Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
Vyskúšaj kakao s vodou a sladené medom
Tak neviem, vyrobim a dam ochutnat muzovi
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Euro...ce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Euro...ce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
Uja do celej EU...

Kuwa...jedna farma drbne, lebo nie iba majitelia si šľahajú...ale ešte aj sliepkam dávajú poriadne zabrať.
Jedna farma drbne a kľakne celá Európa....a tak je to aj s mliekom, maslom, mäsom....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Euro...ce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
V Jednote maju viac druhov
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....preco tu u nas robia paniku...lebo sa tu da trhnut na cene.....neviem kolko tu stali vajca pred "vajco krizou" lebo ich tu dlho nekupujem....v at lidl...10ks alebo 15ks...ked je nejaka kampan 18ks..vynimocne 30ks..ceny rovnake kriza nekriza......at vajca bez gmo....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
....preco tu u nas robia paniku...lebo sa tu da trhnut na cene.....neviem kolko tu stali vajca pred "vajco krizou" lebo ich tu dlho nekupujem....v at lidl...10ks alebo 15ks...ked je nejaka kampan 18ks..vynimocne 30ks..ceny rovnake kriza nekriza......at vajca bez gmo....
Pred "krízou" jedno jajkó stálo cca 0,06-0,08€, potom skočilo na 0,1€...... a teraz? 1 jajko = 0,19-0,2€ - niekde dokonca 0,22-0,25€!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
lujza.j
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Euro...ce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
Uja do celej EU...

Kuwa...jedna farma drbne, lebo nie iba majitelia si šľahajú...ale ešte aj sliepkam dávajú poriadne zabrať.
Jedna farma drbne a kľakne celá Európa....a tak je to aj s mliekom, maslom, mäsom....
to nie je o farmách ale o obchodníkoch
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
lujza.j
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Euro...ce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
Uja do celej EU...

Kuwa...jedna farma drbne, lebo nie iba majitelia si šľahajú...ale ešte aj sliepkam dávajú poriadne zabrať.
Jedna farma drbne a kľakne celá Európa....a tak je to aj s mliekom, maslom, mäsom....
to nie je o farmách ale o obchodníkoch
...a majiteľ farmy je čo, ak nie obchodník ?

Ale ak bazíruješ na slovenčine ?
Tak to nie je na obchodníkoch -obchodoch, ale o obchodníkoch - priekupníkov.
Kuwa...ale keď sa tak zamyslím ? Tí nemeckí obchodníci - priekupníci musia byť solídne o trte, keď maslo a vajcá slovenskej produkcie sú lacnejšie ako u nás.
...a nejakými kontraktami dlhodobejšieho rázu na mňa nechoď. Nepochodíš !
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
lujza.j
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Euro...ce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
Uja do celej EU...

Kuwa...jedna farma drbne, lebo nie iba majitelia si šľahajú...ale ešte aj sliepkam dávajú poriadne zabrať.
Jedna farma drbne a kľakne celá Európa....a tak je to aj s mliekom, maslom, mäsom....
to nie je o farmách ale o obchodníkoch
...a majiteľ farmy je čo, ak nie obchodník ?

Ale ak bazíruješ na slovenčine ?
Tak to nie je na obchodníkoch -obchodoch, ale o obchodníkoch - priekupníkov.
Kuwa...ale keď sa tak zamyslím ? Tí nemeckí obchodníci - priekupníci musia byť solídne o trte, keď maslo a vajcá slovenskej produkcie sú lacnejšie ako u nás.
...a nejakými kontraktami dlhodobejšieho rázu na mňa nechoď. Nepochodíš !
majiteľ farmy je v prvom rade výrobca ktorý dodáva do distribučnej siete a tej sa hovorí obchod a tá určuje za čo kúpi a za čo predá sprostému spotrebiteľovi ak nemôže predávať s veľkým ziskom fipronilové vajcia tak ak chce predávať s tým istým ziskom kvalitné slovenské, tie potom musia byť drahšie ako v cudzine
0 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Este nedostatok toaletaku a bude to zasa ako za sociku.
Naposledy upravil vicktor : 16.11.17 at 10:18
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pred pár rokmi prišiel ku mne obchodník, chcel momentálne úzkoprofilový tovar ktorý som mal ale bol zmluvne zaistený pre stáleho odberateľa (je to výhoda aj nevýhoda) silou mocou chcel aby som mu z neho predal. Tak som prirátal možnú pokutu za nedodanie zmluvnému odberateľovi a tento jednorázový ho zobral, o rok som ponúkal v štandardných cenách zmluvnú dodávku - že ďakuje nechce.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja mäso vôbec nejem .ale výrobky z mecomu kupujú asi len posledný zúfalci a sebevrahovia.Mecom vlastní Penta. Premýšlajte. Ktorý kontrolór pôde kontrolovať do Penty a rozdávať tam pokuty? Niečo podobné sú už takmer všetci veľkovýrobcovia.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja tu maso nekupujem.....nechcem kg maska za 3 koruny plne vody....ale to je moja volba..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

220870
Ja mäso vôbec nejem .ale výrobky z mecomu kupujú asi len posledný zúfalci a sebevrahovia.Mecom vlastní Penta. Premýšlajte. Ktorý kontrolór pôde kontrolovať do Penty a rozdávať tam pokuty? Niečo podobné sú už takmer všetci veľkovýrobcovia.
No to máš podobné, ako keby si povedal, že ktorý daňovák pôjde kontrolovať podnik nejakého "našeho" podnikateľa, keď nad ním drží "ochrannú" ruku sám najvyšší a najmúdrejší hranatý birmovaný bezstavovec....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

220870
Ja mäso vôbec nejem .ale výrobky z mecomu kupujú asi len posledný zúfalci a sebevrahovia.Mecom vlastní Penta. Premýšlajte. Ktorý kontrolór pôde kontrolovať do Penty a rozdávať tam pokuty? Niečo podobné sú už takmer všetci veľkovýrobcovia.
Veterinár sedí v podstate stále v každom mäsokombináte alebo vo veľkom zariadení spracúvajúce mäso. A kontravzorky uložené v vo výrobnom podniku boli zdravotne nezávadné a nikto nevie ktorý kus bude odobraný ako kontravzorka. Takto bola zlikvidovaná martinská mliekáreň v ktorej výrobkoch sa našlo niečo čo sa tam v rámci procesu nemohlo dostať ale stála asi mesiac čo ju položilo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ohľadom Mekom-u - majú tam nejaké spory s Ukrajinou - z Ukrajiny požadujú 4 mil. € za čosi, na čo asi nemajú nárok, predložili (z Ukrajiny) nejaké nezrozumiteľné a falošné papiere, ohovárali a v tlači a kde sa dalo, uvádzali HOAXy, že z Mekomu su distribuované výrobky, vyrobené zo zdochlín a pod.
Takže by som sa ani nedivil, ak by v tých dvoch výrobkoch nebola "cudzia" ruka zahrabaná - rozumej sabotáž.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Z deviatich slovenských výrobcov Spišských párkov ... neprešiel testom ani jeden producent.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...jeden-vyrobca/
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vicktor
Z deviatich slovenských výrobcov Spišských párkov ... neprešiel testom ani jeden producent.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...jeden-vyrobca/
Len škoda, že kontrolóri na to prišli omnoho neskôr ako spotrebitelia.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Neviem, či to tu už náhodou nebolo:

1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať