Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kkllc Pozri príspevok
Ide o to, že niekto sa ani nespýta kolko za to platí. Jednoducho vezme a že dík.
A nie su to ludia ktorý na to nemajú.
Tu viem, že tú otázku určite dostanem......ale nemám srdce čokoľvek pýtať....
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

mysimis Pozri príspevok
Ja som urobila jedno daňové priznanie tohto roku za kávu, možno ma niektoré ukameňujete, ale pani ktorá mi to priniesla prišla o prácu a potrebovala to hlavne kôli daňovému bonusu za dva mesiace. A prečo len za kávu? doniesla ju s papiermi - manžel má rakovinu pľúc, jeho chemoterapia sa nevydarila a urobili sa mu ďalšie nádory na mozgu, jedna dcéra maturuje na strednej škole a tá druhá práve musela prerušiť štúdium na vysokej škole, lebo finančne to už nezvládali. Nemala som srdce pýtať od nej čokoľvek......tiež som toho názoru, že si "musíme aj pomáhať".
toto je prípad, kedy aj ja by som to robila zadarmo, ale vela je takých ze na to aj majú ale čo by platili, ked sa najde krava ako ja?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tinika Pozri príspevok
ja robim na zivost a vobec to nie je ine, by ste sa divili kolko ludi si na mna spomenie ked im treba danove a jasne ze zadara a ja tava si neviem vypytat. Buduci rok uz neberiem ,poviem ze uz vobec nestiham pri malom. Keby to bol aspon jednoduche ale same komplikovane a si myslia ze im budem este počitat trbzy z kotučikov ked zabudli urobit mesačne hahahaha a čo ja som? sak som na materskej ta ine veci mam na robote
Tomu nerozumiem, že si nevieš vypýtať, hoci to máš ako živnosť. Ty keď prídeš do obchodu kúpiť chlieb, tiež sa ti stáva, že si predavačka nevie vypýtať? A tiež to má ako živnosť. Tiež urobím mnohým ľuďom DP zadarmo, ale o tom, komu to tak spravím, rozhodujem ja, a nie zákazníci. Minule mi jeden klient bez opýtania, čo je dlžný, veľkodušne položil na stôl kávu. Tak som ho musela usmerniť, že ja to robím ako živnosť, čo doslova znamená, že sa tým živím, a za prácu chcem zaplatiť peniazmi. Neviem, prečo by za moju prácu mal platiť vedľa v obchode predavačke.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Ahojte, dnes odovzdávam spracované JU (murár) zhruba tak 171 položiek , DP + RZZP v Trenčianskom kraji. Myslíte, že keď si zapýtam 100,-€ je veľa?
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

abel Pozri príspevok
Tomu nerozumiem, že si nevieš vypýtať, hoci to máš ako živnosť. Ty keď prídeš do obchodu kúpiť chlieb, tiež sa ti stáva, že si predavačka nevie vypýtať? A tiež to má ako živnosť. Tiež urobím mnohým ľuďom DP zadarmo, ale o tom, komu to tak spravím, rozhodujem ja, a nie zákazníci. Minule mi jeden klient bez opýtania, čo je dlžný, veľkodušne položil na stôl kávu. Tak som ho musela usmerniť, že ja to robím ako živnosť, čo doslova znamená, že sa tým živím, a za prácu chcem zaplatiť peniazmi. Neviem, prečo by za moju prácu mal platiť vedľa v obchode predavačke.

Veď práve tá drzosť, že Ti dá kávu za DP. Nie každý má tú guráž tu kávu vrátiť a spraviť to ako ty. Asi nám poniektorým chýba to zdravé sebavedomie.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

kkllc Pozri príspevok
Veď práve tá drzosť, že Ti dá kávu za DP. Nie každý má tú guráž tu kávu vrátiť a spraviť to ako ty. Asi nám poniektorým chýba to zdravé sebavedomie.
no ja som asi drzá keď sa mi zjavila už asi siedma bonboniera za vypracovanie RZZP alebo DP so slovami "To je zato že máte s nami starosti" povedala som milej panej že ja ale za tie starosti beriem peniaze..a to podotýkam že to bola živnosť+závislá činosť a potvrdenie od zamestnávatela som si vybavovala sama lebo dotyčná ani nevedela o čom hovorím
Naposledy upravil Maruška54 : 25.02.10 at 07:43
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Maruška54 Pozri príspevok
no ja som asi drzá keď sa mi zjavila už asi siedma bonboniera za vypracovanie RZZP alebo DP so slovami "To je zato že máte s nami starosti" povedala som milej panej že ja ale za tie starosti beriem peniaze..a to podotýkam že to bola živnosť+závislá činosť a potvrdenie od zamestnávatela som si vybavovala sama lebo dotyčná ani nevedela o čom hovorím
Mali by sme si ku každej bonboniére, čo dostaneme, vypýtať 20 € - na zubára.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Hm, vidím, že asi aj mne bude súdená bonboniéra...tak mi aspoň poraďte akú čiastku ste si miesto nej vypýtali
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Maruška54 Pozri príspevok
no ja som asi drzá keď sa mi zjavila už asi siedma bonboniera za vypracovanie RZZP alebo DP so slovami "To je zato že máte s nami starosti" povedala som milej panej že ja ale za tie starosti beriem peniaze..a to podotýkam že to bola živnosť+závislá činosť a potvrdenie od zamestnávatela som si vybavovala sama lebo dotyčná ani nevedela o čom hovorím

ja som pred pár dňami robila DP typ A a takisto som dostala za to bonbonieru. Poďakovala som sa, usmiala a dodala, že ešte 10€. a hotovo. Bonboniéru beriem ako niečo navyše, za to, že im vôbec to DP urobím....

a fakt najhoršie je robiť danove pre rodinu a veľmi dobrých známych.... tam sa tažko niečo pýta. možno je lepšie vykľučkovať vopred, že nieto času...(ak sa ovšem dá)
Naposledy upravil jacekova : 25.02.10 at 08:43
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

mysimis Pozri príspevok
Ja som urobila jedno daňové priznanie tohto roku za kávu, možno ma niektoré ukameňujete, ale pani ktorá mi to priniesla prišla o prácu a potrebovala to hlavne kôli daňovému bonusu za dva mesiace. A prečo len za kávu? doniesla ju s papiermi - manžel má rakovinu pľúc, jeho chemoterapia sa nevydarila a urobili sa mu ďalšie nádory na mozgu, jedna dcéra maturuje na strednej škole a tá druhá práve musela prerušiť štúdium na vysokej škole, lebo finančne to už nezvládali. Nemala som srdce pýtať od nej čokoľvek......tiež som toho názoru, že si "musíme aj pomáhať".
jasne su vynimky kedy treba spravit dobry skutok. Ja mam v rodine tiez pripad kde si nemozem ani nechcem pytat, tiez tam maju velmi vazne zdravotne problemy. Len si naozaj treba davat pozor na to aby nas nezneuzivali tí ostatní. Aj ja mam hlavne tych starych klientov, kde jednoducho uz mam problem menit cenu, ale davam si pozor pri tych novych.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kimart Pozri príspevok
Ahojte, dnes odovzdávam spracované JU (murár) zhruba tak 171 položiek , DP + RZZP v Trenčianskom kraji. Myslíte, že keď si zapýtam 100,-€ je veľa?

Podla mna malo, ja som sa tu nedavno pytala na cca 200 poloziek a bolo mi odpisane tych 180 EUR, urcite by som si nepytala od toho vaseho menej ako 150. On ako murar tiez urcite neberie pod minimum a urcite jeho prijmy na papieri neboli "kompletne". To je moj nazor.
Naposledy upravil nika.sum : 25.02.10 at 15:42
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kimart Pozri príspevok
Ahojte, dnes odovzdávam spracované JU (murár) zhruba tak 171 položiek , DP + RZZP v Trenčianskom kraji. Myslíte, že keď si zapýtam 100,-€ je veľa?
Ja by som si kľudne vypýtala 180,- €.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kimart Pozri príspevok
Hm, vidím, že asi aj mne bude súdená bonboniéra...tak mi aspoň poraďte akú čiastku ste si miesto nej vypýtali
to myslite za toho murara, nebudte hlupa (s prepacenim), vypytajte si alebo si dohodnite za bonbonieru nech vam prerobi kupelnu, co by na to povedal. Ked mi prerabali byt, zohnala som jedneho murara aj s pomocnikom, urobili mi kupelnu zachod a v kuchyni pod linkou vykachlickovali. Mali este pokracovat, ale chceli to nadrzovku prerusit lebo uz mali inu robotu, trvalo im to dva dni s tym, ze prisli pred 9.00 a o tretej uz skoncili a vypytali si 22500 Sk (dva roky dozadu), cisto len robota, material sme mali. A to som kvoli nim mala starosti so zhananim ineho majstra.
Ziadna bonboniera, tu vam v socialke ani nikde v obchode nezoberu ako platidlo...
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Minulý rok som si zapýtala 75 €účto +DP (cca 149 položiekˇ+15 RZZP, manželku má na MD, vyšiel mu komplet preplatok daň. bonusu, tak váham. Zajedno mám súcit s tou MD, podruhé je to dosť vysoký skok na tých 180€, no ako to odôvodniť?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
práve pre takéto správanie účtovníkov je toto povolanie zaznávané - kto iný si dovolí hľadieť na svoj úkor na finančnú situáciu svojich klientov ?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kimart Pozri príspevok
Minulý rok som si zapýtala 75 €účto +DP (cca 149 položiekˇ+15 RZZP, manželku má na MD, vyšiel mu komplet preplatok daň. bonusu, tak váham. Zajedno mám súcit s tou MD, podruhé je to dosť vysoký skok na tých 180€, no ako to odôvodniť?
Preco Vas trapi ze ma manzelku na MD, aj ja som bola na MD a myslite ze manzelov sef im daval vacsiu vyplatu, musela som robit aj popri babatku a to tu robi vela uctovniciek. Verte, ze urcite raz taky prijem ma mimo ucta. Bola od Vas chyba uz minuly rok, ze ste si pytali tak malo, neviem ci robite na zivnost, ale ked platim len minimum SP je to takmer 100 EUR mesacne a k tomu zdravotna poistovna, papier, cartridge, PC, elektrina, upgrade, skolenia a pod. Skuste si vypytat aspon tych 150 EUR s tym, ze je to on, lebo inak by ste si pytali o 50 viac.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

No áno robím na živnosť, no aj minulý rok som mala problém dostať tých 15€ za RZZP, to mi dal len 10€ tých 5 nemal drobných, a to som mala dojem, že si už pýtam veľa. Na živnosť robím od roku 2005, ale ceny som (u stálych zák.) neupravovala, je to ťažké, keď každý sa teraz vyhovára na krízu. A to mi jeden povedal,ktorý ma veľa neplatičov, že čo by som povedala nato, že by si vypýtal zľavu. Skoro som to neustála. Ešte jednu prosbičku mám - na Vás poraďákov, riešite nejak finančne to, napr. že Vám doklady dávajú naposlednú chvíľu?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

my tu riesime taketo cifry. Vcera som skoro sa musela nad sebou smiat. Rada si pozriem Panelak (da sa to sledovat aj pri robote). Asi vsetci nebudu vediet kto je kto ale v skratke, Jakub jeden z rozbehnutych podnikatelov prisiel za Kordiakom (danovy a uctovy poradca pre mafianov a vyssie vrsty- alebo ako ho nazvat), kt. je momentalne vo financnej krize, mu ponuknut robotu. Jakub chcel spravit aby mu spravil jeho danove priznanie. Kordiakova odpoved bola, ze pre neho by nejakych 330 EUR bolo smiesnych, pri tych sumach co ma od inych klientov. A to ani nebolo za uctovnictvo, riesilo sa skor znizenie danovej povinnost. Tak potom co chceme my s tymi drobnymi.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kimart Pozri príspevok
Minulý rok som si zapýtala 75 €účto +DP (cca 149 položiekˇ+15 RZZP, manželku má na MD, vyšiel mu komplet preplatok daň. bonusu, tak váham. Zajedno mám súcit s tou MD, podruhé je to dosť vysoký skok na tých 180€, no ako to odôvodniť?
Ak nakupujete potraviny v obchode, žiadna pokladníčka pri kase sa nepýta na Vašu sociálnu situáciu...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kimart Pozri príspevok
No áno robím na živnosť, no aj minulý rok som mala problém dostať tých 15€ za RZZP, to mi dal len 10€ tých 5 nemal drobných, a to som mala dojem, že si už pýtam veľa. Na živnosť robím od roku 2005, ale ceny som (u stálych zák.) neupravovala, je to ťažké, keď každý sa teraz vyhovára na krízu. A to mi jeden povedal,ktorý ma veľa neplatičov, že čo by som povedala nato, že by si vypýtal zľavu. Skoro som to neustála. Ešte jednu prosbičku mám - na Vás poraďákov, riešite nejak finančne to, napr. že Vám doklady dávajú naposlednú chvíľu?
Bolo to tu uz spominane a mne sa to celkom paci, treba ich upozornit, ak to donesu koncom februara tak budu mat 50 % naviac k cene a ked po polovici marca tak 100%. Alebo tak podobne. A na krizu sa len vyhovaraju. Aj my mame krizu a ucty platit musime. Ja viem, ze u stalych je to tazke, ale aj ti by si mali uvedomit , ze sa vsetko za posledne roky zvysilo, tak preco by sme mali my ceny drzat dolu, ked zoberiete len tie spominane odvody o kolko isli hore za posledne roky...Od toho co chcel zlavu vypytajte viac a potom mu povedat, ze ked je taky dlhorocny klient, tak mu date zlavu (ale tak aby vam aj tak zaplatil o nieco viac alebo aspon rovnako). Ja viem, ze sa to lahko hovori, tiez mam s tym velakrat problem.
Ja si pytam za RZZP B - 10 EUR a DPHckarom ho davam gratis, ale igelitkarom nie, ani DzMV. Preco aj?
Naposledy upravil nika.sum : 25.02.10 at 10:16
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať