Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Veď o tom hovorím vždy je to ekonomike. Cena výrobku u pestovateľa, cena za dopravu, cena za predajné miesto, cena za mzdu a odvody, plus riziko nepredania plus minimálny zisk sa rovná predajná cena. Už si sa pýtala koľko stojí trhové miesto? Inak tiež som tak začínal a nikdy viac mám len jedno zdravie
Inými slovami si tu vlastne napísal, že si schopný dopestovať kvalitné potraviny za dobrú cenu, ale nemáš možnosť ich dostať na trh.
Popísal si, že konečná cena sa skladá z viacero položiek. Pritom nemáš žiadnu možnosť väčšiu časť tých položiek, nejako ovplyvniť. Z toho vyplýva, že to čo ty sám ovplyvňuješ svojim umom (základnú výrobnú cenu očistenú o neovplyvnitelné náklady) je zanedbateľná položka.
---------------------------------------------------
No a v konečnom dôsledku nastáva situácia, že o tvojom podnikaní nerozhoduješ ty a tvoje schopnosti, ani záujem a potreby zákazníka, ale byrokrat prostredníctvom zákonov a nariadení.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Zákonom sa nedá nariadiť odbyt, aj tak sa obíde, ako sa obchádzal, ani cenová politika sa nedá riadiť zákonom. Inak vo všetkých nákupných organizáciách pre siete robia Slováci nie Rakúšania, Nemci a tí si možno balia kapsy lebo určujú cenovú politiku, aj v sieťach robia len Slováci aj tam sa určuje cenová politika. Byrokrat by mohol zasiahnuť tak, aby stanovil pre obchod maximálnu prirážku a to by sa nám krásne očistil trh od medziobchodov a ešte viac by sa zlacneli šmejdy. Hneď by sa stratili nabaľovacie medzistupne.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pavol54 Pozri príspevok
Ty si myslíš že Nemci sú takí poctivci? A tá dioxínová aféra to nebola náhoda? Toho marazmu bolo okolo 200 ton čo bol odpad z inej výroby vhodný len na mazanie kolies, kam sa podelo 250000 ton koncentrátov do ktorých bol primiešaný, a ktoré sa len pridávajú do kŕmnych zmesí? A to hnilé mäso ktoré lifrovali na slovenský trh?
nemci mozno nie,ale rakusaci urcite,pozorujem to na kazdom kroku.nemyslim si,ze je to tu take hrozne ako na slovensku.oni si svoju kvalitu strazia.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

v sobotu bolo na jojke že niekto našiel v tlačenke obsah bravčoveho žaludka,fuj hnus a technolog firmy na to že bohužial stava sa-škoda že nezverejnia meno takej firmy ktorej sa to stava,lebo stáva sa že také firmy by mali spotrebitelia poslat ku dnu-v amerike by asi tolko museli zacvakat za rozne ujmy,že aj jeden zakaznik by ich mohol poslad ku dnu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
v sobotu bolo na jojke že niekto našiel v tlačenke obsah bravčoveho žaludka,fuj hnus a technolog firmy na to že bohužial stava sa-škoda že nezverejnia meno takej firmy ktorej sa to stava,lebo stáva sa že také firmy by mali spotrebitelia poslat ku dnu-v amerike by asi tolko museli zacvakat za rozne ujmy,že aj jeden zakaznik by ich mohol poslad ku dnu
Škoda že poškodený nebol eskimák, oni zase považujú obsah žalúdka ulovených sobov za najväčšiu delikatesu. Inak majú zlú technológiu, ak by ten žalúdok bol obrátený naopak tak sa to nemôže stať.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja pridam jednu moju osobnu skusenost:

kupil som o.i. viazaničku redkoviek v nemeckom LIDL-i

napočítal som tam 15 ks redkoviek

z akeho dovodu obsahuje viazanička redkoviek na Slovensku len 9-10 ks ???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Indeed Pozri príspevok
Ja pridam jednu moju osobnu skusenost:

