Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

[QUOTE=trisestri;2296262]
gilda Pozri príspevok
Zostaňme pri naturálnej ryži. Je drahšia, myslím, že pod 0,85 EUR za 500g sa nedostaneme. Z polovičného množstva sú 2 uspokojivé porcie, kto pozná, vie že naturálnej stačí zjesť menšie množstvo v porovnaní s bielou. Pocit sýtosti sa dostaví skôr.[/QUOTE

a co k nej?
Čo k naturálnej ryži? Mäsko aj nemäsko. Nemäsko - sójové (plátky, kocky), sójové bôby, tofu, tempeh. Ryby, hríby, výborné rizotá zeleninové, hríbové. Ryžu môžeš posypať aj strúhaným syrom.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

osky Pozri príspevok
vyskusaj ju len raz namocit a zazijes ten pocit-konecne lubim naturalnu ryzu :-)
Na naturálke si pochutnávam dlhodobo, od začiatku ju pripravujem opísaným spôsobom. Ak vyskúšam namáčanie alebo kvasenie, dám vedieť (pokusne obetujem 100g).
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Neviem či nebudem mimo témy, ale neviem kde sa mám spýtať. Našla som ešte 6 ročné jahodové džemy a slivkový lekvár. Môžu sa jesť? Ak nie, prečo?
Zavárala som ich ja, bez konzervantov, minuloročné sa už minuli.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

volakde sa tu pisalo ze starsie zavaraniny su zdraviu skodlive.
my konzumujeme iste aj 6-rocne lekvare a sme tu.pokial nie su napadnute plesnou,myslim ze nie je problem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Fanny62 Pozri príspevok
Neviem či nebudem mimo témy, ale neviem kde sa mám spýtať. Našla som ešte 6 ročné jahodové džemy a slivkový lekvár. Môžu sa jesť? Ak nie, prečo?
Zavárala som ich ja, bez konzervantov, minuloročné sa už minuli.
áno môžu, dokonca to tvrdil jeden odborník na kvalitu potravín, vždy je to závislé na tom o aký druh potravín sa jedná sterilizáciou dosiahneme určitý stav, ktorý sa a hľadiska bezpečnosti nemení, môže však dôjsť k niektorým senzorickým zmenám čo nemá vplyv na kvalitu
0 0
Fanny62 Fanny62

Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

Veď práve že o zavaraninách som aj ja počula, že by sa nemali jesť staršie ako 2 roky, len neviem prečo. A tie džemy sú tuším ešte lepšie ako čerstvé. Ďakujem.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

presne tak,starsie odlezane su najlepsie.mam este par poharkov od nebohej babicky-zomrela v oktobri.myslis,ze ich len tak pojeme len aby neboli stare????????vsak to je pre nas ako relikvia.
0 0
Cerrick Cerrick

Cerrick je offline (nepripojený) Cerrick

pokial nejavia znamky plesne,tak by nemal byt problem ich skonzumovat
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

trisestri ja s tym nesuhlasim .je dokazane ze mäso velmi okysluje organizmus,mlieko zahlienuje...
a take argumenty ze to jedli predkovia....keby sme isli celkom na zaciatok,tak by sme skoncili len na ovoci ,zelenine a orechoch,mozno dakych hluzach a korienkoch,este tak bylinkach.

ziadne mäso,ziadne obilie...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

osky Pozri príspevok
trisestri ja s tym nesuhlasim .je dokazane ze mäso velmi okysluje organizmus,mlieko zahlienuje...
a take argumenty ze to jedli predkovia....keby sme isli celkom na zaciatok,tak by sme skoncili len na ovoci ,zelenine a orechoch,mozno dakych hluzach a korienkoch,este tak bylinkach.

ziadne mäso,ziadne obilie...
maximálne mamuta, myslím si že naši najprvší predkovia neboli žiadne citlivky v boji o prežitie zvíťazil silnejší podľa hesla čo nezožeriem ja to zožerie mňa.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kto autorom článkov na tom webe?
Pretože ak čítam lifestyle, tak si viem urobiť aký-taký obraz, i keď aj tam prispievajú ľudia priamo z daných odborov.
Tu autor píše pod pseudonymom.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludia,ja som vcera kupila prve bio rajcinky v Hoferi,300g za 1,59 eur-z Talianska,cherry.
najprv som si pomyslea ze blbost teraz kupovat talianske rajciny a este aj bio,ale vzala som ich na skusku...
mnaaaaaam,boli uzasne-ano boli,lebo uz som ich zozr....a,na 2 krat a muz ani neochutnal ;-(
takze dnes bezim na ne opät.su bozske.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

korela Pozri príspevok
Kto autorom článkov na tom webe?
Pretože ak čítam lifestyle, tak si viem urobiť aký-taký obraz, i keď aj tam prispievajú ľudia priamo z daných odborov.
Tu autor píše pod pseudonymom.
Výživový expert z radov mäsožravých, s nastavením na stejky minimálne trikrát denne. Pravdepodobne mladý mäsožravec, o pár rokov s takmer istou dg ca.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

osky Pozri príspevok
trisestri ja s tym nesuhlasim .je dokazane ze mäso velmi okysluje organizmus,mlieko zahlienuje...
a take argumenty ze to jedli predkovia....keby sme isli celkom na zaciatok,tak by sme skoncili len na ovoci ,zelenine a orechoch,mozno dakych hluzach a korienkoch,este tak bylinkach.

ziadne mäso,ziadne obilie...
podstata je inde,kazdy sa stravuje podla vlastneho uvazenia-ak chce ponaucovat druhych a davat odporucania,mal by nieco o danej problematike vediet.
poznal som vegetarianov,ktory mali takisto zdravotne problemy ako masozravci-zaklad v odporucaniach odbornkov je pestra a vyvazena strava,striedma a z vyvazenym prijmom a vydajom kalorii,z obmedzenim prijmov tukov a cukrov./skor je nedostatok najnovsich vedeckych poznatkov,vsetko sa zvrhlo na biznis a nasledne ucelove zavadzajuce odborne nepodlozene informacie/
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

osky Pozri príspevok
trisestri ja s tym nesuhlasim .je dokazane ze mäso velmi okysluje organizmus,mlieko zahlienuje...
a take argumenty ze to jedli predkovia....keby sme isli celkom na zaciatok,tak by sme skoncili len na ovoci ,zelenine a orechoch,mozno dakych hluzach a korienkoch,este tak bylinkach.

ziadne mäso,ziadne obilie...
môžeš prezradiť kam radíš ryžu, ktorej si konzumentom?

... z Wikipédie: Potravinový kódex definuje jedlé obilie ako vyzreté zrná rastlín (obilnín), ktoré sú po vymlátení a ďalších úpravách vhodné na priamu ľudskú spotrebu. Ide o zrná rodov a druhov rastlín čeľade lipnicovité, a to pšenica, raž, jačmeň, proso, pohánka, kukurica, láskavec (amarant) a ryža.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no ved medz obilie-ale ja som netvrdila ze jem vsetko ako predkovia:-)
ja som sa len odvolavala na ten clanok
jem aj ryby,zajace a ine,ale kazdopadne mäso pomenej :-)

nie som ten co vodu kaze a vino pije
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Peklo na talíři - v dnešním díle si pro vás Roman Vaněk připravil smutnou sondu do systému vzdělávání na našich gastronomických školách. Jeho host, kuchař a majitel restaurace Nad jezerem Jiří Roith, se zase svěřil se svými zážitky z kuchařské školy, kterou vystudoval v Kanadě.

http://www.stream.cz/peklonataliri/8...ri-neumi-varit
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Peklo na talíři - domáca príprava kávy

http://www.stream.cz/peklonataliri/8...-priprava-kavy
2 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

osky Pozri príspevok
jem aj ryby,zajace a ine,
zajace? podla biblie je to potkan ja len ryby, kura...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať