Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja tvrdím, že väčšie daňové úniky sú spôsobované v štáte nevydávaním pokladničných blokov, ako celá aféra okolo Baštrnáka a zbytku. A nepochybujem ani trochu o tom, že sa idú ešte aj zapojiť na námestia do protestov.
My, priami zákazníci, im pcháme dobrovoľne peniaze do súkromných vreciek a neozývame sa.
V našom okolí sa nachádzajú tri, možno viac podnikov založených cudzincami, kde sa za krádež utínajú ruky. Tu nie, tak kradnú aj oni. Skončila som s nimi, nebudem ich podporovať. Lenže budú pokračovať u iných a smiať sa nám do tvárí tiež.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja si to nemyslím. Od 89 sa oplatilo obchodným zástupcom chodiť max. po BB ísť ďalej by to bola zmarená námaha. Tam končil vtedy svet. Vy, štyridsiatnici, si vôbec neviete predstaviť, čo sa tu dialo.
Ty sa domnievaš, že niekto z tých hladových dolín si požičiaval na dovolenky, obnovoval si domácnosti? Ak áno, si poriadne mimo.
Povedať, že ľudia nepracovali pre svoju lenivosť alebo ev. preto, lebo by sa im neoplatilo za tie peniaze pracovať, neviem, ako ti tu niekto na to zareaguje. Učitelia sa otváraním nožníc k tomu takto síce vyjadrovali, že za tie peniaze veru učiť nebudú, čo osobne nechápem, veď učiť je poslanie.
Tiež je fakt, že invalidné sa veľmi ťažko získavalo, a aj tí čo mali na neho nárok ho jednoducho nedostali. To ti potvrdia 60-ci.
Živnostníci s obchodníkmi likvidovali na konci mesiacov dodacie listy a faktúry, neodvádzali peniaze do poisťovní, a týmto ľuďom sa národ zbiera teraz na ich dôchodky, pretože by ich mali malé a nevyžili by. Určité percento z nich možno muselo takto konať, mnohí nie. Chýba zákon o preukazovaní pôvodu majetku odspodu až hore. Kým nebude, dovtedy tu poriadok a morálka tiež nebude.

Prečo Kaník nerozfázoval dôchodkovú reformu? Mladé ucho, pchal sa do politiky ešte počas školy, na YT video. Buď to urobil z pomsty, z nevedomosti sotva. Neverím. Nikto na to nebol pripravený. Vtedy mi došlo, čo sa na Slovensku deje. A deje.
Však sa jedného dňa zobudíte, sever nevie o juhu, juh o severe áno.

Nikdy nepochopím, prečo keď človek príde na chybu vo výpočte dôchodku po mesiaci, tak zo zákona si to musí uplatňovať iba súdnou cestou? Po prvé nemá väčšina ľudí na právnika, súdy sú preťažené, ľudia čakajú na rozsudok viac ako 7 rokov. Pritom stačí otvoriť v socpoist. jedno ďalšie odd.
Detto je to s exekútormi.
.
Bola by potrebná podrobná analýza, následné opatrenia aj nepopulárne retroaktívne kroky, aby sa tento problém ako-tak spravodlivo uzavrel.

Na likvidáciu podniku stačil iba jeden človek, aj sa neskonale obohatiť, ale koľko celých rodín stihol zlikvidovať. Ja tú matematiku vnímam trochu inak.
Pozri sa na obchodné komory, a čo sa píše v ich dokumentoch medzi riadkami.
Slovensko sa malo po 89 hermeticky uzavrieť. A potom sa postupne otvárať svetu a vyberať si, a nie naopak.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ľudia ale štrngali práve preto otvorenie. No ľudia, skôr nastrčené bábky, študenti, aby staré kádrové komunistické bruchá mohli prísť k majetkom a vytunelovať to, čo tu zostalo.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
Pridám jeden príspevok z diskusie asi spred dvoch dní.
.
Ako zabezpecit dost financnych prostriedkov pre zdravotnictvo a skolstvo?
Hovorime tomu progresivne zdanenie.
Bohati na Slovensku neplatia takmer ziadne dane a to je chyba
Zrušiť „Páči sa mi to“ · Odpovedať · 3 · 2 h

Helena Krupova
Preco si mozu Rakusania dovolit vysoke dochodky a skorsi odchod do dochodku, DPH na potraviny 10%, vysoke socialne davky, kvalitne zdravotnictvo, skolstvo a sluzby statu?
Cela opozicia a vy neviete aky ma statny rozpocet Rakusko?
Je to 102 miliard eur.
A aky mame statny rozpocet na Slovensku?
Biednych 34 miliard vcitane poistovni.
Takyto obrovsky rozdiel a ako je to mozne?
Nas na Slovensku je 5,5 milionov a rakusanov je 8,5 milionov.
V Rakusku platia bohati najvacsie dane a na Slovensku takmer ziadne.
V Rakusku maju viac ako 50% firiem statnych a polostatnych a vysoko ziskovych, co plnia ich statnu kasu. V Rakusku nevladli pravicove vlady Dzurindu, Meciara a Radicovej a nikdy nepoznali ich krvave reformy a ani slagre podvodnikov ako je Miklos, Sulik a ostatni Sorosovi podvodnici, ze stat je zly vlastnik, ci stihly rozumej chudobny statny rozpocet.
.
Moja pozn. ma margo Rakúska. V okamihu prístupu do EU sme im my, Maďari a Česi zvýšili výrazne HDP a robíme to podnes. Majú dobrú geo polohu.
neuveritelné, ak vedia komunistickí zlodeji presvedčiť naivných, že čierne je biele a naopak...
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Ľudia ale štrngali práve preto otvorenie. No ľudia, skôr nastrčené bábky, študenti, aby staré kádrové komunistické bruchá mohli prísť k majetkom a vytunelovať to, čo tu zostalo.
Ide o to aké otvorenie.
My sme im riadne vráta pootvárali, ako bezprízorní. Všetko sa sem valilo, ale od nás k nim nie, ako za určitého iného historického obdobia. To ste už dúfam dávno pochopili. Neudialo sa nič iné, iba sme im uvoľnili trh, aby si vyriešili oni predovšetkým svoje problémy.
Slováci sa vrhli na potraviny a všetok iný tovar, staré ojazdené autá "z dovozu", akoby bolo všetko ako z Tuzexu. Úbohé, trochu hrdosti v nás nebolo. Okrádali sme sami seba, teraz po rokoch vychádza na povrch, aké potraviny sa k nám a vôbec východnú Európu dovážajú.
A ešte ich stále máme príliš otvorené, ale zrejme to nevnímate, aký scenár je pripravený.

Pokiaľ viem, po vyhodených komunistoch obsadzovali miesta ľudia akože bez minulosti, bezúhonní, ale aj bez praxe, a narobili viac škody ako osohu, až na výnimky. A netreba zabudnúť na okamžitú manipuláciu.

Komunisti odišli, nahradili ich iní. Každý chvíľku ťahá pílku. Komunistov nehradili svätci. Ešte horšie.

Bavili sa na našej menejcennosti, vždy budeme pre nich iba východ, ... na veľtrhu v Inchebe, kde boli aj potraviny sa bavili medzi sebou traja Taliani - sem môžeš doviezť čo chceš, všetko kúpia. Krásna vizitka Slovenska. Si mysleli, že tu žiadna inteligencia neexistuje, nikto im nerozumie.
Tak ľahko by mi nenapadlo, že môžu ešte dnes vznikať názorové nejednosti medzi dvomi generáciami na tú istú vec.

Nie po prevrate, ale po prevrátení republiky hore nohami, sa začalo skutočne rozkrádať všetko, čo sa dalo. To za socíka nebolo. Doplácali sme spoločne na niečo úplne iné. A môžeme znovu, nič nie je zadarmo, a eurofondy už vôbec nie.

Tie hladové doliny, budem sa vyjadrovať pre istotu neutrálne, aby sa niekto neurazil, čo si vyštrngali, koľko ľudí chodí pravidelne na dovolenky a do sveta? Mladí za prácou, čo sa nevracajú späť.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jjanka7
korela

Živnostníci s obchodníkmi likvidovali na konci mesiacov dodacie listy a faktúry
Z neznalosti : Trepeš!
Viem, o čom píšem. Možno máš svoje skúsenosti, ja svoje, tie mi nikto nevezme.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V Česku sa narodili po pätnástich rokoch štvorčatá.

Druhý príspevok v poradí v diskusii.

"Pamätám sa, že v bývalom ČESKOSLOVENSKU sa v 80-tych rokoch narodili v Kutnej Hore ŠTVORČATÁ, známe pod názvom KUTNOHORSKÉ ŠTVORČATÁ. Predstavte si, že ten "ZHNITÝ a NEĽUDSKÝ" režim, pridelil mladej rodine ZADARMO päťizbový BYT, do 18 rokov života mali deti ZADARMO mestskú hromadnú dopravu CESTOVANIE ŽELEZNICOU a ZADARMO stravu v predškolských a školských zariadeniach.A teraz POZOR! V roku 2013 sa v ČESKU narodili PÄTORČATÁ Alexandre KIŇOVEJ z Milovíc pri NYMBURKU. Občania z celých ČIECH posielali PENIAZE na KLUB dvojčiat a VIACERČIAT. Vyzbieralo sa cca 614 OOO českých korún, KLUB ich previedol na MAGISTRÁT PRAHY a ten si ICH DRZO zahrnul do ROZPOČTU so zdôvodnením, ŽE ICH MATKE NIE JE POVINNÝ DAŤ! Mladá matka PODALA trestné oznámenie na SÚD za NEOPRÁVNENÉ ZADRŽIAVANIE vlastných peňazí a dodnes sa o ne SÚDI. OZAJ učebnicová "STAROSTLIVOSŤ" ospevovaného KAPITALIZMU o OBČANA, len čo je PRAVDA!
https://www.cas.sk/diskusia/707885/m...o-uz-15-rokov/
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
Štvú ma ultra populistické reči o exekučnej amnestii. .........
ako si to čítal? šak oni nechcú amnestovať celú sumu,iba penále a exekučné poplatky.....dlh ako taký budú musieť dlžníci zaplatiť.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kopretinka
Nandrolon
Štvú ma ultra populistické reči o exekučnej amnestii. .........
ako si to čítal? šak oni nechcú amnestovať celú sumu,iba penále a exekučné poplatky.....dlh ako taký budú musieť dlžníci zaplatiť.
Je tam zohladnena aj inflacia? lebo 211 000 Sk z roku 1999 sa NEROVNA 7 000 euram dnes. Ak to tam nie je zohladnene, tak sa im to skrtlo vlastne takmer cele.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.... smutné....
https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...-vodic-zomrel/
Nastúpil do novej práce, 3 minúty pracoval a...... infarkt (údajne).....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
))))
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pche - komunisti.... teraz "satarmo" si tu bačujú Taliani.... niektorí aj dobačovali....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Liehovarník: Súkromné pálenie nemožno povoliť
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...mozno-povolit/

Ako sa vtedy písalo, tak Orbán povolil domáce pálenie aj z dôvodu, aby peniaze ostávali v Maďarsku a nepodporoval dovoz alkoholu. Podobne reagovala vláda zdražením aj na slané pochutiny, značkové čipsy a sladké žbrndy z dovozu, kvôli zdraviu obyvateľstva a tiež zníženiu dovozu. Všetko sa dá urobiť vlastnými prostriedkami.

Takto plíživo môže únia zakázať prakticky čokoľvek, čo sa týka spracovania vlastných domácich potravín od domáceho zavárania, po znášku vajíčok, lebo utrpia konzervárne, hydinárne a pod., a hlavne západný trh.
O tom sme sa tu už bavili na Porade ako o utópii, a pomaly sa stáva realitou.
1 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

no som zvedavá, že či z tohto niečo bude? http://www.topky.sk/cl/100371/171865...ariana-Kocnera
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Podstatna cast ceny liehoviny je spotrebna dan a DPH, a tieto ostavaju "doma".
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
))))
Vtedy bolo samozrejmosťou, že takéto rodiny dostali zvýšenú pozornosť od štátu, opatrovateľky, aj byty a pod. Ako je to dnes len pri trojčatám, by ma to vcelku zaujímalo.
.
Nedávno som zachytila rozhovor o polnoci v rozhlase, prítomní dvaja filozofi, že každý štát má povinnosť sa postarať o bývanie svojich obyvateľov aj napr. cez výstavbu nájomných bytov.
U nás išlo o tzv. štátne a ľudia platili nájomné. Teraz platia nájomné oveľa väčšie u súkromných prenajímateľov.
Fico napísal v 90. r. dve knihy, jednu o treste smrti a druhú varovnú pre národ, nekupujte do svojho vlastníctva byty, štát sa zbaví povinnosti o ich údržbu a všetko hodí na vás. Zároveň už na začiatku 90.r. sa plánovalo zateplenie budov, keďže Klaus ešte pred rozdelením republík zastavil aj stavebníctvo, takže sa ocitlo bez práce v tomto rezorte 300 tis. ľudí a doplatili na to náväzne aj ostatné odvetvia, nakoľko ich stavebníctvo prirodzene ťahá. Vtedajší slov. minister stavebníctva Dubníček, Dubnička? sa snažil celý jeho návrh zablokovať, nedalo sa.
A ľudí hnala vidina zisku, prvého svojho kapitálu od 48. r., tak sa byty začali prevádzať do vlastníctva a odvtedy sa postupne národ zauvérováva, stáva sa rukojemníkom bánk, zamestnávateľov so sľučkou na krku, mnohí až do dôchodku. Vystresovaný a chorý národ.
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
))))
Za socializmu kradli komunisti rovnako ako Jánošík, ale nikomu sa ešte nepodarilo nájsť ani Jánošíkove poklady, ani komunistami nazbíjaný majetok. Koťuhy komunistické prešibané
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
bjuty smis
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
))))

Fico napísal v 90. r. dve knihy, jednu o treste smrti a druhú varovnú pre národ, nekupujte do svojho vlastníctva byty, štát sa zbaví povinnosti o ich údržbu a všetko hodí na vás. .
takže už vtedy vedel, ako zruinuje národ...ošípaná.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

35550023_1703804432990488_4454537112141692928_n.jpg  
4 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
))))
Za socializmu kradli komunisti rovnako ako Jánošík, ale nikomu sa ešte nepodarilo nájsť ani Jánošíkove poklady, ani komunistami nazbíjaný majetok. Koťuhy komunistické prešibané
niečo sa prejedlo
niečo vrátilo pôvodným majitelom...

a čo sa za komunistov vybudovalo si komunisti a eštébaci rozdelili
bábiš, široký..lexa....detičky v pente, ja a ty....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať