Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
yvica Pozri príspevok
prosím Vás podávam dph elektronicky už vyše dvoch rokov, ale toto sa mi ešte nestalo. 25.4. som odoslala dph elektronicky, vypísalo mi, že neodoslané, tak som pátrala a obnovovali sme zep, tak som doinštalovala ešte dva certifikáty a podpisa sa mi objavil, tak po hodine som odoslala znova s tým, že mi vypísalo odoslané, čaká na spacovanie ako vždy, viac už nekontrolujem. Zrazu volala včera pani z daňového že im výkaz neprešiel, že ho tam vidí ale otvoriť sa nedá a prihliada sa na neho, ako keby nebol odoslaný, že dostaneme pokutu. že som si mala skontrolovať, či ho akceptovali.Za dva roky som to nikdy nekontrolovala, keď sa mi dokument odoslal. Že do pol hodiny som mala urobiť nejakú väzbu na daný dokument, neviem akú ani ako.
V správe certifikátov bolo treba starý podpis odinštalovať (odobrať) a nový pridať. DPH podpísať už novým priradeným certifikátom. Po odoslaní sa vždy ukáže prijaté a potvrdené, keď je všetko O.K.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Prosim o informaciu, ako postupovat pri vybavovani elektronickeho zasielania pre klienta.
Mam uz pridelene svoje ID, pod ktorym zasielam priznania inych klientov.
Na stranke drsr.sk som nasiel dohodu o elektronickom dorucovani - tu vyplnuje kto? Ja ako ten co bude zasielat elektronicky, alebo konatel za svoju s.r.o.?
Na DU klientovi hovorili o nejakom splnomocneni - to splnomocnenie podava na DU on (konatel) alebo ja?
Dakujem
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

dohodu o el.doručovaní si vyplníš ty, od konateľa firmy pre ktorú robíš účto potrebuješ splnomocnenie podpísané konateľom (nemusí byť úradne overené), k dohode si ešte prefoť tvoje potvrdenie kde máš pridelené ID číslo a všetko odniesť na DU
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Tu dohodu vyplnam stale pri kazdom novom klientovi, aj ked mam ID uz pridelene?
V hlavicke sa vyplna "danovy subjekt, sidlo, DIC, konajuci" - tam vyplnam moje udaje, alebo udaje klientskej s.r.o.?
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

pre kazdeho klienta vyhotovis dohodu zvlast, danovy subjekt je nazov firmy pre ktoru spracuvas ucto, sidlo a dic tak isto , konajuci si ty - davas tvoje meno a dohodu tiez podpisujes ty
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

nezabudni dohodu vyhotovit 2x, jedna zostane po potvrdeni od DU tebe
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

este ma napadlo dohodu nepodpisuj dopredu, budes to podpisovat pred pracovnickou na DU - tak to vyzaduju
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Ja neviem, ci rozumiem spravne ale johny18 sa pyta ako si pod "seba" prideli klienta...
johny18 ma vybavenú elektr. komunikaciu

konatel sro, za ktoru bude johny18 zasielat elektronicky dokumenty, zájde na danovy úrad , konatel danej sro pred pracovnickou podpise dohodu plus plnomocenstvo a odovzda registracny list johnyho18 (prípadne konatel podpise dokumenty pred notarom a tie sa odnesu, poslu postou na DU)
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

nemusi ist konatel na DU, moze to vybavit aj uctovnik a preto dohodu podpisuje on a nie konatel
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

johny18, stačí 2 minútový telefonát na miestne príslušný register dú
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska, teraz neviem ci som spravne pochopila, uz sa to da klient priradit aj telefonicky? To snad nie...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum
srska, teraz neviem ci som spravne pochopila, uz sa to da klient priradit aj telefonicky? To snad nie...
čo a ako ti behom 2 minút vysvetlí registrátor (ka) na každom dú - tak bolo myslené
2 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Katarina-fa
nemusi ist konatel na DU, moze to vybavit aj uctovnik a preto dohodu podpisuje on a nie konatel
v tomto pripade by som si bez vedomia akejkolvek spolocnosti pod seba mohla pridat kohokolvek bez suhlasu konatelov prislusnych spolocnosti... konatel danej spolocnosti predsa musi dat suhlas, podpis, ze suhlasi so zasielanim dokumentov mnou...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Sarlotka
Katarina-fa
nemusi ist konatel na DU, moze to vybavit aj uctovnik a preto dohodu podpisuje on a nie konatel
v tomto pripade by som si bez vedomia akejkolvek spolocnosti pod seba mohla pridat kohokolvek bez suhlasu konatelov prislusnych spolocnosti... konatel danej spolocnosti predsa musi dat suhlas, podpis, ze suhlasi so zasielanim dokumentov mnou...

ja som sice nepodpisovala od 2011 ziadnu dohodu, predtym som ju podpisovala ja ako uctovnik a muselo byt splnomocnenie overene notarom. Odkedy mam ZEP, tak tiez podpisujem ziadost o priradenie pod moj ZEP ja a splnomocnenie podpisane konatelom nemusi byt overene notarom.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum
ja som sice nepodpisovala od 2011 ziadnu dohodu, predtym som ju podpisovala ja ako uctovnik a muselo byt splnomocnenie overene notarom. Odkedy mam ZEP, tak tiez podpisujem ziadost o priradenie pod moj ZEP ja a splnomocnenie podpisane konatelom nemusi byt overene notarom.
ja žiadosť nedávam. donesiem plnú moc + aktuálny výpis z or sr klienta + moje id
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

vzdy chceli odo mna ziadost, ale je pravda, ze tento rok som si nikoho zatial nepridavala
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

tak ked to takto prechadza, ze ze na dohode bude ako osoba opravnena konat v mene spolocnosti uctovnik, tak je to pre mna velke prekvapenia... navyse bez akekoholvek notarskeho overenia plnomocenstva...
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

Sarlotka
tak ked to takto prechadza, ze ze na dohode bude ako osoba opravnena konat v mene spolocnosti uctovnik, tak je to pre mna velke prekvapenia... navyse bez akekoholvek notarskeho overenia plnomocenstva...
je to presne tak ako píšeš, ja som to vybavovala nedávno 4 spoločnostiam, tiež som bola prekvapená že netreba notársky overené plnomocenstvo od konateľov firiem, ale teda je to tak....
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

dakujem katka za info dobre vediet... ja som vzdy posielala konatelov, aby si podpisali pred pracovnickou...je to pre mna novinka....
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Treba si ale niekedy dať pozor, aby nejaký konateľ niekedy nepovedal, že s tým nesúhlasil. V živote nastávajú rôzne situácie.
0 0
Načítať ďalšie