kupil som o.i. viazaničku redkoviek v nemeckom LIDL-i

napočítal som tam 15 ks redkoviek

z akeho dovodu obsahuje viazanička redkoviek na Slovensku len 9-10 ks ???
Na Slovensku sa to robí tak že si kúpiš jednu viazaničku ,vložíš do igelitového vrecka a ošklbeš ešte z jednej viazaničky všetky reďkovky a dáš si ich do toho vrecúška.Platíš len za jednu viazaničku.Toto by Nemčúr nikdy neurobil.Ja zeleninu a ovocie v Lidloch,Tescách a podobných Bordellandoch nekupujem .Je to hnus.
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Ja vôbec u nás nevidím to čo v Česku volajú "bedničkový prodej": t.j. objednám si telefonicky u farmára debničku rôzneho ovocia a zeleniny dajme tomu v piatok a mám na celý týždeň doma z čoho variť. Takže viete od koho kupujete, či naozaj má roľu (záhradu) s týmto sortimentom. Zákazník si môže k nemu osobne prísť kúpiť (ale aj sám naoberať) to čo potrebuje z jeho dvora. Stáva sa akýmsi rodinným dodávateľom ovocia a zeleniny, nezriedka aj mäsa, alebo syra a mlieka. Mne sa toto veľmi páči.
5 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Vďaka. Osobne čakám dlho na zmenu potravinového tovaru. Sem-tam sa mihne podobná správa, ale nič prevratné sa nestane.
Trpím ak si musím v jednom obchode kúpiť zeler z FR, kaleráb z NL, mrkvu z CZ a to som rada, že je aspoň z CZ.
Kto ste videli na pultoch nejakú zeleninu z HU? Ja si ani nepamätám. Dováža sa k nám a ak nie, tak prečo? HU vidím max. biopotraviny, chlieb, možno mäso. Ale zeleninu nikdy.
Ja si vždy pozerám pôvod krajiny potravín.
Čo mi len pripomína tá ilustračná fotografia..., hrozné. To sme dospeli.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

katalóg Pozri príspevok
Vďaka. Osobne čakám dlho na zmenu potravinového tovaru. Sem-tam sa mihne podobná správa, ale nič prevratné sa nestane.
Trpím ak si musím v jednom obchode kúpiť zeler z FR, kaleráb z NL, mrkvu z CZ a to som rada, že je aspoň z CZ.
Kto ste videli na pultoch nejakú zeleninu z HU? Ja si ani nepamätám. Dováža sa k nám a ak nie, tak prečo? HU vidím max. biopotraviny, chlieb, možno mäso. Ale zeleninu nikdy.
Ja si vždy pozerám pôvod krajiny potravín.
Čo mi len pripomína tá ilustračná fotografia..., hrozné. To sme dospeli.
Tak chod zeleninu nakupiť do HU.

Aký problém ?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
to domáce maslo v ich ponuke je tiež ovčie ?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bettylou Pozri príspevok
to domáce maslo v ich ponuke je tiež ovčie ?
a možno od barana,dostal ako prezent od dajakej kravy
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Indeed Pozri príspevok
Tak chod zeleninu nakupiť do HU.

Aký problém ?
Ty si mi neodpovedala, ty si si zarýpla.
Chcela by som docieliť, aby som mala v jedálničku iba potraviny zo svojho regiónu. To znamená samozrejme zo Slovenska, alebo blízkeho okolia. A tam spadá aj Maďarsko. Ja som skutočne nevidela z ovocia a zeleniny v reťazcoch nič, okrem hore spomínaného.
Včera mali v Tescu bielu reďkovku. Dala sa skrútiť do kruhu. Tento odpad si skutočne nemusíme kupovať.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Indeed Pozri príspevok
Ja pridam jednu moju osobnu skusenost:

kupil som o.i. viazaničku redkoviek v nemeckom LIDL-i

napočítal som tam 15 ks redkoviek

z akeho dovodu obsahuje viazanička redkoviek na Slovensku len 9-10 ks ???
Výrazné resp. opakované prekročenie limitov rezíduí pesticídov bolo na slovenskom trhu v roku 2005 pri jablkách, pomarančoch, slivkách, uhorkách, sladkej paprike a reďkovke. Kritické sú vo väčšej miere dovozové potraviny, predovšetkým dovozové ovocie a zelenina.
http://www.cepta.sk/index.php/sk/pes...1-vieme-o-jeme
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Indeed Pozri príspevok
Ja pridam jednu moju osobnu skusenost:

kupil som o.i. viazaničku redkoviek v nemeckom LIDL-i

napočítal som tam 15 ks redkoviek

z akeho dovodu obsahuje viazanička redkoviek na Slovensku len 9-10 ks ???
Lidl bol hodnotenený ako jeden z najhorších obchodných reťazcov v predaji rezíduami
kontaminovaných potravín, predovšetkým ovocia a zeleniny.
http://www.cepta.sk/documents/Pestic...L%20021106.pdf
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Indeed
kupil som o.i. viazaničku redkoviek v nemeckom LIDL-i

napočítal som tam 15 ks redkoviek

z akeho dovodu obsahuje viazanička redkoviek na Slovensku len 9-10 ks
Lebo v našej viazaničke máš miesto zvyšných reďkoviek dusičnany . A čo by si chcel? 15 reďkoviek + dusičnany navyše? Takže dostaneš len dusičnany, reďkovky sú pre Nemcov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať