obsahovať osobný spis? Je to niekde presne uvedené - okrem toho, čo je v Zákone o dani z príjmov, prípadne zmluvy o pracovnom pomere a nejaké školenia, príkazy, .... Je nejaký predpis o tom? Kde to mám hľadať?

Ďakujem.
Súčasťou vyhlášky 628/2002 z 29.októbra sú aj prílohy a tam to nájdeš.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Toto je zatiaľ prvá odpoveď, ktorú som dostala:

1.) Spol. s r. o., zaoberajúca sa maloobchodom, zamestnáva 4 zamestnancov, nemá povinnosť auditu a je platiteľom DPH - je povinná vypracovať a dať na schválenie archívu, registratúrny poriadok a registratúrny plán?
2.) SZČO, zaoberajúca sa výrobou nábytku, zamestnáva 2 zamestnancov - je povinná vypracovať a dať na schválenie archívu, registratúrny poriadok a registratúrny plán?
3.) Ostatné SZČO - sú povinné vypracovať a dať schváliť archívu
registratúrny poriadok a registratúrny plán?

Štátny archív v Bratislave pobočka Šaľa na všetky tri Vaše otázky
odpovedá, že podľa novely zákona nemáte ani v jednom Vami spomínanom
prípade povinnosť vypracúvať a predkladať registratúrny poriadok a plán.
Dr. XY
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Melnick - ďakujem.

Ale ja mám fakt blbé oči či čo, ja to tam neviem nájsť - tie roky, čo sa koľko má uchovávať a čo má byť súčasťou osobného spisu zamestnanca.

Prosím Ťa, kopni ma bližšie, daj paragraf alebo číslo prílohy.
Naposledy upravil seflera : 24.05.07 at 05:53 Dôvod: doplnenie
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Anja111 Pozri príspevok
Toto je zatiaľ prvá odpoveď, ktorú som dostala:

1.) Spol. s r. o., zaoberajúca sa maloobchodom, zamestnáva 4 zamestnancov, nemá povinnosť auditu a je platiteľom DPH - je povinná vypracovať a dať na schválenie archívu, registratúrny poriadok a registratúrny plán?
2.) SZČO, zaoberajúca sa výrobou nábytku, zamestnáva 2 zamestnancov - je povinná vypracovať a dať na schválenie archívu, registratúrny poriadok a registratúrny plán?
3.) Ostatné SZČO - sú povinné vypracovať a dať schváliť archívu
registratúrny poriadok a registratúrny plán?

Štátny archív v Bratislave pobočka Šaľa na všetky tri Vaše otázky
odpovedá, že podľa novely zákona nemáte ani v jednom Vami spomínanom
prípade povinnosť vypracúvať a predkladať registratúrny poriadok a plán.
Dr. XY
Anja111 podľa tej odpovede čo si dostala ohľadom sro tak sa asi jedná o tzv. "normálnu sro" a tieto nemusia vyporacovávať RP+RP. Ja však už mám veľký zmätok z celej problematiky a preto sa pýtam aká sro musí mať vypracovaný RP+RP?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
seflera Pozri príspevok
Melnick - ďakujem.

Ale ja mám fakt blbé oči či čo, ja to tam neviem nájsť - tie roky, čo sa koľko má uchovávať a čo má byť súčasťou osobného spisu zamestnanca.

Prosím Ťa, kopni ma bližšie, daj paragraf alebo číslo prílohy.

Len treba trošku hľadať.

http://www.optivus.sk/optivus.php?id...egory=register
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Anja111 Pozri príspevok
No, tak ja som to pochopila tak, že SZČO a bežné s.r.o. nemusia mať registratúrny poriadok ani registratúrny plán.
v tom liste bola otazka na SZCO a tie predsa nemuseli nic take robit ani v minulosti, mali len usmernenie ako evidovat a co ako dlho archivovat.
s.r.o. kazda ma predsa dokumnety - vypisy z OR a zakladatelske listiny, preto musi kazda s.r.o vypracovat minimalne reg.plan
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Anja111 Pozri príspevok
Toto je zatiaľ prvá odpoveď, ktorú som dostala:

1.) Spol. s r. o., zaoberajúca sa maloobchodom, zamestnáva 4 zamestnancov, nemá povinnosť auditu a je platiteľom DPH - je povinná vypracovať a dať na schválenie archívu, registratúrny poriadok a registratúrny plán?
2.) SZČO, zaoberajúca sa výrobou nábytku, zamestnáva 2 zamestnancov - je povinná vypracovať a dať na schválenie archívu, registratúrny poriadok a registratúrny plán?
3.) Ostatné SZČO - sú povinné vypracovať a dať schváliť archívu
registratúrny poriadok a registratúrny plán?

Štátny archív v Bratislave pobočka Šaľa na všetky tri Vaše otázky
odpovedá, že podľa novely zákona nemáte ani v jednom Vami spomínanom
prípade povinnosť vypracúvať a predkladať registratúrny poriadok a plán.
Dr. XY
Korduľa v minulosti tieto s.r.o. mali povinnosť a teraz Anja111 dostala odpoveď NIE neprekrúcajme aj odpovede zodpovedných pracovníkov.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Myslím, že zo všetkých príspevkov ktoré tu sú, máme už všetci taký chaos, že najrozumnejšie je poslúchnuť Melnick a jednotlivo napísať na adresu ol.svs@mvsr.vs.sk a spýtať sa na konkrétnu spoločnosť, či má povinnosť predkladať reg.plán a reg. poriadok.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Súhlasím, a potom každý doplní svoje skúsenosti, ktoré sú na základe subjektívnych podmienok.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

No a je tu aj odpoveď z Ministerstva, ktorá tiež všetko potvrdzuje.
Hurá, ja nemusím....



Podnikatelske subjekty, ktore nemaju zaznamy s trvalou dokumentarnou
hodnotou, nevypracuvaju registraturny poriadok, ani registraturny plan.

Personalna agenda tykajuca sa zamestnancov nema trvalu dokumentarnu
hodnotu, t.j. neuklada sa navzdy do archivu, len ma dlhodobu uloznu
lehotu (70 rokov) az po uplynuti ktorej ju mozno po suhlase archivu
vyradit, t.j.znicit.

Vsetky vami uvedene subjekty teda nemaju povinnost vypracovat ani reg.
poriadok, ani reg. plan
Naposledy upravil Anja111 : 28.05.07 at 15:33 Dôvod: Vymazanie mena pracovníčky ministerstva. Text zostal pôvodný.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Anja111, závidím ti ... ako rýchlo ti prišla odpoveď, keď si odoslala dotaz?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Včera som sa spýtala a dnes mám už aj odpoveď...
Vyskúšaj to.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

super, to by bolo fantasticke, aj tak by ma zaujimalo, ako vlastne chce archiv pokutovat ked nevie kto ake dokumenty tvori
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
korduľa Pozri príspevok
super, to by bolo fantasticke, aj tak by ma zaujimalo, ako vlastne chce archiv pokutovat ked nevie kto ake dokumenty tvori

Však oni sa to naučia na školení ,ktoré ich čaká.
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Anja111, odpovedali ti presne podľa schváleného zákona presne na to, na čo si sa pýtala personálna agenda zamestnancov. Mne sa však stal prípad, že som musela na žiadosť archívu rozdeliť personálnu agendu na agendu bežných zamestnancov, tá bola bez trvalej dokumentárnej hodnoty a agendu vedúcich pracovníkov a tá už mala archívom pridelenú trvalú dokumentárnu hodnotu teda "A". Okrem toho som toho názoru, že kým nebude vydaná v zbierke novelizácia vyhlášky 628/2002 Z.z. je predčasné zbytočne zaťažovať archívy a polemizovať o tom kto bude mať povinnosť a kto nie vypracovávať registratúrny plán.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Rada by som poznala váš názor, predtým ako začnem písať na úrady. Čo si myslíte, má ochranná známka trvalú dokumentárnu hodnotu? Podľa registra záznamov /aj podľa mňa/ má.
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Ochrannú známku podľa môjho názoru je potrebné zaradiť k dokumentácii, ktorá má trvalú dokumentárnu hodnotu /§3ods. 1 písm. b) vyhlášky č. 628/2002 Z.z./.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať