Zavrieť

Porady

PHM - DPH

Ahojte.

Prosím Vás o radu.
Zamestnanec zaplatil PHM do služobného auta zo svojho osobného účtu. (NA bločku z ERP je uvedené číslo jeho karty.)
Ja som mu to preplatila. Môžem si uplatniť z DPH?
Veľmi pekne Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Nezáleží, že zaplatil zamestnanec za PHL zo svojho účtu, dôležité je, že máš bločik za čerpanie PHL a tak ho dáš do účtovníctva, uplatníš si PHL a zamestnancovi to vyplatíš v plnej sume.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Moj nazor je iny. Nakolko zamestnanec nie je platca DPH a zaplatil nakup PHM zo svojho sukromneho uctu a dava si ho preplatit, nemoze si zamestnavatel uplatnit z uvedeneho nakupu DPH. Keby na blocku nebolo uvedene, ze nakup PHM bol plateny kartou cislo....., tak nikto nezisti, ze sa platilo z firemnych penazi, alebo z penazi zamestnanca ako neplatcu DPH.

    Petronela je offline (nepripojený) Petronela

    Petronela
    Nesúhlasím so Susan, tak ako píše Bea , je to ako nákup za hotové a je jedno či to dal z vlastnej peňaženky alobo z vlastného účtu.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Susan
    Moj nazor je iny. Nakolko zamestnanec nie je platca DPH a zaplatil nakup PHM zo svojho sukromneho uctu a dava si ho preplatit, nemoze si zamestnavatel uplatnit z uvedeneho nakupu DPH. Keby na blocku nebolo uvedene, ze nakup PHM bol plateny kartou cislo....., tak nikto nezisti, ze sa platilo z firemnych penazi, alebo z penazi zamestnanca ako neplatcu DPH.
    Ja som si ista, ze danova kontrola by takto neuplatnenu DPH vyhodila z dane z prijmu. Alebo takuto DPH uctujes ako nedanovy naklad?
    A co ak zamestnanec zaplati za nakup zo svojej penazenky a az potom si da nakup preplatit v pokladni firmy? Ved ani penazenka zamestnanca nie je platca DPH. A podla mna je jedno, ci zamestnanec platil z penazenky hotovymi alebo svojou kartou. Niektori ludia hotove peniaze vobec nepouzivaju.
    Naposledy upravil durisovad : 15.07.05 at 19:29

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dostal sa mi do rúk doklad, aký som ešte nemala. Pracovník nakúpil do firemného auta benzín za 700,- Sk, priniesol doklad "POTVRDENKA o odbere tovaru na čerpacej stanici na PLATOBNÚ KARTU" (Slovnaft). Nakúpil vlastne za "dar" od nejakého zväzu...... Dá sa aj tento nákup preplatiť? Ďakujem za radu

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak ta potvrdenka splna nalezitosvi danoveho dokladu, ak je tam uvedene, kolko benzinu a v akej jednotkovej cene cerpal, ak je vycisleny danovy zaklad a DPH, tak by som to uznala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.