Zavrieť

Porady

Výkaz preddavkov na ZP

Na stránke Všeobecnej zdrav. poiťovne (http://www.vszp.sk/main/platitelia/plat_fr0.asp v časti Tlačivá) je zverejnené tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a Príloha k výkazu ...
Usporiadat
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Ja som podavala mesacne vykazy vsetky na novych tlacivach!! Zatial sa mi neozvali ze nove vykazy neakceptuju. Ked su uz raz uverejnene na webe, tak by mali platit - tak som sa rozhodla:-))
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Dnes som odovzdala mesačný výkaz za február do VšZP už na novom tlačive. Na prvej strane som uviedla ako počet dní 28. Máme troch zamestnancov. Povedali mi, že je to dobre.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Pán Mihál, v príspevku č.50, že ak zamestnanec nemal celý mesiac žiaden VZ musí to nahlásiť na ZP a vedy platí poistné štát. Od kedy toto platí?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ESTER: Od 1.januára 2005.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
10.3.2005 sa na Úrade pre dohľad konala porada k mesačným výkazom preddavkov, na ktorej boli prítomní kompetentní ľudia za všetky zdravotné poisťovne.

Dohodlo sa o.i. toto:

- bude jednotný formulár pre poisťovne,
- suma za zamestnávateľa v tele (prílohe) sa zaokruhluje hore v kazdom riadku a teda suma na vykaze nebude sediet so sumou z riadkov,
- p. Horvath z uradu prezentoval poziadavku, aby polozka celkovy prijem, ktory je predmetom vypoctu VZ bol ohraniceny maximalnym odvodom poistenca - táto požiadavka neprešla,
- dalej sa zmenil typ z poloziek INT na CHAR (ICO,DIC,UCET),
- urad by mal vydat to rozhranie s podrobnejsim popisom a aj s vyznamom poloziek (kodova stranka by mala byt iso-latin 2, desatinny oddelovac bodka).

Urad by mal do 10 dni vydat co sa tam dohodlo.
0 0
Rian Rian

Rian je offline (nepripojený) Rian

Jozef Mihál
10.3.2005 sa na Úrade pre dohľad konala porada k mesačným výkazom preddavkov, na ktorej boli prítomní kompetentní ľudia za všetky zdravotné poisťovne.

.
.
.

Urad by mal do 10 dni vydat co sa tam dohodlo.[/size]
Na stranke uradu je novy vestnik z 31.3. v ktorom sa nachadza nove "Usmernenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou o spôsobe vykazovania preddavkov na poistné"
http://www.udzs.sk/vestnik.doc
0 0
Rian Rian

Rian je offline (nepripojený) Rian

Elektronicka podatelna:
- jedna poistovna - jeden subor ? s rovnakym nazvom ?
- akym sposobom sa budu tieto subory posielat do poistovni ? nemalo by sa to posielat uradu pre dohlad ?
- kolko suborov pre jednu poistovnu ma vlastne vzniknut ? jeden z roznymi riadkami ?

Naco ten urad vlastne existuje ? Ked elektronicky format robil clovek zo Siderie, subory sa pravdepodobne maju rozosielat priamo poistovniam, s papierovym formularom prisli neskoro a samotny vestnik je tak napisany ze polovicu veci si ma clovek domysliet ? Ale na to sme si uz mohli zvyknut.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Oživme trochu túto tému.

Tak ako sa Vám darí do zdravotných poisťovní zasielať výkazy v podobe súboru? Termín pre zaslanie výkazov za január - apríl 2005 je do konca mája!
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jozef Mihál
Oživme trochu túto tému.

Tak ako sa Vám darí do zdravotných poisťovní zasielať výkazy v podobe súboru? Termín pre zaslanie výkazov za január - apríl 2005 je do konca mája!
Je to výborný zlodej času:
- každá poisťovňa používa iný "soft" na vyhodnotenie správnosti dát na diskete, takže rovnaký údaj prejde v jednej poisťovni a v inej neprejde. Ešte že máme "len" 5 ZP a jeden úrad dohliadajúci na poisťovne.
- možnosť na overenie správnosti dát na diskete "z domu" nie je.
- úspešnosť čítania diskiet doručených poisťovni poštou je ...

Príbeh s výkazmi pre Sociálku bol v prvom polroku 2004 bol oproti tomuto prechádzkou v rajskej záhrade.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Hm. V štýle relácie Inkognito sa teda pýtam:

Mám pravdu, keď hovorím, že dnes, 25.5.05, funguje zber výkazov v el.podobe tak, že:
1. Sideria funguje relatívne OK (a má aj skúšobnú stránku),
2. VšZP začala výkazy zberať až minulý týždeň,
3. SZP má zatiaľ len skúšobnú prevádzku,
4. Apollo rozbehne zber od 1.7.05,
5. Dôvera má vraj testovaciu prevádzku, naostro ide od júna

?

Má niekto iné skúsenosti?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať