Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lebo máme "múdrych" mocipánov, tak to povedie "do stratena" - teda to, čo bolo originálne naše, tak toto tu už nebude (budú tu poľsko-maďarsko-ukrajinsko-čínske náhražky).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ak o tom ešte nevieš, tak "Slovenská bryndza" už je chránená v EU.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jar88 Pozri príspevok
Ak o tom ešte nevieš, tak "Slovenská bryndza" už je chránená v EU.
zadávateľ témy mal asi na mysli, že to čo sa predáva v obchodoch nie pravá bryndza vyrábaná z ovčieho mlieka.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Bryndza
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

suhlasim pravdaze s touto temou,vsetko co v zadani odznelo je pravda.len si polozme otazku,preco to naozaj tak je!!!!!!!!!

Lidl-akcia!!!!bezme,nech sa nam este nieco ujde,
bacha,v Tescu je to este lacnejsie......................................... ...co vam to pripomina.nie ste to nahodou aj vy?!
väcsina z nas totiz pozera na ceny/co teda neodsudzujem,viem ake su platy na slovensku.../ a nevnima,ze tym ze kupujeme lacnejsie zahranicne potraviny,okradame vlastne samy seba,lebo ak nase vyrobky su o nieco drahsie , stoja v regaloch nepovsimnute..
a tak,postupne,nasi pekari,mliekari,mäsiari,cukrari....pomaly ale isto prechadzaju na trend zo zahranicia-nahrady.
potom moze byt uz aj nas vyrobok trochu lacnejsi a tito sa nemusia bat nezamestnanosti.ale odnesie si to samozrejme kvalita.
my len somreme.ale ked pride na slovensko napr.moj muz-rakusak,nechce nase syry,nasu bryndzu,korbaciky,nase cokolady ani kupovane zakusky-je mi z toho vzdy do placu.

nedavno som bola na slovensku a navstivili sme salas,uz som to tu pisala.to bola bryndza!!!a syry,korbace,mnam,mnam,moj muz sa nevedel dojest a ja som mu konecne mohla ukazat,co je to Slovensko.okrem dobrych kvalitnych vyrobkov aj nadherne kroje,hory,tradicie.....dobre ze to este nevymizlo!!!
ale do obchodov sa taketo vyrobky nedostanu,lebo musia byt balene,musia mat dostatocnu trvanlivost....potom to straca na chuti.ale moj muz konecne pochopil,co je to pravy slovensky vyrobok.
keby sme kupovali nase vyrobky,pozdvihli by sme aj ich uroven a lacne zahranicne nahradky nebudu mat sancu.
musela som sa vydat do rakuska a vidiet ako si tu oni vychvaluju a udrzuju to svoje,nic nechcu zo zahranicia!!!!!
veru,musela som sa sem vydat,aby som pochopila,ze vlast je vlast!!!!!!!!!!!!
ale slovac svoju rodnu hrudu len kritizuje,nic jej nepomoze!!!
ked prilozime ruku k dielu vsetci,aj politici budu musiet rozmyslat inak.
ked pridem na slovensko,hladam len nase vyrobky!!!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil osky : 21.05.11 at 17:46
11 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Nielen Rakúšania nechcú nič cudzie, ale ani Gréci, Maďari, Španieli, Taliani ..... lebo keď sa doma vyrábajú potraviny tak nielenže sú čerstve, rýchlo spracované, ale aj pri výrobe potravín sa uživí prácou 2/3 obyvateľstva. Aj u nás bola v každom okrese výroba potravín, kde našli ľudia zamestnanie a nemuseli robiť podradné práce s vysokoškolským vzdelaním kade-tade po svete. Ale vieš prečo je to tak? Mrkni sa do obchodnéh registra kto je v správnych radách veľkých nákupných centier a hneď ti je jasné prečo musíme dovážať drahé syry z Grécka, víno zo Španielska, rajčiny z Talianska, hoci by stačili aby boli z Dunajskej Stredy.
5 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j Pozri príspevok
zadávateľ témy mal asi na mysli, že to čo sa predáva v obchodoch nie pravá bryndza vyrábaná z ovčieho mlieka.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Bryndza
Možno si si to nevšimla, ale ja som písal o "Slovenskej bryndzi" a zámerne som ten názov dal do uvodzoviek.
Tá Slovenská bryndza nie je náhražkou vyrobenou z kravského mlieka, ale bryndzou s presne určenou tradičnou receptúrou a s presne určeným minimálnym množstvom ovčieho mlieka. (neviem, nepamätám sa presne, ale malo by to byť viac, ako 50%) Pritom na obale nebude možné uvádzať názov "Slovenská" bryndza a naviac bude uvádzané množstvo ovčieho mlieka.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Najpravejsiu slovensku bryndzu si clovek moze vyrobit len sam z praveho ovcieho syra kupeneho na salasi od bacu. Aj tzv.prava slovenska bryndza ma min. 50 % kravskeho syra a ktovie kolko je doplnenej slanej vody a este kadejakych pridavnych latok. A co sa tyka ostatnych potravin, zdrave maso, mlieko, zeleninu a zemiaky kupis len od gazdu, ktoremu sa divas na prsty, aby bolo zrejme, cim krmi zvierata a cim hnoji pole.
2 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Keby som mala kontrolovať v predajni takto každý výrobok, tak to by som musela chodiť po predajni s notbukom. To kedy by som nakúpila? Radšej preto chodím do malých predajní kde nemajú také hangáry a musia preto voziť tovar denne. Preferujem slovenské výrobky a môžem sa vykašľať na všelijaké akcie v OC aby som jedla odpad z celej EÚ, lebo keď to donesiem domov a nezje sa to v ten deň tak to splesnivie a zosmradne. Ja som ešte dobré mäso v OC nekúpila: páchne, ako keby bolo to mäso už vyklepané, scvrkne sa pri pečení - no voľačím je to napustené aby sme necítili smrad, ale to čerstvé mäso nie je.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Bohužiaľ a to sa týka väčšiny potravín, že ani nevieme, čo kupujeme
(na čo nám postačujú peňaženky).
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

verkaz Pozri príspevok
Bohužiaľ a to sa týka väčšiny potravín, že ani nevieme, čo kupujeme
(na čo nám postačujú peňaženky).
pravda!!! darmo si kúpim slovenský jogurt, keď môže byť vyrobený s poľského mlieka. načo nacapia na kura slovenský výrobok, keď nik nevie ani nie je možné zistiť či to kura má naozaj slovenský pôvod. a to je asi u všetkých potravín.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j Pozri príspevok
pravda!!! darmo si kúpim slovenský jogurt, keď môže byť vyrobený s poľského mlieka. načo nacapia na kura slovenský výrobok, keď nik nevie ani nie je možné zistiť či to kura má naozaj slovenský pôvod. a to je asi u všetkých potravín.
Napadlo ťa niekedy, zamyslieť sa nad príčinou, prečo to tak je?
To čo tu svorne kritizujete, je len následok niečoho a len záväzkom, že budete kupovať slovenské potraviny, to neodstránite. Naviac na to nemáte ani finančne, lebo skoro všetko, čo dokážete zarobiť, odovzdávate štátu.
No a tak vám nezostáva nič iné, ako kupovať drahý šunt v Tescu. Kto chce kam, pomôžme mu tam.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jar88 Pozri príspevok
Napadlo ťa niekedy, zamyslieť sa nad príčinou, prečo to tak je?
To čo tu svorne kritizujete, je len následok niečoho a len záväzkom, že budete kupovať slovenské potraviny, to neodstránite. Naviac na to nemáte ani finančne, lebo skoro všetko, čo dokážete zarobiť, odovzdávate štátu.
No a tak vám nezostáva nič iné, ako kupovať drahý šunt v Tescu. Kto chce kam, pomôžme mu tam.
mne nie, ja si idem nakúpiť do At
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Príde jeden v Segede do mäsiarne a pýta sa
- Máte maďarskú salámu?
- Predsa všetky sú maďarské, ktorú si prajete?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

"mimo temy"

je hrozne ako sa za par rokov nasa krajina doslova potopila.
moj muz vravi,ze sme lenivi,nie sme nauceni tolko robit a co ja viem co este.
faktom je,ze hoci tu sa zarobi dobre,treba sa poriadne narobit.
ako vravi moj muz-rakusky styl je styl citronu-poriadne vystavit,vyzmykat a vyhodit....no,ked to uz povie on,asi vie o com hovori.
ale musim uznat,nech je akokolvek,nemusim obracat kazdu korunu a furt premylsat ci si mozem to ci ono kupit.
praca je odmenena,a najviac to robi 13.1 14.plat.
dostanete na vianocne sviatky i na letnu dovolenku.
jednoducho ked podate vykon,mate pravo na oddych.

na slovensku zarobite malo,a preto väcsina sa hodi radsej na nezymestnanecke-poznam vela takych ktori tvrdia ze robit sa neoplati...
stracame sa v priepasti z ktorej nevieme von.politici nepomozu,aj ked to mozno podaktori aj myslia dobre,v tlacenke ktoru vyvinu ti druhi,sa zadusia.
a potom sa cudujeme kolko mame nadorov,ochoreni z obezity....ved je to vsetko z tej nezdravej,nekvalitnej stravy.
nakoniec sa budeme musiet rozhodnut,ci pojdeme do prace alebo zostaneme doma a budeme chovat hydinu a dobytok.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bettylou Pozri príspevok
Príde jeden v Segede do mäsiarne a pýta sa
- Máte maďarskú salámu?
- Predsa všetky sú maďarské, ktorú si prajete?
normalne by som oznacila zabavne,ale teraz mi to pride skor smutne.do placu.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lujza.j Pozri príspevok
mne nie, ja si idem nakúpiť do At
ale toto tiez nie je riesenie.ceny su sice uz podobne,takmer rovnake,ale z vychodu nemozu ist do AT a takto upadne aj ten posledny pracovny trh,ktory este na SK mame.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j Pozri príspevok
mne nie, ja si idem nakúpiť do At
Ty si myslíš, že kvalita potravín je daná obalom, alebo nedaj bože cenou?
------------------------------
Božia prostota.
------------------------------
Nákupná cena predávaných potravín, je len zlomok, tebou platenej ceny.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

a ešte k tomu ani nie je jedoznačne značenie,niekedy bolo made in slovakia,teraz vyrobene pre lidl,tesco atd a ešte aj trhoviska viac sú o vietnamských hanrach ako o domácich potravinách,jarmoky detto-aj kolib a salašov je málo,dopyt im zašal stúpat./ale aj úroven marketingu,propagacie je nízka-to nie iba nezaujem spotrebitela,svoje nevieme spropagovat,to je všeobecný problém/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jar88 Pozri príspevok
Ty si myslíš, že kvalita potravín je daná obalom, alebo nedaj bože cenou?
------------------------------
Božia prostota.
------------------------------
Nákupná cena predávaných potravín, je len zlomok, tebou platenej ceny.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
ale toto tiez nie je riesenie.ceny su sice uz podobne,takmer rovnake,ale z vychodu nemozu ist do AT a takto upadne aj ten posledny pracovny trh,ktory este na SK mame.
ja netvrdím, že je to riešenie to určite nie!keby som nebývala v BA, asi by to nebolo reálne, pokiaľ tam nakúpim to čo nakupujem tu lacnejšie nevidím dôvod, aby som tie výrobky kupovala tu, navyše sú vyrábané pre A/DE/CH.tak isto aj s PHM.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať