Zavrieť

Porady

Výkaz preddavkov na ZP

Na stránke Všeobecnej zdrav. poiťovne (http://www.vszp.sk/main/platitelia/plat_fr0.asp v časti Tlačivá) je zverejnené tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a Príloha k výkazu ...
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
endrju
Práve riešim problém, ktorý sa vyskytol u jedného nášho zákazníka v Siderii.
Vyhodili ho s výkazom, v ktorom v riadku dohodára boli len nuly. Omylom sa tam nedostali percentuálne sadzby poistného. Super.
?
Podľa môjho názoru ten dohodár tam (vo výkaze - prílohe) nemá vôbec byť - keďže nie je zamestnancom.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jozef, je to tak. "Chybička se vloudila" a "testy správnosti" v našom programe tento prípad neodchytili.

Považujem tento príklad za jeden argument navyše na podporu názoru:

pingino
Jasne definovat pravidla overovania platnosti vykazu. V sucasnosti sa totiz algoritmy pre kontrolu vykazov v jednotlivych poistovniach lisia. A tak to co je v jednej poistovni akceptovane (aj ked s varovanim) ina poistovna neakceptuje.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Až dnes som si všimla, že v prílohe výkazu do zdrav.poisťovne ak si zrátam odvody, tak mi nesedia s tými, čo mám na výkaze. Proste v prílohe mám jednotlivé vym.základy a príslušný odvod k nim a vo výkaze mám vyrátaný odvod z celkového vymer.základu. Je to chyba softwéru alebo sa to vysporiada v rámci ročného zúčtovania. Prosím pomôžte!!!! Nikdy ma to nenapadlo zrátať.
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

Jankaaa
Až dnes som si všimla, že v prílohe výkazu do zdrav.poisťovne ak si zrátam odvody, tak mi nesedia s tými, čo mám na výkaze. Proste v prílohe mám jednotlivé vym.základy a príslušný odvod k nim a vo výkaze mám vyrátaný odvod z celkového vymer.základu. Je to chyba softwéru alebo sa to vysporiada v rámci ročného zúčtovania. Prosím pomôžte!!!! Nikdy ma to nenapadlo zrátať.
Citujem Vestník č.2/2005 vydaný Úradom dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou:

"Sumár v prvej časti výkazu, v ktorom sa vykazuje celková suma preddavku na poistné, vypočítaná ako 10% z úhrnu príjmov všetkých zamestnancov (§ 1, ods. 1, písm. l) vyhlášky MZ SR 769/2004) nemusí byť totožný so sumárom v druhej časti výkazu preddavkov na poistné, ktorá obsahuje zoznam zamestnancov a je vypočítaná ako úhrn preddavkov vyčíslených za jednotlivých zamestnancov (§ 1, ods. 2, písm. i) vyhlášky MZ SR 769/2004) z dôvodu zaokrúhľovania. "
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Ďakujem. Už som si myslela, že budem musieť opravovať všetky výkazy. Veľká vďaka.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jozef Mihál
Aby sa problémy s elektronickým vykazovaním preddavkov raz a navždy vyriešili - sem sa s vašimi nápadmi na vylepšenie doterajšieho systému. O pár dní by malo vyjsť nové metodické usmernenie Úradu pre dohľad, takže prosím, vylejte si srdce a napíšte, čo by ste považovali za potrebné zmeniť.
Ešte jeden doplnok pripomienok k metodickému pokynu pre výkazy:
Zjednotiť pravidlo pre dosadzovanie hodnoty určeného dátumu výplaty. Ak nie je určený, je to posledný deň v mesiaci. Hodnota sa pohybuje v rozpätí od 28 do 31. Niektoré poisťovne chcú mať dosadené poradové číslo posledného dňa v mesiaci, za ktorý sa podáva výkaz. Iným vyhovuje, ak sa hodnota nevyplní.
ďalší chcú na papierovom výkaze zapísať "Nie je stanovený".
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

endrju
Zjednotiť pravidlo pre dosadzovanie hodnoty určeného dátumu výplaty. Ak nie je určený...
No podla mna, datum vyplaty musi byt urceny.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

pingino
No podla mna, datum vyplaty musi byt urceny.
Upresním formuláciu.
Text
endrju
nie je určený, je to posledný deň v mesiaci.
sa nahrádza takto: "je určený na posledný deň v mesiaci,".
Naposledy upravil endrju : 28.07.05 at 07:58
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja píšem do všetkých ZP že je dátum neurčený, a nevrátili mi tlačivo naspäť.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

lenkak
Ja píšem do všetkých ZP že je dátum neurčený, a nevrátili mi tlačivo naspäť.
tiez nemame stanoveny ..... vzdy pisem posledny den v mesiaci
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať